Komunikat Legii Warszawa na temat kompleksu tenisowego

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia Warszawa, legia.com

20-02-2022 / 11:40

(akt. 20-02-2022 / 22:03)

Legia Warszawa opublikowała komunikat dotyczący pojawiających się informacji dotyczących kompleksu tenisowego i zmian właścicielskich tego obiektu. Treść możemy przeczytać poniżej.

Szanowni Państwo,

W związku z pojawieniem się szeregu nieprawdziwych informacji związanych z kompleksem tenisowym przy ulicy Myśliwieckiej w Warszawie, informuję, że niezwłocznie poproszę władze Miasta Warszawy o jak najszybsze spotkanie z udziałem przedstawicieli Rady Miasta. Zaprezentujemy na nim szczegółowe informacje o spółce Legia Tenis i odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące jej działalności, planów. aspektów finansowych i kwestii formalnych. Następnie przekażemy te informacje do publicznej wiadomości.

Umowa dzierżawy

Przez ostatnie lata, pomimo lokalizacji kortów w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu i zwyczajowego określenia "korty Legii", obiekt zarządzany był przez bardzo różne podmioty i nie miał z Legią formalnie nic wspólnego. Jakość i wizerunek tego pięknego miejsca stale się pogarszały. Każdy mógł zobaczyć postępujące zniszczenia i niszczejące budynki. Z każdym kolejnym rokiem malała liczba osób korzystających z kompleksu. Wszystko to negatywnie wpływało na wizerunek Miasta, a pośrednio także Legii.

Postanowiliśmy wziąć udział w procesie wyłonienia nowego dzierżawcy. W wyniku przeprowadzonego procesu, zgodzie radnych Rady Miasta Stołecznego Warszawy, a następnie po trwających ponad 1,5 roku wymagających negocjacjach. Miasto zyskało zaangażowanego i odpowiedzialnego partnera na 30 lat, od końca kwietnia 2021 roku obiekt tenisowy został wydzierżawiony od Miasta przez spółkę Legia Tenis, która zobowiązała się do zrealizowania kompleksowego programu rozwoju, profesjonalnego zarządzania i całościowego utrzymania kompleksu.

Koszty i inwestycje

Stawka czynszu za dzierżawę, którą, zgodnie z umową, płaci Legia Tenis to ok. 1 mln zł czynszu rocznie, czyli ok. 30 mln zl przez cały trzydziestoletni okres umowy. Jest to kwota kilkukrotnie wyższa niż w przypadku poprzedniego dzierżawcy. Oprócz opłat związanych z czynszem Legia Tenis zobowiązała się do pokrywania wszystkich kosztów eksploatacji (opiaty za gaz, prąd, wodę, utrzymanie techniczne), rewitalizacji infrastruktury obiektu, w tym przeprowadzenia remontów i zrealizowania inwestycji, których wartość w okresie najbliższych lat wynosić będzie kilkanaście milionów złotych. Wszystko w celu przywrócenia blasku historycznym kortom Legii, udostępnienia infrastruktury mieszkańcom Warszawy.,ale także spowodowania, że poprzez poprawę jakości kompleks stanie się wizytówką naszego Miasta.

Od maja 2021 roku każdego dnia pracujemy nad polepszeniem działalności obiektu, odbudowaniem zainteresowania wśród mieszkańców Warszawy i sympatyków tenisa, sportu, aktywnego spędzania czasu. Szczegółowy raport z realizowanych i wdrażanych działań przedstawimy zarówno podczas spotkań, jak i publicznie. Warto jednak wspomnieć, że przez pierwszych kilka miesięcy aktywności, Spółka zrealizowała kilkadziesiąt wydarzeń dla mieszkańców i amatorów tenisa, w tym po raz pierwszy od wielu lat międzynarodowy turniej rangi Chellenger ATP. W powołanej Akademii regularnie szkoli się ponad 150 dzieci, 23 zarejestrowanych zawodników reprezentuje barwy Legii, 15 trenerów prowadzi zajęcia, a w ostatnim czasie uruchomiony został program wsparcia młodych tenisistów Tennis Talents. Zgodnie z umową Miasto Warszawa ma zapewnione zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach akcji Lato i Zima w mieście.

Umowa dzierżawy a struktura

Już zaangażowane zostały nasze środki finansowe w wysokości powyżej 1 miliona złotych. Przed nami kolejne inwestycje i działania podnoszące jakość kompleksu. Każdy kto zna specyfikę zarządzania takim kompleksem wie, że przy bardzo wysokich kosztach stałych i niskich początkowych przychodach osiągnięcie dodatnich wyników finansowych wymaga czasu i organicznej pracy. Szczególnie w sytuacji, gdy duża część działalności kortów ma wymiar społeczny i edukacyjny. Pomimo intensywnie realizowanych planów i wdrażanych działań cały czas jest to działalność deficytowa.

Realizacja inwestycji, kontrola, bezpieczeństwo Klubu i wykonanie umowy z Miastem

Aby jednocześnie wdrażać ambitny program zarządzania kompleksem i równolegle zrealizować wielomilionowe inwestycje wymagane jest pozyskanie partnerów oraz zewnętrznego finansowania. Był to jedyny powód formalnego przeniesienia Legia Tenis do innego podmiotu, w którym tak samo jak w Legii Warszawa SA, jestem właścicielem 100 proc. akcji. W dyskusji publicznej zostało to celowo mylnie zinterpretowane jako sprzedaż do zewnętrznego podmiotu.

Naszym nadrzędnym celem w tym przedsięwzięciu jest rozwój i popularyzacja tenisa pod marką Legii przy jednoczesnej realizacji zobowiązań wobec Miasta Warszawy. Jeszcze raz podkreślę, że wymaga to istotnych wielomilionowych inwestycji finansowych, które w długofalowym okresie nie mogą być realizowane kosztem klubu piłkarskiego Legia Warszawa. Wprowadzony model spowoduje właśnie to, że wszystkie zadania ujęte, między innymi w uzasadnieniu do decyzji o wydzierżawieniu kortów, zostaną wykonane, a jednocześnie klub piłkarski nie będzie musiał być obciążany kosztami dzierżawy, utrzymania, rozwoju odrębnej sekcji i spółki.

Kiedy spółka Legia Tenis podpisywała umowę dzierżaw wiedzieliśmy, że podejmujemy się trudnego zadania. Uznaliśmy jednak, że jest to nasz obowiązek pamiętając o blisko 100 letniej historii tego miejsca i wspaniałej tradycji związanej z naszym Klubem, Bardzo szybko i skutecznie wprowadzamy zmiany, do których się zobowiązaliśmy i wierzymy, że stworzymy ośrodek tenisowy, z którego Warszawa i Legia będą dumne. Dlatego chciałbym jeszcze raz podkreślić pełną otwartość do przekazania wszelkich informacji dotyczących działalności Spółki i jej planów.

Z wyrazami szacunku.
Dariusz Mioduski

 

Komentarze (76)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Mam podstawowe pytanie. Jak to się stało, że Rada Warszawy zawarła umowę dzierżawy gruntów i najmu budynków na 30 lat ? Kto za tym stoi ? Czy są jakiekolwiek opinie prawne na temat zawarcia wspomnianych umów na okres 30 lat ? Czy radni Rady m.st. Warszawy wiedzieli nad czym głosują ? To jest absolutny skandal i trzeba to koniecznie wyjaśnić.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
https://www.youtube.com/watch?v=o_Rcfx96J2U
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Panie Mioduski w klub piłkarski Legia też pan obiecywał zainwestować miliony a klub wprowadzić na europejskie salony. Jak to wygląda każdy widzi z kortami będzie tak samo.
Podporucznik
 • 1 / 0
"Porządek" prawny i faktyczny to mamy na terenach od strony Czerniakowskiej. Nic nie trzeba robić, bo Miasto pilnuje porządku.
To jest oświadczenie Mioduskiego a nie Legii...takie małe sprostowanie!
Porucznik
 • 4 / 0
Był to jedyny powód formalnego przeniesienia Legia Tenis do innego podmiotu, w którym tak samo jak w Legii Warszawa SA, jestem właścicielem 100 proc. akcji. W dyskusji publicznej zostało to celowo mylnie zinterpretowane jako sprzedaż do zewnętrznego podmiotu.


Przecież nikt nie mówi, że sprzedał komuś, tylko wyprowadził z Legii swojej spółce. Jakby sam zgłosił się do miasta z nową spółka to by go pogonili. Z resztą długofalowe wizje Pana Dariusza powinny miasto skłonić to refleksji :)
Porucznik
 • 0 / 1
Czyli wyprowadził ze swojej spółki do innej swojej spółki. To masz na myśli?
Porucznik
 • 0 / 0
dokładnie tak, tylko nieprzypadkowo pierwsza spółka to marka z ponad 100 letnią tradycją a druga to byt, któremu miasto bez przetargu by nie powierzyło terenu
Taaak jasne, przecież to wali na odległość kolejnym wałem. Polecam program na YT "Stanowisko" Stanowskiego... dokładnie Krzysiek wytłumaczył jak Pudel robi interesy... Faktycznie czas by zajęły się nim służby... dla dobra nas wszystkich. Pozdrawiam prawdziwych Legionistów.
Gdy Mioduski zaczął się pokazywać na zdjęciach z Morawieckim to nasze reformowanie klubu zaśmierdziało mi „nowym ładem”.
Złodziej!
Podpułkownik
 • 4 / 0
Może czas ns CBA?
Mamy DNA, po co nam CBA?
Plutonowy
 • 2 / 4
Swietne przedsiewziecie Pani Darku. Warszaw panu to zapamieta. Na tych kortach Adam Mincberg, hokeista, pilkarz i swietny tenis player, oczywiscie jeden z najlepszych trenerow tenisowych<uczyl grac miedzy innymi IGE. Hrawo Dariusz.
Generał broni
 • 0 / 0
Szkoda że Legia nie ma prezesa kojarzącego się z sukcesem
Co jest Dariuszu? Grunt się pali pod nogami? Zaczynają wychodzić machlojki?
Mam nadzieję że wyjdą wszystkie
Niezłą ośmiornicę Dareczek sobie stworzył. Zagarnia już kilkoma ramionami.
Kradnę i kraść będę do momentu, aż ukradnę wysztko!
To tak w skrócie...nie ma za co
Marszałek Polski
 • 0 / 1
https://www.youtube.com/watch?v=Fdw8srN5Nzk&t=34s
Porucznik
 • 3 / 0
Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka prasowa władz Warszawy zareagowała na Twitterze po oświadczeniu wydanym przez Legię ws. kompleksu tenisowego przy Myśliwieckiej. - Domagamy się od Legii wyjaśnień oraz przywrócenia stanu prawnego i faktycznego - przekazała rzeczniczka. Brawo, nie będzie Dyzma z bydgoskiego rozdrapywał majątku klubu. To nie IIIRP. Chociaż raz PO zareagowała w stosunku do tych typków.
Porucznik
 • 1 / 0
Tak, brawo. Pozostało im nawoływać na Twitterze przez fatalnie skonstruowaną umowę z Legią. W normalnym świecie nawołuje się listem poleconym.
Niech się każdy z kibiców modli do kogo chce, aby ten człowiek nie zaczął się interesować koszykówka. ...

Czego się nie dotknie w sporcie - to spie..oli. ...
Mioduski stawia na tenis a piłkę ma w d***e co widać
Miodek kibice i ci starsi i ci młodsi ci tego w życiu nie wybacza co zrobiłeś z Legia
Nie żebym ci złozyczyl ale za to co zrobiłeś z Legia i udajesz że tego nie widzisz życzę Ci bankructwa
Chorąży
 • 5 / 3
Jak on zbankrutuje to my lecimy do 4 ligi, a wszystko co jest związane z Legią, każda sekcja idzie pod młotek, potem niszczeje i nie zostaje nic. Krótkowzroczność niektórych jest porażająca
Jan007

Może.źle to.ująlem najpierw niech właścicielem.Legii zostanie kto inny żeby klub był bezpieczny
A potem mioduski niech zbankrutuje niech zostanie bez grosza bo to.jest pasożyt
A co ma bankructwo Miodka do LEGII? Legia to spółka, którą obecnie już praktycznie jest bankrutem, zaś całe jej przychodu wędrują na prywatne konta Mioduskiego...ot taka mała różnica
Eldiablo

Czyli legia jest bankrutem to nie można wykluczyć scenariusza za możemy nawet spaść do 4 ligi z powodów finansowych
Pdrz już dawno o tym pisałem, to klakierzy dawali minusy...no to po ostatnim sprawozdaniu finansowym chyba wyszło kto ma rację...
Marszałek Polski
 • 4 / 0
To wszystko przypomina prześwietne interesy innego prezesa - z klubu Tęcza - o którym jednak mówiono:
"Ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział".
Uderz w stół, a nożyce się odezwą!!!!!
Podpułkownik
 • 3 / 0
Uwaga - oficjalnie - "Władze Warszawy domagają się wyjaśnień:
"Miasto niezwykle rzadko wyraża zgodę na zawarcie umowy długoletniej dzierżawy. Ma to miejsce wyłącznie jeżeli partner jest sprawdzony i wiarygodny, tak jak w tym przypadku, gdy mowa o warszawskim klubie sportowym ze 100-letnią historią. Domagamy się od Legii wyjaśnień, przywrócenia porządku prawnego oraz faktycznego, w oparciu o który, w najlepszej wierze, zawarta została umowa dzierżawy kortów przy ul. Myśliwieckiej"
Dlaczego skupiłem się na zadaniu wyjaśnień a nie przywróceniu stanu prawnego?
Pułkownik
 • 2 / 1
Z powyższego komunikatu wynika, że:
prowadzenie klubu wielosekcyjnego w Polsce ma sens/jest łatwiejsze jeżeli te sekcje są niezależnymi bytami prawnymi,
albo, jak i również,
piłkarska sekcja Legii, a dokładniej jej zadłużenie
jest takim obciążeniem, że ani samorząd, ani osoby
prywatne nie dadzą choć złotówki na inwestycje w inną sekcje klubu.
Generał broni
 • 8 / 3
Rzygać się mi chce jak widzę jakiekolwiek wypociny tego grabarza Legii. Wakacje się skończyły - WON!
Podporucznik
 • 6 / 0
Miasto się już odniosło i wymaga wyjaśnień. Oby to się skończyło wreszcie wgnieceniem pudla w glebę, bo jak do tej pory jedyne, co potrafi, to publikować te śmieszne oświadczenia.
Generał brygady
 • 7 / 0
Łachudro Mioduski!!! co ty wyprawiasz?
Marszałek Polski
 • 7 / 0
"Komunikat Legii Warszawa na temat kompleksu tenisowego", hmmm spółka WAWA Group, czy ta spółka należy do Legii?:)
Marszałek Polski
 • 5 / 0
Nie, to prywatna spółka Mioduskiego.
Dodatkowo Legia pożyczyła tej spółce 1 mln PLN.
Zapewne na opłatę czynszu do miasta.
Może i inne " inwestycje" poczynia Legia w WAWA Group.
Tak więc Legia będzie płacić,a Mioduski się bawił...
Marszałek Polski
 • 1 / 0
oj Darek żartem spytałem, a poza tym, ale napi.erdoliłeś tych postów w rok, już jesteś marszałkiem hahahah
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A no faktycznie, nawet nie zwróciłem uwagi.
Nie ma to dla mnie większego znaczenia.
Wiele lat czytałem, aż któregoś dnia napisałem i poleciało.
Podporucznik
 • 7 / 0
Fałszywe, toksyczne miejsce. Legia Mioduskiego to nowotwór.
Podporucznik
 • 4 / 0
Fałszywe, toksyczne miejsce. Legia Mioduskiego to nowotwór.
Porucznik
 • 5 / 1
To na tenisie Dariusz też się zna?
Zna, wyciśnie jak cytrynę i wypluje
Zna się na wszystkim...na niczym dobrze.
~Paco
 • 0 / 0
Czy wy nie rozumiecie tej manipulacji? Na 30 lat ten szubrawiec przejął prywatnie korty . Wniosek szykuje ewakuacje z Legii. Dawniej Warszawiacy by wiedzieli co zrobić z tym oszustem . Najgorsze jest to ze on to robi zgodnie z prawem
Podporucznik
 • 14 / 4
Przychodzi dobry kolega do Dariusza M. patrzy, a tam u niego na Mysliwieckiej wielki kort tenisowy z trybunami na kilka tysięcy ludzi. Na korcie Nadal z Djokoviciem rozgrywają mecz. Idzie do Darka i pyta:
- Stary, skąd ty miałeś tyle kasy żeby zafundować sobie to wszystko?
- A wiesz, bo mam złotą rybkę która spełnia każdemu życzenie.
- Pożycz mi ją! Jutro ci oddam!
- Dobra, tylko uważaj, ona jest mocno przygłucha, musisz do niej wyraźnie mówić.
Kolefa wziął rybkę i szczęśliwy wraca do domu. Postawił na stole i głośno, wyraźnie, powoli mówi do niej akcentując każde słowo:
- Złota rybko! Chcę mieć górę złota.
Rybka na to:
- OK. Idź spać a rano życzenie będzie spełnione.
Facet wstaje na drugi dzień, a tu jego dom przygnieciony przez górę błota. Chwycił rybkę, leci do Dariusza i krzyczy:
- Coś ty mi dał! Chciałem górę złota a ona mi dała górę błota!
- Mówiłem ci przecież, że jest trochę głucha. Co ty niby myślałeś, że ja chciałem mieć wielki tenis?
Plutonowy
 • 6 / 14
No i brawo dla właściciela. Wyjaśnił rzetelnie jak jest naprawdę. A kibice sukcesu niech dalej powielają fejk newsy.
Generał broni
 • 4 / 2
te 5000 zł też pewnie pożyczył

teraz czekamy na komunikat że sekcji tenisa pod wodzą Dariusza nie stać na piłki
Wziął kredyt na konto Legii. 5000 w tę czy we tę.
Wiarygodność tego człowieka jest bliska zeru!
To sam prezes logujący się pod nickiem Bieszczady
Generał brygady
 • 3 / 5
Wiadomość z ostatniej chwili
Prezes Mioducki przeją pod swoje skrzydła sekcje tenisa ziemnego Legii
Iga Świątek zaczyna się bać co ją czeka..
A co Iga ma wspólnego z ta sekcja.
Podporucznik
 • 4 / 1
Jedyna linia obrony jest taka, że cała operacja nie ma znaczenia, bo Mioduski jest właścicielem i Legii, i spółki dzierżawiącej koszty.
Ale stan takiej unii personalnej nie musi trwać wiecznie, ani nawet nie te 30 lat. Może sprzedać Legię i zostaną mu korty albo może sprzedać spółkę od kortów i on będzie miał za to kasę w kieszeni.
Starszy sierżant
 • 5 / 3
Korty nie zostały sprzedane, ale sprzedane. Mioduski w*******laj z Legii.
Podporucznik
 • 0 / 1
"Przez ostatnie lata, pomimo lokalizacji kortów w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu i zwyczajowego określenia "korty Legii", obiekt zarządzany był przez bardzo różne podmioty i nie miał z Legią formalnie nic wspólnego."

Można nie wierzyć w zapewnienia dotyczące przyszłości. Ale powyższe zdanie dotyczy przeszłości i jest dość jasne.
Marszałek Polski
 • 9 / 1
nie czytam, gdyż ten pan już dawno nie powiedział nic mądrego, ani nic prawdziwego
Jak ja czytam to korporacyjne pier....nie, to mnie krew zalewa.
Jak ten człowiek będzie działkę, dotyczącą tenisa prowadził tak jak Legię, to sukcesów nie wieszcze.
W przetargu o dzierżawę mógł stanąć każdy, stanął Mioduski i wygrał. Dobrze, że przeniósł tenis z piłkarskiej Legii, to oddzielny biznes. Naprawdę nie rozumiem Waszych emocji.
Generał dywizji
 • 15 / 1
Się napocił, a wystarczyło krótkie: tak, okradłem Legię! I co mi zrobicie?!
Marszałek Polski
 • 9 / 2
Kvrwa Mioduch weź ty się za robotę a nie PR najważniejszy
Mioduski won z Legii!
Pułkownik
 • 5 / 0
Bardzo pokrętnie to brzmi.
I jak zwykle misja, w domyśle non profit.
No istny święty.
Za cholerę, po tym jak prowadzi spółkę piłkarską mu nie wierzę.

I takie pytanie, czy to w ogóle możliwe, że Mioduski wydźwignie piłkę z tej katastrofy do jakiej doprowadził?

Jedynym rozwiązaniem zdaje się być oparcie o sprzedaż młodych zdolnych z LTC a sama Legia piłkarską będzie zwykłym średniakiem.
I nawet w taki scenariusz nie wierzę.
Generał
 • 9 / 1
To teraz jeszcze sekcja ping ponga,cymbergaja,skoki w workach i plucie na odległość.
Pułkownik
 • 1 / 0
Kosz.
Chorąży
 • 11 / 1
W żadne słowo już nie wierzę temu oszustowi
Ja mu od początku nie wierzyłem!
Pułkownik
 • 11 / 0
"spółkę Legia Tenis, która zobowiązała się do zrealizowania kompleksowego programu rozwoju, profesjonalnego zarządzania i całościowego utrzymania kompleksu"

kompleksowy rozwój i profesjonalne zarządzanie już realizuje w klubie piłkarskim
Mioduch won z Legii!
Generał
 • 17 / 5
Nie dość, że wydaje klubowe pieniądze na inwestycje pokroju skybox dla małolata z youtuba to jeszcze wykorzystuje klubowe media do tłumaczenia dlaczego okrada Legia SA.

Taczka czeka, zbieraj menele i wypad szukać prezesa.
Na samo czytając jego nazwisko robi mi się niedobrze