fot. Marcin Szymczyk

Kosta Runjaić: O porażce zdecydowała pierwsza połowa

Redaktor Marcin Szymczyk

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

01.10.2023 22:35

(akt. 03.10.2023 09:32)

– Gratuluję Jagiellonii zwycięstwa, przegraliśmy pierwszy raz od dawna, to nasza pierwsza porażka w tym sezonie w ekstraklasie. Musimy z tym żyć, choć szczęśliwy z tego powodu nie jestem – mówił po meczu trener Legii Warszawa, Kosta Runjaić.

– O porażce zdecydowała pierwsza połowa i zbyt łatwo tracone gole. Po przerwie graliśmy lepiej, ale Jagiellonia broniła się dobrze i mądrze. Wiele zainwestowaliśmy w tę połowę, do końca próbowaliśmy zdobyć bramkę. Nie mieliśmy dziś wystarczająco umiejętności, aby napocząć rywala. To wszystko z mojej strony – dodał Runjaić.

Adrian Siemieniec (trener Jagiellonii): – Gratuluję całej drużynie zwycięstwa. Przed meczem powiedzieliśmy sobie, że wszystko jest możliwe i to było czuć, wzięliśmy sobie to do serca. Wspierali nas super kibice, długo czekaliśmy na takie wydarzenie, jest teraz czas, by chwilę się pocieszyć.

– Wiele składowych zdecydowało, że zwyciężyliśmy, ale nie chcę teraz nikogo wyróżniać. Wypełniliśmy założenia, byliśmy zespołem i to było najważniejsze. Siła mentalna była dziś kluczowa, nie buduje się tego w tydzień. To proces, który postępuje, a jego efekty mogliśmy dziś widzieć. Ale przed nami jednak długa droga, aby na taki poziom zaangażowania wspinać się co kolejkę ligową.

– Dlaczego się cofnęliśmy? Bo to jest Legia, drużyna, która w tym sezonie jeszcze nie przegrała w lidze, która zwyciężyła rewelację Premier League. To bardzo silna drużyna, a prowadząc 2:0 mieliśmy taki plan, by to utrzymać. I ten plan nam się udał.

ZOBACZ TAKŻE:

Polecamy

Komentarze (72)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.