Kosta Runjaić
fot. Michał Terlecki

Kosta Runjaić: Radomiak będzie zmotywowany, zagramy bez Carlitosa

Redaktor Marcin Szymczyk

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

16.03.2023 12:25

(akt. 17.03.2023 07:05)

– Radomiak będzie bardzo zmotywowany, będzie może nawet grał w tym spotkaniu powyżej możliwości, jeśli oczywiście do tego dopuścimy – mówił na przedmeczowej konferencji prasowej trener Legii, Kosta Runjaić.

Sytuacja kadrowa

– Carlitos, Johansson, Tobiasz nie pojadą do Radomia. Carlitos jest na dobrej drodze, po przerwie na mecze reprezentacji będzie do naszej dyspozycji, powoli wprowadzamy również Johanssona – nie chcemy nikogo za szybko wprowadzić do gry. Tobiasz pracuje indywidualnie, robi postępy. Charatin i Rose trenują od tygodnia, idzie ku lepszemu, wkrótce powinni być do naszej pełnej dyspozycji.

– Kobylak – Radomiak ma pełną swobodę w podjęciu decyzji, my nie będziemy stawiać przeszkód, gdyby miał wystąpić od pierwszej minuty.

– Jesteśmy zadowoleni z Muciego, on miał przebłyski wysokiej formy, dużego potencjału, a teraz zaczął go pokazywać. Jest ostatnio bardziej aktywny, dojrzalszy, ale musi popracować nad spełnianiem zaleceń taktycznych. Ale jestem dobrej myśli, pilnie słucha na zajęciach wszelkich poleceń. Na razie pokazał ułamek swoich olbrzymich umiejętności.

O rywalu

– Radomiak będzie bardzo zmotywowany, będzie może nawet grał w tym spotkaniu powyżej możliwości, jeśli oczywiście do tego dopuścimy. Radomiak jest w środku tabeli, na  bezpiecznej pozycji, ale walka o utrzymanie jest bardzo zaawansowana i brak punktów w jednym czy drugim meczu może szybko zmienić taką sytuację. Dlatego wszystkie ręce na pokład, pełna koncentracja, chcemy w piątek uzyskać dobry wynik i w dobrych nastrojach udać się na przerwę na mecze reprezentacji narodowych. Chcemy poprawić kilka rzeczy w stosunku do starcia ze Stalą Mielec – mam na myśli przede wszystkim posiadanie piłki, krótkie podania, często z pierwszej piłki. Radomiak dysponuje kilkoma indywidualnościami, ma potencjał na odpowiednim poziomie. Z pewnością skoncentrują się na kontratakach, musimy skupić się na posiadaniu – jak oni nie będą mieli piłki, to będą mieli mniejsze szanse by wykorzystać swoje atuty.

O powołaniach

– Mladenović, Pekhart, Muci byli na wstępnej liście, nie wiem czy faktycznie wyjadą na zgrupowania swoich reprezentacji. Co do reprezentacji Polski, to jest sztab, który jeździ i obserwuje piłkarzy. Nie chciałbym wchodzić w ich kompetencje.

Polecamy

Komentarze (186)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.