Kosta Runjaić Ruch Chorzów - Legia Warszawa 0:1
fot. Kasia Dżuchil

Kosta Runjaić: Występ Kapustki pod znakiem zapytania

Redaktor Marcin Szymczyk

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

28.03.2024 14:20

(akt. 31.03.2024 09:05)

- Jak mobilizuję piłkarzy do gry w okresie świątecznym? Tabela jest wystarczającą motywacją, musimy wygrywać mecz za meczem. Nie wierzę w jakieś serie świąteczne, że wtedy gorzej się gra, zapomniałem też już o tym, że rok temu w tym okresie w Legnicy z Miedzią zremisowaliśmy - mówi przed meczem z Górnikiem w Zabrzu trener Legii, Kosta Runjaić.

- Dodatkową motywacją jest fakt, że Górnik Zabrze jest najlepszą ekipą w lidze w tym roku, świetnie punktują i chcemy przerwać tę passę. Kolejnym powodem jest historia meczów z Górnikiem, spotkanie będzie przepełnione emocjami, my chcemy podtrzymać energię z meczu z Piastem, odnieśliśmy ważną wygraną i chcemy pójść za ciosem.

- Sytuacja kadrowa? Paweł Wszołek nie zagra w dwóch najbliższych meczach, Blaż Kramer wypadł do końca sezonu. Bartek Kapustka jest poddawany zabiegom, gorzej niż się spodziewaliśmy zareagował na zastrzyki, potrzebuje czasu, mamy nadzieję, że w sobotę będzie mógł wsiąść do autokaru i pojechać z nami do Zabrza. Ale występ „Kapiego” jest pod znakiem zapytania. Natomiast do rywalizacji przybyło dwóch graczy - wrócił po kontuzji uda Patryk Kun, na pełnych obrotach ćwiczy też Jurgen Celhaka.

- Patrzymy z meczu na mecz, przed nami dziewięć finałów, ale najważniejszy jest ten najbliższy czyli starcie z Górnikiem Zabrze. A czy łatwych rywali już mieliśmy? Nie zgodzę się, na tym etapie rozgrywek nie ma już łatwych przeciwników.

- Jakiego meczu się spodziewam? Pełnego emocji, na boisku i poza nim, zapełnionego stadionu głośnymi kibicami. Górnik spisuje się dobrze, wyśmienicie grają z kontry, szybko przechodzą z obrony do ataku i odwrotnie. Podolski jest zawsze niebezpieczny, dobry okres ma Kapralik, bardzo optymistycznie wyglądają skrzydłowi, naprawdę jako zespół wyglądają fajnie. Ale patrzymy na siebie, mamy coś do udowodnienia, z wielu stron słyszymy krytykę i chcemy pokazać, że za wcześnie nas skreślono.

Sprawdź wiedzę o trenerach Legii

Galeria: Puchar Polski: Wręczenie medali
1/20 Na początku istnienia Legii, nie było stanowiska trenera, za skład i taktykę odpowiadał kapitan drużyny. Kto był pierwszym kapitanem Legii?

Polecamy

Komentarze (208)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.