Legia - Piast Kosta Runjaić
fot. Jan Szurek

Kosta Runjaić zwolniony z Legii Warszawa

Redaktor Marcin Szymczyk

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net, legia.com

09.04.2024 11:00

(akt. 10.04.2024 09:50)

Po meczu z Jagiellonią Białystok w biurach Legii Warszawa zawrzało. Po długich i gorących rozmowach postanowiono zwolnić trenera Kostę Runjaicia. Jako pierwszy poinformował o tym Łukasz Olkowicz z Przeglądu Sportowego. Udało nam się potwierdzić tę informację.

Szkoleniowiec prowadził warszawski zespół od początku sezonu 2022/23. Jego największym osiągnięciem było wygranie Pucharu Polski i wicemistrzostwo kraju. W ostatnim czasie klub ze stolicy nie zachwycał. W niedzielę w hicie kolejki zremisował z liderującą Jagiellonią Białystok (1:1), do której w tabeli traci aż siedem punktów. We wtorek ma dojść jeszcze do spotkania, podczas którego o decyzji zostaną poinformowani piłkarze. Wtorkowego treningu Runjaić już nie poprowadzi.

W imieniu klubu bardzo dziękuję trenerowi Koście Runjaiciowi za prowadzenie zespołu i zaangażowanie w jego rozwój na wielu poziomach. Razem z trenerem zdobyliśmy trofea i awansowaliśmy do fazy pucharowej europejskich rozgrywek, odbudowaliśmy się również po bardzo trudnym dla klubu okresie. Doceniamy jego udział w tych osiągnięciach. Obecnie uznaliśmy, że możliwości rozwoju drużyny wymagają zmian. Jesteśmy bardzo zdeterminowani, żeby osiągnąć najlepszy możliwy wynik w obecnych rozgrywkach i poświęcimy wszystkie nasze działania dla tego celu – powiedział dyrektor sportowy Legii Warszawa, Jacek Zieliński.

Kosta Runjaić zdobył z Legią Warszawa Puchar Polski, Superpuchar i awansował do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy UEFA. Klub dziękuje szkoleniowcowi za pracę i życzy mu powiedzenia w dalszej karierze.

Klub zaprezentuje nowego trenera na konferencji prasowej, która odbędzie się w środę, 10 kwietnia, o godz. 10:00, na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej. Nowym szkoleniowcem będzie Goncalo Feio

Sprawdź wiedzę o trenerach Legii

Galeria: Puchar Polski: Wręczenie medali
1/20 Na początku istnienia Legii, nie było stanowiska trenera, za skład i taktykę odpowiadał kapitan drużyny. Kto był pierwszym kapitanem Legii?

Polecamy

Komentarze (742)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.