Koszykówka: Drugie zwycięstwo z rzędu!

15.01.2023 17:00

(akt. 15.01.2023 21:23)

Koszykarze Legii wygrali na Bemowie 75:61 z Sokołem Łańcut (beniaminek) w 16. kolejce Energa Basket Ligi. Dla "Zielonych Kanonierów" to 2. zwycięstwo z rzędu.

Pierwsza połowa nie dostarczyła wielu punktów z obu stron. Po niespełna 7 minutach gry goście prowadzili 10:3, a pierwszą kwartę zwyciężyli 14:11. Wśród zawodników trenera Marka Łukomskiego prym wiodło trio Adam Kemp Corey SandersRaynere Thornton. To właśnie ci koszykarze w dużej mierze dostarczali swojej ekipie kolejne punkty. Legia nie cieszyła się dobrą skutecznością – zaledwie co czwarty rzut gospodarzy trafiał do kosza, lecz na półmetku beniaminek Energa Basket Ligi prowadził tylko 29:28.

Po powrocie z szatni Legia grała nieco lepiej, ale wciąż nie potrafiła zbudować kilkupunktowej przewagi nad rywalem. Najjaśniejszą postacią w drużynie trenera Wojciecha Kamińskiego był Travis Leslie, lecz to po celnym rzucie za trzy Janisa Berzinsa miejscowi uciekli rywalom na 5 "oczek". Straty tuż przed końcem trzeciej kwarty zmniejszył nieco James Eads. Przed decydującą częścią spotkania "Zieloni Kanonierzy" wygrywali 48:46.

Czwarta kwarta była najlepsza w wykonaniu gospodarzy, którzy w końcu dużo lepiej spisywali się w ataku, zdobywając 27 punktów. Defensywa warszawiaków nie pozwoliła Sokołowi na zbyt wiele, co okazało się przepustką do zwycięstwa. Legia pokonała zespół z Łańcuta 75:61, odnosząc jednocześnie 10. zwycięstwo w trwającym sezonie EBL.

Dziękujemy kibicom za doping, fajnie jest grać w wypełnionej kibicami hali. Dziękuję także Rayowi, dla którego był to ostatni mecz w Legii. Razem ze swoim agentem skorzystał z klauzuli zapisanej w umowie i przenosi się do Francji. Oczywiście francuski klub musi najpierw wpłacić określoną sumę pieniędzy. Życzymy mu powodzenia i szukamy jego następcy – powiedział trener Kamiński.

W przyszłą sobotę, 21 stycznia (godz. 17:30), "Zieloni Kanonierzy" zmierzą się na wyjeździe z aktualnym mistrzem Polski i zarazem liderem tabeli, Śląskiem Wrocław.

16. kolejka Energa Basket Ligi: Legia Warszawa – Sokół Łańcut 75:61 (11:14, 17:15, 20:17, 27:15)

Legia: Leslie 23 pkt, Groselle 14, Garrett 11, Koszarek 6, Kamiński 5, Kulka 5, Berzins 5, Wyka 2, McCallum 2, Sadowski 2, Wyka 2, Didier-Urbaniak 0.

Sokół: Sanders 16 pkt, Thornton 15, Kemp 8, Eads 7, Spencer 6, Szczypiński 5, Kołodziej 2, Wrona 2, Struski 0, Bręk 0, Nowakowski 0, Płowy -