Kameron McGusty Legia Warszawa – Fyllingen Lions 102:72

Koszykówka: Emocje na Bemowie, derby dla Legii

27.10.2024 19:16

(akt. 27.10.2024 19:27)

Koszykarze Legii wygrali u siebie 73:66 z Dzikami Warszawa w derbach 4. kolejki Orlen Basket Ligi. Dla "Zielonych Kanonierów" to pierwsze zwycięstwo w historii nad tym rywalem.

Pierwsza kwarta zdecydowanie należała do "Zielonych Kanonierów", którzy wypracowali 52 proc. skuteczności z gry (9/17), a Dziki tylko 23 (3/13). Gospodarze mieli też trochę więcej zbiórek (10 do 8), tylko jedną stratę (rywale trzy), a w pewnym momencie prowadzili aż 14 punktami. Kapitalnie wyglądał zwłaszcza 27-letni Kameron McGusty, który po 10 minutach, wygranych 23:12 przez Legię, miał na koncie aż 13 punktów.

Druga "ćwiartka" wyglądała inaczej, była bardziej wyrównana. Dziki miały lepszy moment, w trakcie którego poprawiły statystyki rzutowe z gry (legioniści je pogorszyli), odrobiły część strat, wygrali tę kwartę (20:17), ale do przerwy było 40:32 dla "Zielonych Kanonierów".

W trzeciej kwarcie Dziki jeszcze bardziej zbliżyły się do Legii (głównie 4 – 6 punktów różnicy), w pewnej chwili miały tylko trzy "oczka" mniej, ale po 30 minutach było 58:51 dla miejscowych, którzy w tej części gry mieli trzy straty (goście jedną).

Dziki zaczęły czwartą "ćwiartkę" od serii 6:0, potem objęły pierwsze prowadzenie w meczu (61:60), co sprawiło, że końcówka była bardzo emocjonująca. Legioniści zdołali dobrze odpowiedzieć i nieco odskoczyć, m.in. za sprawą McGusty’ego (dwie udane akcje za 2 punkty z rzędu), goście raz jeszcze zareagowali, ale gdy mieli dwa "oczka" straty, to Michał Kolenda trafił zza łuku na niecałe półtorej minuty przed końcem.

Ostatecznie "Zieloni Kanonierzy" wygrali 73:66, a w najbliższą środę, 30 października (godz. 19:30), zagrają na wyjeździe z Bristol Flyers w ENBL.

4. KOLEJKA ORLEN BASKET LIGI: LEGIA WARSZAWA – DZIKI WARSZAWA 73:66 (23:12, 17:20, 18:19, 15:15)

LEGIA: McGusty 23 pkt, Jones 14, Evans 9, Kolenda 8, Vucić 6, Grudziński 5, Pluta 5, Silins 3, Wilczek 0, Wieluński -, Dąbrowski -,

DZIKI: McGlynn 18, Wesson 17, Joessar 9, McGill 8, Szlachetka 6, Aleksandrowicz 4, Bender 2, Pamuła 2, Andersson 0, Mokros 0, Bartosz -, Nojszewski -,

Tabelę i więcej informacji o koszykówce znajdziecie na podstronie dot. stołecznej sekcji, TUTAJ.