Koszykówka: Sokół pokonany

Redaktor Marcin Szymczyk

17.03.2024 19:16

(akt. 18.03.2024 01:13)

Koszykarze Legii wygrali na wyjeździe 82:71 z ostatnim w tabeli Sokołem Łańcut (24. kolejka Orlen Basket Ligi). Dla "Zielonych Kanonierów" to ważne zwycięstwo w kontekście walki o fazę play-off.

Koszykarze Legii pojechali do Łańcuta na mecz z Sokołem na musiku – "Zieloni Kanonierzy" potrzebują "oczek", aby załapać się do fazy play-off. Gospodarze również muszą punktować, gdyż zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Lepiej w mecz weszli warszawiacy — trzy punkty zdobył Ray Cowels, później punkty dołożył Michał Kolenda i zdobywcy Pucharu Polski prowadzili 6:0. Potem legioniści kontrolowali przebieg pierwszej kwarty, utrzymując początkową przewagę. Na drugą kwartę ruszali z wynikiem 27:20.

W drugiej kwarcie dobrze zaczął punktować Marcel Ponitka, a w zespole zadebiutował Tyran De Lattibeaudiere – ale mimo kilku prób, punktów nie zdobył. W pewnym momencie gospodarze byli blisko wyrównania, lecz dobrze dysponowani w tej części gry Ponitka i Aric Holman spowodowali, że przewaga się powiększyła i do przerwy wynosiła 11 punktów (50:39).

Trzecia kwarta zaczęła się od trafień Dariusza Wyki i Ponitki, a później punkty zaczął zdobywać Christian Vital. Skończyło się na prowadzeniu 67:55, czyli o jeden punkt wyższym niż po dwóch kwartach.

W ostatniej części gry legioniści mieli przestój w zdobywaniu punktów i w pewnym momencie przewaga stopniała do sześciu "oczek". Wtedy jednak grę w swoje ręce wziął Vital, rzucając kolejno osiem punktów. Ostatecznie koszykarze Marka Popiołka wygrali 82:71 i kontrolowali przebieg spotkania przez większość czasu.

Najwięcej punktów zdobył Vital (22), najwięcej zbiórek miał Holman (8). De Lattibeaudiere w debiucie bez punktów – przebywał na parkiecie nieco ponad 4 minuty. Dzięki wygranej Legia awansowała na 6. miejsce w tabeli PLK.

W najbliższy piątek, 22 marca (godz. 17:30), koszykarze Legii zagrają u siebie z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

24. KOLEJKA ORLEN BASKET LIGI: SOKÓŁ ŁAŃCUT – LEGIA WARSZAWA 71:82 (20:27, 19:23, 16:17, 16:15)

Sokół: Cheese 25 pkt, Gomez 11, Kemp 9, Mijović 9, Kroczak 8, Nowakowski 5, Nwamu 4, Struski 0, Płowy -, Jaźwa -,

Legia: Vital 22 pkt, Ponitka 14, Cowels 11, Holman 11, Wyka 11, Kolenda 8, Sobin 4, Kulka 1, De Lattibeaudiere 0, Wieluński 0, Jackson -,

Tabelę Orlen Basket Ligi i więcej informacji o koszykówce znajdziecie na podstronie dot. stołecznej sekcji (TUTAJ).

Terminy najbliższych meczów Legii:

• 22.03 (PT) g. 17:30 Legia Warszawa – MKS Dąbrowa Górnicza [Polsat Sport Extra]
  • 28.03 (CZ) g. 19:00 Tauron GTK Gliwice – Legia Warszawa [Emocje.TV]
  • 09.04 (WT) g. 17:30 WKS Śląsk Wrocław – Legia Warszawa [hala Stulecia, Polsat Sport Extra]
  • 14.04 (ND) g. 17:30 King Szczecin – Legia Warszawa [Polsat Sport Extra]
  • 20.04 (SO) g. 17:30 Legia Warszawa – Anwil Włocławek [Polsat Sport Extra]