Krzysztof Mączyński: Cieszy fakt, że jesteśmy drużyną

Marcin Szymczyk

Źródło: Canal+

19-11-2017 / 21:40

(akt. 02-12-2018 / 11:47)

- Długo nic nie chciało wpaść do bramki Górnika Zabrze, ale cały czas wierzyłem w zwycięstwo. Graliśmy dobrze, stwarzaliśmy sobie okazje w polu karnym rywali. Wprawdzie świetnie spisywał się bramkarz gości Tomasz Loska, ale wzajemnie się cały czas motywowaliśmy i wiara w sukces nie malała. Cieszy mnie nie tylko zwycięstwo, ale fakt, że jeden walczył za drugiego, po to by wygrać i się cieszyć z pozycji lidera. Trener w przerwie też nam mówił, że jak będziemy stwarzali sobie kolejne sytuacje, to w końcu piłka znajdzie drogę do bramki i tak się stało. Hamalainen zmieścił futbolówkę tam, gdzie trzeba i cieszymy się z trzech punktów w niezwykle ważnym starciu – ocenił pomocnik Legii, Krzysztof Mączyński.

fot. Piotr Kucza / FotoPyK

- Co się zmieniło w naszej grze? Przede wszystkim gramy na zero z tyłu, zaczynamy od tego by gola nie stracić. W ofensywie mamy zaś na tyle dobrych zawodników, że coś tam do bramki zawsze powinno wpaść. Zaczęliśmy też być drużyną, jeden za drugiego walczy, jeden drugiemu pomaga. Pomagamy sobie na boisku, asekurujemy się, nie ma żadnego wymachiwania rękami. Tracisz piłkę – trudno, ale masz od razu ruszyć, aby ją odebrać i odbudować akcje.


- Zostaliśmy liderami tabeli i bardzo dobrze. Po to przyszedłem do Legii, aby grać o najwyższe cele. Mamy pierwsze miejsce, ale sezon jest jeszcze długi i teraz trzeba walczyć ze zdwojoną siłą, aby powiększać przewagę i potem spokojnie kontrolować sytuację. Nie będzie teraz łatwiej tylko dlatego, że zostaliśmy liderami tabeli. Wręcz przeciwnie – każdy mecz trzeba będzie wybiegać i wywalczyć. Nie ma innego sposobu na sukces.

Komentarze (5)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Jacu
  • 0 / 2
"Nie ma żadnego wymachiwania rękami" Zobaczymy czy trener oduczy też tego Radovica...
~N
  • 0 / 0
Te wymachiwanie rękami to chyba do Nagyego i Grubego Hilo
~OriS
  • 2 / 0
Mąka, spoko gość. Rozkręca się.
Generał
  • 3 / 0
Krzychu, a ty dźgnij czasami coś zza pola karnego. Dzisiaj aż się prosiło.
~Damian007
  • 1 / 0
Racja. Coraz lepiej to wygląda.