Reklama HEG

Krzysztof Mączyński: Legii życzę mistrzostwa Polski

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

17-01-2019 / 09:35

(akt. 19-01-2019 / 04:47)

Krzysztof Mączyński rozwiązał kontrakt z Legią Warszawa za porozumieniem stron. Zawodnik udzielił krótkiego wywiadu "Przeglądowi Sportowemu". - Odkąd we wrześniu zostałem przesunięty do rezerw, wiedziałem, że nie wrócę do pierwszego zespołu, dopóki pracuje z nim Ricardo Są Pinto. Nie powiem złego słowa ani o klubie, ani o prezesie Mioduskim, bo wiele mu zawdzięczam. W Legii jest wszystko, czego zawodnik potrzebuje, świetna organizacja, warunki. A Pinto? Nie był godzien podania ręki - opowiada "Mąka".

Mączyński jesień spędził w drugim zespole, w ekipie trenera Piotra Kobiereckiego. - Czułem, że młodzi piłkarze są we mnie wpatrzeni, słuchali, a ja starałem się im pomóc. Wszyscy ludzie w rezerwach: zawodnicy, sztab, byli dla mnie dużym wsparciem, dobrze mnie traktowali, mimo że doskonale wiedzieli, co się wydarzyło. Co czuję po rozwiązaniu umowy? Po części na pewno zawód, że nie wypełniłem kontraktu, musiałem odejść w takich okolicznościach. Tak jak w życiu: czasami się wygrywa, czasami przegrywa. Teraz przegrałem. Mam poczucie, że gdybyśmy awansowali do fazy grupowej Ligi Europy, moje życie inaczej by się potoczyło, w klubie nie doszłoby do zmian w sztabie szkoleniowym. Dlatego sam mam do siebie żal, że nie awansowaliśmy, zawaliliśmy w najważniejszym momencie.  Zrealizowałem dwa z trzech celów, z tego jestem dumny. Niestety nie udało się trzeciego, nie awansowaliśmy do europejskich pucharów, co okazało się kluczowe. Chłopakom z Legii życzę zdobycia mistrzostwa Polski, nie ma w ekstraklasie zespołu, który może im zagrozić - stwierdził "Mąka". 

Komentarze (150)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Mąka juz w Slasku ciekawe czy pokaze sie z dobrej strony czy poprostu bedzie szurał po boisku niewidoczny jak w Legii
Za życzenia dziękuję, reszta? Cóż, żeby to była stonowana czy dyplomatyczna wypowiedź to nie mogę powiedzieć... Rozumiem rozgoryczenie, ale chyba niepotrzebnie w takich słowach. Z drugiej strony gra Mączyńskiego zazwyczaj dowodziła, że argumenty są po stronie... naszego trenera. Zatem chyba to Sa Pinto wie, co robi.
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 0 / 0
Poczekaj co będzie w wywiadach jak filary szatni odejdą.
Przyszedł posiedział i poszedł. Tyle
Domyślny awatar Starszy szeregowy
 • 0 / 0
Mączyński dziś ma badania w Śląsku
Domyślny awatar Pułkownik
 • 1 / 0
idealny do tej ekipy bylejakości
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 0 / 0
Następny klub na garnuszku miasta. Zrobić porządek z tą patologią. Brak normalnego sponsora wypad do A klasy inaczej polska kopana dalej będzie pikowac w dół
Szkoda, że Krzysio nie udzielił tego wywiadu tak z miesiąc temu :(
Poszłaby dyscyplinarka, a nie rozwiązanie za porozumieniem stron.
I kilkaset tysięcy więcej w budżecie...
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
miejmy nadzieje, że dzięki temu ktoś kto miał go zatrudnić dwa razy się nad tym zastanowi
Pułkownik
 • 0 / 0
A co nas to obchodzi?
~Wojti (L)
 • 0 / 0
dziękuję za wszystko ... pożegnał się z klasą, szacun
Bajo, szerokości...
Domyślny awatar Pułkownik
 • 5 / 0
Niegodziwe podania reki powiedział piłkarz nie godzien noszenia e(L)ki
~wds
 • 0 / 0
Szkoda ze tak to sie potoczylo, powodzenia!
czuję żal, kiedy przychodził do Warszawy bardzo sobie dużo obiecywałem i też trochę się zawiodłem
drugi raz się pomyliłem co do jakości gracza w naszym klubie
Pułkownik
 • 0 / 0
Nie Ty jeden. Ale ja już o nim nie pamiętam. Mąką? Mąka? A szymanowska.
Domyślny awatar Kapral
 • 0 / 0
Szymanowski też był z Wisły i też przyszedł do Warszawy na koniec kariery bo chciał pojechać na zachód. Tylko przyszedł do Gwardii. ;-)
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
każdy liczył, że wzmocni środek pola, a Legia jeszcze na nim troche zarobi, a wyszło jak wyszło
dosłownie pare meczy naprawde dobrych
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 1 / 0
"A Pinto? Nie był godzien podania ręki - opowiada "Mąka""

Wypowiedź jak na oschodzacego zawodnika bardzo poytywna w stosunku do klubu jefynie ciekaw jestem co tam musiało się stać że wypowiada na koniec takie zdanie o trenerze...
Jak to co? Trener znalazł lepszych i w dodatku bardziej pracowitych.
Domyślny awatar Chorąży
 • 0 / 0
Dziwna wypowiedź Mączyńskiego Z jednej strony mowi, że nie wypełnił kontraktu a z drugiej, że zrealizował tylko 2/3 celów. Nikt mu nie zabronił walczyć o pierwszy skład, no ale miło, że życzy mistrzostewa Polski i nie obraża się na cały świat.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
bo miał grać i ..uj;), niespodzianka go spotkała w postaci rezerw, ale niestety nie czas na sentymenty i dla leni nie ma miejsca w drużynie
Domyślny awatar Chorąży
 • 2 / 0
Pierwszy raz szerzej usłyszałem o tym zawodniku, gdy pojawił się artykuł, w którym gość kłócił się z kolegą klubowym o piłkę przed wykonianiem karniaka (gdy grał jeszcze w Chinach). Już wtedy było widać, że ma nierówno pod sufitem. Na bank Sa Pinto odstrzelił go za fochy i niesubordynację.
Mąka, trener zawinił A zawodnik nie. Może więcej samokrytyki. Jeżeli zawodnik jest w fazie, żaden trener nie odsyła ho do zespołu rezerw. Musiało jednak coś być nie tak. Przyszedł Martins i nakrył Mąkę czapka. A jak się dzisiaj ho ogląda to pozwoli przerasta tą ligę. To niebawem będzie dla niego za słaby poziom.
Mąka właśnie zaprezentował raka, który toczył szatnię przez tabuny Magier, Jozakow i Klafuriciow.
"Ten trener jest NIEGODNY, by mnie wielkiego pana piłkarza trenować. Ba nawet ręki mu nie podam (chyba że aktualnie trzyma w niej moją wypłatę)".
Dobrze że w końcu przywracamy autorytet trenerowi.
Pułkownik
 • 1 / 0
Ciekawe jaki trener zechce zawodnika, który w taki sposób ocenia byłego szkoleniowca? Chyba jakiś bezręki.
Spokojnie, przytuli go wrocławska drużyna utrzymywana z budżetu miasta albo korupcjorz wronki z siedzibą w Poznaniu.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Sportowa

Skoro nam życzył mistrzostwa, to drukorz odpada.
Zdecydowanie pójdzie do zespołu walczącego o 1 ligę, albo do "atrakcyjnego" zagranicznego klubu.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
thorstein 100% racji, miejmy nadzieje, że w tym roku raz na zawsze zostanie zabity w tym klubie rak zwany: piłkarze rządzął a nie trener
Pułkownik
 • 0 / 0
PICCO, czyżby Mąka szedł do Sosnowca?
Pułkownik
 • 1 / 0
A co będzie, jak Mąka po kilku meczach usiądzie na ławie w Śląsku, to też trenerowi ręki nie poda?
Podać poda, ale będzie się brzydził.
~.,.,.,.,.,
 • 0 / 0
jak przychodził byłem przeciwko, raz, że trzeba było płacić zwiśle, dwa, że to zwykły kasztan i wyróżnia się tylko gdy pozostałych dziesięciu na boisku jest o klasę lepsza (reprezentacja), w otoczeniu równych sobie lub słabszych jest najgorszy i po trzecie był to pomysł wacika (tego, który zapisuje palety zeszytów i podgląda dzieci w parku - jego inny sztandarowy przykład nosa do dobrych kopaczy to kapitan Kopczyński)

żeby nie być na nie bo nie - bardziej chciałem Budzińskiego ze sracovii, któremu skończył się kontrakt, nie trzeba było go kupować i kontrakt spokojnie łyknąłby 2x mniejszy (w sumie byłby 5x tańszy i w tym samym czasie strzeliłby pewnie z 7 bramek z czego ze 3 dałyby punkty

wiem, wiem można gdybać co by było gdyby ale trzeba brać pod uwagę jak obaj grali w lidze i który bardziej się wyróżniał i punktował

tak czy siak teraz obaj nadają się do tarcia chrzanu
"Bezpośredni przełożony niegodny podania ręki" - podobno to trener miał nie szanować innych w klubie, a tu się okazuje, że brak szacunku wychodzi od pseudogwiazdeczki z Krakowa.

Ciekawe kogo uznałby za godnego kontaktu ze sobą.
Chyba tylko naczelnika państwa z nowogrodzkiej....
Domyślny awatar Pułkownik
 • 2 / 0
Dobrze, ze Pinto uznał, ze gwiazdeczka jest niegodna treningów z pierwsza drużyna.
Dobrze ze nie chciał podać mi nogi zamiast ręki jak to kiedyś chciał uczynić pewien jegomość z solidarności na spotkanie z kwachem :)
Zakochany w sobie Mąka.

Pamiętam kiedyś wywiad z nim, chyba po meczu kadry jak mówił coś w stylu "trzeba oddać mi to że dużo wniosłem do gry". Z początku myślałem że się przesłyszałem.
Domyślny awatar Kapitan
 • 3 / 0
Niby sobie zdaje sprawę że sam to spierdolił, ale preta do trenera musi być
Mam nadzieję, że ta leniwa szmata dostanie plaskacza od RSA, jak tu przyjedzie że Śląskiem w marcu.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
i solidną porcje gwizdów z tyrbun
Podporucznik
 • 6 / 0
.... Godzien podania ręki... Co za typ.... Pseudo gwiazdeczka. Odejdź przynajmniej z honorem i nie wypowiadaj się....
Wiesz co Mączyński miałem Cię za równego gościa ale po tych słowa które wypowiedziałeś o trenerze cytuję; nie jest godzień podania ręki to już wiem wszystko , to Ty byłeś jednym z tych mącicieli latania do prezesa zwalniania trenera grania gdy się zechce w myśl zasady czy się biega czy się stoi byle kasę się łoi . Niestety dla Ciebie ten klan jest przez trenera rozbity , rozumiesz rozbity !!! , zostało jeszcze parę pionków ale do lata nie będzie ani jednego . Nasz kochany trener szybko nad wyraz szybko zdiagnozował chorobę Legii ( czytaj zawodników ) mącicieli leserów czy z chorą ambicją . Panie Mączyński szukaj klubu i trenera co będzie godzień podania ręki a jeśli nie to z kolegami go zwolnicie .. Sumując tą wypowiedziom zniszczyłeś Siebie a nie trenera !!!
Teraz, zapewne, będzie chciał "udowodnić trenerowi".
"Mam poczucie, że gdybyśmy awansowali do fazy grupowej Ligi Europy, moje życie inaczej by się potoczyło, w klubie nie doszłoby do zmian w sztabie szkoleniowym."

Dziękujemy za ciepłe słowa, ale Legia nie jest ciepłym koorwidołkiem. Tu się nie gra o brak zmian w sztabie szkoleniowym.
Tak sobie myślę, że dla piłkarzy to jesteśmy jednak niewdzięcznym miejscem. Niby osiągniesz 2 z 3 celów, a i tak nikogo to nie zadowala.
~Yorick
 • 1 / 0
W przypadku Legii dostać się do LM/LE to jak dla licealisty zdać maturę. Musi to zrobić, no musi. Inaczej cały wysiłek wp...
Ależ ja się zgadzam. Tylko, że przychodzą do nas często tacy zawodnicy, dla których sukcesem jest gra w Ekstraklasie.
Nie chcę się znęcać na Mączyńskim - nie mogę już tego słuchać, że ktoś dobrze wspomina pobyt w Legii, bo zdobył Mistrzostwo Polski.

Mistrzostwo Polski to cieszy w Białymstoku, w Gdańsku, w Poznaniu - w Warszawie cieszy o tyle, że otwiera drzwi do Europy, bo pokonać takich rywali, to nie jest wielki sukces.
Wiele osób tutaj - mimo kompletnego braku zasług za to wielu kompromitacji - z klasą żegnało Pana Mączyńskiego. Niestety Panu Mączyńskiemu zabrakło klasy by też się ładnie pożegnać.

Ciekaw jestem co myślą sobie o nim i o jego wypowiedzi Panowie Magiera, Jozak oraz Klafurić ( jakimi by trenerami nie byli ) zwolnieni z klubu z powodu jego zaniechań na boisku oraz działań poza nim...

Niezmiennie kibicuję Legii ale z każdym dniem coraz bardziej kibicuję też RSP i DM pomimo że ten ostatni nie do końca jest z mojej bajki.
To czemu tak się obijałeś skoro w klubie jest wszystko co potrzeba?! To brak szacunku, zarówno do Prezesa-pracodawcy, kibiców i trenera. Nie wiem dlaczego "nie podasz mu ręki" ale jak dla mnie to sam sobie zgotowałeś ten los, Krzysiu obiboku. Mam nadzieję, że nie będzie już takich leserów w Legii nigdy więcej.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
już zostaje ich coraz mniej, a nawet mam wrażenie, że w 1 drużynie jest już tylko jeden "niezadowolony" piłkarz
Swoje zarobiles przez 1.5 roku teraz idź czarowac gdzie indziej Powodzenia
Nie wiem czy Panowie Kibice już wiedzą, ale Mączyński był jednym z trzech najlepiej zarabiających legionistów po: Jędzy i Pazdanie. Przez 18 miesięcy zarobił netto 3 miliony polskich nowych złotych. A oto i dowód:
"Sebastian Staszewski
‏ @s_staszewski

Na jedno Krzysztof Mączyński narzekać nie może. Przez osiemnaście miesięcy w Legii Warszawa zarobił blisko 3 mln zł. Był jednym z trzech najlepiej opłacanych w klubie Polaków (obok Michała Pazdana i Artura Jędrzejczyka)".
Netto - to padło ze strony autora w dalszej dyskusji pod wpisem.
Szkoda że takie plotki są rozsiewane. Zaraz jakas Iza uderzy w klub że za Sa Pinto odsunął Mąkę ze względu na wysoki kontrakt.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Dawno nie słyszałem określenia "nowych złotych". :)
Robbson177 - nie plotki tylko fakty. Chłop siał tylko ferment a na boisku przyczyniał się praktycznie wyłącznie do kompromitacji. Szans dostał mnóstwo, od wszystkich trenerów Przypomnę, że akurat podczas rzutu na taśmę który dał nam dublet Mączyński był nieobecny. Dlatego też się udało... No i ten słynny mecz bez jednego sprintu....
To się w głowie nie mieści jak takiemu średniakowi daliśmy taki kontrakt. Jeszcze raz dziękuję Ci Jacku Magiku że się uparłeś że będziesz robił chleb na mące mocno wątpliwej jakości.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
I to jest niepojęte, że tyle zarobił w Legii, nie dając jej w zamian prawie nic...
To jest chore.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
dokłądnie PICCO, ale zarząd uczy się na błędach i myślę, że więcej nie będzie umów tak skonstruowanych jak ta
Dzięki Krzysiu, powodzenia dalej. Tylko pamiętaj jak zagrasz przeciwko Legii to z rozsądkiem , nie gotuj się.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
" A Pinto? Nie był godzien podania ręki - opowiada "Mąka".
hmmm ciekawe o co poszło, bo skoro wiedział, że nie wróci to znaczy, że musiało dojść do sporej wymiany zdań
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 1 / 0
Trener szybko poznał się na kopaczach. Zauważył kto w klubie udaje że trenuje kto uważa się za boga a kto za ważniejszego od właściciela. Cały ten kram pogonił pozostawiając tylko w oponach boga Radovica któremu swoją drogą miejsce w szeregu pokazał że Bóg na ławkę się nie łapie o malarzu nie wspomnę. Brawo trenerze pogonić cały ten żyd od którego ogół się psul
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 1 / 0
Nie żyd tylko syf wybaczcie slownik się nie popisał i podstawil takie słowo.
Cóż Sa też czasami przesadza jak z Malarzem gdy najpierw go wstawił do składu by później wywalić.
Moze trzeba było po prostu pogadać czy co. Niby to profesjonalny piłkarz ale co szkodzi wytłumaczyć :jestes h.. y nie będziesz gral.
Podporucznik
 • 0 / 2
Za ważniejszego od właściciela, ba od całej Legii jako klubu to się właśnie uważa sapiący Ryszard. Kto nie szanuje innych ludzi sam nie jest wart szacunku.
Uwielbiam tę gównoburzę.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Robbson
Każdy już tu pisał że Malarz miał za dużo do powiedzenia do Pinto a ty dalej swoje.
"Nie żyd tylko syf wybaczcie slownik się nie popisał i podstawil takie słowo."

masz rasistowski słownik :)
Generał broni
 • 2 / 0
W sumie nic do niego nie mam.
Nie spodziewałem się rewelacji, ale myślałem, że trochę więcej solidnego poziomu pokaże.
W decydującej części zeszłego sezonu kontuzjowany.
Ale może tym razem awansujemy do pucharów na jesieni, bo to on przynosił pecha?? :D
Jedyne pucharowe przygody Mączyńskiego to Levadia, Astana, Sheriff, Trnava i Luksemburg- poza Lechem wszystkie wtopy pucharowe ostatnich lat w Polsce.
Pułkownik
 • 1 / 0
Miałem życzyć Mące powodzenia, ale po przeczytaniu: "A Pinto? Nie był godzien podania ręki - opowiada "Mąka"", tego nie zrobię.
Dzięki za wszystko, powodzenia w nowym klubie.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
ty tak na poważnie?
Pułkownik
 • 0 / 0
lesiu, nie wyczułeś sarkazmu?
A szmatławy przegląd sportowy dalej swoje:
"Dziwnych zwyczajów w Legii ciąg dalszy. Warszawski zespół ma za sobą kolejny sparing, ale sami piłkarze nie wiedzieli, kto będzie ich rywalem. Klub o tym, że rozegrał to spotkanie, nie informuje na swojej stronie internetowej ani koncie na Twitterze, a meczu nie mogli oglądać nawet pracownicy mediów klubowych, nie mówiąc już o nikim z zewnątrz. Takie zmiany wprowadził bowiem trener Ricardo Sa Pinto.

Już jesienią, gdy ekipa grała sparingi, to klub nie informował nawet o ich wyniku, choć rezultatów ani składów nie udało się zatrzymać w tajemnicy. Tak było i tym razem. Portale legia.net i legionisci.com podały zestawienie, w którym wystąpili mistrzowie Polski.

Przed starciem z portugalskim trzecioligowcem Amora FC, władze klubu próbowały przekonać Sa Pinto, by wpuścił chociaż wysłanników legijnych mediów, ale Portugalczyk okazał się nieugięty.

Na zgrupowanie do Troi dotarł prezes Dariusz Mioduski i ma porozmawiać ze szkoleniowcem, aby ten zmienił zachowanie. To jedyna osoba w klubie, której Sa Pinto może posłuchać."

Ale ich boli że są odcięci od źródełka.
Powodzenia. pamiętamy dobre chwile
Za słaby na Legie. Człapak i tyle. Więc o czym mowa? Nie podasz ręki trenerowi który wymaga biegania? To za dużo dla zawodowego sportowca? Rozumiem że lepiej mądrze stać niż głupio biegać, ale jeszcze lepiej jest mądrze biegać. Jak się tego nauczysz to możesz się pożalić.
Teraz tylko trzeba czekać na wieści:

No to kiedy Amica/Nawałka odtrąbi zakup/transfer Mąki z Legii i przejęcie Mąki w walce transferowej z Juve/Genuą?
po tym wywiadze we wronieckim klubie jest spalony.
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
Oczywiście artykuł pisała Iza Koprowiak :) Rozumiem, że w typowo męskim zawodzie dziewczyna chce się wybić, ale iść na wojnę z Legią to głupi pomysł, tak głupi jak Mączyński. Do Legii szedł jak za karę, mimo, że dostał dobre pieniądze...a potem w niej regularniej rozczarowywał, albo się leczył. Nie jestem fanem Sa Pinto, to nie jest trener z mojej bajki, ale należy mu się szacunek za to, że postawił zespół na nogi po kompromitacji w pucharach...
"Oczywiście artykuł pisała Iza Koprowiak :) "

@elSon, ona staje sie drugim Wojtkiem Kowalczykiem :)
(pomylilem nicki, sorki, Smajli a nie eLson)
"potem w niej regularniej rozczarowywał, albo się leczył. "

i teraz biadoli, ze nie poda reki Pinto.
Powodzenia.
Pułkownik
 • 0 / 0
Hej, ZNOW POJAWILY SIE REKLAMY !!
Jeszcze gesciej, co 3 WPISY !!!
Proponuje od razu co jeden wpis, co komentarz to reklama (((;.
Poczekam az znikna.
@Elson, ja myslalem, ze to u mnie tylko sie pojawiaja te reklamy, ze cos spyerdollem w ustawieniach Addblocka, ale skoro u Was tez sie pojawiaja reklamy POMIEDZY wpisami/komentarzami na forum, to moim zdaniem to juz jest rodzaj skandalu, serio.

Bardzo fajne byly te zmiany, ALE pojawianie sie REKLAM pomiedzy komentarzami to juz mocna przeginka
Porucznik
 • 1 / 0
Jakie reklamy? U mnie na razie nic nie ma między komentarzami. Wiadomo, na górze, pod pogrubionym tekstem i między artykułem a komentarzami. I na końcu oczywiście, ale pomiędzy komentarzami jeszcze nic nie uświadczyłem.
Pułkownik
 • 0 / 0
Zagladam, i juz znikly. Uff, mozna zostac (:.
Pojawiasz sie i znikasz (;
Mączyński mówi o legendzie Sportingu,że jest niegodna podania ręki bo odważyła się odstawić człapiącego piłkarzyka do rezerw i pewnie powiedziała mu kilka słów prawdy co krzysia mocno zabolało.Nawet szanse na zostanie legendą Wisły zaprzepaściłe Pinokio..Teraz pozostaje ci walka o uniknięcie gry w 1lidze ze Śląskiem.
"Mączyński mówi o legendzie Sportingu,że jest niegodna podania ręki bo odważyła się odstawić człapiącego piłkarzyka do rezerw "

@Wielki, nie on pierwszy, nie on ostatni, lada moment będzie wysyp człapaków odstawionych do rezerw, którzy nie dali rady podjąć walki w Jedynce i teraz beda sie zalic w prasie jaki to Pinto jest despotyczny, bo kazal im biegac a nie robic selfie.
Az strach pomyslec, co sie stanie w prasie pod koniec sezonu, gdyby Legia nie zdobyla MP. Cala dziennikarska Polska i 278364563245 odstawionych przez Ryska pilkarzy (za slamazarnosc i brak walki), zaczeliby jeczec, jaki to Pinto jest hh*jowwy, despotyczny, nie pozwala pilkarzom podczas treningow robic selfie i wysylac ich na Fejsa, tylko rozkazuje im trenowac, pyyerddolony despota trenerski.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Powodzenia Mąka. Szkoda, że nie wyszło. Dużo sobie obiecywałem po tym transferze.
"Legii życzę mistrzostwa Polski"

Zaczęło sie fajnie, dziekujemy, Mąka.

Potem bylo juz gorzej:

"Czułem, że młodzi piłkarze są we mnie wpatrzeni, słuchali, a ja starałem się im pomóc. "

- jakbym sluchal Ljuboji lub Eduardo, legend pilki noznej.

"moje życie inaczej by się potoczyło, w klubie nie doszłoby do zmian w sztabie szkoleniowym"

No coz, kibice Legii tez tesknia bardzo za Jozakiem i Klafem. Jestesmy nieutuleni w zalu, ze odeszli, a mialo byc tak pieknie, chorwacko.

"A Pinto? Nie był godzien podania ręki"

No coz. Czyli pozostaje Panu podawanie reki godnych siebie, czyli trenerow Jozaka i Klafurica w ichnich klubach, ktore teraz trenuja, o ile w ogole cos trenuja.

Ewentualnie powrot do Nawalki, bo tylko u niego Panska slamazarnosc byla w cenie. Mąka w Amice to byloby cos.

Kolejny biadolacy Malarz, ze go odstawiono, bo nie pasowal do koncepcji trenera.

Zawodnik wyzszy niz trener? - to juz sie w Legii na szczescie skonczylo.
Domyślny awatar Major
 • 2 / 2
Krzychu - dzięki za wszystko i powodzenia !!!
=====================================
Tylko LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Domyślny awatar Major
 • 1 / 2
Szkoda, że nie dał 100% z siebie, tak jak dawał w reprezentacji. Nie wykorzystał szansy, ale klasę w wywiadzie pokazał,
No z tą klasą to bym nie przesadzał, ja wiem że plucie na Sa Pinto jest ostatnio w medialnej modzie ale facet na poziomie by po prostu stwierdził, że nie będzie komentować. A tak wyszło cebulowo-buraczanie
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 6 / 0
Odszedł i powodzenia dalej.
Trochę mam wrażenie, że Mączyński myślał, że w Legii będzie miał łatwo i przyjemnie a do tego za super kasę. Było miło przy trenerze który nie wymagał. Szkoda, że nie awansowaliśmy w pucharach, bo był by bez zmian. Bez zmian dla Mączyńskiego. Kasa dalej by się zgadzała, trening lekki, kontrakt by się wypełnił. Do emerytury by jakoś zleciało.

AMATORÓW nam nie trzeba w Legii, dziękujemy.
@biper
10/10
~Jerzy
 • 0 / 2
"Mąka" szacun. Szkoda że tak to się potoczyło. Wnerwia mnie ten Sa Pinto. Szkoda że Legia ma takiego trenera. I nie chodzi o odstawienie Krzyśka, ale i sposób w jaki traktuje innych. Malarz, Fornalik, to kolejne przykłady. Nie wiem czy taki buc to jest legijne DNA o którym mówi prezes Mioduski. Legii życzę samych zwycięstw ale trenera mogła by mieć innego.
@Jerzy:

"Szkoda że Legia ma takiego trenera. (...)Legii życzę samych zwycięstw ale trenera mogła by mieć innego."

A jakiemu klubowi, Jurek, kibicujesz?
~Jerzy
 • 0 / 0
Mam nadzieję, że temu samemu co Ty skoro tutaj jesteś.
Pozdro
To nie przypadek,że Mączyński udzielił wywiadu Izie z PS dzień po odejściu.Pinto odsunął ją od pierwszej drużyny ,więc przy pomocy mączyńskiego wysmarowała nie dawno na jego temat artykuł.Pinto od razu wyczuje kto mu wprowadza toksyczną atmosfere tak samo było z Arkiem Malarzem.
Pułkownik
 • 1 / 2
Na ale jak tak samo ?
Arek nie byl 'kretem, ktory i tak odstawal od konkurentow'.
Mial, po kumulacji nieszczesc w rodzinie, dolek formy, ale pierwszy wpis na tt pojawil sie dopiero po nawet nie odsunieciu na trybuny, ale po przesunieciu na 4 miejsce za wypozyczonego lotewskiego mlodzika.
Cos bylo w miedzyczasie ?
Drogi @elSon,

kto normalny dzieli sie w internecie swoimi tragediami rodzinnymi? Pilkarz powininen sie dzielic sprawami pilkarskimi, a nie rodzinnymi.

I potem jeszcze je na Twiotterze podkresla, ze go los strasznie pokaral rodzinnie i ten Pinto jeszcze mu dolozyl.

Tragedii rodzinnym wspolczujemy, ale mieszanie ich do pilki noznej jest zenujace
Teraz jestem już pewny,że to Mączyński wynosił te informacje o Pinto.Stąd np.artykuł Izy z PS szkalujący trenera.Na Magiere też donosił do Mioduskiego.Pinto po prostu pogonił kreta,który i tak odstawał od konkurentów.
Kapitan
 • 3 / 0
Piłkarz niejednoznaczny w ocenie. Z jednej strony ma (albo miał) pewien potencjał, ale z drugiej jest typowym tego rodzaju zawodnikiem, który swoje możliwości potrafi pokazać jedynie, gdy wyzwolić w nim (sam rzadko to robi) cechy wolincjonalne oraz w otoczeniu lepszych od siebie, kiedy musi się starać, by nie odbiegać poziomem od partnerów z boiska. Dlatego niekiedy radził sobie w reprezentacji, w klubach było z tym już gorzej. Oczekiwano, że będzie gracze wiodącym, przydającym zespołowi jakości...

Powody dla których odszedł z Legii to niezgoda obecnego trenera na przeciętność (w meczu i w treningu). Ale odszedł przynajmniej bez ujadania na klub. Słowa o Sa Pinto wynikają ze sposobu, w jaki Portugalczyk obszedł się z Mączyńskim, jest w nich wyraźny zawód i pretensja. Słowa o drużynie z kolei są bardzo miłe. I to zapamiętajmy. Resztę odłóżmy do lamusa historii.
@Adriano, bardzo piekna wypowiedz, starajaca sie rownowazyc opinie PRO i ANTY, pieknie opisane. Dziekuje.

Mimo iz nie lubilem Mąki, to jednak opisales to bardzo fajnie.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 2 / 0
Piłkarze po 30-tce swoją przyszłość mogli wybiegać z Trnavą i Dudelange, wielu przeszło obok tych meczów w tym m.in. Mączyński. Dalej to już efekt swojego podejścia w tamtym momencie. I bardzo dobrze, pretensje mogą mieć tylko do siebie z czego Mączyński zdaje sobie sprawę.
Pułkownik
 • 1 / 0
Tak, trener byl do d.., wiadomo, po drodze to idiotyczne zamieszanie z systemami (nikt nie alarmowal jasnieoswieconego Prezesa ze tuz przed pucharami to samobojstwo ??) ale dlaczego dla siebie sie nawet nie starali ? Nie jezdzili na choojach, trawy nie gryzli. Powinni ich na koniec ze skurczami z boiska znosic. Tak nie bylo.
"swoją przyszłość mogli wybiegać z Trnavą i Dudelange, wielu przeszło obok tych meczów w tym m.in. Mączyński. "

@Boateng, oni byli tak trenowani przez Klafa, ze ledwo biegali. Mąka nie byl nieczemu winny. Nikt tam nie mial sily biegac w tych eliminacjach europejskich. Chorwaci zyebali sprawe.

Ale przeciez potem Mąka byl "w oczach" trenera, z jakiegos powodu wylecial do dwojki.

Jeden powod mogl byc taki, ze w czoach Pinto byl hh*jjowy, drugi, ze mial cois w kontrakcie (tego nie wiemy).

Ale ogolnie Mąka z jego dwoma dobrymi podaniami za linie (dwoma na mecZ) to nie byla jakis gosc, ktory w Legii robil roznice i dobrze, ze pojdzie do Amiki
Starszy szeregowy
 • 2 / 1
Mimo że Mąka rozczarował w Legii na końcu pokazał klasę. Szacunek i powodzenia ????
No faktycznie klasa. Ciekawe dlaczego właśnie na Krzysia RSP się uwziął? Pewnie dlatego, że to taki charakterny gość! Hahaha. Jebłem że śmiechu
Dzięki za miłe słowa i powodzenia Krzysztof, ja bym Cię nie oddał
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 4 / 0
Późno zrozumiał, że życie piłkarza zależy od wyników, które osiąga na boisku.
Domyślny awatar Major
 • 0 / 2
A ja jestem ciekaw kiedy nasz kochany Prezes zrozumie że aby zarabiać trzeba sprzedawać a nie oddawać za darmo.
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Na tym właśnie polega problem z przepłaconymi piłkarzami. Kosztują dużo, pożytku z nich mało, odejść nie chcą bo nikt im nie da nawet podobnej kasy. Są w związku z tym niezbywalni.
3 maj się Krzysiu. Powodzenia dalej
Z szacunkiem wypowiedział się o Legii, był przykładem dla młodzieży w rezerwach. Wypowiedź o Sa Pinto trochę niefortunna, ale tak bywa. Mimo wszystko, powodzenia w dalszej karierze i w życiu osobistym, bo sympatyczny z Pana człowiek.
Niefortunna? Dał znać, że ktoś jest dla niego śmieciem, chu.em itd. itp.
Czy to jest niefortunna wypowiedź?
hehehe
Fakt, troche niefortunnie to wyszło :))bardziej chodziło mi że nie na miejscu, ale nie ma edytora:)
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Zaskoczyles mnie Krzysiu tymi w wiekszosci milymi slowami na koniec. Powodzenia najlepiej poza nasza liga.
Powodzenia!
Generał dywizji
 • 5 / 0
Ledwo odszedł i już do ps-u poleciał na skargę na trenera co za mały mentalnie człowiek. Jakby się starał to by nie było powodu do odstrzału bo nikt normalny by nie dostawił zawodnika przeciętnego, ale walczącego,a ja pamiętam że Mączyński to na boisku przeważnie grał w trybie ninja.
~M3
 • 0 / 1
Mi osobiście szkoda chłopaka. Nie pokazał swoich walorów i może mieć pretensje do siebie. Nie powiem złego słowa o Pinto, ale jest trochę uparty i brak mu szacunku do klubu i nas. Nikt nie może być większy od klubu !!! Nawet Czerczesow, prowadzący twardą ręką zespół, miał szacunek i do kibiców i barw. Ma go do dziś. A Pinto kiedyś odejdzie i będą o nim złe wspomnienia. Mam nadzieję że Prezes Miodulski porozmawia z nim. Najbardziej szkoda mi Dowhania, ale także i Malarza. Trochę się zagalopował.
A czego szkoda w związku z Dowhaniem? Facet przecież operację miał
Domyślny awatar Kapitan
 • 4 / 1
Zapomniałem dodać... Kto bardziej nie zasługuje na podanie ręki: trener, który odsuwa kreta w drużynie, bo może mu się automatycznie przedłużyć umowa czy piłkarz, który tupta do prezesa nadawać na trenera, który go sprowadził do klubu.

Nawiązanie do pełnej treści artykułu.
Kto wie jak to tam było. Podobno ktoś poszedł do prezesa. Jednak kto to był i czy poszedł to nie wiadomo. Czy to był Maczyński? Wątpię.Raczej Malarz, Radovic. Ci co w tej drużynie byli od dłuższego czasu. Tylko to takie przypuszczenia. Nie zganiajamy wszystkiego na Mąkę, bo on wtedy był w klubie od niedawna a innych, którzy faktycznie poszli chroni się w ten sposób.
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 0 / 0
To on był kretem? Gdzie to z treści wynika?
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 0 / 0
(tylko pytam)
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
Był artykuł, że on, Pazdan robili pielgrzymki do prezesa, że Magiera źle trenuje i przez to stracą miejsce w reprezentacji na mistrzostwa. Odgrażali się pozwami przeciwko autorom, ale jakoś ucichło. Janekx89 albo inna twitterowa osobistość też wspominał, że żadnych pozwów nie będzie, bo by przegrali z oczywistych względów.
Odkąd w Legii był Mąka nie awansowaliśmy do europejskich pucharów, a w klubie było 4 trenerów, oby po jego odejściu wszystko się ustabilizowało, a Legia wróciła do fazy grupowej europejskich pucharów.
Domyślny awatar Kapitan
 • 5 / 0
Dobra robota Iza!
Tylko czekać na kolejne odejścia, bo inaczej lipa z robotą.
Tytuł clickbaitowy jest do przeglądu. Czekamy na resztę.
Generał dywizji
 • 6 / 1
Syf sportowy powinien mieć zakaz wejścia na Legię.
Szmatławiec zwany Przekrętem Sportowym nie zarobił na mnie w tym wieku jeszcze ani grosza i nie zarobi!
Domyślny awatar Generał brygady
 • 3 / 1
A tak na marginesie, to nikt lepszy od Sa Pinto nie mógł się Mioduskiemu trafić. Pinto odwala czarną robotę a Mioduski może chodzić z gałązką oliwną, dawać ramię do wypłakania się i ocierać noski odprawami albo nowymi umowami w klubie. I nie mam mu tego za złe, to jest bardzo ważna rola w firmie.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 1 / 0
"A Pinto? Nie był godzien podania ręki"
To już wiadomo dlaczego jest takie kolegialne "toczenie beczki" na Pinto. Skrzywdził piłkarzy i zepsuł dobrą atmosferę. Młodzi już nie byli tak wpatrzeni.
Boras
a co miał powiedzieć Maczyński? Sa jest super, bo mnie odsunął od drużyny?
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jaki punkt widzenia ma mieć Maczynski?
Generał dywizji
 • 0 / 0
Może taki, że zawiódł i nie podołał nie on pierwszy. Może trochę autokrytyki, a nie trener be.
Aurokrytyka? Rzadko w życiu widziałem coś takiego i to nie tylko u piłkarza.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 1 / 0
Panowie, jest prosta zasada. Jak nie wiadomo co powiedzieć, to lepiej milczeć. Są rytualne formułki na każdą okazję, typu "daliśmy z siebie wszystko, przeciwnik postawił trudne warunki, wyciągniemy wnioski, będziemy trenować jeszcze ciężej"
W przypadku odejścia z zespołu można powiedzieć "trener zmienił koncepcję budowy zespołu, czas poszukać nowych wyzwań, przeżyłem piękne chwile ale nowe wyzwania przede mną"i dalej takie banały.
Pinto też w sumie nie jest dyplomatą, ale może to lepiej. Tylko jest jeden warunek żeby to mogło zadziałac oczyszczająco na polską piłkę. Legia z Pinto musi zdobyć dublet i awansować do fazy grupowej pucharów. Wtedy Pinto będzie mógł stanąć dumnie wyprostowany i dać przykład innym trenerom, żeby się nie bali zawodników, nie bali pismaków. Żeby robili to co uważają za słuszne i żeby strach nie był ich doradcą.
Ja mam wrażenie że w polskiej piłce pod cienką powłoką naskórkowej pewności siebie panuje strach. Boją się trenerzy, boją się zawodnicy, ten lęk przekłada się na całą polska piłkę. Dlatego nie mamy zawodników kreatywnych, bo trenerzy najbardziej boją się przegrać i stawiają na przecinaków. Kreacja jest ryzykowna i wymaga odwagi.
Tak więc Sa Pinto w pewnym sensie (a może nawet nieświadomie) walczy o prawo trenerów do własnego zdania i odważnych decyzji.
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 1 / 0
Szacunek za te słowa i powodzenia w dalszej karierze.