Kucharczyk rozstaje się z Legią

Logo Legia.Net

Piotr Kamieniecki, Adam Dawidziuk

Źródło: Legia.Net

23-05-2019 / 18:25

(akt. 27-05-2019 / 22:38)

Michał Kucharczyk żegna się z Łazienkowską. Skrzydłowy po rozmowach z władzami klubu usłyszał decyzję, że jego umowa wygasająca z końcem czerwca nie zostanie przedłużona.

Michał Kucharczyk w trakcie obecnego tygodnia spotkał się z władzami stołecznego klubu. Najpierw doszło do rozmowy z działem sportu. W środę z piłkarzem spotkał się prezes i właściciel Legii, Dariusz Mioduski. Zmiana zdania ze strony klubu nie nastąpiła. Z końcem czerwca umowa Kucharczyka wygaśnie i nie zostanie przedłużona. Oznacza to, że współpraca trwająca dziewięć sezonów dobiega końca. 

Pierwsze rozmowy w sprawie nowej umowy z Kucharczykiem odbyły się na początku sezonu - jeszcze z dyrektorem sportowym Ivanem Kepciją. Wtedy ustalono wszelkie szczegóły, a do podpisów pod kontraktem zabrakło... czasu. Wkrótce Kepciję zastąpił Radosław Kucharski, a wszelkie rozmowy i decyzje zostały wstrzymane. Na początku roku zawodnik sam już negocjował z klubem, bez pomocy menedżera, były rozbieżności finansowe. Zarówno władze Legii jak i piłkarz chciały tego samego - nowej umowy. Takie były publiczne deklaracje. Ale sprawa się przeciągała. W końcu nastąpił zwrot akcji, Legia się rozmyśliła, choć warunki nowego kontraktu zostały wynegocjowane i zaakceptowane.

Już zimą Kucharczyk był łączony z tureckimi klubami. Wynikało to z faktu, że dla zawodnika szukano alternatywy, gdyby nie udało się porozumieć z Legią. Możliwe jest, że ten kierunek ponownie pojawi się w kontekście skrzydłowego latem. - Kucharczyk to zasłużony piłkarz dla Legii. Zrobił i osiągnął tutaj wiele, ale nie będę ukrywał, że w przyszłym sezonie na jego pozycji widzę innych piłkarzy - powiedział w rozmowie ze "sport.pl" trener Legii Aleksandar Vuković. 

Kucharczyk trafił do Legii w 2010 roku. Wystąpił w 349 oficjalnych spotkaniach (197 wygrał, 74 zremisował, 78 przegrał), zdobył 71 bramek. 28-letni piłkarz w trakcie pobytu przy Łazienkowskiej zdobył pięć mistrzostw Polski, a także celebrował wywalczenie sześciu krajowych pucharów. Więcej statystycznych ciekawostek na temat Michała można zobaczyć tutaj.

AKTUALIZACJA (25.05)

Legia oficjalnie poinformowała o rozstaniu z Michałem Kucharczykiem.

- Bardzo dziękujemy Michałowi za wszystko co zrobił dla Legii przez dziewięć lat gry. Należy mu się za to duży szacunek. Miał swój udział w wygraniu pięciu tytułów mistrzowskich i sześciu Pucharów Polski. Grał w Lidze Mistrzów UEFA i Lidze Europy UEFA. Legia i Michał wzajemnie zawdzięczają sobie bardzo wiele, dlatego takie decyzje zawsze są trudne, zarówno dla Klubu, jak i dla zawodnika. Dzisiaj jednak życzymy mu powodzenia w dalszej karierze i wierzymy, że Legia na zawsze pozostanie w jego sercu - powiedział dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski. 

Komentarze (547)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Pułkownik
 • 1 / 0
Przestańcie już bić pianę z tym Kuchym, prawie jakby Messi odchodził od Nas...nie ma ludzi niezastąpionych, było minęło i tyle.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 1 / 0
Nie jestem zwolennikiem talentu Michała Kucharczyka, ale nie podoba mi się sposób w jaki Michał odszedł z Legii. Wydawało mi się, że jako klub mamy więcej taktu w tego typu rozstaniach. Co by nie powiedzieć ... 9 lat w Legii, jeden z najbardziej utytułowanych graczy ostatnich lat.

Michał. Dziękuję za te 9 lat. Szkoda, że klub nie pożegnał się z Tobą w godny sposób.
~kkrzysiek
 • 1 / 0
Problem w zrezygnowaniu z Kuchego jest taki , że szanse na przynajmniej równorzędnego następce są raczej minimalne
Domyślny awatar Major
 • 5 / 4
Kuchy!!! nie wiem jakim cudem uchowałeś się w Legii tyle lat ale mam nadzieje, że już nigdy nie wrócisz do naszej Legii. Nie będę się czepiał poziomu bo to najwyżej III liga polska ale to, że tak rozwalałeś trenerów to u mnie nie dostaniesz nawet słowa dziekuję. Jesteś dno i wodorosty. Brawo trenerze VUko.
~Egon.
 • 1 / 1
Na razie, to Kucharczyk jest lepszym zawodnikiem, niż Vukovic trenerem, więc z tymi brawami bym się wstrzymał.
Trenerze Vuko?No teraz to cię trochę poniosło
Chorąży
 • 2 / 0
Dzięki Kuchy za wszystko.
Generał
 • 6 / 0
Normalni, dorośli ludzie przy takich okazjach dziękują sobie za współpracę, przybijają piątki i do widzenia. Natomiast kolesie z deficytami natychmiast po tym, gdzie dorośłi kończą, zaczynają jakiś festiwal jęków, pretensji i oświadczeń. Słabe to.
Kucharczyk już płacze i narzeka na Legię że nie pożegnali go godnie. A ty Kucharczyk godnie się pożegnałeś strojąc fochy i człapiąc po boisku. Nie ma co ukrywać że lepszego klubu i lepszych zarobków już nie zaznasz, stąd ten płacz twój i twoich opłacanych klakierów. Kranik zakręcony.
Chorąży
 • 4 / 4
jakby nie było to Kuchy trochę tych mistrzostw i pucharów zdobył. już nie długo będzie okazja zobaczyć co nowa Legia sobą reprezentuje. obawiam się że hejterzy Kuchego będą chcieli zmienić zdanie.
Chorąży
 • 4 / 4
i to takie dziwne, że chciał godnego pożegnania ? dziwię się dziwiącym się hejterom.
Domyślny awatar Podporucznik
 • 6 / 1
@dens: na czym to godne pożegnanie miałoby polegać (a na czym polega "niegodność" pożegnania, które miało miejsce)?
Kuchy napisał,"nie pozwolono mi się pożegnać w godny sposób" .
I to mnie śmieszy.Kto mu broni się pożegnać?
Przecież on nie kończy kariery aby go jak to się mówi"godnie żegnać".
Co mają być fajerwerki i przelot F-16?
No tak "KING"musi być pożegnany z królewskimi honorami.
~Egon.
 • 1 / 3
Jakoś nawet w tym sezonie, Kucharczyk "wyczłapał" w Legii drugie statystyki po Carlitosie.
Szkoda, że kilku innych, legijnych słabeuszy, którymi niektórzy tak się zachwycają nie potrafiło, choćby zbliżyć się do statystyk Kucharczyka.
Marcin Dominiak
@Marcin_Dominiak

Męczyło czasami oglądanie Kucharczyka w akcji. Męczy teraz mnie czytanie o nim. Nudne to. Odszedł i już. Skoro kibice są tak podzieleni w jego ocenie to nie żadna "legenda" tylko piłkarz jak każdy tylko grał dłużej i w czasach gdzie Legia zdobywała częściej trofea. Powodzenia
ⓁMSZⓁ
@szczepan_23

Jak to jest, że gęby się dopiero wszystkim otwierają wtedy kiedy „niszczy” się „legendy”, jest napie.rdalanka w trenera, który był „tyranem”, je.bie się prezesa a na spotkaniu mu loda je.biący robili. Dlaczego wtedy byli cicho a teraz sobie Legią mordę wycierają?
Domyślny awatar Starszy szeregowy
 • 8 / 0
Ten hejt Vrdoljaka itp na klub że pozbyli się Kucharczyka to już jest przeginka. Ile można słuchać tych kolejnych "znaffcow" Ostatni raz Kucharczyk grał dobrze na początku ery Berga. Pozatym przeplatał dobrą grę z fatalną. A jeśli to prawda że był "kretem" i mącił w szatni, co wydaje się bardzo prawdopodobne , to należy powiedzieć ze wreszcie tego pseudo legijnej postaci w naszym klubie nie ma. Co z tego że grał tyle lat i tyle meczy, jak większość była delikatnie mówiąc kiepska w jego wydaniu. Ale najgorsze jest psucie szatni, jeśli tego się dopuścił to zero szacunku dla niego. Wydaje mi się że klub powinien wydać oświadczenie, w tej sprawie, bo biedny Kucharczyk zasłużony piłkarz został tak żle potraktowany przez klub. Może trzeba powiedzieć wreszcie prawde Vuko, jak poiwedziałes A to powiedz B
Domyślny awatar Generał broni
 • 9 / 4
Haha, Kucharczyk już szczeka na Legię na Instagramie. Długo nie trzeba było czekać, aż będzie jechał po swoim klubie. Dziękuję Ci Legio za pozbycie się tego mąciciela!

http://www.sport.pl/pilka/7,65039,24828040,michal-kucharczyk-odchodzi-z-legii-warszawa-przykro-mi-ze.html
Generał broni
 • 2 / 11
Przecież napisał prawdę i nigdzie na Legię nie jedzie jarząbku.
Właściwie tylko on zachował się z klasą.
Domyślny awatar Generał broni
 • 9 / 3
Wstajesz i łżesz...
Tabiszewski, Dmowski, Hadaj, Kucharczyk. Mają cechę charakterystyczną i dlatego nie ma ich w Legii.
~PZ
 • 0 / 0
Tylko, drobiazg, Hama gra na innej pozycji i do niego idą podania. Także od Kuchego.
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 2 / 5
Szkoda ze sie tak dzieje , walczak może nie grał idealnie ale zawsze walczył .
Powodzenia Michał
Domyślny awatar Podporucznik
 • 5 / 1
No właśnie nie zawSZe, tylko wtedy kiedy mu się chciało. Znamienny jest IMO fragment z felietonu Stano, w którym relacjonował rozmowę Kuchego z Magierą - Kuchy miał się w tej rozmowie pytać trenera, dlaczego on musi tYle biegać a VOO nie musi... Naprawdę tak ciężko to samemu zrozumieć? Moim zdaniem ten fragment pokazuje całą mentalność Kuchego.
Domyślny awatar Podporucznik
 • 7 / 0
"Do następnego meczu", "do następnych pucharów", "do następnego mistrzostwa" - tak się tworzy zwyczaj "łatania". Vuko dostrzegł potrzebę "remontu", być może brak pucharów jest nawet wliczony w koszt tego remontu - niestety jego efekty można będzie ocenić z perspektywy kilku sezonów a nie awansu lub braku awansu do pucharów w najbliższym sezonie. Być może brak awansu już jest wpisany w koszty.

Nie jestem zwolennikiem trenera Vuko (ani prezesa Miodzia). Ale akurat w jego znajomość szatni i charakterów wierzę i dziwnie jego ocenie Kucharczyka ufam. Mówiąc, że trener nie może być zakładnikiem drużyny" - wyraźnie powiedział o co chodzi. W tym przypadku uważam, że kwestionowanie tego z perspektywy użytkownika forum jest niestosowne ze względu na asymetrię informacji: w oczywisty sposób ta decyzja nie jest oparta o umiejętności Kucharczyka lub ich brak, ale o charakter, mącicielstwo, toksyczność - to wszystko, o czym mamy mniejsze pojęcie a co niewątpliwie wpływa na funkcjonowanie całej drużyny.

O tym jak ważne są te aspekty, najlepiej pokazują przykłady Piasta Gliwice i Lechii Gdańsk, w zeszłym roku rozpaczliwie broniące się przed spadkiem a w tym roku kończące "na pudle". Zeszły rok był dla obu tych drużyn czyśćcem - większym dla Lechii (polecieli Krasic, Borysiuk, Paixao czy inni; zaczęli grać młodzi + szansę dostali zawodnicy drugiego planu typu Lipski), mniejszym dla Piasta (ale tam też były problemy, jak choćby nic nie grający Vasiliev z najwyższym kontraktem).

Nie twierdzę oczywiście, że powinniśmy grać aż tak młodym i niedoświadczonym zespołem jak Lechia. Twierdzę natomiast, że nie można osiągnąć trwałego progresu mając w szatni "piąte kolumny" i nie mając paki ludzi świadomych jednego celu i ramię w ramię do niego dążących.

Wszyscy powinniśmy zdawać sprawę, że dla nas najbliższy sezon może być takim czyśćcem, przygotować się na to i wspierać drużynę, żeby jak najlepiej przez ten czyściec przeszła, żebyśmy mogli później powiedzieć "tak hartowała się stal".

Czy Vuko jest najlepszym trenerem, żeby oiukładać "poczyśćcowe klocki" - to inna para kaloszy i ja w to wątpię. Ale jeżeli stworzy następnemu trenerowi drużynę o określonym morale - to też bardzo dużo!
~PZ
 • 0 / 3
Mnie bardzo się nie podoba, że oficjalnie, przed meczem, pożegnano takie zero jak Pasquato, a nie zdobyto się na taki gest wobec Kucharczyka. Jednak słoma z butów wyłazi...
Generał dywizji
 • 3 / 0
Nie pożegnano Kuchego przed meczem bo na dany moment wszystko wskazywało, że zostanie w klubie.
~PZ
 • 0 / 1
Do Baron. Ależ wiedziano już wcześniej. Sądzę, że od początku maja, Inaczej Kuchy grałby w meczach, Raczej zadziałała tu korporacja - ulubiona organizacja prezesa. Kto w korpo pracował ten wie jak żegnają się z pracownikami, których nie chcą, Mniej więcej tak jak z Kucharczykiem. Posłusznych (choć kiepskich) się fetuje i wywala a nieposłusznych się wywala bez fetowania, Głównym grzechem Kucharczyka nie jest słaba gra ani nawet buntowanie szatni. Jego śmiertelnym grzechem jest wysoki kontrakt! A teraz przyszła pora na "projekt" oszczędzamy na płacach (nie ma znaczenia, że nowi dostaną wyższe kontrakty - chodzi o te stare, powszechnie znane jako wysokie). Było już to widać w dwóch przypadkach: najpierw Malarza a potem Jędrzejczyka.
Domyślny awatar Szeregowy
 • 1 / 7
lada moment przed Legią najważniejsze mecze w sezonie, a Legia w tym czasie pozbywa się za darmo czołowego piłkarza i chce robić rewolucję?! jak niezgrany zespół ma osiągnąć sukces w eliminacjach do pucharach? kto ma grać na skrzydłach?co będzie jak jeszcze odejdzie Nagy?? transfer Kucharczyka na tą chwilę oznacza chyba tylko przesunięcie Vesowica do pomocy i Stolarski wchodzi do składu, co jest opcją średnią
Bartkovy
@bartkovy_01

Odkąd zaczął się sezon 2016/17, Kasper Hamalainen wypracował w Legii taką samą ilość bramek co Michał Kucharczyk (40). Warto też dodać, że blisko 33-letni Fin rozegrał 14 meczów mniej. Chyba można już zakończyć tę dyskusję o świetnych liczbach "Kuchego"
Podpułkownik
 • 1 / 0
Nie wiem czy ktoś już o tym pisał, znalazłem takiego newsa: "Cypryjskie media informują, że Omonia Nikozja rozważa sprowadzenie Ricardo Sa Pinto na ławkę trenerską."

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/823844/ricardo-sa-pinto-moze-wrocic-na-lawke-omonia-zainteresowana-bylym-trenerem-legii
Lata ta informacja. RSP szybko na bezrobociu nie będzie bo to nie leń tylko człowiek piłki kochający swój zawód.
~PZ
 • 0 / 0
Do TLW81TLW. Szybko także będzie bezrobotny. Wywalą go jak ze wszystkich poprzednich klubów. Ja sądzę, że on opracował system życia na koszt pracodawcy. Podpisuje wysoki kontrakt na dwa-trzy lata a potem stara się aby go szybko wyrzucili z klubu. Ma wolne a klub (jak Legia dotychczas) płaci mu pensję do czasu aż znajdzie następnego frajera.
Generał broni
 • 1 / 8
I przeprowadza staruszki na pasach i mówi sąsiadom Hola :)
To jest dopiero nieszczęśliwa miłość i trauma po odejściu ;)
Nie martw się Kaczusiu, jest życie po Kuchym :)
Marszałek Polski
 • 10 / 2
egon i kacza i ich krokodylowe łzy...masakra, ludzie wspierający nieudolność innych w wybranym zajęciu...Kucharczyk jest z was dumny
; - )

+1
Przecież to ta sama osoba ;)
A tak serio to zastanawiam się jak Kacza to przeżyje, przecież Kuchy to dla niego jak bożek, pewnie naiwnie myśli że tylko lekko ustępuje Messiemu ;)
Generał broni
 • 1 / 9
Rzekł troll robiący bożka z Urbana i płaczący latami po Mezendze i Golu, którzy mogliby Kuchemu buty czyścić wspierany przez bliźniaczego trolla płaczącego po Vako i sfrustrowanym Rysiu....
Jeszcze troll, który dziwnie od lat pisze w tym samym stylu co pierwowzór nie zna Egona, który na tym portalu jest mniej więcej tak samo znaną osobą jak Gambit, Świrek czy FN...
Szkoda prądu.
Kacza zamknij dziób,nikt o zdanie cię nie pytał.
Generał broni
 • 1 / 9
A wśród nich największy przygłup na tej stronie z IQ=33 pragnący akceptacji wspomnianej dwójki.
Marszałek Polski
 • 7 / 0
Kacza można być trollem wg twojego durnego rozumowania, ale żeby wspierać kuchego który sporo zaszkodził Legii trzeba być idiotą anty L
Generał broni
 • 1 / 8
Jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem Legii, a goście po których płakałeś nic nieznaczącymi dla niej punktami w historii, więc z nas dwóch to nie ja jestem idiotą trollującym przeciw Legii.
Chyba ty
Generał broni
 • 1 / 9
Szkoda prądu na 2 trolli i jednego przygłupa.
Taplajcie się w szambie sami.
Kacza masz tak wielką gębę do ludzi,że chyba matka to cię karmi z procy.
Marszałek Polski
 • 8 / 2
Kacza nie bede publicznie dalej pisać o Kuchym bo nie ma o czym...tak w skrócie nigdy więcej takich pseudolegionistów, dotatkowo paralityków piłkarskich itp.itd ...a ty jak chcesz taplaj dalej sie w tym gównie
Milusia ta kaczka, pyskata taka.
~Egon.
 • 0 / 1
O, widzę, że metaxa, Kibic50 oraz klony znowu się nieziemsko podniecili.
Biedni ludzie - przenieśli swoje życie na forum i walczą całą dobę.
Nie zapomnijcie tylko nastukać mi oraz wszystkim, którzy się z wami nie zgadzają minusów.
Uruchomcie wszystkie konta i zewrzyjcie siły.
Tylko nie siedźcie za długo w nocy, bo przecież jutro od rana kolejny dyżur na forum.
Dzień po dniu taki sam.
I tacy goście mówią, że Kucharczyk jest nieudolny.
Kucharczyk przy was, to jest ósmy cud świata.
Marszałek Polski
 • 6 / 3
W końcu..
Dość dziadostwa
Jednego mniej
Generał dywizji
 • 3 / 0
Skoro to już oficjalne to wielkie dzięki za wszystko co było dobre zaś za to co złe na boisku to z czasem i to będziemy inaczej wspominać bardziej na luzie, ale za paplanie tam gdzie nie trzeba oraz maczanie swoich palcy przy zwalnianiu trenerów tego ci nigdy nie zapomnę bo tak się nie robi. Trener nie pasował trzeba było odejść, a nie ryć zwłaszcza przeciw Bergowi dzięki któremu ty i wielu pozostałych z tamtego okresu wystrzeliliście mocno do góry.
Domyślny awatar Szeregowy
 • 6 / 0
Kuchy dzięki za te lata. Szczególnie dziękuję za:
bramkę na 2-0 z Lechem w poprzednim sezonie
bramkę na 1-1 z Lechem o ile dobrze pamiętam w Twoim debiucie
bramki w meczu z Lechia 2-1 w Gdańsku
bramkę w Glasgow z celticiem
bramkę w Moskwie.
Więcej śmiechu z Ciebie było niż dobrej gry, ale DZIĘKI!!!
Kuchy King!!!
~Egon.
 • 2 / 8
Klasyfikacja kanadyjska za sezon 2018/19 :


Piłkarz gole asysty suma mecze minuty

Carlitos 19 8 27 45 3128
Kucharczyk 7 6 13 38 2722
Nagy 5 7 12 38 2691

Kuchy jest na drugim miejscu, za Carlitosem i takie są fakty.
Łącznie, Kuchy ma w tym sezonie więcej goli i asyst, niż Medeiros, Vesovic, Antolic i Remy razem wzięci, także niech niektórzy "znawcy" od rana do wieczora nadający na Kucharczyka nie robią z siebie pośmiewiska.
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 6 / 1
A obrońcę w klasyfikacji kanadyjskiej po cholerę wymieniasz, znawco?
Nagy ma 5 bramek i 8 asyst czyli na równi z Kucharczykiem. To wszystko w lidze.
Kucharczyk ma 4 bramki i 4 asysty w lidze ( 2 bramki z karnych.)
~Egon.
 • 0 / 0
Dla przykładu, amatorze.
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 4 / 1
dalej się zastanawiacie czemu Jozak odesłał go do rezerw ?
~Egon.
 • 1 / 6
Ja się raczej wciąż zastanawiam jak to się stało, że ktoś taki jak Jozak został u nas pierwszym trenerem.
Marszałek Polski
 • 6 / 1
egonie ty to za bystry nie jesteś
~Egon.
 • 0 / 0
Myślę, że tak ze 187 razy bardziej, niż ty.
I to bardzo ostrożnie licząc.
Łukasz C.
@9Lluc3

Co do wybitności liczb Kuchego w lidze i jego 248 meczów i 40 bramek.
- Jankowski 249 - 53
- Kiełb 222 - 44
- Pich 155 - 32
- Frączczak 201 - 47
- Gajos 215 - 34
- Cetnarski 236 - 35
- Korzym 238 - 40
- Małecki 274 - 38
- Starzyński 199 - 51

Jak widać takie wybitne nie są.
Generał
 • 0 / 0
Z tym że Starzyński połowę z karnych. Wybitne nie są ale w czołówce ligi jest i wynik podobny +/- jak pozostali z tego zestawu.
Domyślny awatar Major
 • 5 / 3
Do wszystkich, którzy tak płaczą za tym drewniakiem kuchym:

Czy wy dalej chcecie oglądać Legię, która nie rozwija się, odpada z Dunelange itd. czy Legie, która walczy, walczy, walczy. Taki kuchy, największy awanturnik, zwalniający trenerów, pokazujący antyfutbol zasługuje na dalszą grę w Legii? NIE NIE NIE. Ogarnijcie się. Bez niego będzie tylko lepiej. TYLKO LEGIA.
~lokówka janusza m
 • 3 / 0
sam do odejścia doprowadził
wiadomo że jego główne atuty to wytrzymałość i szybkość a wady to technika na poziomie okręgówki i rozumek pantofelka

gdyby nawet będąc bez formy robił to co ma najlepsze - czyli Z.A.P.I.E.R.D.A.L.A.Ł od pola karnego do pola karnego pomagał obrońcom i gryzł po kostkach rywali to nikt by nie chciał jego odejścia

ale w tym baniaku z małym rozumkiem w środku zwarły się styki i zaczął bredzić że on nie musi nic nikomu udowadniać, nie musi podawać lepiej ustawionemu koledze bo mu się nie chciało podnieść łba, zaczął spacerkiem wracać do obrony i inne

po prostu uwierzył że jest już żywą legendą - no to dostał kopa w zad
Możemy pozbyć się Kucharczyka gdyż mamy w jego miejsce Salvadora Agrę!
Mocno Agra! <biceps> <siła>
Salvador Rei! :)

PS: Śmiesznie by wyszło gdyby Salvador jednak się obronił ;)
Generał
 • 0 / 0
Salvador Agra jeszcze dobrze zagra.
Będzie mi Cię brakowało "mistrzu" ;)
Domyślny awatar Generał broni
 • 6 / 4
Zobaczymy, czy pokaże klasę i powstrzyma się od publicznego krytykowania Legii.
Dlaczego ma krytykować? Dzięki Legii jest znany i ma na koncie tytuły krajowe. Powinien być dozgonnie wdzięczny że trzymano go nad wyraz długo mimo wątpliwych umiejętności.
Dodam że w kilku meczach decydował o wyniku meczu. Na tyle rozegranych to jednak za mało, można było oczekiwać od niego z tym doświadczeniem że będzie liderem na boisku a nigdy to się nie stało.
"Dodam że w kilku meczach decydował o wyniku meczu" w zależności od dnia udawało mu się to robić nawet w obie strony ;)
No było tak ;)
Domyślny awatar Generał broni
 • 2 / 1
Krytykować może dlatego, że mógł poczuć się skrzywdzony nieprzedłużeniem kontraktu. On zdaje sobie sprawę ze swoich ograniczeń. Bycie w Legii to było dla niego apogeum możliwości. Dla mnie jego dalsza kariera od teraz to równia pochyła, bo przekroczył wiek 28 lat i zaczyna tracić swój jedyny atut czyli szybkość plus coraz częściej bywa kontuzjowany.
No rozumiem. On jest na podobnym poziomie co Peszko, gdzieś tam się załapie, czasem coś strzeli, czasem zaasystuje ale ogólnie będzie kopał się w czoło. Możliwe że w Płocku. Tzn nie zdziwiłbym się.
to już oficjalnie...
Nie było mnie chwilę na legia.net a tu już zmiany, ale w sumie można się było spodziewać, skoro tak długo przeciągali podpisanie umowy.
Powodzenia w kolejny klubie, u nas 9 sezonów to jednak bardzo długo, były i dobre i złe momenty, także za całokształt i wkład w każde trofeum Legii wywalczone w tym czasie bardzo dziękuję. Zachowam dobre wspomnienia, a o słabych meczach i tak z czasem się zapomina.
Powodzenia Kuchy.
~Król jest tylko jeden.
 • 1 / 0
Dziękuję poezja ludowa.
Czekałem na te słowa.
Spoko, nie ma za co.
~Mkl
 • 0 / 0
Powielic model drużyny z początku dekady. Doświadczony Ljuboja, Żewłakow, sensowny środek i uzupełnic szybkimi skrzydłami. Musi odpalić. Ostatnie 3 lata to kompletne przeciwieństwo tego modelu. Styl i wyniki były widoczne
Domyślny awatar Kapitan
 • 1 / 4
Podobno Kuchy może przejść do Zagłebia,więc bedziemy mieć jego cały czas na oku. Znając życie jeszcze jakąś brameczke nam sieknie.
Jeżeli piszesz o Sosnowcu,to narazić muszą dostać się do ekstraklasy aby mógł nam siekać bramki ;-)Chyba że piszesz o Lubinie?
Domyślny awatar Kapitan
 • 1 / 2
Zapomniałem dopisać ze chodzi o Lubin
~Agra
 • 1 / 1
Na miejscu Kucharczyka bedzie gral mlody.
Mlody bedzie kryl mlodego druzyny przeciwnej
I straty nie zauwazymy.
Hamalainen
6017 minut
24 gole
18 asyst
g/a co 143 minuty

Kucharczyk
22268 minut
71 goli
58 asyst
g/a co 172 minuty

Ba-dum-tss, stulejarze.
~Egon.
 • 3 / 8
To może, dla uczciwości, zobaczmy statystyki ich następców w Legii :

- Antolic - 2703 minuty - 1 gol oraz 1 asysta,

- Vesovic - 3418 minut - 1 gol oraz 5 asyst.

Powyższe statystyki dotyczą meczów w Ekstraklasie i są tak olśniewające, że szkoda klawiatury, żeby poświęcać im więcej czasu.
Domyślny awatar Chorąży
 • 5 / 2
Hamalainen w ekstraklasie 191meczów,54gole i 36asyst.Kucharczyk w ekstraklasie 240 meczów,48goli i 34asysty-i to tylko dlatego,że często grał jako napastnik- Gdyby Hamalainen grał w Legii tyle lat co Kucharczyk to miałby dużo lepsze liczby. Ba-dum-tss,stulejarzu.
Domyślny awatar Major
 • 1 / 0
porównaj Carlitosa w Wiśle i Legii także wyjdzie słabo. I co to będzie oznaczało ?
Generał
 • 0 / 0
że Carlitosów jest dwóch i dostaliśmy podróbę...
Kapitan
 • 12 / 2
"Z czasem tez widać było, jak się rozwijał. Z gry widać, że poświęca wiele czasu na rozwój osobisty. Ostatnie dwa sezony to coraz więcej wymyślnych zwodów, gry kombinacyjnej. Kucharczyk osiągnął poziom, który dla wielu piłkarzy byłby spełnieniem marzeń a on się cały czas rozwijał, czasem przekraczając swoje własne bariery."

Tak napisał Marek Wawrzynowski, troche redaktorów zaczyna ponosić.
Czekam na zdjęcia Kucharczyka na wałach walczącego z powodzią:) A tak na serio pokazuje to pewną patologię, jak dzięki pieniądzom i posiadaniu pewnych wpływów i znajomości można kreować rzeczywistość.
Ładnie odleciał...
Dziennikarze powinni nam być dozgonnie wdzięczni, gdyby nie Legia, to nie mieliby o czym pisać.
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 3 / 1
Poważnie tak ten redaktor napisał? xd...no nie wierzę:)
https://m.sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/823655/marek-wawrzynowski-michal-kucharczyk-od-niedojdy-do-symbolu-legii-felieton

Poważnie.
ale szczerze - widać że próbował.
Kuchy mimo swoich ograniczeń często próbował grać niekonwencjonalnie. Co wzmagało naszą frustrację, ale i czasem czyniło z niego Kinga ;)
No a jak zaczęło padać zaangażowanie to cóż... Została tylko frustracja.
A o jego liczbach w ekstraklasie nic?W tym sezonie 4gole z czego jeden z metra do pustaka i dwa z karnych.To Ojamaa miał 3 gole z gry i 7asyst a taki Bohar,którego Legia chciała z Mariboru ale ostatecznie nie ściaganeła bo był Kucharczyk( Zewłakow w tym sezonie ściągnął go już do Lubina) w tym sezonie 10goli i 7asysyt
~Egon.
 • 2 / 6
A może równie ochoczo jak krytyką Kucharczyka, zajmij się na przykład statystykami Vesovica, który w czterdziestu meczach, w Legii zdobył jednego gola.
Jeżeli mówisz, że Kucharczyk dobił jakąś piłkę z metra do bramki, to szkoda, że Vesovic nie może dobić, choćby do drugiego gola w lidze.
Coraz bardziej komiczna jest ta jazda po Kucharczyku patrząc na to, jakich ma w Legii zastępców.
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 2 / 1
Ciekawe gdzie pan redaktor widział te " wymyślne zwody i grę komunikacyjną"...taki widać żartowniś z pana redaktora..
Szeregowy
 • 2 / 3
zniemcie opis bo ciagle jak wchodze to czytam ze "zostaje" a nie "rozstaje" i sie [email protected]#$%am
Panowie tak z ciekawości pytam.Kogo byście widzieli na Kucharczyka pozycji?
Ja Vesovicia ale może się mylę ;-)
Jest szybki,waleczny,dobre dośrodkowanie,jeden na jeden też sobie radzi i co najważniejsze wraca po stracie piłki.Ja wiem,że także miał słabsze mecz ale kto w Legii ich nie miał,może od nowego sezonu paru chłopaków się odblokuje i zaczną grać na miarę swoich możliwości a Veso je ma.
Z polskiej ligi Bohar, Vesović ma możliwości, szkoda że niezbyt często je pokazuje, łatwo się irytuje, statystyki nie powalają, choć najczęściej gra jako prawy obrońca.
~Egon.
 • 0 / 0
Najpierw niech ten "wspaniały" Vesovic choćby zbliży się statystykami do Kucharczyka.
Czterdzieści meczów w Legii i jeden gol.
Doprawdy, rewelacyjne zastępstwo Kuchego.
Nic dziwnego, że ligowe średniaki golą nas w końcówce sezonu jak chcą i elegancko pozbawiają szans na mistrzostwo.
Veso w ofensywie miałby mniej okazji do gotowania się ;)
Zwłaszcza że nie będzie Kuchego przed nim.
thorstein,też o tym pomyślałem ;-)
Domyślny awatar Generał broni
 • 3 / 3
Odpowiedź jest dość łatwa - Marko Vesovica.
Może Nagy, a Veso na obronie
Veso obrona. To najlepszy prawy obrońca ligi, ofensywnie usposobiony.
Domyślny awatar Plutonowy
 • 1 / 1
Piekło zamarzło
~Tom
 • 9 / 4
Skoro Kucharczyk był taki super ,to dlaczego nikt z zachodu Go nie kupił przez 10 lat...
dokladnie - w naszej lidze czesto wystarczy jeden sezon bardziej przyzwoity i sypia sie oferty..a On z nami od tylu lat i nic konkretnego - przekonujacego go do zmiany barw nie nastapilo.. zatem moze nie byl taki super jak go maluja ..szybkosc mial ijego glowna bronia chyba bylo dzida do przodu i moze przescigne rywala :)
Wielbiciele Kuchego zaraz wam napiszą,że sam nie chciał odejść i widocznie Legia go nie chciała sprzedać bo ciężko o takiego piłkarza,zwłaszcza "z takimi statystykami lepszego by nie znalazła" ;-)
Domyślny awatar Major
 • 2 / 4
@ Tom - Jacka Zielińskiego także nikt nie kupił
Z tym że Zieliński miał kilka dobrych ofert i je odrzucił i jasno się zadeklarował że nie interesuje go transfer zagraniczny. Swoją drogą porównując Zielińskiego do Kucharczyka wystawiasz sobie słabe świadectwo.
Zielińskiego swego czasu bardzo chciał kupić Besiktas, inne oferty też się pojawiały, i nie były to oferty mityczne.
Domyślny awatar Major
 • 1 / 8
@wanp wiem zabolało poniżej ale przejdzie jak pójdziesz raz, drugi na mecz to zrozumiesz.
Wiesz ja na Legii byłem pierwszy raz 35 lat temu, Twój idol ma lat 27 a więc odbij małolat bo na bombę trafisz:)
Ja prawie 34 lata temu...
Swirku
Legia – Widzew Łódź (06.04.1986) 3:0 (2:0)
Arceusz w 20 minucie
Dziekanowski w 38,58 minuta.
Miałem wtedy 11 latek ;-)
Ja Legia-Górnik W. 4-2. Co śmieszne poszliśmy z klasą na rewię na lodzie ale się urwaliśmy. Wtedy małolatów wpuszczali podczas meczu za darmo. Jak wszedłem na Estadio to była magia i tak mi k...a zostało do dziś, tylko Legia:)
No to ładny miałeś debiut, mecz super ale strasznie piz...ło i lał deszcz:)
Ale jak bym Ci opowiedział co odwaliłem na tym pierwszym meczu to spadł byś ze stołka ze śmiechu,może kiedyś przy browarku,powiem tylko tyle,że ojciec się "troszkę"zestresował sytuacją ;-)
Z Widzewem to byl drugi. Pierwszy był Videoton...
Videoton uj wie co to;) Vipers ja chętnie, kiedyś miło popiłem z prawdziwym Kibicem50 i Piro tylko w formule LN trudno się dogadać nie mając priv.
Jakoś się zgadamy świrek,jest tu parę fajnych osób co by można na piwko iść ;-)
Domyślny awatar Major
 • 1 / 3
świrek to słabo spodziewałem się czegoś na kształt początku lat 50 tak wszystkich pouczasz. Małolat ? może, muszę to sobie zapamiętać. Największym problemem lamusa jest brak pewności siebie. Wszystkich poucza, wszystko widział i wszystko wie, zna statystyki na pomięć, w 2 zdanie decyduje kto jest a kto nie jest kibicem. Zawsze ma jakich argumencik w zanadrzu np. Pierwszy raz byłem na meczy 35 lat temu. A ja byłem w Moskwie i co z tego. Byłem bo mogłem i tyle, byłem także w Olsztynie na finale PP, to nic nie zmienia bo nie byłe w Neapolu lub Kielcach.
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 1 / 0
Bo na zachodzie piłkarz ma grać, grać i jeszcze raz grać...dobrze grać...dlatego tak dużo polskich zawodników nie łapie się do kadry meczowej bo mają takie a nie inne podejscie do zawodu..u nas byle raz prosto kopnął piłkę i już jest utalentowany..
Człowieku to żart był, naprawdę to strona o kopanej piłce a nie o ciężkich chorobach. Trochę dystansu polecam:)
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
Czy ktoś wie skąd się wziął przydomek "Kuchy King"? Pytam serio, bez złośliwości.
http://www.legia.sport.pl/legia/1,139320,17361270,_Kuchy_King___czyli_superbohater_Kucharczyk__ktory.html
To była szydera Żylety a Kucharczyk z czasem naprade uwierzył,ż jest w Legii bogiem.
Coś w rodzaju Jacek, Jacek Maaagggiiieeeerraaa:)
Jak widać sporo kibiców nie wie,że wzięło się to z "szydery" ;-)
Vipers bo tu Legionistów i to takich z krwi i kości to ze świecą szukaj:)
Domyślny awatar Starszy szeregowy
 • 13 / 1
Żeby była jasność, Kuchy nie dal nam Ligi Mistrzów, on ją tylko przypieczętowal. Z Dundalk na wyjeździe wygraliśmy 2:0, na Łazienkoweskiej przegrywalismy 0:1, a Kuchy w końcówce strzelil na 1:1. Bez tej bramki, tez byłaby LM.
Ćśsiii, nie psuj nastroju przy kolacji...
~Egon.
 • 2 / 1
No tak, niepotrzebnie strzelał.
Co on narobił.
Trzeba wietrzyć szatnię, choćby za tego gola.

Mamy przecież, choćby Vesovica, który na 40 meczów w Legii ma 1 gola, czyli nie zbliża się nawet do statsów Kuchego.
Vesovic się przynajmniej nie narzuca i nie strzela bez potrzeby.
Domyślny awatar Major
 • 4 / 0
jak byleś to widziałeś, że Dundalk siedział nam mocno na doooopie i było mocno średnio, gra w osłabieniu itd to był bardzo trudny mecz
Domyślny awatar Kapitan
 • 2 / 0
Dundalk cisnął jak nie przymierzając Termalika BB Nieciecza u siebie. Każdy był obsrany o losy awansu.
A na 114 jakiś koleś krzyczał gruby Vadis hihihi do dziś mam z niego beke i mu to wypominam ;)
Domyślny awatar Major
 • 4 / 6
Kuchy , za swoją wirtuozerie komediowo-piłkarską powinieneś zwrócić połowę poborów. Ale z drugiej strony to przecież nie twoja wina, że tyle ci płacili. Odejdź i już nie ośmieszaj siebie i nas kibiców LEGII.
Pułkownik
 • 0 / 0
A ile mu płacili?
Ile by mu nie płacili to i tak wiele za dużo:) moje pytanie ile Legia straciła przez jego knucie?!
~Egon.
 • 2 / 3
W takim razie taki, przykładowo Eduardo czy Pasquato powinni chyba do końca życia odpracowywać to co u nas zarobili nie wiadomo za co.
Wiadro pomyj wylewają niektórzy osobnicy akurat na mającego w Legii przyzwoite statystyki Kuchego zupełnie nie zauważając, że przewinęły się u nas ostatnio całe tabuny zdecydowanie gorszych od niego zawodników, którzy Legii nie dali praktycznie nic, za to dostali od niej konkretne pieniądze.
Pułkownik
 • 0 / 0
Poważnie pytam, z ciekawości...nie złośliwości.
~Egon.
 • 1 / 8
"moje pytanie ile Legia straciła przez jego knucie"

A kto ci powiedział, że Kuchy knuł ?
A może knuje ten, co mówi, że Kuchy knuł ?
Może mówi, że knują ci, których chce się pozbyć z klubu, żeby oczyścić sobie pole ?
Może musi tak robić, bo ma za mały autorytet i umiejętności, żeby działać w inny sposób.
Ciekawe, że zmieniło się u nas w ostatnim czasie kilkudziesięciu piłkarzy, a my w dalszym ciągu słyszymy, że trzeba wietrzyć szatnię.
W takim razie albo ci nasi zawodnicy, to jacyś sami "knuciciele", albo ci, którzy chcą ich szkolić niewiele więcej poza wietrzeniem szatni potrafią, więc jakoś muszą zamaskować swoją indolencję.
~Egon.
 • 2 / 7
Zapewne Kuchemu nie płacili tyle, ile np. Eduardo czy Pasquato, ale na tamtych "asów" nikt pomyj jak na Kuchego nie wylewa.
Oni byli grzeczni, spędzili w Legii eleganckie wakacje, zabrali walizeczki z gotówką i z uśmiechem na twarzy pojechali do domu albo szukać nowych naiwnych, którzy zechcieliby ich utrzymywać na podobnych jak u nas warunkach.
Ostatnio 80 tys zł za miesiąc plus dodatki.
Pułkownik
 • 1 / 0
Grubo....
Generał broni
 • 2 / 5
Egon...
daj spokój, bo próba polemiki nie ma sensu.
Goście rzucają puste hasła o knuciu bez podstaw i bawią się we własnym szambie, a na całą masę przeciętniaków, którzy zarobili na Legii kasę nic jej nie dając, to nie powiedzą złego słowa.
Jeden typ, który obraża Kuchego, na jego następce proponuje Vesovica, który od 1,5 roku w lidze strzelił 1 gola, więc o czym my tu mówimy?
~Egon.
 • 1 / 3
Wiem, Kacza :-)

Dzisiaj miałem czas, więc sobie troszkę popisałem, ale nie podchodzę do tego pisania z jakąś napinką, . Dla mnie pisanie na forum, to rozrywka po nieco bardziej stresujących zajęciach. Nie przeżywam forumowych plusów ani minusów, wisi mi to, także spoko, gdybyś się martwił ;-)

Co do Vesovica, pełna zgoda. Też już gdzieś o tym napisałem
Wielki następca Kuchego z jedną bramką w czterdziestu meczach, w Legii.
I jak tu się potem dziwić, że taki Piast przyjeżdża na Łazienkowską i goli nas na własnym boisku :-)
Egon jak Ty pirównujesz statystyki obrońcy z ofensywnym pomocnikiem/napastnikiem to gratuluje poczucia humoru
"porównujesz"
~Egon.
 • 0 / 1
A kto według ciebie jest tym obrońcą, kto pomocnikiem ?
Tutaj, zresztą, nawet nie ma czego porównywać, bo prawda jest taka, że w Legii są zawodnicy coraz słabsi i nie zmieni tego faktu wrzask kilku forumowych trolli na Kuchego.
Kuchy odejdzie i zarobi kasę gdzie indziej, a biedny troll zostanie i dalej będzie sam sobie plusował swoje wypowiedzi z kilku kont, żeby sprawić wrażenie, że jest mądry.
Taka różnica.
Egon
"A kto według ciebie jest tym obrońcą, kto pomocnikiem"
No to ja mam tobie mówić?
Oglądasz mecze to powinieneś wiedzieć kto w Legii gra na prawej obronie a kto na prawej pomocy.Jak Veso miał strzelać bramki jak przednim biegał Kuchy?
Generał broni
 • 0 / 1
Egon:
i to jest najlepsze, że ludzie proponujący Veso za Kuchego pomijają, że pod koniec sezonu i w sporej części wiosny, a także w poprzednim sezonie grał on na skrzydle i bramek z tego nie było wcale, a zagrożenie dla przeciwnika było mniejsze niż gdy grał tam Kuchy.
Mimo wszystko dziwnie będzie oglądać Kuchego w innej koszulce. Zwłaszcza gdyby pozostał w naszej lidze...
~Zibi 47
 • 2 / 5
Michał zawsze zaierdalal na boisku, śle mnie to super gość, Kuchy king, pamietam co pisali o Kubie Rzeźniku i co on gra w LM a my gdzie jesteśmy...... Michał dzięki za wszystko,powodzenia!!!
Domyślny awatar Chorąży
 • 1 / 1
Jamil Muhammad,który był testowany w Legii dzisiaj w pierwszym składzie Nigerii .Dużo zależy jak się zaprezentuje na tym turnieju.Jeśli wypadnie dobrze to od razu po turnieju powinien podpisać kontrakt.
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 2
Jak się dobrze zaprezentuje to będzie grać na wyspach A nie dla nas.
i tu jest klucz "by grał na tyle dobrze by zyskał zainteresowanie/coś zrobił, ale na tyle słabo by zachód go nie wypatrzył"...
Trochę jak nasze gierki o Medeirosa :D
Za prezesury BL był to piłkarz drugiego tła i takim powinien pozostać .
~Egon.
 • 0 / 2
Kurczę, muszę przyznać, że zaczyna mi brakować kogoś z taka osobowością jak Leśny przy zespole, jeżeli chodzi o sprawy czysto sportowe i kontakt z drużyną, chociaż, oczywiście rozumiem, że opinie na jego temat są podzielone. Nie ulega jednak wątpliwości, że facet miał ten timing oraz pewien rodzaj niezbędnej w tej dziedzinie intuicji.
Jak było wtedy z finansami nie wiem, bo to wymagałoby zajrzenia w papiery, ale sportowo byliśmy w zupełnie innym miejscu.
Miodek jest idealny, jeżeli chodzi o kwestie związane z Akademią czy reprezentowaniem nas na forum międzynarodowym, ale pod względem sportowym zaczynamy się, niestety, powoli sypać i przypominać wał przeciwpowodziowy, który, niestety, puszcza nie w jednym, ale w wielu miejscach.
Obyśmy ten wał utrzymali.
Kapitan
 • 10 / 1
Jak mamy żegnać piłkarzy? Pożegnalny mecz? Porównywanie do pożegnania Ribery czy Robbena jest nie na miejscu. Bayern zdobył mistrzostwo, żegnał, być może dwóch najlepszych skrzydłowych w historii, Ci na koniec zdobyli po bramce, do tego, bramka Franka golem sezonu. Ribery ma 36 lat a Robben 35, spokojnie by mogli jeszcze tam pograć. My żegnamy piłkarzy, którzy są w podobnym wieku lub sporo młodsi, ale nic klubowi już nie dają. To nie są praktyki legijne, tak się dzieje też w innych klubach. Kucharczyk miał swoje momenty, należą mu się owszem słowa podziękowania, myślę że klub to uczyni. Ale nie jest legendą, żeby żegnać go z wyjątkowymi honorami. Poza tym, ostatnie doniesienia (nie wiem ile w tym prawdy) nie stawiają Michała w najlepszym świetle.
W innych okolicznościach zapewne byliby godnie pożegnani, np gdybyśmy przed meczem z Zagłębiem mieli zapewnione mistrzostwo, każdy na stadionie byłby szczęśliwy i piłkarze dostaliby owacje na stojąco, do tego jakieś "dziękujemy" czy "Kuchy King". Ale w zaistniałej sytuacji mogli tylko usłyszeć " wypie...lać".
Domyślny awatar Major
 • 3 / 1
wszystko prawda, jedna uwaga a może dwie. Jestem pewien, że po podpisaniu kontraktu usłyszelibyśmy o jego DNA i Legijności, przy braku podpisanego kontraktu usłyszeliśmy półsłówka, że pozorant itd. Ot PR i nic więcej raz pozytywny raz negatywny
A czego Ty oczekujesz? Że po ewentualnym podpisaniu dano by komunikat w stylu " podpisaliśmy wiedząc że to przeciętny i przepłacany zawodnik ale ma układy i może namącić o czym przekonali się poprzednicy i my to też odczuwamy".
Domyślny awatar Major
 • 2 / 3
czego oczekuję, bardzo prostego przekazu: MK spędził z nami 9 lat za które dziękujemy. W związku z przyjętą polityką Zarządu i przebudową zespołu Klub podjął decyzję o nie podpisywaniu nowego kontraktu z MK. Oczywiście w ładniejszej redakcji. tylko tyle i aż tyle ? Vuko ma ten idiotyczny styl, że cały czas szuka asekuracji i niedomówień w swoich wypowiedziach. To DNA, tam zap... itd.
Nie wiem czy zauważyłeś ale jeszcze ma ważny kontrakt i jeszcze nie było oficjalnego komunikatu. To jest już ordynarne szukanie dziury w całym i szukanie pretekstu żeby kolejny raz dowalić Legii. Zastanów się czy aby jesteś kibicem Legii, bo może jakiegoś Kucharczyka czy innego przepłacanego pracownika.
Domyślny awatar Major
 • 2 / 1
@wamp - pierd.... bez sensu jak nie ma argumentów to stare wyświechtane pytanie: czy aby na pewno jesteś kibicem L?. Myślałem, że stać cie na coć mądrzejszego. Zastanów się nad sobą bo takimi komunikatami to mocno zbliżasz się do stylu poznańskiego i Rutka. Oczywiście, że nie ma komunikatu, dlatego jest wymiana poglądów
Generał dywizji
 • 3 / 1
Kuchy, dziekuję za grę i życzę powodzenia w nowym klubie.
Kuchy dzięki za wszystko:) :) będę pamiętał tylko bramki które sprawiały radość :)ta bramka dająca LM, wejście w Gdańsku i dwa gole.,gol z pyrami..mozna pisać.. Ich wiele.. Dzięki za ten czas w Legii Michał wszystkiego dobrego!!! Powodzenia!!! Życzę Ci jak najlepiej :)) to co złe niech zostanie gdzieś daleko:)
Kucharczyk,Kucharczykiem ale to także jasny sygnał dla innych piłkarzy,że w Legii nie gra się tylko za"zasługi"i nikt nie jest świętą krową.To już dawno powinno nastąpić.
W pracy jak będziesz miał długi staż,ale przestaniesz być wydajny i zaczniesz wkur..ć ludzi to także cię zwolnią,każdy dostaje za pracę pieniące którą ma należycie wykonywać.
Więc jeżeli kibicujecie tak Kucharczykowi a nie Legii to co tu jeszcze robicie?
Teraz już jej nie będziecie kibicować bo nie ma Kucharczyka?
Zawsze myślałem,że kibicuje się klubowi a nie pojedynczym zawodnikom,dziś jest jutro go nie ma ale Herb zawsze jest i będzie,to samo tyczy się trenerów.
Generał
 • 12 / 2
Legia będzie zdrowsza.
~Tomek c
 • 0 / 1
Vuko rozwali do reszty drużynę. Powinien iść do jakiegoś klubu żeby się obyć jako trener. Anie teraz jest jak " Pan i władca " . Nie ma szacunku do zawodników ( i nie chodzi tu o Kuchego ), warsztat ma bardzo słaby. Nie chcę krakać ale jeżeli wprowadzi to co planuje z prezesem to w najbliższym sezonie będziemy walczyć tylko o ósemkę... obym się mylił...
~Mietu69
 • 0 / 0
Piłkarze przychodzą i odchodzą taka kolej rzeczy ale nie o to chodzi. Bo to jest szukanie kozła ofiarnego połączone z polowanie na czarownice a co by nie mówić o Kuchym to zaangażowania, serca do walki na boisku odmówić mu nie można a kto mówi inaczej po prostu kłamie. Winni zapalenia sezonu są wszyscy od właściciela począwszy przez trenerów na zawodnikach skończywszy. Teraz jest tylko próba pokazywania palcami kto bardziej a porównując nawet najlepsza orkiestra nie zagra bez dobrego dyrygenta. Z całym szacunkiem do Pana Vukovica jeśli wiedział że ktoś jest mało zaangażowany i nic z siebie nie da ( a mówił że wiedział) to po co go na boisko wpuszczał. Lepiej dać szanse młodemu głodnemu gry zawodnikowi niż leniwemu którego tylko stan konta w banku interesuje. Reasumując przestańcie szukać winnych wokół siebie najpierw popatrzcie w lustro i to jak najszybciej. A Pan Prezes Mioduski powinien poważnie przemyśleć temat zatrudnienia menadżera który się zna na futbolu na stanowisko prezesa jak sądzę to byłoby najlepsze lekarstwo dla klubu. Na koniec tylko i zawsze Legia
Domyślny awatar Generał broni
 • 10 / 3
Dla mnie takim apogeum jego zasiedzenia w Legii była ta słynna sytuacja z Jędrzejczykiem na początku meczu w Gdańsku, gdy Kucharczyk zaczął sprintować po prawej stronie, zatrzymał się, zaczął te swoje kiwki i natychmiast stracił piłkę, którą dostał od Augustyna Mladenovic. A Kucharczyk sobie podreptał parę metrów i tak zakończył akcję. To była kompletna żenada i klub nie mógł jego gry w tym roku inaczej podsumować niż przez podziękowanie mu.
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
Dzięki i powodzenia.
~MALINIAK
 • 0 / 5
TO NIE JEST DOBRY RUCH.KOLEJNY POLAK, PRAWDZIWY LEGIONISTA ZOSTAJE ODSTAWIONY.JESZCZE BĘDZIE WIELKI ŻAL ŻE ODSZEDŁ.I TO SZYBCIEJ NIŻ SIĘ WYDAJE.OBECNY TRENER JEST DO WRZEŚNIA A ZAWODNIKA JUŻ SIĘ NIE ODZYSKA.Z "WIZJĄ " WŁAŚCICIELA I JEGO PUSTA KASĄ LEPSZEGO PIŁKARZA NIE BĘDZIE NA PEWNO.
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 4 / 9
Warto posłuchać, co mówi Jacek Bednarz:
https://sport.tvp.pl/42774733/legia-warszawa-aleksandar-vukovic-dariusz-mioduski-michal-kucharczyk
Domyślny awatar Generał broni
 • 11 / 7
Już się znów zaczyna robienie smrodu, jak to było za każdym razem, gdy trenerzy odsuwali Kucharczyka do rezerw albo na trybuny. Niech się wreszcie wszyscy odp.. od Legii i jej decyzji!
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 3 / 2
Nie warto słuchać tego, co mówi Bednarz...
~Egon.
 • 0 / 2
"Niech się wreszcie wszyscy odp.. od Legii i jej decyzji"

Naprawdę, nawet mając bardzo dużo dobrych chęci, coraz trudniej jest się zachwycać tym, co się u nas dzieje, jeżeli chodzi o kwestie czysto sportowe.
~Egon.
 • 2 / 3
Jeszcze nie słuchałem, ale uważam, że akurat Bednarza posłuchać warto, bo to jest inteligentny człowiek i nie sądzę, żeby mówił coś po to, żeby zrobić komuś na złość.
Pułkownik
 • 11 / 5
Wreszcie odszedł Król Kuchy. Momentami był tak fatalny w swoich poczynaniach, że aż zeby bolały! Ten człowiek nigdy nie powinien grać pierwszych skrzypiec w takim klubie jak Legia. Rezerwowy to i tak maks dla wesołęgo Michała. Miał przebłyski dobrej gry, ale tylko sporadycznie. Ogólnie słaby piłkarz. Sama miłość do klubu i "legijne DNA" nie wystarczą, by tu grać. Adios Królu Kuchy :)
Domyślny awatar Podporucznik
 • 4 / 4
Wiecie co mnie wkurza? Pożegnania piłkarzy. Jak z pracy ktoś odchodzi to jest taki moment wręczenia czegoś przez ludzi którzy dalej pracują w danym miejscu. Jest miły moment. Przybicie piątki. Kawałek ciasta. W świecie piłki nożnej pożegnania są koszmarne. Zero fajnego pożegnania fajnej atmosfery etc. Masakra.
Major
 • 0 / 0
Zobacz jak żegnali Casillasa, czy chociażby Riberiego lub Robbena. To w Legii z sowiecką subtelnością żegnamy piłkarzy.
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 0
Czy to się kiedyś zmieni?
Pożegnanie Casillasa? Przecież na pożegnalną konferencje, nie przyszedł nikt z klubu, Perez wypchnął go z Realu, mimo że Iker nie za bardzo tego chciał.
~kuba
 • 0 / 0
ja tam czekam na oficjalke bo jakos klub milczy w temacie
~L
 • 0 / 0
Tu nie chodzi o to że odchodzi Kucharczyk czy ktokolwiek inny. Chodzi o to że odchodzi dany zawodnik a my dopiero zaczynamy szukać zamiast mieć już niemal zaklepanego równorzędnego przynajmniej następcę. Tak jest zawsze i zalatuje to pełną amatorką. Jak tu ma być dobrze?
Major
 • 6 / 5
Nie ma co. Mamy klasę porównywalną do BVB w aspekcie pożegnania gościa, co grał tu 9 lat.
Major
 • 6 / 7
Dzięki Michał za serducho. Zobaczymy kto Cię zastąpi, pewnie ktoś pokroju MANU czy innego Lanżila.
No cóż, zobaczymy teraz jakiego kocura sprowadzą nasze zuchy transferowe. Nieśmiało przypomnę, że wszystkie dotychczasowe transfery na skrzydło to był śmiech na sali.
(Oprócz Gui)
Domyślny awatar Plutonowy
 • 3 / 3
Eeeee wydaje mi sie ze gracze byli niezli - tylko cos ich stopowalo np. brak czasu czy po prostu ich złe dobranie do taktyki - no Trickovski
Ciekawe, co wtedy nie poszło. Trickovski od razu po przejściu na Cypr odpalił - i w lidze i w Europie
Domyślny awatar Plutonowy
 • 0 / 0
no wlasnie o tym mowie - jest jakis powod dlaczego gracze graja slabo tutaj a nagle po odejsciu graja naprawde dobrze
~Jacek
 • 3 / 3
Michał WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO i dzięki za tyle lat. Legia bez Ciebie to będzie inna Legia i nie koniecznie lepsza.
Niech Ci się układa w życiu sportowym jak najlepiej.
pozdrawiam
Kapitan
 • 4 / 2
Byłem fanem Kuchego. Dlatego tym bardziej boli mnie ten zjazd w ostatnich dwóch sezonach. Serce bolało gdy marnował kolejne sety.

Cóż jeśli to on jest jednym źródeł problemów. Niech idzie. Nikt nie jest większy niż klub.

Dzięki za wszystkie dobre momenty i ważne bramki.

Powodzenia.


Swoją drogą uważam że Skorża zniszczył mu karierę bo Kuchy miał być na początku napastnikiem a Skorża wymyślił go sobie na skrzydle i każdy trener później go tam stawiał. Gdyby cała karierę spędził na szpicy to dopracowałby wykonczenie i cóż, dziś byłby w innym miejscu.
~Agra
 • 2 / 2
W sumie Vuco ma racje. Pilkarz raz nie pobiegnie za pilka to i nie pobiegnie za nia i drugi raz, mimo ze ma legijne dna i klepie sie w piers. Wiec takiego zawodnika trzeba wyrzucic.
Tak samo jest z trenerem; wystawi zawodnika i nic nie strzela a najlepszy strzelec druzyny siedzi na lawce.Trener sie pomylil. Mozna wiec stwierdzic ze pomyli sie znow.
~zx
 • 3 / 2
Zostawiając na chwilę na boku fakt, że chodzi o Kuchego i że prezesem jest Mioduski to... mówimy o Legii. A w Legii w ostatnich powiedzmy 2 sezonach ochotę do gry stracili (w ten czy inny sposób) albo zostali uznani za zbędnych przez kogoś w klubie:
Pazdan, Dąbrowski, Mączyński, Jodłowiec, Kucharczyk, Nagy, Malarz, Jędrzejczyk, Hlousek, Kante i pewnie paru innych by się dało podciągnąć do tej grupy.
i co? Legia jest takim zaje(*&%stym klubem, w którym wszyscy podobno chcą grać? i tak się tu rozwijają i odchodzą do lepszych lig?
gó)&$#no prawda!
wczoraj i dziś Legia to klub, która przegrywa z ogórkami w kraju i w Europie, nie potrafi ułożyć składu z sensownych zawodników, ściąga zgraję wynalazków w rodzaju Agry czy Mauricio i w którym dobrzy piłkarze zaliczają zjazd. Osoba trenera nie ma tu żadnego znaczenia, bo trenerów było w tym czasie wielu a obraz się nie zmienia.
Nie ma żadnego DNA, nie ma atmosfery, nie ma pomysłu.
I nie ma rozwoju. Liga Mistrzów była początkiem końca.
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
zjazd w ostatnich sezonach jest oczywisty i bezdyskusyjny. Jeżeli ktoś udaje, że tak nie jest to ma bardzo krótką lub wybiórczą pamięć i tyle. Jeżeli Legia nie odpali w tym długo wyczekiwanych, wymodlonym momencie gdy jest pełna swoboda i brak skrepowania kontraktami to będzie jeszcze gorzej. Tu nic się samo nie stanie
Tylu trenerów próbowało się go pozbyć, a zrobił to właśnie Vuko.
Zdumiewające...
Major
 • 3 / 5
Zrobiło to prezes by przypodobać się internetowym ekspertom.
Kulenowicz powolany do U21 Chorwacji. Wczesniej gral w U20, wiec to nagroda. Co ciekawe tam pierwszym napastnikiem jest Marin Jakolis... ktorym interesuje sie tez Legia, a jego umowa z koncem czerwca. Na meczach Admiry Wacker byl widywany Kielbowicz ktory mial go obserwowac. Info za Pawel Turek.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 4 / 2
Kuchy jaki był taki był ,ale za drobne przyszedł do klubu i miał bywało niezłe momenty w karierze . Jego czas skończył się , widać brak motywacji i rozejście będzie dobre dla obu stron . Tylko jak ma go zastąpić piłkarz pokroju Agra to jest niezbyt optymistyczna prognoza .Trzymajmy się zasady że cudzoziemiec musi być lepszy od naszego zawodnik .Kuchy dzięki za grę tą dobra oczywiście i parę ważnych bramek . Apel do wielu obrażających Kuchego ,panowie pożegnać można się też z klasą ..
Brawo Pinokio. Ty jesteś najwłaściwszą osobą do oceny kto jest prawdziwym legionistą a kto nie.
Porucznik
 • 4 / 1
Dobra decyzja. Jak to się mówi - co za dużo to i świnia nie zje. Dzięki i powodzenia na nowej drodze kariery.
~olew
 • 3 / 2
Szkoda , lubię Kucharczyka , jest nieobliczalny, ambitny, wesoły i nasz
~Ortis
 • 2 / 1
Narzeszcie,,,,
Dziękuję za to wszystkie piękne chwile i życzę powodzenia. Nigdy nie był moim faworytem, ale doceniam jego statystyki. Niestety był to, szczególnie ostatnio, piłkarz denerwujący. Najlepszym jego podsumowaniem był gol z Lechem zdobyty szczupakiem. Jakoś Michał znalazł się w tej sytuacji, ale zamiast kopnąć czy odprowadzić piłkę do bramki, to wykombinował, że skończy to głową i w 100- procentowej sytuacji ledwo trafił. Mieszały mi się uczucia wkurzenia i radości. Dopóki nie zobaczę kto przyjdzie do Legii, to nie ocenię trafności tej decyzji. Mimo wszystko Kucharczyk jest znacznie lepszy od Agry, Manu czy Novo (z okresu w Legii). Liczę jednak na kogoś bardziej równego i technicznie lepszego.
Niemniej Michał to bardzo podobny przypadek co Rzeźniczak - za słaby na Zachód, za dobry, aby oddać do rywala w ESA.
A kiedy przeczytam że Darek M. nie jest już prezesem a na miejsce tego nieudacznika jest osoba znająca się na piłce?
Domyślny awatar Starszy szeregowy
 • 5 / 1
Robbson z całym szacunkiem ale dziwie się że sam nie prowadzisz żadnego klubu a mało tego nie zarządzasz tyloma osobami co Mioduski (nie wiem ale przypuszczam). Kup klub i zacznij zwalniać, zatrudniać itd.
Ps: nie interesuje mnie kto jest prezesem ponieważ nie utożsamiam się z żadnym z nich. Zauważ że "wszystko" było ok dopóki był podział na Mioduski/Leśnoidorski a zaczęło sie psuć jak przyszedł "frendzel z poznania", siedział rok w loży po czym przytulił kilka ładnych baniek. Ja to tak widzę.
Generał
 • 5 / 0
Robsonie, prezesa mogą zwolnic udziałowcy. Masz jakieś udziały w Legii? jeśli tak to do dzieła.
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 6
alaryk prezesowi można tak umilić życie w klubie i prywatne że sam odejdzie. Zapytaj Miklasa.
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 2 / 0
Miklas raczej nie był właścicielem. Jeśli już jakaś analogia to raczej do Cupiała, choć pewnie nikt z nas by nie chciał takiego rozwiązania.
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 2
Jeśli już jakaś analogia to Mioduski = Sarapata.
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 0 / 0
Myślę, że jednak Mioduski nie jest uzależniony od przestępców jak była Sarapata. Natomiast mówi się, że Cupiał był jak najbardziej zastraszany przez rybki. Więc obstaję przy swoim.
~lob
 • 3 / 3
I Żyleta Kuchemu nie pomogła............Kto teraz będzie ich informował ???????????
Domyślny awatar Plutonowy
 • 1 / 2
Ludzie spokojne niedługo pewnie będą oficjalne informacje dotyczące każdego z piłkarzy którym się kończą kontrakty. Ja to się boję powrotów z wypożyczeń czyli wieki powrót króla środka pola - Michała Kopczyńskiego oraz super stopera Mateusza Żyry
A czym się emocjonowac: przejeb..... i sezon a Darek dalej prezesem. Będzie coraz gorzej.
Generał
 • 0 / 0
co roku jest coraz gorzej, a w tym to kataklizm
(uwaga - sarkazm)
Domyślny awatar Plutonowy
 • 0 / 0
Zapomniałem dodać ze wraca jeszcze drugi George Weah - czyli postrach słowackich boisk Saddam Sulley
Tak jak nie wierzę w Vuko jak trenera, tak to jest bardzo dobra decyzja na którą czekałem od kilku lat. Bardzo jestem ciekaw, gdzie wyląduje ta gwiazda :)
smutne jest to ze ludzie którzy są odmiennego zdania niż większość są atakowani są nazywani hejterami i td ja bardzo się ciesze z odejścia Kuchego owszem strzelił parę ważnych bramek ale już jest zdecydowanie za długo w klubie już zaczął gwiazdozyc i uważać siebie za ważniejszego od klubu życie nie lubi próżni i trzeba iść do przodu a Michałowi mimo ze bardzo delikatnie mówiąc za nim nie przepadam i ciesze się z jego odejścia życzę powodzenia i dziękuje za bramki strzelone dla Legii
Generał broni
 • 6 / 15
Smutne, a zarazem chore jest to, że "kibice" świętują odejście zasłużonego zawodnika i obrażają tych kibiców, którzy potrafią się zachować i dziękują mu za duże w historii klubu dokonania.
Jeszcze bardziej chore i słabe jest, że umniejszają jego zasługi gadając o kilku ważnych golach podczas, gdy strzelił ich dużo więcej i wyolbrzymiają tylko jego wady pomijając zalety, w dodatku wylewając hejt wrzucaniem filmików z kompilacją nieudanych zagrań i robiąc z tego bękę.
Takiego "pożegnania" nie doczekała się cała zgraja zawodników, która nic dla tego klubu nie zrobiła.
To jest właśnie chore i słabe, że kibice innych drużyn, którym nastrzelał bramek potrafią go docenić, a nie umieją tego zrobić ludzie, którzy mienią się kibicami Legii.
czyli twoja racja i zdanie jest jedyne prawdziwe i nikt nie może mieć innego i tak rozumiem według ciebie nie jestem prawdziwym kibicem ?
Generał broni
 • 5 / 10
Mogę odwrócić pytanie czy twoja racja jest prawdziwa i kibice nie mogą bronić zawodnika, który zrobił dla klubu wyjątkowo dużo, a jest obrażany przez grupę osób?
Żałosne jest jak niskimi pobudkami kierują się osoby, które cieszą się z jego odejścia. Przecież nie świętują dla tego, że Legia będzie mocniejsza, bo nie będzie w przyszłym sezonie; nie świętują dlatego, że na jego miejsce przyszedł lepszy następca, bo nie ma takiego póki co. Chodzi tylko o to, żeby wylać swoje zasoby niechęci do niego.
Najlepsze, że na stadionie kibice mu podziękują za lata w Legii, a ci najwięksi hejterzy będą tylko w necie wylewać swój jad.
ja akceptuje i szanuje twoje ale powinieneś akceptować i szanować zdanie innych dlatego ten świat jest choćby na te 90 minut piękny ze kibice o zupełnie innych poglądach politycznych religijnych światopoglądowych czy nawet ludzie innych nacji potrafią na te 90 minut o tym wszystkim co ich dzieli zapomnieć i oddać się jakiejś idei czy kibicowania ukochanej drużynie ja na przykład uważam ze za zasługi nie gra się za zasługi to powinien dostać takie coś jak Hlousek kwiaty i życzyć mu powodzenie idzie nowe i wierze ze lepsze zmiany są potrzebne dla człowieka Legia istniała 94 lata bez Kuchego i przetrwa miliony lat bez Kuchego i z sukcesami czego sobie i tobie życzę bracie
LEGIA BĘDZIE MOCNIEJSZA BEZ KUCHARCZYKA.
Generał broni
 • 0 / 3
Ljanczylik91:
nie ma mojej zgody na obrażanie Legionistów, więc sorry, ale nie zaakceptuje wyszydzania zawodnika, który jest jednym z bardziej zasłużonych dla Legii w historii. Na tym polega też bycie kicem Legii, że nie pozwala się wycierać butem nazwisk oddanych dla niej ludzi.
Sukcesów nam życzę, ale na razie nic nie wskazuje, że będą szybko kolejne, a już na pewno nie takie jak z Kuchym w składzie.
Pozdro.
Generał dywizji
 • 6 / 6
A ja mimo wszystko spokojnie poczekam, aż info wobec KK będzie oficjalne bo nie wykluczałbym, ze nagle znów dojdzie do zwrotu akcji.
Domyślny awatar Generał broni
 • 4 / 4
A czekaj sobie, tymczasem Vukovic już to potwierdził w wywiadzie. To nie jest oficjalnie?
Generał dywizji
 • 5 / 2
Nie kolego bo to nie Vuko jest ostateczną osobą decyzyjną i gdyby los KK był przypieczętowany na 100% to z klubu poszła by informacja, że Legia blablabla dziękuje za wszystko KK i życzy sukcesów blablabla. Czegoś takiego nie ma więc wolę poczekać.
Domyślny awatar Generał broni
 • 1 / 3
A od kiedy to ostateczna osoba decyzyjna musi za każdym razem się wypowiedzieć w imieniu organizacji, żeby było oficjalnie? To już nie można scedować na kogoś innego przekazania informacji? Przecież to absurd.
Niech Pinokio załatwia jakieś transfery do klubu a nie tylko kontrakty rozwiązuje. Zobaczymy czy lepszych znajdzie. Zaraz się okaże że znowu przyjdzie jakiś szrot i tyle.
Człowieku, jaki Pinokio. Trochę szacunku. Mioduski jaki jest taki jest, goovno robi nie robotę, ale pakuje cały czas swoją własną kasę żeby klub który wspierasz nie zatonął. Ma dobre intencje, wykonanie niestety fatalne, ale dobrych chęci nikt mu nie odmówi. Pinokio to możesz do swojego taty powiedzieć, o ile za to w pysk nie dostaniesz. Ale jak widać nie nauczył Cię szacunku do innych, więc niech przyjmie to na klatę. A o transferach to zapomnij, nie po to sa minimalizowane koszty, żeby robić transfery. Jeśli Szymański pojdzie za grubą kasę i do kompletu Majecki i Carlitos, to może zobaczysz 2-3 transfery po 300-400 tys EUR ... Jeśli nikogo nie sprzedadzą, to jestem prawie pewien, że Cafu też nie wykupią, chyba że tylko po to, żeby od razu sprzedać go dalej ...
Pułkownik
 • 8 / 5
Pinokio to u powodzian, teraz jest.
~Aartek
 • 1 / 3
Pakuje kasę, bo sam tak chciał. Nikt go do tego nie zmuszał. Poprzednik nie musiał pakować własnej kasy, bo umiał zapewnić klubowi dochody na odpowiednim poziomie i tak to powinno w każdej firmie wyglądać. Ale panu po Harvardzie się to nie podobało, zachciało mu się brylować i być na świeczniku. No i w dwa lata rozwalił wszystko, więc niech teraz dokłada z własnej kasy. Takich Majeckich i Szymańskich to jest dziś w Europie tysiące, więc na dużą kasę nie ma co za nich liczyć, zejdźmy na ziemię. Taki Wolski, czy Duda, to tego Szymańskiego wyprzedzali na starcie o kilka długości.
Dla mnie to Pinokio i tyle. A dobrymi chęciami to wiesz.
Te złote rady zabierz dla siebie klakierze i najlepiej zabierz ze sobą Darka. Niech on już nie zarządza.
Pułkownik
 • 3 / 1
pinokio, to cie stara na obiad woła.
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 1 / 2
Bardzo możliwe, że lata spędzone w Legii okażą się najlepszymi latami w jego piłkarskiej karierze. W ostatnim sezonie były dwie próby rozstrzygające dla jego przyszłości. Pierwsza, kiedy RSP chciał go ustawić jako bocznego obrońcę, ale Kuchy prawdopodobnie pamiętał ile zdrowia zostawiał na boisku Gui, kiedy spotkało go coś podobnego. Gui przetrwał, Kuchy nawet nie próbował. Drugą próbę, trochę wariacką, podjął Vuko i wiadomo jak się to skończyło.
Z upływem czasu nie będzie to miało większego znaczenia i Kuchy będzie wspominany coraz lepiej jako zawodnik kozackiej ekipy, która parę tytułów zgarnęła. Szczególnie jeżeli Legia wejdzie teraz w jakąś stagnację.
Może odzyje jak Pazdan czy Rzeczniczk.
Bez tego hejtu to głowa lepiej pracuje.
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 4 / 2
O właśnie, zapomniałem, szczerze życzę mu tego, żeby odżył i osiągał sukcesy.
~ggg
 • 2 / 3
Kwa co to jest hejt? Zagral slabo to pisali ze jest do bani. Koles kopie sie po czole. Dobre mecze przez te lata na palcach mozna policzyć. Cale szczescie ze idzie. Plakac nie bede. Tak jak po rzezniczaku. Jeszcze tylko wieteska nich pojdzie.
Dzięki Kuchy za wszystko. Na koniec o tych złych rzeczach się nie pamięta a były przecież i dobre. A niech Ci się wiedzie. Może zagranica docenisz nasz klub. Powodzenia
Domyślny awatar Sierżant
 • 3 / 0
W zasadzie Vuko powiedział wszystko.
Zasłużony piłkarz (jakkolwiek by to brzmiało dla niektórych), jednak drużyna potrzebuje „świeżej krwi”. Szczęść, Boże, na dalszej drodze życia.
Pytanie ile w tym prawdy a ile sposób na budowanie autorytetu, którego Vuko nie ma.
Domyślny awatar Sierżant
 • 0 / 1
Myślę, że Vuko jest autentyczny - nie przebierał w słowach, mówiąc o zap***, więc tutaj też powiedział, co myśli o sprawie.

A czy to budowanie autorytetu? Nie wiem.
Może grał pod publikę. Nie daj się manipulować. Wiadomo że dużo ludzi miało pretensje do Vuko a on niby mówi że to też jego wina ale tez piłkarze nie chcą zapier.....I wszyscy już rozumieją przekaz że to przez piłkarzy a Vuko jest cacy. Poza tym gadanie o tej walce robi się nudne. Trzeba umieć grać w piłkę a nie tylko gadanie o zapier........u
~Egon.
 • 1 / 2
Co takiego niby powiedział ?
Kolejny, który zabiera się od początku roboty za szukanie winnych, rewolucje i wietrzenie szatni pod siebie.
Spójrzmy jak na przestrzeni ostatniego czasu zmieniał się nasz skład.
Ileż to już było u nas ostatnio rewolucji i wietrzeń, a jakie z tego efekty ?
Ilu sprowadzonych przez kolejnych, dziwnych trenerów słabych piłkarzy, których trzeba było utrzymywać, a pierwszego trenera z prawdziwego zdarzenia wciąż nie widać.
Czekam na kogoś, choćby na miarę Czerczesowa, bo opowieści kolejnego gościa zaczynającego pracę od szukania spisków i wietrzenia już na mnie nie działają.
Jozak wietrzył pod siebie, Sa Pinto pod siebie, teraz następny przewietrzy pod siebie, a Legia będzie musiała utrzymywać kolejne tabuny ich wynalazków.
Chciałbym kiedyś zobaczyć w Legii sztab trenerski, który będzie miał na tyle mocną pozycję, że przynajmniej na początku swojej pracy będzie mógł się skupić na trenowaniu zespołu, a nie na szukaniu spisków, rewolucjach i wietrzeniach.
Legia jest goła, jak święty turecki. Nie ma kasy ot cała tajemnica. Nie ma kasy żeby przedłużyć umowę z Kuchym i tyle. Kuchy chce sporego kontraktu, pewnie jeszcze co nieco za podpis. Legia z kolei chce zejść z wysokich kontraktów. Jeśli podliczycie tych którym kończą się umowy i wysokość ich kontraktów, to zobaczycie, że to kasa rzędu 10 milionów pln rocznie, a może nawet i więcej. Wielu tych graczy to nie są postacie pierwszego wyboru, chyba jedynie Kuchy ociera się o pierwszy skład. Jest wielkie cięcie kosztów i to żadna tajemnica. Na miejsce Kuchego pojawi się zapewne dwójka młodych kupionych przed bieżącym sezonem, już nie pamiętam ich nazwisk nawet, ale obyśmy je dobrze pamiętali po zakończeniu nadchodzącego :)

Ja się wcale nie dziwię, że Mioduski nie przedłuża tych bardzo wysokich kontraktów, Kuchy pewnie chciałby ze 300-400tys EUR za rok gry. Takiej kasy w Polsce nie płaci nikt, a już na pewno nie Kuchemu. Legii, która nie gra regularnie w pucharach nie stać na to żeby płacić kontrakty wyższe, niż 200-250tys EUR z pojedynczymi wyjątkami, jak dla piłkarzy typu Carlitos, gdzie są pozyskani za czapkę gruszek, płaca ogromna, ale też inwestycja.

Ja tam wcale nie uważam, że tańsi młodsi piłkarze muszą być koniecznie dużo słabsi od takiego Kuchego. Sprawdźcie sobie ile taki Valencia zarabia w Piaście ... W porównaniu do Kuchego to przepaść jakościowa. Valencii zapewne w przyszłym roku nie będzie, on ma dopiero 24 lata i obstawiam, że Piast dostanie za niego ze 3mln EUR jak nie lepiej. Ale zacząć trzeba od tego, że pozyskali go za darmo, wyszukali go jak kopał się po czole w Słowenii i wykorzystali fakt, że kończy mu się kontrakt. Generalnie, w ten sposób swoją potęgę buduje większość ekip Ekstraklasy i ja nie widzę wielkiej przewagi Legii, Lecha, czyli jedynych klubów wydających miliony pln na nowe transfery.

Wy widzicie przewagę jakości ? Chyba też nie. A powód tego jest prosty, kogo można kupić za powiedzmy 500 tys EUR, skoro za przeciętnych w miarę młodych ligowców naszych płacą po 4mln EUR ...

Widzeliście wczoraj popisy Walukiewicza, który poszedł do Włoch za 4mln EUR ? Sobociński, który grał z nim w parze jest sporo lepszy i do tego lewnożny. On zapewne też pójdzie za 4-5 mln EUR, może i lepiej. To kogo można kupić za 500tys EUR, jeszcze z poprawką na to jak słaby jest skauting ... Odrzuty w niczym nie przewyższający tych, co za darmo pozyskuje cała reszta ligi. I stąd wyniki są jakie są
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 0 / 2
Bardzo trafna diagnoza. Pytanie czy szefostwo też już o tym wie? Przy okazji zastanawia mnie brak odwagi stawiania na wychowanków. Przecież i tak nas nie stać na wybitnych pilkarzy. Kupujemy ogóra a nie kocura. K. Piątek w Genoi zarabiał około 300k Euro, czyli tyle co u nas ale Genoa miała 4mln czy ile tam zeby go kupić. Może warto zejść z kontraktów i wydać więcej na transfery
Wiesz nie przedłużać jest łatwo. Tak łatwo jak trwonić ranking w pucharach. Właściwie ostatni rok mamy jeszcze szansę by przejść te rundy.Trzeba tylko umówiejetnie przygotować drużynę o mieć dobrego trenera.
Ty piszesz o modelu amiki.
Mieli dobry ranking ale popełnili dużo błędów i nagle okazało się że nie grają w pucharach. Zaczęli płacić mniej, ale nic się nie to nie dało. Jest jeszcze gorzej.
Robson, jakim modelu Amiki ?? Amika ma ogromną przewagę, ma jedną z najlepiej hulających akademii w kraju. Legia akademii nie posiada wcale, moze za 10lat jakieś pierwsze talenty stamtąd wyjdą o ile ten projekt zostanie zakończony pomyślnie i zatrudnią fachowców o co można się trochę martwić, biorąc pod uwagę jak prowadzona jest 1sza drużyna. Czy Ty nie rozumiesz, że Legia nie ma kasy? Jest na tą chwilę bankrut praktycznie. Na bieżąco musi spłacać zadłużenia, musi sprzedawać najlepszych piłkarzy żeby egzystować. Ma to szczęście, że jest fajny stadion i rzesza fanów i spore wpływy z biletów i marketingu i to ją trzyma na powierzchni, ale musi zejść z kosztów bo inaczej zatonie. Mioduski nie ma ochoty topić w Legii całej swojej kasy .
Domyślny awatar Kapitan
 • 2 / 2
Nie wiem kto tu minusuje ElKonrado jak pisze sama prawdę. Obecnie zadłużenie jest mniej więcej takie na ile DM wycenił cały klub w transakcji z BL i MW. Nie zgodziłbym się tylko z tym że DM wkłada jakikolwiek swój hajs. Raczej pożyczki z dużym procentem.
Domyślny awatar Generał broni
 • 1 / 3
A ja wiem kto i nawet powiem: ci co mają inne zdanie. Zagadka rozwiązana, nie musisz dziękować!
Domyślny awatar Kapitan
 • 1 / 0
To niech wejdą w polemikę. Zobaczymy ile minusów zbiorą.
~vivaLegia
 • 0 / 1
Lista marzeń prezesa Mioduskiego:
Mitrović
Starzyński
Novikovas
Do każdej formacji jedno poważne wzmocnienie. Taki jest ponoć plan. Kasa na to w drodze.
Hejterzy o mało nie zesrają się z radości. Ale będziecie się cieszyć jak wam ściągną jakiegoś lamusa z Bałkanów na pozycję Kuchego, już prezes i naszą nową gwiazdą trenerki zadbają o to.

Nie martw się Kuchy, dla prawdziwych kibiców zawsze będziesz mile widziany na Legii.
Nasza nowa gwiazda
Wolę lamusa z bałkanów czy Agre, niż kompletne zero piłkarskie i mąciciela Fatalczyka, który sportowo reprezentuje poziom zespołów z czeluści drugiej ósemki.
To ciekawe masz upodobania, jak widać lubisz taki szrot przez który ta liga się nie rozwija
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 4 / 1
A ten wirtuoz futbolu KK to już nauczył się przyjąć piłkę?
Starszy sierżant
 • 3 / 11
Nasz kudłaty miszczuniu rozpoczął kolejny etap niszczenia Legii. W przyszłym sezonie walka o max środek tabeli w kolejnym może o utrzymanie.
Puknij się w głowę.

To nielicz a świetna decyzja Mioduskiego.
Już dawno ten Fatalczyk nie powinien grać w Legii.
~bubba
 • 2 / 0
Kurde miałem się nie wypowiadać, ale komentarze zwłaszcza obrońców Kuchego mnie porażają. Oddajmy mu szacunek i nie mówmy już o nim. Legendą to był Deyna i jest Pan Lucjan, a Kuchy to bardzo przeciętny piłkarz który uwierzył że może wszystko. Zsyłki do rezerw prawie i każdego trenera, latanie do gazet i wyciąganie brudów na zewnątrz, irytujące straty, fatalna gra, pudła do pustej bramki i wielka megalomania, a ktoś to mówi o legijnym DNA. Proszę Was za miesiąc to nikt nawet o nim nie wspomni. Dzięki za dobre momenty, bo takie miał też, ale rozstanie bez żadnego żalu. Do widzenia
~fan Kazimierza D.
 • 0 / 3
Dzięki Kuchy za wspaniałe bramki i serce do gry. Jeszcze nie jeden telewizyjny legionista zatęskni za Tobą. Bo tacy oblewają cię błotem i gównem. Smarki, pełne kompleksów. Siedzi przed ekranem i nienawidzi wszystkich i wszystko. Za swoje nieudane życie, za swoje nieudacznictwo. Za to że podstawówkę ledwie skończył a w robocie jest popychadłem.
Kuchy życzę Ci powodzenia w życiu i sukcesów sportowych.
Nareszcie
~Urban
 • 0 / 0
Nie, q**a nie, q**a q**a nie. Co to ma byc? Ja rozumiem, ze mocno przecietny, ale zamiast niego przyjdzie jakis zagraniczny darmozjad, za duzo wieksza kase i takie same umiejetnosci. Juz to dobrze znamy...
~fan
 • 0 / 0
Już nie będzie Michała Kucharczyka w następnym sezonie. Pożegnanie Michała z Legią… 5x MP, 6x PP. Kilkanaście lat występów, 349 meczów, 71 goli i 58 asyst. Fenomen sportowy. Powtarzalność sukcesów przez lata, przez dekadę. Coś niewiarygodnego! Co tydzień siadaliśmy, jak do telenoweli, żeby właśnie oglądać tę rywalizację. Fenomen socjologiczny! Ileż rzeczy można było mu przypisać podczas tej kariery? Że można w życiu wygrać ewidentnie bez układów. Że jest człowiekiem rzetelnym, solidnym, posłańcem wielkich wiadomości, wielkiej nadziei. Zaczynał jako idol kryzysowy, który miał nas prowadzić jako ambasador wspaniałego skoku cywilizacyjnego do Europy. Fenomen społeczny. Przecież my, dzięki tym transmisjom, żyliśmy życiem zastępczym. Był powodem ogromnej zbiorowej radości. Dał nam wiele. Bardzo wiele... Mam nadzieję, że z tych młodych chłopaków, którzy dzisiaj mają aspiracje, którzy oglądali Michała na całym świecie. Państwo przed ekranami krzycząc, skacząc... Ja także krzycząc, skacząc... Po prostu... Było pięknie i coś się niewątpliwie zamknęło, ale miejmy nadzieję, że w sporcie będzie jakaś próba kontynuacji. #KuchyKing już nie będzie nigdy. Natomiast ważne, żeby były sukcesy sportowe i żeby coś po Michale trwałego, bardzo trwałego, zostało. Dziękujemy Ci bardzo, Michał! Dziękuję Państwu. Do usłyszenia
Kuchy to duży kawał współczesnej historii Legii. Dzięki takim piłkarzom jak on Legia zyskiwała swój charakter. Jeden z niewielu którego nie można nazwać zwykłym najemnikiem. Miał swoje wady i braki ale żeby nie to dawno by go w LEGII nie było. Powodzenia Panie Michale, mam nadzieję że szybko nie zastęsknimy bo decyzja wydaje się błędem.
Generał broni
 • 3 / 5
Odnoszę wrażenie, że właśnie w Legii przeprowadzana jest "redukcja etatów". Ograniczane są koszty przeznaczane na kontrakty dla zawodników. Aż strach zapytać, kto w zamian?
Starszy sierżant
 • 1 / 3
no i fajno!

Zyczymy dalszych sukcesów

Dziś King juz siedzi w Turcji
i wspomina piękne dni
Napisał do Prezesa
Baaardzo długi list
i świateczną wysłał kartke
Do smego Jedrzejczyka
lecz już o nim nikt nie mówi
nikt o nim nie pamieta
Był zawsze taki śmieszny
A na zdjęciu to czasem nie Gumiś? ;)
Kuchego można nienawidzić, ale swoje staty w każdym sezonie jednak robił.... Co więcej, więcej akcji je*** choćby taki Hama, ale to do Kuchego Vuko na końcu sobie polał.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 8 / 1
Pewnie, że ma statystyki, ale także te w drugą stronę: zagrania niecelne, zagrania do rywala, kluczowe zagrania do rywala po których padły bramki lub stworzono zagrożenie. Ma też statystyki fatalnych strzałów.
przede wszystkim ma jedną statystykę: brak inteligencji w grze. I to m nie w nim zawsze najbardziej bolało.
Bo przy tej szybkości to każdy tego typu zawodnik coś dobrze poda, dobrze strzeli. U Kuchego nie było powtarzalności. Widział ktoś przez te 9 lat trzy dobre mecze Michała pod rząd?
Domyślny awatar Porucznik
 • 7 / 5
Do tych co się cieszą, że Kuchy odchodzi. Chętnie zobaczę wasze miny jak w przyszłym roku będziemy grać na tej pozycji Vesovicem, któy niby jest lepszy, tylko nie ma zupełnie bramek ani asyst, oraz Agrą. Serio liczycie że Mioduski sprowadzi kogoś na miejsce Kuchego? Ja wątpię!
Generał broni
 • 4 / 8
No właśnie.
Ci, którzy się cieszą to internetowi hejterzy i jakieś zakompleksione życiowe przegrywy.
Jak kibic Legii może świętować odejście zasłużonego zawodnika skoro nawet na jego miejsca nie ma nikogo lepszego, a trener i zarząd nie gwarantują lepszych transferów??
W normalnym kraju prawdziwi kibice podziękowaliby takiemu zawodnikowi, a u nas zamiast docenić to obrażają.
Znamienne, że jak podasz argumenty to nie umieją odpowiedzieć tylko minusują, bo ich cały pogląd opiera się na nieuzasadnionej nienawiści.
Domyślny awatar Porucznik
 • 5 / 8
Mam tylko takie pytanie do Zarządu: jak już wywalicie Vuko, kto będzie mógł opowiedzieć nowym piłkarzom co to jest Legia? Jak tu się wygrywa tytuły i gra w pucharach? Miało być więcej DNA,a Kuchy to właśnie jest legijne DNA. Nie rozumiem.
Domyślny awatar Porucznik
 • 8 / 4
Może to zabrzmi dziwnie ale Kuchy to był mój ulubiony piłkarz. Waleczny i nieprzewidywalny. Marnował setki, ale trafiał gole nieprawdopodobne. Raz odskakiwała mu prosta piłka, a za chwilę podawał piętką.Kawał pozytywnej historii Legii, i czy ktoś chce czy nie, w jakimś stopniu legenda.

Jest tu długo, dobrze mu zrobi zmiana otoczenia. Moim zdaniem wyjazd do Turcji wyjdzie mu na plus, tak jak Pazdanowi. Dla klubu to będzie jednak dziura trudna to zasypania. Ile to już razy sprowadzaliśmy Kuchemy zmiennika, a jednak zawsze to zmiennik lądował na ławce...
~PZ
 • 0 / 1
W "potopie" durnych komentarzy nikt nie zauważył rzeczy najważniejszej: następny piłkarz odchodzi z Legii ZA DARMO. Mówi wam to coś? Budzi jakieś refleksje? Myślicie, że jak kupi się parę kilo trzeciorzędnych kopaczy to będzie super?
Dziękujemy za grę dla Legii, dziekuję za bramkę która przypieczętowała awans do Ligi Mistrzów. Powodzenia Panie Michale. (L)
Jedni się cieszą ale za lata spędzone w Legii mu dziękują,a drudzy mają"żałobę" i obrażają ludzi którzy się cieszą,że Kucharczyk odchodzi.Wiem że was to boli,ale Ci co tak płaczą chyba zostali jeszcze w czasach PRL-u i boją się zmian.
Ci co tak jak napisałeś " cieszą się, że Kucharczyk odchodzi " ciekawe kogo następnego obiorą sobie za cel ? A jeśli już odwołujesz się do czasów PRL-u ( to było 30 lat wstecz, tak dla przypomnienia ) to właśnie wtedy liczył się człowiek , a większość chciała zmian i te zmiany osiągnęła. Ty zapewne myślisz , że to wszystko co teraz masz, to już na stałe. Nic bardziej mylnego.Odwaga jest teraz tania. Mi chodzi przede wszystkim o godne pożegnanie naszego piłkarza !
No właśnie Vipers, znamienne że obrońcy Kucharczyka jedyne co mają to zaproponowania to chamskie personale ataki na osoby krytycznie nastawione do tego zawodnika. Dosyć znamienne.
Kucharczyk to przeciętny zawodnik ale trzeba przyznać że w Legii grało wielu gorszych ale też i lepszych, nie o umiejętności piłkarskie chodzi przynajmniej mi. Ja kibicuję Legii i wyłącznie Jej i każdy kto prowadzi jakieś swoje brudne gierki po za boiskowe jest dla mnie skreślony i dlatego skreślam Kucharczyka i żegnam z dużą ulgą.
Generał broni
 • 2 / 3
Vipers33, twój post świadczy, ze nie do końca rozumiesz czasy PRL-u. W tym siermiężnym czasie Polska piłka liczyła się w Europie i na świecie. Nie było tekturowej postawy piłkarzy, którzy często wygrywali ambicją. Jeżeli tak, to można twój post zrozumieć, że doceniasz Kucharczyka. Ponadto przypominam, że piłkarz tak się zachowuje na boisku jak poleca mu trener. Przyznasz, że w Legii ostatnie lata to raj dla trenerów na poziomie amatorskim. Wczorajszy mecz U20 pokazał, jak wygląda polska myśl szkoleniowa. Przy takim trenerze żaden zawodnik nie zrobi postępu, pogubi się w grze! Kucharczyk dobrze przygotowany do sezonu wielokrotnie pomagał drużynie. Owszem, kiksował, grał słabe mecze ale pokaż mi piłkarza Legii który ich nie miał. Ciekawe kto w zamian, bo to jest najważniejsze pytanie. Jeżeli któryś z młodych Kolumbijczyków grających wczoraj, to jestem na tak.
Zbylu Kucharczyk to pogubił by się w grze nawet gdy trenerem w Legii byłby Jürgen Klopp ;-)
Tak ciekawego okresu ogórkowego to nie pamiętają najstarsi górale. Zapowiada się dużo ruchu do i z klubu. Obserwuję to z zainteresowaniem i co ważniejsze z nadzieją. Może właśnie trzeba na nowo zdefiniować potrzeby Legii...
Kapitan
 • 2 / 2
Poczekamy, zobaczymy. Bo na tę chwilę zdefiniowany jest Jodłowiec.
Michał ! Miałeś wzloty i upadki, ale w mojej pamięci pozostaniesz pozytywnym kawałkiem historii Legii. I na pohybel hejterom, mam nadzieję, że jeszcze o Tobie usłyszymy, nawet w lidze tureckiej. Mioduski wraz z Vukovicem znaleźli kozła ofiarnego swoich idiotycznych posunięć i jeszcze raz powtórzę, tego, że nie chcieli mistrzostwa dla Legii i dla nas kibiców. My dla nich to niepotrzebne " tło ". Jeszcze kiedyś wyjdą " ładne kwiatki " na ten temat, wspomnicie moje słowa ! Wielu na tym forum nie potrafi godnie pożegnać Michała, mają okazję do leczenia własnych kompleksów i ja im powiem " ch.j wam w nie powiem w co !!!!!!! Michał jeszcze raz dzięki za to co dałeś naszej " L " powodzenia i sukcesów. Z przyjemnością będę śledził Twoje dalsze losy. Siema Michał.
~Gfgggggg
 • 5 / 1
Jezu nateszcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 6 / 0
Powodzenia w nowym klubie Kuchy.
Podporucznik
 • 4 / 0
Bywaj i zdrowia życzę kuchy King i fatalny dzięki Ci!
Każdemu zdarzają się złe zagrania ale jak obejrzałem ten filmik z kompilacją zmarnowanych setek i dwusetek to aż krew mi się zagotowała...
Generał dywizji
 • 2 / 2
Z drugiej strony można by stworzyć film z jego bramkami i oddźwięk byłby zupełnie inny, warto widzieć dwie strony medalu a nie tylko jedną.
Owszem, nie neguję przecież tego.
Podporucznik
 • 2 / 0
Chyba leci do Turcji. Pokazuje to nam nawet na zdjęciu.
;)
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 5 / 0
The king is dead, long live the King(?). Chyba czas znaleźć nowego Kinga...
Podporucznik
 • 5 / 0
No to jedziemy.
Andy King (Derby Country)
Joshua King (Bornemouth)
'King'sley Coman (Bawaria Monachium)
;)
Don King.
King Arthur.
King Bruce Lee Karate Mistrz.
Podporucznik
 • 5 / 0
King saiz
Generał dywizji
 • 3 / 1
King Kong i Lion King.
Generał dywizji
 • 2 / 1
Kerry King
King Diamond
Stephen King
Kebab King

;)
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 1 / 1
King z T"Love
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
King Crimson.
♩ ♪ ♫ ♬ In the Court of the Crimson King...
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Mark King (Level 42)
♩ ♪ ♫ ♬ Running in the Family...
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
B.B. King opuścił niestety ten padół przed czterema laty...
The Last King of Scotland,
Kings of lion,
Larry King...
To jak nie King to może chociaż Kevin-Prince Boateng?
Domyślny awatar Sierżant
 • 7 / 1
Można tylko Kuchemu podziękować i życzyć powodzenia w nowym klubie. Sporo czasu nas męczył albo cieszył. Niech mu się wiedzie!!!
Domyślny awatar Generał brygady
 • 8 / 1
Kucharczyk rozstaje się z Legią?
Legia rozstaje się z Kucharczykiem.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 7 / 2
kuchego zapamietam z 3 goli tak na szybko co mi przychodza do glowy
1) ze spartaka w moskwie
2) z meczu ze zlodziejorzem, jednego z tych co decydowal o MP, jak wyszedl sam na sam, przerzucil pilke nad bramkarzem i majac przed soba pusta bramke zamiast kopnac noga to rzucil sie szczupakiem i ledwo co trafil :)
3) z meczu PP z gornikiem, jak bramkarz gornika dostal czerwona kartke za zagranie reka poza polem karnym, co hajto krzyczal przez pol godziny udo, udo udo. po czm do wolnego podszedl kuchy, strzelil na sile z czuba w sam srodek muru i trafil to na 1:1 :)
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 3 / 4
A mecz z Ajaxem i sam na sam z bramkarzem? : )))
Dundalk?
Dziękujemy za wszystko Michał, powodzenia!!!
Akurat po Vuko bym się nie spodziewał że to on powie że Kucharczyk to taki Legionista na pokaz.
~Kuba
 • 8 / 0
Akurat Vuko miał odwagę powiedzieć prawdę. Nie mówie o marnowanych okazjach do gola, mówię o człapaniu przez większość meczu, o powrotach do defensywy a raczej ich braku. O gubieniu krycia, o przyspawaniu do linii, o nagminnych spalonych, o znikaniu na całe mecze, o odpuszczaniu, chowaniu się za linią obrony itd itd. Taki był z niego waleczny Legionista.
Powodzenia Michał.
~Mp
 • 7 / 0
Tu trzeba napisać szczerze. Kuchy to spora historia Legii i dzięki za to/szczerze. Ale teraz może być tylko lepiej.
Domyślny awatar Porucznik
 • 3 / 8
Dzieki Kuchy za te wszystkie lata i powodzenia...!!!
Super było ale się skończyło. W Legii to był raj? a Ty Michał w piłkę graj. Wszystkiego dobrego sukcesów w nowym klubie.
Domyślny awatar Podporucznik
 • 2 / 1
Dzięki za wszystko. Powodzenia !!!!
Domyślny awatar Porucznik
 • 6 / 10
Haha... pisalem juz wczoraj ze klakier TFU81TFU wyszedl z nory...))
Japa tam lamusie.
Domyślny awatar Porucznik
 • 4 / 11
Haha... Ty klakier... gdzie portugalskie gowno....?? Nie zalapales sie ....)))??
Nie było to aż takie trudne do przewidzenia. Takiej okazji by nie odpuścił. A że siedział w norze to wiadomo, w końcu trzech wspaniałych zagranicznych trenerów, w których zakochany jest do szaleństwa wyleciało z Legii na kopach, to cicho, a jak już, to spiski miernych ale wiernych do spółki z mediami. Co innego jak można pon*********ć w Magierę, do tego jest zawsze pierwszy. Trzeba go trochę zrozumieć. Kiedyś zakochał się w Magierze i zachwycał się nim nie mniej niż jego zagranicznymi pupilami, ale później Legia po osłabieniach przestała grać ładnie i od razu się zaczęło. Snuł wizje, jak to przyjdą zagraniczni trenerzy i czego oni tutaj nie zrobią i jak wspaniale będzie, gdy naprawią wszystko po "rasiście" Magierze, a tutaj trzech po kolei jedyne co zrobiło, to obsrało się na miętowo i po każdym z nich smród jeszcze długo z Legii nie wywietrzeje. Odwaliło chłopaczynie, ale najbardziej po tym, jak obsrał się Sa Pinto, w którym zakochał się do takiego stopnia, że nie przeszkadzała mu nawet c**jowa gra Legii z kontry przeciwko jakimś ogórom, a to przecież miłośnik gry ofensywnej, który nie uznawał żadnej innej, a już na pewno nie, gdy trenerem był Magiera. To psychol, ale ja wiem to od jakichś dobrych dwóch lat. Teraz jeszcze narobił sobie multikont i plusuje sobie te swoje rzygi. Tak, to widać. To byłby piękny dzień, w którym zniknąłby z tej strony raz na zawsze.
Generał
 • 11 / 6
Poldi widzę że dopadł Cię syndrom Naszej L :D
W sumie pasujecie do siebie, fajna z was para :)
Podpułkownik
 • 5 / 2
Dzięki za wszystkie bramki! Powodzenia - Kuchy King!
Dzięki Kuchy za wszystko. Za bramkę z Lechem jeszcze jako nastolatek, za bramkę że Spartakiem. Walczyłeś i odprawialeś z kwitkiem kolejnych kandydatów na Twojej pozycji. Jednak w Legii powinni grać lepsi gracze. To że masz na koncie 5 MP świadczy o ogromnym szczęściu,że trafiłeś do nas w odpowiednim czasie. Piłkarze przez naprawdę duże P nie mają na koncie połowy tego co Ty. Absurd,ale takie życie. Mimo wszystko życzę dalszych sukcesów.
Niby Kuchy to bylo taki techniczny kołek, a jednak przez tyyyle lat jakos nikt go nie potrafil wygryzc ze skladu, przychodzili rozmaici trenerzy, rozmaici skrzydlowi, a Kuchy utrzymywal sie w pierwszym skladzie :)

Dzięki, Kuchy za tyle lat w Legii! Niech ci sie wiedzie w nowym miejscu pracy!

na koniec mój ulubiony fragment z Kuchym, bezcenny moment z Bulgarskiej:

https://sport.onet.pl/ofsajd/zartownis-kucharczyk-spiewa-bez-koszulki-na-stadionie-lecha/4wb6x19
Pułkownik
 • 10 / 4
Piro
"jakos nikt go nie potrafil wygryzc ze skladu, przychodzili rozmaici trenerzy, rozmaici skrzydlowi, a Kuchy utrzymywal sie w pierwszym skladzie "

Nigdy Cię to nie zastanawiało dlaczego?Chyba,że wiesz ;-)
Tak wszyscy trenerzy bali się, że Kuchy zwolni ich z klubu weź ty się jeden z drugim palnij w łeb. Podziękuj i jak musisz to zapomnij. Tylko potem nie płacz, że przydał by się Kucharczyk jak będziesz oglądał, jakiegoś Langila, Agrę lub innego Manu.
Generał
 • 15 / 11
Akwizytor Magiera bez Vadisa słabo przędzie co było do przewidzenia.

Kiedyś Magiera, teraz Kuchy...No pozbywamy się ludzi hamujących rozwój w Legii :)
jeszcze tylko prezes:)
Michał, uspokój się ;)
Spokojnie Dariusz z Bydgoszczy wybuduje akademie i sprzeda. On w tym stylu nie pociągnie za długo, nawet jak teraz zredukuje koszty na pensjach to spadek przychodów, szczególnie z ZACHODNIEJ + spadek wartości marketingowej klubu, dobije tego nieudacznika piłkarskiego. Czemu on się nie wziął za koszykówkę przecież jest/był kibicem. Przeżyliśmy ITI więc i bydgoska zaraza minie.
Szczypafko,przeżyliśmy ITI.

Typowy slang gimbusa żyleciaża
Widzisz kolego, na żyletę przestałem chodzić w latach 90', do gimnazjum nie chodziłem, jednak przepraszam, że cię zawiodłem. Przepraszam również, że czasy rządów ITI kojarzą mi się ze smutą na trybunach i porażkami na boisku jak również z rządami SBeków (błędziński czy inny ananas z resortu). Wiem jedno Mioduski to jest ananas, który się wyhodował na piersi następnej kreatury naszych czasów Kulczyka i jego Januszowy styl mnie nie bawi.
Ciekawe kiedy tacy jak ty dojrzą, że w ekspresowym tempie gonimy dokonania i sposób zarządzania klubem wdrożony przez Rutkowskich jak również Cacka .
Musisz mało wiedzieć o piłce, bo jak mniemam nie wiesz, że za większością wielkich "utytułowanych" drużyn stali prezesi/menadżerowie "wielcy swoją pasją do piłki i jej znajomością", że wymienię tak z głowy Sobolewskiego, Romanowskiego, Leśnodorskiego, Pereza, Berlusconiego, Bernabéu, Cruffa, Rummenigge, Becenbauera itd. i teraz dodaj do tej listy Miklasa i Mioduskiego powodzenia bo mi oni w tej układance psują jak kwiatki do kożucha .
Lubiłem Kucharczyka jako piłkarza czasami irytował ale nie zasługuje na takie pomyje jakie się na niego wylewa. Za te wszystkie lata w Legii należy mu się chociaż odrobina szacunku. Panie Michale dziękuję za to co Panu się udało osiągnąć w Legii. Życzę sukcesów.
Jeszcze będziecie wspominać Kucharczyka tak jak ja ciepło wspominam grę Tadeusza Nowaka "Ferrari" (też często irytował swoją grą)
Brawo Magiera xD
Apropo szukania zawodników. Jak chcemy szukać tych młodych, zdolnych to prędzej w Kolumbii niż Polsce, widać różnicę na boisku...
Generał
 • 21 / 3
Kucharczyk zawdzięcza Legii o wiele więcej niż ona jemu.
Domyślny awatar Major
 • 8 / 8
sezon ogórkowy więc można sobie pozwolić na rożne wątki. Zastanawiałem się co trzeba napisać, żeby mieć więcej minusów niż najbardziej znany na forum jarząbek?
- narzekać na super Daria, prawie się udało ale jednak mało; - pogratulować Piastowi MP, na to mnie nie stać; i uwaga tu zaskoczenie zaskoczenie mieć pozytywne zdanie o Michale Kucharczyku, który odchodzi z klubu w głupi sposób i jest done !!!!!
Też to przerabiam bo mu podziękowałem. Gawiedź chce igrzysk, stosy muszą płonąć. Tylko APLAUZ i zadowolenie Dariusz z Bydgoszczy jest super nareszcie poznał się na Kucharczyku i od tej chwili wszystko bedzie jak w bajce.
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
bo to w sumie nie biega o Kuchego :-)
Dobra decyzja.
Domyślny awatar Chorąży
 • 12 / 4
tyle lat czekałem na tego newsa :-)))))) Kiedy Kuchy strzelił 2 bramki z Lechią przyrzekłem sobie, że już złego słowa o Kucharczyku nie powiem ale niestety (przyrzeczenie nie do dotrzymania) zatem..... oto jest dzień, oto jest dzień, który dał nam Pan ......
Generał broni
 • 12 / 21
Tak jak pisałem wcześniej nadchodzą chude lata, więc czas na niego.
Szkoda, że bez pożegnania ze strony klubu, ale takie są ostatnio standardy.

Teraz kilka faktów, bo przez hejterów jego osiągnięcia są mocno wypaczone:
- Kuchy jest na 11 miejscu w historii strzelców Legii; na 12 miejscu, jeśli chodzi o mecze w lidze;
- jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii klubu wraz z Rzeźnikem i Rado (5 MP i 6 PP);
- często jego bramki miały kluczowy wpływ na zdobycie trofeów czy sukcesy od półfinału PP z Pogonią w 2011 zaczynając, przez bramki w LM i LE idąc, a na zeszłorocznych bramkach w PP z Górnikiem i w grupie mistrzowskiej kończąc;
- jako jedyny Polak strzelił gola dla Legii w LM w tym wieku;
- najwięcej grał u zagranicznych trenerów: Czerczesowa, Berga, Klafa czy nawet Sa Pinto, co zaprzecza pomówieniom o rzekome kolesiostwo.

Choćby z tych względów przy odejściu należy mu się szacunek, którego nie potrafi oddać spora część internetowych "kibiców".
Generał
 • 19 / 7
Kibice się cieszą że odchodzi synonim drewnianej gry w Legii :)
Domyślny awatar Generał broni
 • 15 / 10
A drewnianego jak zwykle bronią żyleciarze, bo jak zwykle bardzo im przecież zależy na lepszej Legii...
Generał broni
 • 7 / 15
Jarząbek:
Kuchego bronią prawdziwi kibice, którzy wiedzą, że ciężko będzie w przyszłości o piłkarza z lepszymi liczbami i dającego większe sukcesy Legii. Na Żyletę nie chodzę od ok 20 lat.
Generał
 • 11 / 6
Kucharczyka bronią jego psychofani :)
czy TLW81TLW jest prymitywny psycholem?
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 5 / 2
Odleciałeś, Kacza.
gzil, to dopisz i mnie do odlatujących. Bo ja się z opinią Kaczy całkowicie zgadzam!!!
Generał broni
 • 2 / 5
gzil:
Z czym odleciałem?
Przytoczyłem fakty dotyczące jego gry w Legii. W którym miejscu napisałem nieprawdę ?
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 1 / 1
Kacza, m.in. dlatego, że Kuchy był beneficjentem dobrej gry całego zespołu, natomiast gdy zespół grał słabo to i King też nie zachwycał (widać to jak na dłoni choćby w obecnym sezonie).
Generał broni
 • 1 / 3
gzil:
to akurat bzdura i najlepsze, że zarzuty jednego z największych hejterów są dokładnie odwrotne, że korzystał, gdy drużyna była słaba :)
A dowodem, że ciągnął Legię, gdy jej nie szło są bramki z końcówki zeszłego sezonu, bramki ze Spartakiem i Dundalk, wygranie półfinału PP w pierwszym sezonie czy nawet jego pierwsza bramka z Lechem.
Często strzelał bramki rozstrzygające jak z Trabzonsporem i Zoryią.
Argument, że ktoś był beneficjentem dobrze grającej drużyny, można użyć do Medeirosa czy Vako.
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 6 / 8
Vukovic chce więcej Polaków, więcej wychowanków mających Legijne DNA, ale kogo? Pytam się kogo? Granie w polskiej e-klapie przyćmiewa umiejętności polskich grajków. Nawet piłki nie potrafią skleić, a co dopiero dryblować. Same drewna. Do Legii powinni trafiać młodzi Hiszpanie, Portugalczycy,a jeśli chcemy szkolić to nie polskimi trenerami. Widzimy właśnie kwiaty polskiej myśli szkoleniowej, Magierę i Vukovica.
Chorąży
 • 8 / 0
Kuchy powodzenia. Ostatnimi czasy meczyles nas a i Ty byłeś zmęczony. Dzięki za wiele ale to dobry moment na rozstanie
Też tak uważam, ale Kuchego nie obrażam.
Kuchy ztrzelin dla naszego klubu mnostwo waznych bramek ale ostatnimi czasy chyba wydawalo mu sie ze moze wszystko i jest najwazniejszy w klubie. Zaden pilkarz nie moze byc wazniejszy od Klubu Legia Warszawa. Powodzenia u kebabow
Domyślny awatar Starszy szeregowy
 • 6 / 3
Już nikt nienie powinien mnie bardziej irytować na boisku...szerokiej drogi!
Domyślny awatar Podporucznik
 • 6 / 5
Nareszcie!
Mioduski, jak tyżeś mnie zaymponował... XD
Domyślny awatar Chorąży
 • 13 / 3
Patrzac na nasza u20 to my z Thaiti nie wygramy. Zenada i dno totalne a taktyki mniej niz u Vukovicia
Pułkownik
 • 8 / 1
Trener zeszyt, co się dziwisz, technika to niebo a ziemia.
Domyślny awatar Generał broni
 • 7 / 7
Uważać, bo Magiera ma tu swoich zaciekłych wyznawców!
Domyślny awatar Major
 • 3 / 0
oj tak, czy leci z nami pilot ?
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Dlaczego zawsze to nasi muszą wyjść obs.rani. Nie dźwigają presji i mają pełne gacie
Inni biegają jak sarenki, pykają pileczkę a nasze kołki stoją i patrzą
Ten Angulo robi z nami co chce a blad przy bramce to na poziomie Aklasy sie takie popelnia. Znowu gramy w inna dyscypline sportu. Rudy bedzie znowu perdolil ze sukces pelna geba mamy
Domyślny awatar Generał broni
 • 5 / 6
Stres negatywny, paraliżujący to normalny objaw świadomości bycia słabszym. Wiedzą, że mocno względem przeciwnika odstają, to i nogi się plączą ze stresu.
Domyślny awatar Chorąży
 • 6 / 0
Dzięki KK za te lata, ale ostatnie dwa sezony lipa. A kompletny brak zaangażowania w tym roku to znak że pożegnanie jest rok za późno.
Pułkownik
 • 4 / 0
Ciekawe czy którykolwiek z tych Kolumbijczyków byłby do wyjęcia przez klub pokroju Legii? Skoro ten cały Ivan Angulo jest obserwowany przez Real i MC... Większość z tych graczy wygląda jakby byli dla nas od razu do pierwszej 18stki.
Pułkownik
 • 1 / 1
Nie byłby uwierz.
Pułkownik
 • 3 / 0
Sinisterra który wymiata u nich w środku pola grzeje ławę w Feyenoordzie. Pewnie wypożyczyć by się dało do ogrywania.
Domyślny awatar Major
 • 3 / 1
nie, nie jest do wyjęcia. Przy obecnych cenach piłkarzy należy przyjąć założenie, że skauci znają każdego młodego piłkarza , w szczególności Ameryki Południowej. Temat ogrywania także nie wchodzi w grę prędzej zostanie wypożyczony do Holandii, Portugalii lub Czech gdzie jest szansa na grę w pucharach. III liga w Hiszpanii tam biegają liderzy polskiej ligi. Przykre.
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
Cały spartak trnava też tak wyglądał i co?
KuchyKing! Dzięki za wszystkie chwile radości które nam dałeś! Powodzenia
Domyślny awatar Plutonowy
 • 7 / 3
O to jest dzień który dał nam Pan, weselmy się i radujmy się nim!!! to jest chyba najbardziej wyczekiwane odejście od czasu odejścia szklanego drewniaka Żyro. Brawo panie Mioduski , u mnie ma pan plusa.
~Tymoncjusz
 • 0 / 1
Jaki jest koń każdy widzi... ale do tej pory reszta koni nie dawała mu rady ! Tracimy najszybszy nieprzewidywalny element zaskoczenia ktorego badz co badz nawet Probierz sie obawial a RSP go wtedy nie wystawil i w czopke bylo :/
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 6 / 9
Oglądam U20 z Kolumbią i jeśli takie tuzy z Polski jak Zylla, który siedzi na ławie mają trafiać do Legii to poprawiam się, Legia nie będzie walczyć o górną 8, a o utrzymanie. Obojetnie, czy to U20, U21, czy seniorzy, wszyscy słabi i wystarczy na nas trochę techniki i taktyki byśmy się potykali o własne nogi. I Wy chcecie więcej Polaków w składzie
Generał
 • 4 / 0
... a co ciebie nagle Legia obchodzi? nie masz jakiegoś innego klubu bliżej domu?
Domyślny awatar Generał brygady
 • 3 / 1
Mając w pamieci slowa Vuko to Kucharczyk gwiazdożył tak że snicersy nie pomagały
Generał dywizji
 • 4 / 1
Michał był/jest przez jednych lubiany, przez innych znienawidzony. Potrafił zachwycić by chwilę później irytować. Dzięki za te wszystkie lata, sporo naprawdę ważnych goli. To jest dobry czas na rozstanie, KK w Legii osiągnął bardzo dużo i ta zmiana dobrze zrobi wszystkim i jemu i klubowi. Być może umowa została nie przedłużona z powodów poza sportowych, a to można sądzić po wypowiedziach Vuko, a umówmy się co jak co ale Vuko świetnie zna szatnię Legii i wie na pewno więcej niż my kibice. Z zainteresowaniem będę śledził dalszą karierę KK.
A tak z drugiej strony to kto by pomyślał po 3-0 z Jagiellonią ze to wszystko sie tak z Kuchym skonczy...
Kto by pomyślał że po wygranym w Gdańsku meczu z Lechią 1-3 nie będzie MP.
Jedno z drugim jakby sie łączyło...
Domyślny awatar Kapitan
 • 6 / 9
Śmieję się z tych co drwią z Kuchego w nadziei, że nasi eksperci od transferów załatwią lepszych.
To są wytrawni koneserzy rewolucji i wietrzenia szatni, najlepiej co okienko. I najważniejsze po 10 meczach potrzebują nowego trenera tylko takiego co da tym p..deczkom w kość i w najbliższym okienku dokona oczywiście rewolucji kadrowej. Wiem jedno nie mamy drużyny, nie mamy jakości, mamy jakiegoś średnio zrównoważonego właścicielo/prezesa fana koszykówki z Bydgoszczy (fajne dowcipy są o Bydgoszczy) i w tym roku tracimy ostatnie pkt. w rankingu Uefa i wracamy do ostatniego szeregu żebraków europejskich.
Pułkownik
 • 2 / 2
Idąc klasykiem...”Bardzo porządna dziewczyna..... trudno, co robić „
mam nadzieję, że skauci Legii wiedzą, iż rozpoczęły się mistrzostwa i bacznie obserwują młodych zawodników. Może uda się pozyskać jakas perełkę!
Pułkownik
 • 1 / 0
Tylko z tego meczu z Kolumbią, ten cały Ivan Angulo wygląda bardzo fajnie. Szybki przebojowy skrzydłowy. W ogóle mam wrażenie że między nami a Kolumbijczykami jest przepaść techniczna. Oni próbują grać w piłkę a my tylko zasuwamy w presingu.
Domyślny awatar Major
 • 2 / 2
ktoś kto przegapił Walukiewicza w Legii jest totalnym kpem i basta. Włosi zrobią dobry interes
Angulo raczej poza zasięgiem, ale w mistrzostwach gra jeszcze kilka innych drużyn i na pewno są perspektywiczni zawodnicy w naszym zasięgu! Pożyjemy, zobaczymy co nasz scouting zdziała!
Chciałbym się zdziwić!
Właściwie wszyscy piłkarze grający na MŚ są poza naszym zasięgiem. Wyobraź sobie, że Majecki jest zawodnikiem innego klubu i Legia ma go kupić rly za 3 mln euro.
Sprzedajemy Szymańskiego (jakby jakimś cudem udało mu się błysnąć w najbliższych meczach) za jakieś 6mlnE i kupujemy 2kocurów po 2 mlnE.
~L L L
 • 0 / 0
ale chyba nie z Polski
Taka jest kolej rzeczy i los piłkarza zawodowego. Odchodzi piłkarz, który miał tylu przeciwników co zwolenników. Nigdy nie był wirtuozem piłkarskim, ale serduch i zaangażowania nigdy nie można było mu odmówić. Trafił na dobry okres Legii. Mam nadzieję, że w nowym klubie będzie mu się wiodło. Powodzenia. Jego przykład pokazuje, że w Legii dopóki nie ma podpisanej umowy na papierze, to decyzje mogą się zmienić z dnia na dzień. Szkoda, bo godzi to w wizerunek klubu. O wiele lepiej by było, gdyby znaleziono Kucharczykowi klub a potem ogłoszono, że odchodzi on z Legii. Panie Michale, życzę powodzenia w nowym klubie i życiu osobistym i bardzo dziękuję za wszystkie lata spędzone w Legii Warszawa.
W kasie bieda aż piszczy i DM nie stać na tak drogiego rezerwowego bo chyba nawet najwytrwalsi zwolennicy KK nie widzą go w podstawie. Serducha do gry nie widzę już od 2 sezonów, zostało tylko zaangażowanie w krecia robote.
Starszy sierżant
 • 4 / 11
Obawiam sìę, że to jest błąd. Wielki błąd.
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 5 / 2
Wreszcie. Mam nadzieję, że to koniec bylejakości w Legii. Choć w sumie Pan Mioduski może nas czymś znów zaskoczyć na minus.. Szkoda w sumie, że w taki sposób żegnają się z Kuchym. Drewniany był, ale jednak swój i sporo lat tu spędził i zasłużył na lepsze pożegnanie.
Porucznik
 • 5 / 13
Kolejny świetny sygnał poszedł w świat, utwierdzając potencjalnych partnerów, pracowników i sponsorów w tym, jak "poważne" są obietnice Pana Mioduskiego.
"Legia się rozmyśliła, choć warunki nowego kontraktu zostały wynegocjowane i zaakceptowane."

To się nazywa budowanie marki i wiarygodności na najwyższym poziomie.

I nie ma znaczenia, że sportowo - być może - ta decyzja się broni. Być może, bo tak jak w kadrze Wawrzyniak był zastępcą nieistniejącego lewego obrońcy, tak w Legii Kuchy zastępował ściąganych co okienko - "lepszych" od Niego - skrzydłowych.

Chcesz wiedzieć, jakich błędów nie popełniać? Obserwuj Pana Mioduskiego i rób wszystko odwrotnie, niż ten Pan.
A jak zawodnicy 5 minut przed podpisaniem kontraktu często zmieniają warunki lub rezygnują to wtedy co?
Porucznik
 • 4 / 8
@swirek - mamy równać w górę, czy się szmacić i robić sobie z gęby cholewę? To, że sąsiad tłucze żonę oznacza, że masz zacząć bić swoją? Chyba nie tędy droga. A wiarygodność w każdym biznesie i po prostu w życiu jest najważniejsza. I nieprzeliczalna na pieniądze.
Wystarczyło powiedzieć: Michał, siadamy po ostatnim meczu i rozmawiamy. A nie łamać dane słowo. Tylko i aż tyle.
Generał
 • 5 / 2
kodym
Przecież u Mioduskiego to już standard. Jednego dnia coś mówi, dwa dni później robi coś zupełnie innego.
Kontrakt nie podpisany jest kontraktem nieważnym i tyle, każda strona może się do ostatniej chwili wycofać. Jakoś dziwnie jestem pewien że gdyby podpisali kontrakt z Kucharczykiem pisał byś że się Mioduski kompromituje zatrzymując takiego drewniaka.
Kucharczyk zawodnikiem był mocno przeciętnym ale według mnie poleciał za swoje gierki po za boiskowe a jego kolejne fochy i olewactwo w końcówce przeważyło szalę. Na sport.pl jest dziś wywiad z Vucovicem gdzie między wierszami mówi że niekoniecznie chodziło o czysto piłkarskie umiejętności.
Porucznik
 • 3 / 6
@eL1916
O tym mówię. Niestety.

@swirek
Źle Ci się wydaje. Po pierwsze Kuchego zawsze broniły liczby. Zauważ, że w tym sezonie jest drugim strzelcem zespołu z 7 bramkami. Plus 4 asysty. Taki Nagy strzelił 5 goli. Po drugie kontrakt na rok - nawet jako joker - i szukajmy lepszych. Po trzecie i najważniejsze. Każdy się może pomylić przy transferze. Niestety błędy wizerunkowe, które od dwóch lat są nam serwowane z regularnością szwajcarskiego zegarka (to ta współpraca i doradztwo na skype ze strony pana H?), bolą i kosztują dużo więcej.
kodym1, "w tym sezonie jest drugim strzelcem zespołu z 7 bramkami"

A z iloma niewykorzystanymi bramkami?
Porucznik
 • 4 / 3
@Vipers
Nie wiem czym jest "niewykorzystana" bramka ;)
A serio - chcesz wszystkim liczyć zmarnowane setki? Sprawdź choćby, co w ostatnich meczach robił na przykład Nagy. Zerknij też na popisy w obronie Stolarskiego, czy Remy.
I najważniejsze. Pan Trener decyduje kto ma DNA... I kto będzie zap... Na razie swoimi decyzjami personalnymi Pan Vuko zap... mistrzostwo.
Jedno "ale". Sam się na pierwszego trenera nie wybrał.

Ryba psuje się od głowy. Tyle w temacie.
kodym1,ważne jeszcze w drużynie jest to,jak się współpracuje z kolegami z drużyny i jak się przyczynia do akcji bramkowych zakończonych bramką:

18/19 tylko ekstraklasa:
Nagy 8 asyst 5 bramek - 30 razy na boisku 2200 minut na boisku
Kuchy 4 asysty 4 bramek -28 razy na boisku 1900 minut na boisku

Wychodzi mi,że w ekstraklasie 18/19 Nagy lepszy od Kuchego pod każdym względem ;-)
Domyślny awatar Podporucznik
 • 7 / 2
Niektórzy chwalą jego osiągnięcia w Legii, a ja zadam pytanie w czym się rozwinął przez te lata. Może jest lepszym kawalarzem ale piłkarsko jest całkowita stagnacja a może wręcz się cofnął.
~send
 • 3 / 2
Następcą Kuchego będzie Skibicki wypożyczony ostatnio do Olimpii Grudziądz. W ogóle wszyscy co odchodzą będą zastąpieni powrotami z wypożyczeń i juniorami, bo nie ma kasy.
Pułkownik
 • 4 / 1
Ciekawi mnie jeszcze kogo Vuković widzi na miejsce Kucharczyka? Podobno ma przyjść co najmniej dwóch skrzydłowych. To co, korzystamy z likwidacji limitu graczy spoza UE i bierzemy jakiś Jugoli z ligi serbskiej/bośniackiej? Jak ktoś ma w myśl Vukovicia z********ać to pewnie tylko tacy, bo przecież nie jakiś Brazylijczyk z Copacabany
Marian Paździoch pilki nożnej, płacą to nawet pozapyerdala , a jak tylko coś jest nie tak to wychodzi menda. Dawno temu tej ciamajdy ż liczbami i legijnym dna nie powinno być w tym klubie. Zasiedzenie potworne, skutki wiadome. Agra by miał liczby przy tylu meczach.
Brać Sagne z U20 Senegalu, bez klubu jest, a dzisiaj hat tricka sieknął na mś
Wiosna idzie, weźmy go
hahahaha, dobre :) jego to można było przed tym meczem brać, teraz to nie jest piłkarz dla Legii, poza tym, jeśli Legia mialaby brać piłkarza którego pierwszy raz widziała i strzelił hattricka jakims leszczom, to tutaj dopiero byłby dramat
Mam wrażenie ze wielu co u nas jest nie widziala nidgy. Wiec zobaczyc raz na zywo jak strzela hattricka ma MS20 to juz sporo
Domyślny awatar Porucznik
 • 3 / 1
Michał dziękuję za wszystkie fajne chwile a dzięki Tobie będzie co wspominać :) powodzenia !!!
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 6 / 1
Decyzja słuszna klub i King doszli do ściany. Kuchy tu już więcej nie pokaże a klub schodzi z kontraktu 85 tysi miesięcznie (Z tego co ktoś wcześniej pisał o zarobkach) może ktoś z dwójki jest szykowany a przecież jest tam kilku zdolnych. Dobra decyzja czekamy na przegląd młodzieży.
Dzięki Michał Dzieki za wszystkie świetne chwile, oczywiście za te elementy groteski również:-D.

P.S.

Ci którzy się tak teraz cieszą niech sobie wyobrażą tych wspaniałych skrzydłowych, których zorganizuje teraz wielki Dariusz, jeszcze zapłaczecie za Michałem.

KUCHY KING
No jest Vesovic co zły jak na Legię?
~Egon.
 • 0 / 1
Vesovic, to jak do tej pory żadna rewelacja.
Przereklamowany, podobnie jak Remy, Cafu itd.
Gdzie im do Rado sprzed kontuzji, Vadisa, Niko czy Prijo.
W tamtej Legii mogliby najwyżej dogrywać ogony spotkań.
Generał broni
 • 4 / 5
Radomir:
Veso przez 1,5 roku gry strzelił dla Legii 2 gole, w tym 1 w lidze. Asyst ma niewiele więcej.
Vesović bardziej nadaje się na prawego obrońcę.
Na prawe skrzydło dobrze by było pozyskać kogoś innego
Bynajmniej nie twierdzę, że Vesović jest słabszy, ba uważam go za jednego z najlepszych piłkarzy jakich mamy ( a mamy ich niestety malutko). Niemniej sposób rozstania i spodziewani następcy (patrz. Pasquato,Phipis,Agra,Antolic itd) sory jak mają przychodzić kolejne tuzy tego kalibru to ja wolę swojskiego, momentami przaśnego Kuchego. Kuchego, który odstawał od Legii grającej w LM, jednak czy obecnie mamy skład na choćby LE. Jak dla mnie to mamy skład węgla i papy więc wybieram rezerwowego Kuchego kosztem kolejnego wynalazku serwowanego przez Dariusza z Bydgoszczy. W obecnej Legii za generała robi człapiący Antolić obok mający niezrównoważonego Cafu i pochłoniętego ruletą Remiego. Pozbywając się takich zawodników, trzeba mieć już lepszych, ale mieć, a nie zapowiadać, że będą. Nic to ja tam się już nie denerwuje czekam spokojnie jak Dariusz z Bydgoszczy nas opóści, a Kuchemu dziękuje za te lata i tyle.
Marszałek Polski
 • 10 / 6
Brawo Vuko, brawo Miodek...szkoda tylko że 3 lata Legia zwlekała z tą decyzją....UFFF !
~Egon.
 • 5 / 3
No, rzeczywiście. Wielki sukces.
Teraz, to już zapewne LM nasza.
A jak jeszcze Malarz odejdzie, to i Barcelonie pewnie porty spadną ze strachu jak będzie miała z nami zagrać.

Po co nam w ogóle trener, skoro takie ruchy robią niektórym największą frajdę.
Zamiast na trenowanie, trzeba postawić na permanentne rewolucje i wietrzenie szatni.
Co prawda, efektem ubocznym jest u nas brak jakichkolwiek sukcesów w pucharach, a teraz także na krajowym podwórku, ale co tam.
Mamy nowego trenera i zaczynamy kolejną rewolucję i wietrzenie.
A po wietrzeniu - najprawdopodobniej wymiana trenera na podobny model i ....wietrzenie.
A i jeszcze jedno, bardzo mnie ciekawi, gdzie teraz zagra? No czy na pewno w Turcji, to chyba jeszcze nie wiadomo...Ale powodzenia my życzę.
Domyślny awatar Generał broni
 • 14 / 8
Oczywiście słusznie, że mu podziękowali, bo przyczyniał się do zwalniania trenerów, dawno przestał się rozwijać piłkarsko, regularnie wykazywał się brakiem myślenia na boisku i odpuszczaniem, jest coraz starszy i zaczął łapać kontuzje. Inna decyzja Legii co do niego byłaby absurdem i potwierdzeniem, że klub jest zakładnikiem tego zawodnika.
Jakby pudel miał niesłusznie zrobić? Nieeee, niemożliwe. Ssij jarzebiu, ssij.
Domyślny awatar Major
 • 7 / 4
Vikingu!!! jak mi cię szkoda i tej twojej rozpaczy za tym drewnem kuchym. pamiętaj, że za te swoje popisy brał kasę, której długo nie zobaczy np. taki Walencia z Piasta. Według ciebie kto jest lepszy? Brawo, że wreszcie ktoś zobaczył , że jego technika równa się komedii. I pamiętaj, że on był zwalniającym trenerów. Więc w myśl powiedzenia.. nosił wilk frazy kilka powieźli i kuchego. Nie martw się, gwarantuję ci , że ta oferma gdzie by nie poszła to już nie posmakuje europejskich pucharów.
Lepszy nie będzie, tylko coraz straszy, szybkość teraz już nie ta. Stracił wszystkie swoje atuty...
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 1 / 0
Poloop jak mi szkoda,że nie jesteś trenerem!!!Ty oczywiście gwarantujesz,że Vuko sprowadzi lepszego skrzydłowego,oraz drugiego rezerwowego skrzydłowego, który natrzepie więcej bramek i asyst niż wyśmiewany tu przez ciebie Kuchy.Ja dalej uważam,że jako rezerwowy Kuchy by się przydał
Mnie się coś wydaje, że to nie tylko o umiejętności chodziło. 1 sprawa to chyba finanse, Miodek mówił że nie chce tworzyć kominów płacowych. A 2 to cis mi się wydaje , że on grał główną rolę w zwalnianiu trenerów.
Domyślny awatar Sierżant
 • 5 / 0
Gdyby wykorzystał chociaż co 4 setkę to miałby ponad 200 strzelonych bramek. Z roku na rok irytował coraz bardziej. Przynajmniej mnie.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
No gdyby. To by tu nie grał 9 lat tylko sezon dwa i pa
Batigol,
nie każdy może być... genialnym Argentyńczykiem, Batigolem. Tak jak zauważył JohnoQ, to zawodnik na nasze warunki. Jeśli ktoś wybija się ponad poziom ligi, odchodzi bardzo szybko... A Kuchy? Bywał niezły, bywał słaby, ogólnie taki średni, ale przez większość czasu, jak na naszą ligę, dość solidny. Tyle...
Pozdrawiam
Życzę powodzenia, będę się starał pamiętać przede wszystkim to, co było dobre, choć bywało różnie.
Co by jednak nie mówić, mam do niego sporo szacunku i będę zawsze wspominał bramkę z Dundalk, która dała spokój w tym nerwowym meczu i zapewniła upragniony awans do Ligi Mistrzów...
Kuchy, trzymaj się!
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Był Kuchy King będzie Kuchy Kebab, czyli KK zostaje.
Oczywiście że coś zrobił dla Legii ale ostat Io nawet szybkość nie ta i jak by mu się nie chciało a i swoje mieszkał w szatni tak bywa takie mamy czasy i takie legendy ale już wystarczy może w końcu znajdą dobrego skrzydłowego a nie wiecznie szukają ale gdzież tyłu głowy maja Kuchego może w końcu jak go nie ma zaczną szukać na poważnie
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 6 / 6
Czołem hejterzy-ja napiszę coś,co tutaj jest marginesem i powodem do złośliwych komentarzy.Uwaga: będzie nam jeszcze brakowało takiego rezerwowego jak Kuchy.Osobiscie żałuję,że odchodzi i wiem,że za parę miesięcy większość tych co teraz plują na Kuchego, będą żałować ,że go nie ma.Ciekawe kogo Vuko widzi lepszego na jego pozycji i rezerwowego?z DNA Legii i zapiera....go?Jestem ciekaw.....
~Egon.
 • 2 / 0
Za parę miesięcy, to pewnie kolejny będzie wietrzył szatnię po Vuko i jego rewolucjach.
Śmieszne to wszystko już jest.
Dziękujemy Ci bardzo Michał za strzelone bramki dla Legii i życzymy powodzenia w nowym klubie.Dzięki Ci chłopaku i nie miej do Legii żalu,ale Legia musi iść do przodu oraz być mocniejsza.
Generał
 • 4 / 2
Serio wierzysz w to co piszesz? że Legia będzie mocniejsza niż przez ostatnie 8-9 lat? że pójdzie do przodu?
eL1916,oczywiście że wierzę.A dlaczego mam nie wierzyć?
Generał
 • 4 / 2
Zazdroszczę optymizmu. Ja tego kompletnie nie widzę, moim zdaniem nadchodzą chude lata.
Generał broni
 • 4 / 3
eL:
Dokładnie. Przez ostatnie 8 lat Legia była najmocniejsza właśnie z nim, a wszelkie zmiany wskazują, że się cofamy, a nie idziemy do przodu.
eL1916,będzie dobrze.
Nie bójmy się zmian,zmiany nie muszą być gorsze i bolesne,mogą być lepsze i przyjemniejsze ;-)
Wiesz co Kacza?Cieszę się,że nie będę musiał kłócić się z Tobą na temat Kucharczyka ;-)
Generał broni
 • 2 / 5
Vipers:
fajnie, że już nie będziesz musiał pisać głupot, że Kuchy wygryzł Chukwu przez rasizm albo że żalił się gazetom, choć nie było z nim ani jednego wywiadu.
To teraz coś ci powiem aby nie było niedomówień.Mówiąc to mówiłem bo coś wiedziałem,a nie kłapałem dziobem aby się mądrzyć,w przeciwieństwie do ciebie.
Generał broni
 • 1 / 4
Taaaa...wiedziałeś, że Chukwu nie gra przez rasizm trenera :)
Faktycznie to nie kłapanie tylko brednie bez argumentów ani nawet przykładu potwierdzającego.
"brednie bez argumentów"
To co człowieku mam ci się chwalić,że moja małżonka pracuje z żoną kogoś z wewnątrz klubu,który jest bardzo blisko drużyny?
Wystarczy ci?
To ci piszę.

Gorszej PEPLI i MĄCICIELA jak "Kuchy King"nie było,niema i nie będzie.

The End!
Marszałek Polski
 • 1 / 1
No i gdzie ten Marcel w U20. Chcialem popatrzeć a tu nie ma go w pierwszym skladzie
Porucznik
 • 1 / 1
On jest świeżo po wyleczeniu więzadła w kolanie. Oprócz tego szanse na jego przejście do Legii są iluzoryczne i trochę się chłopaki z legia.net podpalili w tym temacie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
No wiem ze szanse marne ale popatrzeć można by było
Dzięki za wszystko. I powodzenia.
Domyślny awatar Major
 • 3 / 5
Wreszcie, nareszcie. brawo Vuko, brawo panie Prezesie. Dla graczy udających, że potrafią grać w piłkę nie ma miejsca w Legii. Kolej na następnych.
Szczęśliwej drogi już czas...
Domyślny awatar Generał brygady
 • 6 / 0
Mapę życia w sercu masz...
Jesteś jak młody ptak...
Domyślny awatar Pułkownik
 • 5 / 0
Głuchy jest los, nadaremnie wzywasz go, bo twój głos...
Może i dobrze ale czy znajdzie się kasa na lepszych, szczerze w to wątpię.
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 5 / 8
Jeden z lepszych skrzydłowych w Polsce, ktorego chciałaby mieć każda drużyna w e-klapie. Niestety to nie powód do dumy lecz smutku, Kucharczyk obnaża szkolenie piłkarzy w Polsce. Wykręcił bardzo dobre liczby w e-klapie, miał ją właściwie w palcu. Niestety świadczy to o tym jaka ta liga jest słaba, jaki słabi jest były mistrz Polski, który wystawiał go w 1 składzie. Piłkarz, który bazował na motoryce, czyli dokładnie na czym zależy Vukovicowi. 0 techniki, 0 gry kombinacyjnej. Całą swoja karierę grał tak samo, 0 postępu. Strzelił kilka ważnych bramek, ale i tak większość zapamięta chociażby pudło z Ajaxem
Generał
 • 0 / 0
Sam jesteś pudło. Bez Ajaxu
~Egon.
 • 5 / 2
Zabawne są twierdzenia niektórych kibiców, że dobrze się stało, bo, jeżeli chcemy odnosić sukcesy, to trzeba wymieniać zawodników na lepszych.
Może i trzeba, tyle tylko, że akurat my mamy piłkarzy coraz słabszych, a biorąc pod uwagę naszą sytuację finansową , na razie nie zapowiada się na odwrócenie tego trendu.
Dobrych zawodników mieliśmy jeszcze całkiem niedawno, a teraz mamy takich jakie ich sukcesy w lidze i pucharach.
Domyślny awatar Porucznik
 • 0 / 1
Dokładnie. Miodek wywala Kuchego nie po to aby zastąpić go lepszym, a tańszym i nieco gorszym. Albo nikim. Będzie Veso i Agra.
Szkoda bo 9 lat w Legii spowodowało że czlowiek sie do niego przyzwyczaił, stawialem nawet ze bedzie najwiekszym wygranym zimowych obozów u Sa Pinto, braki techniki tuszowal szybkością i wytrzymałością ale jakoś bezpowrotnie sie rozleniwił.
Płakać bardzo nie będę, ale rozumiem Panie Mioduski, że ma Pan kogoś lepszego na jego miejsce i nie będzie to Agra, bądź jemu podobny szrot?
~Agra
 • 2 / 1
Powodzenia Kuchy
Dzieki za wszystkie brameczki
A my mamy Agre
Pułkownik
 • 6 / 0
Tą decyzją Vuković chce wszystkim pokazać, że kończy z kolesiostwem i jak już ma robić rewolucję to przeprowadzi ją porządnie. Zapewne na swojej konferencji mówił m.in o Kucharczyku. Zobaczymy jak podejdzie do sprawy Kucharczyk. Czy w za granicą wreszcie oczyści głowę i odżyje piłkarsko jak Pazdan, czy Rzeźniczak (czego mu życzę) Czy dołączy do śmietanki towarzyskiej ze Stanu Futbolu. Zobaczymy.
Jedyne co mnie martwi to to, że do przez tyle lat tak trochę słabo nam szło z wyszukaniem tego mitycznego kocura na skrzydle, który miałby być faktycznie lepszym od Kucharczyka. Teraz nagle ta tendecja musiała by się zmienić.
~Egon.
 • 3 / 0
Wolałbym w Legii zobaczyć sztab szkoleniowy z prawdziwego zdarzenia zamiast kolejnego gościa na dorobku robiącego kolejną rewolucję.
Ile jeszcze tych rewolucji w Legii będzie ?
Niedobrze mi się już robi jak zamiast myśli trenerskiej podpartej fachowością i doświadczeniem, kolejny raz słyszę o wietrzeniu szatni.
Trenerów nam potrzeba, a nie gości od wietrzenia szatni.
Domyślny awatar Chorąży
 • 5 / 3
Gdyby ktoś zaczął tęśknić za Kucharczykiem.Niech obejrzy to www.dailymotion.com/video/x7928mr i od razu mu przejdzie.
Nigdy i nigdzie nie widziałem takiego pressingu ;) pilkarz Zagłebia zwolnił a ten pobiegł dalej :)
Trochę szkoda
~Lu
 • 5 / 3
Kiedy czytam DM mówiącego o legijnym DNA, a widzę w składzie portugalsko-bałkański szrot oraz systematycznie odchodzących zawodników związanych z tym miastem i klubem, to wydaje mi się, że Pan Darek nie skonsultował się z lekarzem lub farmaceutą.
Koniec pewnej epoki. Dzięki Kuchy za wszystko i powodzenia.
Marszałek Polski
 • 5 / 1
Właśnie koniec pewnej epoki
Kuchy Rado Astiz Malarz Kasper
Zamykamy temat i jedziemy dalej
Domyślny awatar Kapitan
 • 3 / 3
Śmiechy i pogarda, a sporo dla klubu zrobił, statystyki miał ładne.
Dziękuję i powodzenia
Domyślny awatar Generał broni
 • 3 / 11
Swoją drogą chciałbym zobaczyć jego minę, gdy przyszedł do klubu i usłyszał, że tym razem jednak nie. Musiał się gościu nieźle zdziwić.
Ty też się zdziwisz jak cię prezes w końcu zwolni za kiepską agitację !!!!
Żałuje. Ale nie tego ze odchodzi ale ze sam doprowadzil do tego ze musi odejść. Bo Kuchy w formie, zaangazowany potrafił dac wiele i byc przydatny. Nawet rok temu jeszcze o tej porze. Ale doigral sie i zamiast byc symbolem klubu bedzie symbolem tego ze predzej czy pozniej ale nastapi zaplata za takie jak jego podejscie i postępowanie.

Pamiętam info o tym ze do nas pdzychodzi ale jeszcze rok zostaje w NDM. Jakby to bylo wczoraj a jednak po drodze tyle wspolnych przezyc. Chciałbym pamiętać tylko te dobre bo bylo ich tez calkiem sporo.

Powodzenia!
~sdsdsds
 • 2 / 1
Powodzenia. Mam duza nadzieje ze moze w koncu cos sie ruszy, i skonczy sie zwalnianie trenerow i granie na pol gwizdka przez pol sezonu. Kolejny zespol zweryfikuje Kuchego, zobaczmy jak mu pojdzie.
Starszy szeregowy
 • 5 / 1
rozsądna decyzja
~B(L)iqu
 • 2 / 2
Może Kuchy nie jest technicznym graczem ale pomimo swoich baboli, nie udanych strzałów itp zostawiał serudcho na Ł3. Nie ukrywam że jest to rozsądne posunięcie L, wiek oraz forma ostatnia są tego przyczyna. Ale szacunek od nas wszystkich powinien się należeć! KUCHY KING!
#fatalnytotyjesteś
Oby kolejnym krokiem Michała nie był niedzielny "Stan futbolu".Powodzenia Kuchy.
Podobno bardzo nie lubi dziennikarzy, tylko by sobie zaszkodził, więc myślę że to inteligentny chłopak.
Generał dywizji
 • 5 / 0
Dzięki Kuchy za wszystko, zarazem jest to dobra nauczka dla klubu że nie wolno tak długo trzymać zawodnika tylko dlatego że caluje herb, jeszcze raz dzięki Kuchy i wierzę że wyjdzie ci to na dobre, może w końcu czegoś gdzieś się nauczysz.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Tank ju Kuchy
~Bajka
 • 1 / 1
Przeszli juz... Lepszy NiGOLic, lepszy Duda,lepszy Prijovic, lepszy Pazdan, lepszy Vadis, lepszy gui, lepszy Malarz, lepszy Bereszynski i lepszy Czerczesow... Teraz mamy taka pake ze wszyscy beda klekac na kolana jeszcze przed wyjsciem na murawe...nie wiem czy teraz Borussii bysmy nie pojechali... Ja nie wiem czy jeszcze kogos mozna zmienić na lepszych.
To fatalna decyzja
Generał
 • 6 / 1
Dzięki Michał za te wszystkie lata w Legii, za ważne, często decydujące bramki w europejskich pucharach, za ogromny wkład w zdobyte mistrzostwa i puchary. Jesteś częścią historii tego klubu i tego nikt nigdy Ci nie zabierze.
Powodzenia.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 7 / 1
Dokładnie. Nawet jeżeli miał wielu czy to zwolenników czy przeciwników, to należy mu się pożegnanie z klasą.
On sam w Legii się nie zatrudniał, widocznie był potrzebny(nie będę oceniać jego przydatność i zasługi i wyrażał stanowisko, bo to osoba która po prostu przypomina polską scenę polityczną, jak się Go pochwali ma się pół Legia.net za wrogów i odwrotnie tak samo wśróď znajomych) Mimo wszystko kiedyś współpraca się wypala i mam wrażenie, że z Legią od 2016 ewidentnie się kisił.
Dołączam się do podziękowań za kluczowe bramki i przebłyski wielkiej gry.
Powodzenia w Turcji Michale.
Oby jego miejsce zajął ktoś zauważalnie lepszy!
Czekamy na ankietę : kto w nowym sezonie zostanie uznany,,ulubieńcem,, kibiców Legii
Domyślny awatar Plutonowy
 • 2 / 1
Nie ma co płakać, jeżeli chcemy poprawy w tym zespole trzeba wymienić takich zawodników jak Kuchy na lepszych. Michał powodzenia w nowym klubie i czekamy na nowych graczy. Bo na chwilę obecną cos cicho. Bardzo jestem ciekawy jak zaprezentuję sie nasz dyrektor sportowy. I czy właściciel zaryzykuje i wyłoży kasę na transfery.
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 0 / 0
Nie był to wybitny piłkarz i nie jest , tyle 100 tek co on nie strzelił to rzadko się zdarza . Mimo wszystko powodzenia w Turcji
Powodzenia Michal. Juz tesknie za twoimi dryblingami I finezyjnymi zagraniami.
Nie martw się, mamy ludzika z minecrafta w jego miejsce :)
Po przywitaniu Salvador pokazał że może być jeszcze śmieszniej :)
Lepszego zdjęcia niż to z gali 2018 z Dowhaniem ilustrujących pożegnanie nie mogła redakcja wybrać :D
Generał
 • 13 / 3
Michał, bardzo ci dziękuję za ten cały czas, za zaangażowanie, ważne bramki i asysty. Życzę ci zdrowia i formy i żeby wszystko ci sie poukładało w życiu jak najlepiej. Bez względu na to gdzie będziesz, co będziesz robił i kiedy to będzie.
Dzięki,powodzenia!!!
Domyślny awatar Pułkownik
 • 7 / 1
Rzetelny, szczery, z serducha wpis, a tu zawsze jakieś znajdą się pospolite jednoklikowce odmiany czerwonej.
Generał
 • 1 / 0
olej frajerów
tu całe stada zalogowanych wsioków chadzają
Pułkownik
 • 3 / 1
I co On, teraz pocznie?
Generał dywizji
 • 2 / 2
Gratulacje i dziękujemy, czekam teraz na podobne wyloty w wykonaniu Rado i Malarza.
Bardzo dobry i bezpieczny ruch Legii, ale lepiej późno niż wcale.
Domyślny awatar Generał broni
 • 3 / 2
Dziękuję bardzo za wszystko i powodzenia!
Kurde, nie chce mi się wierzyć. Kuchy, dzięki ci za wszystko, dla mnie zawsze będziesz prawdziwym Legionistą, nie zależnie od narzekania krytyków. Powodzenia w dalszej karierze!
niezależnie
O nieee! Przecież to legenda naszego klubu niczym Rzeźniczak! Nie możemy pozwalać odchodzić takim zawodnikom! To zawodnik nie do zastąpienia niczym kiedyś Wawrzyniak!
A tak na poważnie, to nareszcie doczekałem tej chwili...ale oczywiście życzę powodzenia w nowym klubie i dziękuję za wszystkie szczęśliwe chwile, których nam dostarczył!
Dzięki za wiele wspaniałych chwil. Powodzenia w dalszej karierze. Ciekawe kto w zamian ? Drugi Pasqato, Philips, czy może Hilberto ?
Domyślny awatar Podporucznik
 • 6 / 5
Po co nam Kucharczyk za niego zagra Salvador Agra! Miodowe lata trwają, z sezonu na sezon coraz gorzej... W następnym sezonie nawet na podium ekstraklapy się nie załapiemy.
~Mixon
 • 3 / 3
Miodek wrócił do łask kibiców, w Legii nie ma miejsca na takich drewniaków jak Fatalczyk
~vukovic
 • 4 / 2
ODPALAMY SZAMPANY !!!!!!!!!!!!!!!!!
Porucznik
 • 10 / 9
CÓŻ ZA PIĘKNA CHWILA. TERAZ POZOSTAJE MI TYLKO LECIEĆ PO POCPORN I POŚMIAĆ SIĘ Z TYCH WSZYSTKICH CO ZARAZ BĘDĄ RYCZEĆ, ŻE TAKA LEGENDA Z LEGIĄ W SERCU I TAKI WARTOŚCIOWY PIŁKARZ ODCHODZI
Przez tyle lat nikt go nie wygryzł, co sugeruje że jednak był przydatnym piłkarzem. Ale co tam, nienawiść można zawsze wylać. Żałosne.
NIE. TO SUGERUJE, ŻE W TYM KLUBIE PRACOWALI NA TYLE NIEUDOLNI LUDZIE, ŻE NIGDY NIE POTRAFILI ZNALEŹĆ DOBREGO SKRZYDŁOWEGO.
~CVADSVSDFBGD
 • 1 / 0
Nooo nareszcie heheh
Ale powiem wam taki temat,ze ten nasz fatalczyk on wcale do Turcji nie pojdzie-zrobi psikusa i zostanie w Eklpaie-wspomnicie moje slowa!!!!!!!
No i niech zostanie pocierpią kibice innego klubu ;) Obstawiam Śląsk :)
~CVADSVSDFBGD
 • 0 / 0
obstawiam Piast badz Lechia..za Michalaka
Chyba Vuko na prawdę chcę dobra dla Legi i wywala swoich kolegów ,ale nadal coś mi śmierdzi
~Heh
 • 0 / 1
Vuko ma tyle do powiedzenia co i my.
Generał broni
 • 0 / 1
Gdyby Vuko wywalał kolegów to odeszliby Rado,Malarz, Astiz, Antolic czy Veso, a nie Kuchy, który nie był jego kolegą.
Powodzenia i dziękujemy za bramki zwłaszcza ta z Irlandczykami (L)M
~Redakcja
 • 4 / 8
te jego bramki na uj warte...w przeciagu tych 8-9 lat w Legii wiecej mnie wku...l swoja nieudolnoscia zarozumialstwem pycha i slaboscia ze dziekuje ze juz go tu wiecej nie zobacze
Generał
 • 5 / 2
Jak ty jesteś redakcja to ja jestem pancerfaust.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 3 / 0
Pytanie redakcja której strony?