Oskar Lachowicz
fot. Jan Szurek

Lachowicz trenuje z pierwszym zespołem Spezii

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

16.11.2023 08:45

(akt. 16.11.2023 08:49)

Oskar Lachowicz, który przebywa na wypożyczeniu z Legii Warszawa do Spezii Calcio, a w obecnym sezonie gra w Primaverze 2, trenuje z pierwszym zespołem (Serie B) w trakcie przerwy reprezentacyjnej.

Środkowy pomocnik z rocznika 2005 ćwiczył z "jedynką" Spezii w środę, 15 listopada, ma też trenować z nią w czwartek. Miesiąc temu, jako zawodnik zespołu U-19, zmierzył się w sparingu wewnętrznym z pierwszą drużyną, w której grają m.in. Bartłomiej Drągowski, Przemysław Wiśniewski, Arkadiusz Reca i Szymon Żurkowski.

Oskar Lachowicz zagrał 7 razy w Spezii U-19, z czego 6 w lidze (Primavera 2) i 1 w Pucharze Włoch. Zdobył 2 bramki (strzały z 15. i 18. metra), miał 2 asysty i 1 asystę drugiego stopnia. W najbliższy weekend, czyli w trakcie przerwy reprezentacyjnej, jego zespół zmierzy się w meczu towarzyskim z UC AlbinoLeffe.

W poprzednim sezonie Lachowicz zagrał 25 meczów w Centralnej Lidze Juniorów U-19, strzelił 9 goli, miał 5 asyst. Wystąpił też 4 razy w rezerwach Legii i zdobył bramkę na wagę awansu do półfinału mazowieckiego Pucharu Polski, a potem wywalczył trofeum z zespołem.

Młodzieżowiec jest wypożyczony z Legii do Spezii do końca obecnego sezonu (2023/2024), a Włosi mają opcję pierwokupu.

Polecamy

Komentarze (3)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.