Łatwe zwycięstwo Legia Ladies z FUKSem w ostatnim sparingu przed ligą

Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

19.03.2023 23:18

(akt. 20.03.2023 09:27)

Piłkarki Legia Ladies rozegrały dzisiaj ostatni mecz kontrolny przed startem rundy wiosennej III ligi kobiet. Przeciwniczkami była dobrze znana z poprzednich sezonów gry w IV lidze drużyna FUKS Brix Pułtusk. Mecz zakończył się wysoką wygraną 6:1 (3:0).

Pierwszą bramkę w 11 minucie po podaniu Aleksandry Kurzelowskiej zdobyła Marta Chmielewska. Po dziesięciu minutach na 2:0 podwyższyła Amelia Przybylska po podaniu Klaudii Grodzkiej, a w 32 minucie trzecią bramkę dla Legii strzeliła Kurzelowska po podaniu Magdaleny Zduńczyk.

Po przerwie w 49 minucie Chmielewska podała do Przybylskiej, która lobem z linii pola karnego przerzuciła piłkę nad bramkarką FUKSa. W 61 minucie bramkę strzeliły przyjezdne, a w 70 i 73 minucie dwie kolejne bramki zdobyły Aneta Wasiak i Julia Jasińska. Przy obu golach asystę zaliczyła Barbara Staszewska.

W najbliższą sobotę 25.03 o godzinie 14:30 legionistki zainaugurują rundę wiosenną meczem z AKS Zły. Spotkanie odbędzie się na bocznym boisku przy Łazienkowskiej.

LSS Legia Ladies – FUKS Brix Pułtusk 6:1 (3:0)

Bramki dla Legii: Chmielewska (11’), Przybylska (21’, 49’), Kurzelowska (32’), Wasiak (70’), Jasińska (73’)

Skład Legii: Koper – Komala (60’ Lebuda), Marciniak, Biesiada (75’ Bodecka), Kubik (46’ Markiewicz), Hajkiewicz (46’ Jasińska), Zduńczyk, Chmielewska, Kurzelowska (60’ Wasiak), Grodzka (60’ Staszewska), Przybylska (60’ Strzałkowska)