LE: W drugiej rundzie z Finami

Redaktor Piotr Kamieniecki

18.07.2019 22:17

(akt. 19.07.2019 13:36)

Kuopion Palloseura będzie rywalem Legii Warszawa w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy. Finowie pozostawili w pokonanym polu białoruski FK Witebsk, z którym w czwartek zremisowali 1:1, a wcześniej pokonali 2:0.

W pierwszym meczu Kuopion Palloseura pokonał 2:0 FK Witebsk. W trakcie rewanżu na Białorusi prowadzenie objęli jako pierwsi gospodarze. Wszystko to za sprawą bramki 37-letniego Artioma Stargrodzkiego z 27. minucie spotkania. Miejscowi mogli mieć nadzieję na korzystny rezultat, ale sprawy skomplikowały się po przerwie. Osiem minut po wznowieniu gry, wyrównał Babacar Diallo. Potem wynik nie uległ już zmianie, a samo spotkanie było niezwykle wyrównane. Finowie zapewnieli sobie awans wygrywając w dwumeczu 3:1.

Pierwsze spotkanie w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy odbędzie się w Warszawie 25 lipca. Rewanż w Finlandii odbędzie się 1 sierpnia.

FK Witebsk - Kuopion Palloseura 1:1 (1:0)
Stargrodzkij (27. min.) - Diallo (53. min.)

Żółte kartki: Karamuszka, Kubutia (Witebsk) - Pennanen (KuPS)

Witebsk: Guszczenko - Skitow, Kubutia (64' Fedosow), Karamuszka, Zołotow - Matwiejenko (84' Ryżkow), Starogrodzkij (75' Wołkow), Wanderson, Kozłow, Peczenin - Feszczuk

KuPS: Virtanen - Manga (78' Taimi), Diallo, Soldo, Murillo - Saxman, Ayarna, Thiaw - Niskanen, Rangel (82' Ngueukam), Pennanen

W pierwszym meczu Finowie wygrali 2:0.