Legia dostała 3,5 mln zł z Tarczy Antykryzysowej PFR

Logo Legia.Net

Redakcja Legia.Net

Źródło: Twitter

15-05-2020 / 16:38

(akt. 15-05-2020 / 16:43)

Legia Warszawa otrzymała wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej z Polskiego Funduszu Rozwoju. Na konto klubu wpłynęło z tego tytułu 3,5 mln zł, co pozwoli choć w części pokryć straty związane z pandemią koronawirusa.

 

Komentarze (156)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał broni
 • 3 / 11
Czaskoski : likwidacja budowy centralnego lotniska ; zasypanie przekopu Mierzei ; wygaszanie kopalń ; rozp. V 4 i Trójmorza ; rezygnacja z zakupu F- 35 ; demobilizacja WOT ; przymus LGBT ; ograniczenie wsparcia socjalnego rodzin ; zwycięstwo kasty ; wprowadzenie euro ; deficyt budżetu ; zasr.nie Polski.
Weź idioto zapoznaj się z konstytucyjnymi kompetencjami, bo jeszcze uwierzysz, że Duda 200 przystanków zbuduje...

W każdej "tarczy" przemycany jest jakiś łom na prywatny majątek obywateli, cenzura albo nadzwyczajne uprawnienia władzy.
Generał broni
 • 3 / 10
Czy wszyscy wyborcy PO to idioci? Zaczynam w to wierzyć czytając tego wyżej goscia ktory bez jakiejkolwiek argumentu stara sie być inteligentny inaczej.Wystarczyło tak obniżyć kryteria obowiązujące absolwentów wyższych studiów, żeby kończyło je dostatecznie dużo idiotów, a jak zauważam z takim zjawiskiem mamy ostatnio do czynienia.Pisze taki idiota o łamaniu konstytucji kompletnie nie znając jej, usłyszał taki idiota o tym w WSI24 i powtarza głupoty, człowieku ratusz warszawski tylko w 6% rozpatruje sprawy przedsiębiorców czaisz to!wracając do łamania konstutcji ,za POstkomunistów dokonano wybory na miejsce sędziów, których kadencje kończyły się w momencie, gdy wybrany był Sejm i Senat i ten wybór był nieważny z mocy prawa w chwili, w której nastąpił.były ostrzeżenia że jest to pogwałcenie konstytucji i co i nic z dupą siedziałaś wtedy.
Generał broni
 • 3 / 8
Osobiście mam w dupie kto rządzi, dla mnie liczy się dobro mojej rodziny,praca i kasa i to mi zapewnia ten rząd ,Postkomunisci to wszystko niszczyli i będą niszczyć jak dorwą się do władzy.
Widzisz, pracę zapewniłem sobie sam, pieniądze też. Do tego akurat rząd jest mi niepotrzebny. A już najmniej jest mi potrzebny do wpi...lania się do mojej rodziny. Nie potrzebuję też żadnej synekury, kontraktu na maski od kolegi, dla firmy brata, czy działki na żonę.

Prezydent to nie rząd - czego najwyraźniej nie rozumiesz, panie wyedukowany. Potem wierzy jeden idiota z drugim, że prezydent wybuduje stacje kolejowe i rozda pieniądze, a żonie załatwi pracę w dziale marketingu spółki skarbu państwa.

To ostatni mój komentarz na tematy polityczne.
Przepraszam wszystkich rozsądnych komentującychm
Generał broni
 • 2 / 7
Borass44 skoro tak tak dobrze było ci w Rosji to nie dziwię się że jesteś zwolennikiem intelektualnej biedy i zlodzieji z PO, twój tekst to istna hipokryzja i stek bzdur, a pisanie przez Ciebie o mediach to już mistrzostwo żenady, skoro tacy jak tu uważają że obcy kapitał będzie pracował na rzecz innego podmiotu to sorry nie dziwię się to nie że jesteś zwolwnnikiem POstkomuny,
Ludzie to jest strona o Legii nie zaśmiecajmy jej ty syfem politycznym, KODziarz świrek tylko na to czeka,świrek zostaw LN wolne od polityki, umawialiśmy się na to.
Major
 • 0 / 3
Oczywiście w ch.j komentarzy. Szczęśliwy ten kto jest apolityczny i go to nie obchodzi. Życzę tego wszystkim, których jest tu wielu, bardzo przyjemnie się żyje.
Jak to się mówi - nie przejmuj się tym na co nie masz wpływu, a od polityki wolę już prawdziwy chlew, bo i przyjazne zwierzątka i chlew pełni rolę taką jaką powinien.
Dlaczego ludzie mają być apolityczni? Jesteś współwłaścicielem Rzeczypospolitej Polskiej i jej sprawy powinny być dla Ciebie ważne.
Czym innym jest trollować, czym innym robić kampanię, w czym innym krytykować albo wymieniać poglądy.
Do wszystkich niezadowolonych z Tarczy Antykryzysowej - jeśli w logo akcji jest połamana tarcza, to czego się można po takiej akcji spodziewać : - )
A ta tarcza to nie jest taka niby mapka Polski z odstającym Płw. Hel?
No tak, przecież to jest mapa z wynikiem ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego...
Marszałek Polski
 • 0 / 2
A gdzie Mierzeja Wiślana?
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Much Ado About Nothing.
Manekin
Gdzie Mierzeja? Po przekopie, oburzona dokonamym na niej gwałtem, wybrała wolnoć i... odpłynęła
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Odpłynęło coś innego...
Przepra.zam, klawiatura mi cza.em s wyżera ; - (
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Ja nie o «s» wyżartym, lecz o czymś innym...
Marszałek Polski
 • 0 / 1
(zgoła czymś innym)
Szeregowy
 • 4 / 0
Mnie ta inicjatywa się bardzo nie podoba i wkurza mnie jeżeli jakiekolwiek pieniądze z programu tarczy powędrują do piłkarzy z publicznych pieniedzy. Mam zrozumienie dla szeregowych pracowników Legii, księgowości, marketingu, płac, kadr, projektów w tym prowadzenia akademii i trenerów niższych szczebli, ale jeżeli publiczne pieniądze trafią do tych piłkarzy kórzy zarabiają setki tysięcy złotych rocznie to uważam pomysł za chybiony i niesprawiedliwy.
Szeregowy
 • 3 / 0
Ponadto wydaje mi się że jednym z kryterium przyznania pieniędzy było nie zwalnianie pracowników a tymczasem zwolnienia w Legii były...
Może chodziło o pracowników etatowych, a takich chyba nie zwalniali?
A te minusy za chociaż CIEŃ ( i to niekoniecznie ostry) krytyki obecnej ekipy, która trzyma lejce, to o czym świadczą? Bo wg mnie są dwie możliwości:
a) takie fora to łakomy kąsek dla ekipy popierającej budynia,
b) sygnał,że na forum spada poziom ruchem jednostajnie przyspieszonym.
Ocena wpisów Borasa i swirka tylko to potwierdzają. Nie sądzę,że minusy dają im kibice spragnieni dyskusji tylko na tematy piłkarskie. To raczej zorganizowana akcja.
Jeżeli chodzi pisanie o polityce, najgorsza jest tutaj ta hipokryzja. Jeżeli się coś napisze na ten temat, zaraz jest krzyk o banowanie, stado trolli wściekle minusuje. A przepraszam, na stadionach nie ma polityki? W szczególności na Ł3 transparenty to nie są często polityczne?
Tematy polityczne dzielą tylko Kibiców i niepotrzebnie podnoszą temperaturę dyskusji, antagonizując strony sporu. Nikomu to nie służy, a już napewno nie legijnemu środowisku.
United we stand, divided we fall.
Legia to Legia, po co te podziały?
Marszałek Polski
 • 2 / 1
– Lepiej umrzeć stojąc, niż żyć na kolanach – zadeklamował Nately wyniośle i tryumfalnie. – Myślę, że słyszał pan to powiedzenie.
– Oczywiście – uśmiechnął się znowu przewrotny starzec. – Ale obawiam się, że pan coś pomylił. Lepiej jest żyć stojąc, niż umrzeć na kolanach. Tak brzmi to powiedzenie.
Starszy sierżant
 • 8 / 1
Legia, Lech, Jaga, Pogoń - po 3,5 mln z tarczy
Wisła K. - 2,6 mln

Zaraz Jarek na tt zacznie stękać
Starszy sierżant
 • 4 / 1
ale ty gupi
Wisła dostała dofinansowanie ze sprzedaży akcji kibicom, więc jest oczywiste, że te wpłaty zostały uwzględnione w ramach dofinansowania z budżetu państwa. Kto tu jest głupi???
Starszy sierżant
 • 1 / 1
Wisła miła mniejszy przychód max 8% za 2019 rok.
Sierżant
 • 2 / 4
Komentarze o treści politycznej powinny być automatycznie usuwane.Straszne jest jak mała grupka ludzi manipuluje milionami .
Generał broni
 • 5 / 1
Ludzie dajcie spokój wiadomo każdy z nas ma swoje przekonania polityczne i przerzucanie się tutaj wyzwiskami do niczego nie doprowadzi, a już na pewno NIKT NIKOGO tutaj nie przekona. Dlatego apeluję o zachowanie swoich poglądów poza tą stroną.
Dokladnie!
United we stand, divided we fall.
W trudnym czasie weźmy sobie to do serca.
Generał dywizji
 • 11 / 14
Widzę że rozgorzała dyskusja o polityce. Spędziłem dużo czasu w Rosji w czasach putinowskich i mam dejavu. Tam szło tak samo jak teraz idzie w Polsce. Najpierw, przejęto prokuraturę, żeby ta posłusznie wytaczała sprawy komu trzeba (w Polsce też przejęto). Natychmiast postawiono zarzutu właścicielom największej TV NTV (odpowiednik TVN które też próbowano szantażować i kneblować karą wysokości 100mln, którą po interwencji kongresmenów z USA wycofano. Polsat spacyfikowali szantażem finansowym wobec Solorza po upaństwowieniu PKO S.A. w którym Solorz miał zaciągnięty kredyt i po przejęciu banku mogli decydować o jego przedłużeniu lub nie. Co zrobili TVP, chyba nie trzeba tłumaczyć. Były/są plany "polonizacji" mediów. W Rosji również przejęto wszystkie ważne media z pomocą spółek skarbu państwa (Gazprom), lub podporzadkowanych władzy oligarchów, którzy żeby robic swoje interesy MUSIELI "zainwestować" w media, żeby je kontrolować zgodnie z życzeniem władzy. Oligarchów "zdyscyplinowano" przykładem Jukosa i Chodorkowskiego. Podporządkowano sobie sądy i zaczęto przejmować banki. Odbierano im licencję, lub zmuszano do sprzedaży zgodnie "z prawem" tworzonym na te potrzeby i decyzjami "niezależnych sądów"(W Polsce podchody pod Czarneckiego i wprowadzenie do banku Solorza "kuratora", który ma pilnować interesów ludzi ze środowiska obecnej władzy). Mając władzę, media i pieniądze mogli już robić wszystko. Ale jeszcze im przeszkadzał Trybunał Sprawiedliwości w Strasburgu, do którego się odwoływali obywatele Rosji od krzywdzących wyroków. Ale od czego Trybunał Konstytucyjny (w Rosji Sąd Najwyższy) który stwierdził że odwoływanie się do Strasburga jest SPRZECZNE Z ROSYJSKĄ KONSTYTUCJĄ i już Rosja nie musiała respektować wyroków ze Strasburga. A dalej hulaj dusza, piekła nie ma. Prawem i konstytucją kręcono we wszystkie strony a wszystko pod pretekstem OBRONY SUWERENNOŚCI ROSJI a tego potworka ustrojowego nazwano SUWERENNĄ DEMOKRACJĄ, żeby jej nie porównywać do zwykłej demokracji. Opozycja nazywa to DEMOKRACJĄ HYBRYDOWĄ, bo niby wszystkie instytuty demokracji istnieją (sądownictwo, parlament, wybory) ale są podporządkowane władzy wykonawczej a więc nie spełniają, podstawowych kryteriów demokracji.
Efekt. Całkowita anarchizacja działań władzy, mogą z każdym zrobić co chcą. Do tego obok niekompetencji urzędników pojawiła się niespotykana nawet w Rosji korupcja, która sięga do najniższych warstw urzędniczych i bezlitośnie doi nawet mały biznes przy pomocy szantażu kontrolami, karami, zamknięciem biznesu.
Scenariusz wydarzeń w Polsce jest bardzo podobny i metody bardzo podobne, chociaż jeszcze nie tak rozwinięte. I jeśli ci mali przedsiębiorcy myślą że PiS cos dal nich zrobi, to odpowiem im że tak, ich lokalni urzędnicy korzystając z bezkarności (nie będzie niezależnych sądów, prokuratury i mediów) wydoją ich z kasy i będą ich panami.
Autorytaryzm zawsze rodzi się podobnie, pod hasłami "obrony interesów narodowych" przed zewnętrznym wrogiem, przejmuje wszystkie instrumenty władzy z których potem bez ograniczeń korzystają janczarzy sytemu. Liczba i waga afer pisowskich przekroczyła już wszelką skalę.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Historia docet.
Generał dywizji
 • 1 / 4
Podobno jedyne czego uczy historia, to że niczego nas nie uczy.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Churchill był jednak optymistą. Użył formy pytającej.
Generał dywizji
 • 1 / 4
Churchill był realistą i twierdził, że gdyby ludzie wiedzieli kto nimi rządzi, to by nie byli takimi optymistami.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
A także iż pesymista widzi trudności w każdej okazji, optymista zaś — okazje w każdej trudności.
Starszy sierżant
 • 2 / 8
Ja aż do niedawna nie byłem programowo zwolennikiem krytyki PiS, bo za każdym razem trzeba pamiętać, jakie są alternatywy, a alternatywą jest opozycja pełna hipokryzji, niemająca nic własnego do zaproponowania i potykająca się o własne nogi na każdym kroku.
Jednak to, co PiS zaczął wyprawiać w kontekście wyborów przeszło wszelkie skale. Dużo nie brakowało, żeby tego Dudę po prostu sobie koronowali na króla Polski w którymś nocnym głosowaniu ("mamy większość i kto nam zabroni"). Gdyby nie Gowin, wyszłoby, że prawo w Polsce jest całkowicie uznaniowe, a układa jest Tony Soprano.
Generał broni
 • 3 / 3
"alternatywą jest opozycja pełna hipokryzji, niemająca nic własnego do zaproponowania i potykająca się o własne nogi na każdym kroku."
Dość wąskie spojrzenie.
Wiesz kiedy ja miałem DEJAVU? Dokładnie wtedy gdy za rządów PO do redakcji gazety Wprost wpadło ABW by za wszelką cenę powstrzymać rozpowszechnianie nagrań z rozmów w restauracji Sowa i przyjaciele. Gdzie wtedy były te wszystkie NIBY Polskie media, aby stanąc w obronie tych dziennikarzy? Gdzie była UE? Gdzie wtedy była wolność słowa i wypowiedzi? Gdzie był Kijowski? Gdzie przede wszystkim były wtedy różnego typu organizacje które stanęłyby w ich obronie?! Nie było dosłownie nikogo, albo w najlepszym razie prawie nikogo, kto stanąłby w ich obronie. Ale jak do władzy doszły pisiory, to w try mig powstał KOD, z nor powyłaziły wszystkie organizacje, które tak zaciekłe teraz walczą o tą wolność słowa. Właśnie wtedy po tej słynnej już akcji, z mojej strony to był ostatni dzień, w którym byłem przychylny PO.
Boras specjalnie pierwszy raz się zalogowalem przez telefon żeby dac Ci plusa.
Przyszłość Polski widać w ciemnych barwach, dobrze już było.
Komunę pogonilismy to i ten kaczy PRL bis porobimy. Nie bój żaby.
Komunę pogonilismy to i ten kaczy PRL bis porobimy. Nie bój żaby.
Komunę pogonilismy to i ten kaczy PRL bis porobimy. Nie bój żaby.
Generał dywizji
 • 2 / 5
" wpadło ABW by za wszelką cenę powstrzymać rozpowszechnianie nagrań z rozmów w restauracji Sowa i przyjaciele. "
Chodziło o ujawnienie źródeł. Jestem święcie przekonany, że te nagrania to jest ruska sprawa. Ich celem jest maksymalna destabilizacja sytuacji w świecie zachodnim, którego częścią się staliśmy.
Potem to było widać przy Brexicie, wyborach we Francji i USA, we wspieraniu wszystkich radykalnych ugrupowań bądź ruchów, od antyszczepionkowców po nazioli. W najlepszym wypadku w Polsce mamy do czynienia z kretynami wykorzystywanymi w ciemno a na pewno część działa za kasę, jak ten Falenta który robił biznesy z Ruskimi na węglu.
Niestety nasze służby dają du.py po całości, bo nie potrafiły sobie z tym poradzić.Demokratyczne procedury im nie pozwalały zabrać komputerów w redakcji Weszło a prawo chroniło dziennikarzy przed ujawnianiem swoich źródeł. Swoje urzędowanie PiS zaczął od włamania do sejfu natowskiego wydziału i dalej tylko się rozwijali. Dzisiaj już każdego można nazwać lewakiem zdrajcą, homosiem czy kimkolwiek. Przyklejanie etykiet wrogów to jeden zze sposobów unicestwiania opozycji. Dziwi mnie że tak mało ludzi to rozumie. To są metody stare jak świat. Bolszewicy tak zdobywali władzę i Hitler też.
Współczesne wojny prowadzi się w internecie. Ruscy czy Chińscy trolle robią papkę z mózgów ludziom którzy głosują na szkodników. Tak można sparaliżować albo osłabić całe państwa nie oddając jednego strzału i wydając małe pieniądze. Pora się obudzić, żyjemy w innym świecie.
bpras i jakie masz zdanie o zwykluch Rosjanach po spedzeniu czasu w Rosji ?
Generał dywizji
 • 4 / 1
Mam dobre doświadczenia, generalnie. Chociaż oczywiście nie można mieć zdania o wszystkich Rosjanach. Na swoje nieszczęście mają jeszcze mniejsze pojęcie o co chodzi w demokracji niż Polacy a po drugie, co sprzyja obecnej władzy, uważają że najważniejsze jest państwo (czytaj władza) i ono jest absolutem a nie jego obywatele. Dlatego tak łatwo nimi manipulować. Oni chcą być traktowani jak mocarstwo i dlatego tak łatwo im wmówić, że wszyscy na nich czyhają.
U nas tym miejscem erogennym jest niezależność i wystarczy wmówić, że ktoś na nią czyha. A dalej wszystko idzie zgodnie z przepisem kulinarnym na autorytaryzm.
Starszy szeregowy
 • 4 / 5
Do Boras
Przestań płakać jak baba. Jak jest Ci źle to możesz wrócić do Rosji. Na TVN nałożyła kare Izba Administracji Skarbowej w kwocie 110 mln złotych za niezapłacenie podatków. Stacja najlepsze stwierdziła, że zapłaci podatek a pozniej się odwoła. Skoro są niewinni to po co mają płacić?
Nie będę bronił tej pseudstacji skoro przychodzą tam komuchy jak cimoszewicz twierdząc że Polska jest współwinna Holokaustu. Też zapłacili karę za nierzetelny program oczerniając ludzi. W Niemczech pewnie cała branża medialna należny do USA? Nie mają swoich mediów? Czarnecki? Śmiechu warte. Stworzył get back i to jest jego wyłącznie wina. Portal Business Insider dobrze opisał to.
Jakie to te afery ma Pis? PO zadłużyło kraj na kilkaset miliardów zł. Ukradli kasę z OFE bez moje zgody i pozwolili wyłudzić podatek vat na 250 mld zł. Pozwoli kraść w stolicy kamienice. Nawet oczyszczalnia Czajka to jeden wielki przekręt. Mogę dużo tak wymieniać ale nie oto chodzi.
O sądach nie chce mi się wspominać bo to patologia. Miałem styczność z tym dziadostwem jak i mój brat który jest poszkodowanym. Dzięki PO sprawę umorzono i tyle. Wolne sądy. No tak są tak wolne że umarzają postępowania. Jeśli krytyka to konstruktywna a nie jakieś brednie . Każdej strony nie tylko obecnych.
u mlodtch nastawienie sie zmienia
Hmmmm A gdy za rządów PO kazano strzelać do protestujących górników, to też była to ruska sprawa?
Może już tak bardziej w tematach Legii.... Słynna akcja widelec z Schetyną na czele, niech zgadnę..... To też sprawa ruskich?
Sprawy kamienic w Warszawie, to też jak sądzę, rosjanie za tym stali?
"Nie bój żaby". Od razu przypomniał mi się eksperyment z gotowaniem żaby. Tylko taki drobiazg - nie widzimy, że to my jesteśmy żabą i jeszcze się cieszymy z jacuzzi+...
Generał dywizji
 • 3 / 4
oLo
Do Czarneckiego przyszli wymusić łapówkę w postaci wynagrodzenia dla pewnego pana a jak nie to mu wykupią bank pod pretekstem "ochrony wkładów" obywateli. Prezio wezwał "na dywanik" swojego prezesa PKO w sprawie kredytu na budowę wieżowców. W reprywatyzacji brali udział obecni szefowie służb, poprzez wepchniętego do miasta urzędnika. SKOKi to matka afer, gdyby PO tak nie naciskała na objęcie ich nadzorem bankowym, co spowodowało zabezpieczenie wkładów, to dziesiątki tysięcy ludzi straciły by oszczędności. Dalej komisja smoleńska która kosztowała miliony i się rozmyła, dalej zakup samolotów Boeinga poza przetargiem w której maczał palce "ekspert" z komisji smoleńskiej, który wyjechał potem do USA i zniknął. Zamówienia na śmigłowce i na F35 poza procedurami. Już nie wspomnę o obsadzaniu spółek skarbu państwa ludźmi "dobrej zmiany" bez najmniejszych kompetencji. Zerwanie kontraktu przez spółkę Energa z producentami prądu na farmach wiatrowych, co grozi budżetowi miliardowymi odszkodowaniami. Oraz ogromny burdel wszędzie gdzie się tylko dotknęli. Na razie rozdawanie kasy idzie im dobrze, ale już się kończy, bo się finansowy lont koło d.upy dopala, więc cisną do wyborów zanim ludzie to odczują.
Z sądu co drugi wychodzi niezadowolony, bo zawsze ktos przegra sprawę a burdel w prawie powodują nie sądy tylko ustawodawca, bo to on uchwala prawo. teraz tak się zamotali, że juz sami nie wiedzą jak się wyplątać z tych wyborów i dziesiatków mln wydanych na nie poza procedurami.
Uczciwość polityków nie wynika z ich kryształowego charakteru, ale z leku przed konsekwencjami. Jeśli system gwarantuje brak konsekwencji, to ich bezczelność rośnie skokowo. Tak się stało w Rosji, tak się stało na Węgrzech i tak się dzieje w Polsce.
PS
A'propos płaczu. Ja nie płaczę tylko wyciagam wnioski a żył będę tam gdzie mi się spodoba. Polska jest moim krajem i o nią się martwię a mam powody.
Generał broni
 • 1 / 0
"co pozwoli choć w części pokryć straty związane z pandemią koronawirusa"
Czy juz wiadomo jakie są te straty?
Major
 • 0 / 0
Chyba się nie dowiemy.
PiS wie co robi przyznając takie dotacje klubom piłkarskim, wszak kibic klubowy to idealny kandydat na wyborcę PiSu, co historia już pokazała w niedalekiej przeszłości. I co zresztą widać po komentarzach na forum. Przerażające...
No najlepiej nikomu nic nie dawać. 500+ nie... bo to zozdawnictwo
13 emerytury nie... bo to kupowanie głosów
Tarcza kryzysowa dla gospodarki gdzie mogą skorzystać na tym kluby piłkarskie, w tym przecież nasza Legia też zła, bo znowu można kupić wyborców. No LUDZIE, a właściwie wyborcy PO czy wy widzicie co piszecie?!
To najlepiej niech do wladzy dojdą platfusy, ministrem finansów niech znowu zostanie Vincent Rostowski czy jak mu tam, wyjdzie na mównicę i powie, piniendzy nie ma i nie będzie i po temacie. Za nim Tusk z tym głupim usmieszkiem dopowie, że może w Zakopanem są...... Tego chcecie?! Ja wiem, że teraz gdyby rządziło znowu PO byłoby im bardzo łatwo, z tego względu, że przez następne 20lat tłumaczyli by, że był kryzys, trzeba zacisnąć pasa, i tradycyjnie nie ma pienindzy.
Dlatego zdaniem każdego ograniczonego PiSiora - skoro krytykuję pożałowania godne rządy Jarka (który jest w tym kraju prezydentem, premierem i kilkoma innymi jednocześnie) - muszę być zwolennikiem PO?!
Czy w Waszych zawistnych głowach na prawdę nie ma miejsca na myślenie, że nie każdy kto jest przeciw PiS-owi jest z automatu za PO?
Mam gdzieś politykę, nie jestem fanem Tuska, Millera, Sandberga czy Hołowni aby widzieć, co z tym krajem robi obecna władza. Tak zachwalasz PiS jako rząd który coś daje, jednak Twoja krótkowzroczność nie pozwala Ci dostrzec, ze daje Tobie - bo zabiera innym poprzez konsekwentne podnoszenie cen, dokładanie coraz to nowszych i większych podatków itp. Ty tego nie widzisz, widzisz tylko, ze rząd daje 500+ czy 13 emerytury. Gratuluję.
A w innych państwach to jak masz?! Czy w takich Niemczech Merkel na te wszystkie programy prorodzinne daje kasę z własnej kieszeni? Przecież wiadomo, że to jest kasa z podatków. Pokaz mi chociaż jeden kraj, w którym wszystkie takie programy są finansowane z prywatnych pieniędzy polityków?
Na prawdę porównujesz gospodarkę Niemiec do naszej? Oczywiście,wszystkie programy prorodzinne jak i każde inne mogą być i są finansowane z podatków, ale wprowadza się te programy wtedy, gdy w kraju jest szeroko rozumiany dobrobyt. U "dobra zmiana" walczyła w swoich programach wyborczych m.in o obniżenie podatków, redukcję państwowych urzędników itp. Co zrobili gdy dorwali się do koryta? Jedną wielką prywatę. Urzędników nie ubyło a przybyło, bo przecież pojawiły się nowe ministerstwa i urzędy. Podatki? Nie dość że podniesione, to powstało ich więcej!! Nie wspominając już o cenach żywności.
Nasza obecna władza to jedna wielka kpina, głównie z nas, Polaków. Rzecz jasna tych nie omamionych Jarkiem i jego pacynkami. Kraj absurdów i łamania prawa. Niespecjalnie mi się chce wdawać w polemikę (bo wiem z doświadczenia, że rozmowa z wyznawcą PiS-u to jak walenie grochem o ścianę) ale proszę bardzo - masz przykład absurdu popularny w ostatnich dniach: Adrian przekazuje dotację na propagandę (czytaj - dotację na TVP) na kwotę 2 miliardy zł, a mógł te pieniądze przeznaczyć na resort zdrowia. A chwilę później robi z siebie błazna rapując przed kamerą... dlaczego? Bo w ten sposób wspiera zbiórkę pieniędzy... uwaga... na służbę zdrowia. Nie mam więcej pytań.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Dziesięć miliardów.
Ja wiem, że Ty wolałbyś tego kloca Komoruskiego z tym swoim sławnym już bigosem. A po drugie, po co tak sapiesz? Nie pamiętasz już słów Komora? Jeśli tak Ci źle, zmień pracę, weź kredyt! Wszystko na temat i tego się trzymaj.
Po trzecie... Naprawdę tą biedę w Polsce widzę, szczególnie wtedy, gdy robię zakupy przed weekendowe. Tłok taki, a kosze tak pełne, jakby ludzie robili zapasy tuż przed wybuchem III WŚ
I mam tu na myśli przypadki, kiedy o koronawirusie nikt jeszcze nie słyszał. Drożyzna? Ale ze pensje szły w górę, to już nie wspominasz? Ja jako zwykły robol zarabiam u nie w firmie prawie 4tys przy zwyklych godz + jedna lub dwie soboty na rano. Moja przyszła zona ma 3300zl na miesiąc. Mieszkamy już razem, tak więc ogólnie w dwie osoby (za cztery miesiące już w trzy) mamy przeszło 7tys. Czy to mało? Dla mnie nie, i nie mogę narzekać, bo nie mam na co.
@ddddddddd czy jakoś tak....
Pisałem Ci już wczoraj, napij się Trzaskowianki z nad Wisły, lulu i nyny. A już tak całkiem serio, gdyby sam Trzaskowski do spółki z Hanką narobiliby Ci na głowę pisałbyś, że tak musi być, bo zaczynasz na tym pustym łbie obornik uprawiać.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
5 lat (czytaj: rat) × 2 miliardy złotych = 10 (słownie: dziesięć) miliardów złotych.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Proste — jak konstrukcja powstała z połączenia gązwą dzierżaka z bijakiem.
Divide et impera-dziel i rządź!
My na dole skaczemy sobie do oczu,prawie tak jak tam na górze,ale z tą różnicą,że tam po programie obie strony idą razem na wódkę i mają ubaw z nas pokłóconych na dole na całe życie.
A co do wyborów z 10V?
Lekarze mówią,że burdel, nauczyciele mówią,że burdel, przedsiębiorcy mówią,że burdel, fryzjerzy mówią,że burdel, sędziowie mówią,że burdel, konstytucjonaliści mówią,że burdel etc.
Tylko zwolennicy jednej opcji i widzowie mediów rządowych mówią,że jest świetnie i transparentnie.
To jak to? Tylu przedstawicieli zawodów się myli,a domorośli politolodzy nie?
I dodam jeszcze,że czy nam się to podoba,czy nie, to i tak wszyscy zapłacimy za te pomysły typu 500+, emerytura+,wakacje+ etc.
Jeśli rząd komuś coś daje,to najpierw musi zabrać.
Otwórzcie oczy!
Z tym piciem wódki kiedys tak było i wbrew pozorom nie było takie złe bo w prywatnych rozmowach można lepiej się dogadać. Teraz mamy do czynienia niestety z partią sektą odciętą od reszty.
Major
 • 1 / 1
A od kiedy picie wódki jest złe.No chyba powyżej litra na głowę ale większość i tak nie pamięta potem co robila.Tak więc opinie o szkodliwości są przesadzone.
Major
 • 4 / 0
Po przeczytaniu Waszych komentarzy widzę strasznie szorstką przyjaźń która łączy kibiców.Panowie Legia jest jedną i niepowtarzalna.Na Legii się skupmy.Polityke zostawcie poza stadionem.
Generał broni
 • 0 / 0
Pogadajmy o jakości piłkarzy. Tu z pewnością będzie brak podziałów :)
Generał broni
 • 1 / 0
"Wielki konflikt społeczny na ulicach niestety jest nieunikniony, ponieważ nie ma szans na żadne porozumienie w tym kraju."
Miałeś sen, czy zwidy?
Major
 • 1 / 1
Ja jeszcze nie widziałem uczciwego polityka w związku z tym widząc ich i ich poziom umysłowy mogę co najwyżej się pośmiać no ostatecznie im współczuć.Wiadomo że przed wyborami będą obiecywać wszystko i tej dziedzinie są już mistrzami świata.Majac to na uwadze wolę skupić się na futbolu .
Generał broni
 • 0 / 0
Mjs, rozwiazanie jest proste - nie wybieraj tych, co obiecuja dawać (w demokracji brak w tym zakresie granic)
Major
 • 0 / 0
Żadnych nie wybieram każdy z nich taki sam tylko co innego mówi.
Generał broni
 • 0 / 0
Jeśli nie wybierasz, to zawsze wybierasz.... tych co wygrywają
Podporucznik
 • 10 / 9
dddd prosze Cie na nazywaj mnie słojem bo nie jestem z Warszawy. Ja do stolicy jezdze tylko na mecze Legii a pracuje u siebie we wlasnej firmie. Mariusz(L) napisal Ci merytorycznie dlaczego PO nie chcialo wyborow w maju a Ty tylko wyzwiska i plucie . Zastanow sie troche nad soba. Zawsze mozesz zmienic zdanie ;) Ja w 2007 roku glosowalem na PO i wiem dzis ze to byl wielki blad
czy Ty znasz znaczenie słowa merytorycznie? Takiej parodii wyborów nawet Łukaszenka by nie zrobił i zapewniam Cię że w ten sposób wybrany prezydent nie byłby uznany przez żadne państwo a jego mandat do prezydentury byłby żaden. Ta majowa hucpa nie spełniała nawet jednego warunku przeprowadzenia wyborów.
Generał brygady
 • 4 / 1
Dziękuję Redakcjo! Serio.
Podporucznik
 • 3 / 1
ktoś tu musiał zrobić porządek :)
Starszy kapral
 • 0 / 5
Dobrze że jest, ale to zapewne kropla w morzu potrzeb.
Generał broni
 • 0 / 0
Dokładnie
Kapitan
 • 2 / 7
No i dobrze że dostali.
Ale skończcie do cholery z tą polityką.
A może otwórzmy nowe forum po nazwą poglądy polityczne kibiców Legii ?
Ale to tak samo dobry pomysł jak telefonowanie podczas bzykania ....
Generał brygady
 • 4 / 1
To zależy z kim rozmawiasz!
Znasz to?
-Czy rozmawiasz z żoną podczas stosunku?
-No, jeżeli akurat zadzwoni...
Kapitan
 • 2 / 0
Hi hi
Niezle.

PS. Boże popatrzcie jak poruszyłem serduszka domoroslych politologów.
Chorąży
 • 7 / 4
Brawo za pousuwanie wpisów, ale xddd niestety dalej nie zbanowany.
Chorąży
 • 8 / 7
Na miejscu redakcji usuwałbym konto każdej amebie, która zaśmieca tu strone i politykuje szczególnie ten oszołom xdddd chyba niczym innym się tutaj nie zajmuje. Jeśli chcecie wprowadzić mniej radykalne rozwiązanie to dajcie chociaż możliwość blokowania wybranych nicków.
Tak jest towarzyszu Lasocki, wrogów partii trzeba tępić wszelakimi metodami.
Podporucznik
 • 13 / 10
swirek nie przesadzaj. Jestes tutaj jeden z najstarszych uzytkownikow forum i szacunek Ci sie nalezy. Ale przyznaj ze to co robi PO ze swoimi kandydatami to zenada po calosci.
Generał
 • 13 / 3
MarioLLL on jedyne co może przyznać to to,że przy akcji widelec stał po drugiej stronie barykady.
żenada to jest pisowska bolszewia, granda jakiej w historii Polski jeszcze nie było.
Major
 • 9 / 11
swirek : nadszedł ten dzień że w czymś się zgadzamy?
I ty piszesz o żenadzie? Przecież teraz po wycofaniu Kidawy Blońskiej doskonale widać, dlaczego PO nie po DRODZE były majowe wybory. Nie chodziło w nich o dobro i bezpieczeństwo i Polakow. Chodziło tylko o to, aby za wszelką cenę nie dopuścić do wyborów, w których to Kidawa poniosłaby a wraz z nią cała PO klęskę. Ale jeśli ktoś ma klapki na oczach, i wszędzie widzi tylko dyktaturę, Kaczyńskiego i **** wie co jeszcze, to nie ma się co dziwić, dlaczego PO coraz to częściej szoruje w sondażach.
Czy ty wiesz jak wyglądają wybory?
Kapral
 • 15 / 10
Wiem i to doskonale.
Powiedz, jeśli Grodzki, cała PO, TVN24 i wszystkie media z nimi związane non stop straszyli Polaków zabójczymi kopertami i listonoszami, to jak Trzaskowski chce zebrać 100tys podpisów w dobie pandemii ? To co teraz zbieranie podpisów na listach poparcia nie będą już zabójcze? Druga sprawa to taka, że właśnie przez takie zagrywki czyli Kaczyński, PIS, reżim i tak w kółko, samo PO traci grunt pod nogami, bo zwyczajnie to straszenie tym złym PISem w Polsce już nie działa. Zresztą samo kopnięcie w cztery litery Kidawy i przede wszystkim styl w jakim zostało to wykonane też jest poniżej krytyki.
PS. A już tak w temacie zabójczych kopert i samego Grodzkiego, to bardzo śmiesznie wyglądały te słowa wypowiadane z jego ust. Wiesz generalnie to mi to lotto, ale już po samych wyborach, nie bądź zdziwiony dlaczego kolejny już raz PO i ich kandydat dostanie po dzwonach. Tym bardziej, że walka o Warszawę, to nie to samo, co walka o całą Polskę.
Generał brygady
 • 7 / 16
I wypir.... z tego forum, płatna pało pisowska, konto se założył 5 min temu.
@dddd
Zamknij pysk, ty platfusie zapierniczony. Napij się może Trzaskowianki z Wisły, może chociaż trochę otrzeźwiejesz.
@dddd
A po drugie po **** mi bezrobocie, jak moja firma od dwóch tyg pracuje? Fakt mieliśmy prawie trzy tyg postojowego płatne 80% z czego 40% pokrywało panstwo, ale zwolnień u nas nie było. Ale co Ty możesz o tym wiedzieć, oglądając tvn24 (wstajesz i łżesz całą dobę) he he. Oj ty lemingu :)
Aha co cię obchodzi od kiedy mam konto? Myślisz, że wszyscy na tej stronie będą chwalić platfusow? Niedoczekanie!
Generał
 • 13 / 5
@MarioLLL przecież świrek ma tyle wspólnego z obiektywnością,co szechter z rzetelnością. To ta sama strona barykady. Zanim powiesił nad drzwiami kijowskiego to medytował do bolka,olka,urbana czy jaruzela. Pewnie do dziś w szafie trzyma atrybuty zomo.
miało być do @mariusz(L)* wybacz @MarioLLL
He he :)
I po co ten język nienawiści panowie?
@czarnuch
Ich idolem jest też płk rez Adam Mazguła który stan wojenny nazwał „kulturalnym zdarzeniem" :)
Starszy sierżant
 • 5 / 3
Jesteście siebie warci pisiorki i pełowce oni wywodzą się z jednej kliki i śmieją się za waszymi plecami.
Super sprawa. Oby pozwoliło to utrzymać miejsca pracy w naszym klubie.
Generał broni
 • 0 / 0
Mimo.że kropla w morzu to zawsze coś
Generał brygady
 • 4 / 12
A ja już czekam miesiąc, na pomoc z tej tarczy, qwa duży może zawsze więcej????
Ja w ciagu tygodnia dostalem pomoc. Czaskowski powiedzial ze sie nie da wiec czekaj spokojnie.
Generał brygady
 • 3 / 9
Pod Warszawą na jej peryferiach idzie to szybciej, fakt.
Podporucznik
 • 15 / 6
A co Ty masz do peryferii Warszawy. Ciekawe ile osob byloby na ostatnim meczu Legii gdyby przyszli sami Warszawiacy. Ja jezdze 500 km na mecze , jestem gorszy od Ciebie??
Podporucznik
 • 8 / 2
1,5 tygodnia od złożenia wniosku o mikro pożyczkę otrzymałem potwierdzenie na maila i pieniążki na konto. 5 koła droga nie chodzi więc trzeba brać puki dają.
Pułkownik
 • 8 / 5
MarioLLL: Dokładnie. Święta racja. Ja też z innego województwa a jestem często. Mniemanie to on ma. Warszawiak z niego taki.
Sierżant
 • 5 / 2
500 km to nie peryferie Warszawy.
Generał brygady
 • 3 / 8
Czaskoski .... burek jestes to widać.... i agitacji z kumplami tu nie siej, pało stronnicza. i jestem warszawiakiem z dziada pradziada i się tego nie wstydzę.... słoju.
Dddd z kulturą na ty
Podporucznik
 • 3 / 0
Hasło jesteśmy Waszą Stolicą bardzo szanuję i oddał bym krew za miasto i klub , choć też nie jestem z Warszawy. Dlatego dddd nie obrażaj kibiców z Siedlec, Wyszkowa czy innych miejsc o innej wizji państwa niż twoja a mieszkających w Warszawie. To jest strona dla Kibiców a nie dla polityki. Nie znasz historii nie ma już czystych Warszawiaków bo kim taką osobę określasz ? Określasz to jako rodowód bo z dziada pra-dziada ?
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Niech ktoś mi wytłumaczy co to są peryferia. Radość, Wawer, Falenica ? Ja urodziłem się w Międzylesiu ale mieszkam w Józefowie. Czyli na peryferiach ?
Chorąży
 • 4 / 7
Lech i kilka innych klubów dostało juz wcześniej (żaden o tym nie informował oficjalnie) czy to jest naprawdę powód do chwalenia się tym w mediach klubowych i wywoływania niepotrzebnych dyskusji?
Bo o naszym klubie wszyscy chcą pisać
A poza tym to na oficjalnej nic na ten temat nie znalazłem. Legia.net kopiuje artykuły z przeglądu sportowego i innych brukowców które w każdej sytuacji dotyczącej Legii szukają spisków i innych sensacji
No, fajna sprawa. Za rok, miejmy nadzieję, że epidemiczna rzeczyeistość będzie już inna i zwrot należnej cześci tarczowych oieniędzy nie będzie żadnym problemem. A kto wie? ...może i sytuacja ekonomiczna Polski pozwoli na umożenie wspomnianej należności.
Warto dodać, że jeśli Legia za rok nie zmniejszy zatrudnienia to zwrotowi będzie podlegało tylko 25% tej kwoty.
aczkolwiek Legia pewnie wnioskowała jako duża firma a tam zasady są inne niż przy MŚP... ale z tego co czytam to 75% to maks wartości jaka może zostać umorzona.