Legia Ladies: Łatwe zwycięstwo ze Żbikiem

Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

10.04.2022 20:38

(akt. 10.04.2022 22:14)

Zwycięstwem 5:0 zakończył się mecz 15. kolejki rozgrywek IV ligi kobiet pomiędzy LSS Legia Ladies i Żbikiem Nasielsk. Bramki dla Legii zdobyły Klaudia Świstek (dwie), Marta Chmielewska, Amelia Przybylska i Julia Grządkowska.

Mecz rozpoczął się idealnie dla Legia Ladies. Już w drugiej akcji meczu Magdalena Zduńczyk idealnie podała do wychodzącej na pozycję Klaudii Świstek, która z narożnika pola pięciu metrów strzełem w długi róg pokonała bramkarkę Żbika. Trzy minuty później mieliśmy praktycznie kopię tej sytuacji. Tym razem to Gabrysia Hajkiewicz podała w to samo miejsce do Świstek i mieliśmy 2:0. W tym momencie możemy przytoczyć znany truizm, że szybko strzelone bramki ustawiły mecz. Legionistki grały na luzie z przekonaniem, że kolejne bramki to tylko kwestia czasu, a piłkarki Żbika wyglądały na pogodzone z tym, że w tym meczu nie są w stanie wygrać. W 13 minucie po ładnej akcji Klaudii BodeckiejKlaudii Grodzkiej, Amelia Przybylska trafiła w słupek. Potem jeszcze nasza trójka w ataku Świstek, Grodzka, Przybylska miały kilka doskonałych sytuacji w 29, 30, 36 i 40 minucie. W tej ostatniej minucie Przybylska wygrała pojedynek biegowy z obrończynią Żbika i w sytuacji sam na sam oddała mocny strzał, ale muśnięta nogą przez bramkarkę piłka wyszła tuż przy słupku na róg. I do przerwy wynik 2:0 nie uległ zmianie.

Na początku drugiej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Legionistki wyraźnie przeważały w (kolejny dobry mecz Hajkiewicz, która zgarniała większość piłek w środku pola) i stwarzały sporo groźnych sytuacji. W 52 minucie ponownie szanse miała Przybylska. Minutę później po zagraniu ręką na granicy pola karnego rzut wolny wykonywała Grodzka, ale piłka odbita od muru wyszła na rzut rożny. W kolejnych akcjach szanse miały Świstek i Zduńczyk. Kolejna bramka dla Legii padła w 58 minucie. Klaudia Bodecka z rzutu rożnego idealnie dośrodkowała w pole karne, a Marta Chmielewska ubiegła obronę Żbika i strzałem głową zdobyła swoją drugą bramkę w sezonie. Siedem minut później Amelia Przybylska w zamieszaniu na polu karnym Żbika przejęła piłkę na 11 metrze i mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższyła wynik na 4:0.

Po 65 minucie trener Dariusz Radko dokonał kompletu regulaminowych zmian i na boisku zobaczyliśmy praktycznie całą nową linię pomocy i ataku. Między innymi na boisku pojawiła się Rozalia Pietrzak. Nasza reprezentantka Polski U-15 z powodu kontuzji straciła sporo czasu w okresie przygotowawczym do sezonu i powoli wraca do gry. Dzisiaj dała bardzo dobrą zmianę i wygląda na to, że w dalszej części sezonu trener będzie mógł na nią liczyć.

Końcówka spotkania to trochę bardziej wyrównana gra w środkowej części boiska. Legionistki już tak nie dominowały, ale z drugiej strony piłkarki z Nasielska też na poważnie nie zagroziły Nataszy Koper, a obrona którą dyrygowała dzisiaj bezbłędnie Julia Biesiada nie miała zbyt dużo pracy. Tuż przed końcem spotkania legionistkom udała się kontra. Zofia Bloch podała z okolic linii środkowej do wybiegającej na wolne pole Julii Grządkowskiej. Ta umiejętnie przyjęła piłkę, wbiegła w pole karne i wyczekała na ruch bramkarki gości strzelając pewnie obok niej piątą bramkę dla Legia Ladies.

Po dzisiejszej kolejce nie nastąpiły, żadne zmiany w tabeli. Prowadząca czwórka zgodnie wygrała swoje mecze. Polonia na wyjeździe pokonała 4:1 GOSIRki Piaseczno. FUKS wygrał u siebie 3:1 z Vulcanem, a KS Raszyn 3:2 z KS Wilanów.
Legia pozostała na czele tabeli i podobnie jak druga Polonia ma 36 pkt. Trzeci FUKS Pułtusk ma 34 pkt, a czwarty Raszyn 31 pkt.

Po przerwie świątecznej, w sobotę 23.04 Legia Ladies czeka najważniejszy mecz rundy, wyjazdowe spotkanie na Konwiktorskiej z Polonią. Wynik tego meczu może jeszcze nie przesądzi w 100% o awansie, ale na pewno znacznie ułatwi zwycięzcy osiągnięcie upragnionego celu.

LSS Legia Ladies – Żbik Nasielsk 5:0 (2:0)

Bramki: Świstek (1’, 4’), Chmielewska (58’), Przybylska (65’), Grządkowska (86’)

Skład Legii: Koper – Bodecka (64’ Markiewicz), Biesiada, Marciniak (46’ Żmijewska), Caban, Hajkiewicz (66’ Bloch), Chmielewska (59’ Pietrzak), Zduńczyk, Grodzka (66’ Grządkowska), Świstek (59’ Staszewska), Przybylska (66’ Komala).

Na zdjęciu stojąod lewej: Julia Biesiada, Martyna Caban, Klaudia Grodzka, Marta Chmielewska, Natasza Koper, na zdjęciu klęczą od lewej: Klaudia Bodecka, Klaudia Świstek, Amelia Przybylska, Gabrysia Hajkiewicz, Patrycja Marciniak, Magdalena Zduńczyk