Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

02.06.2024 14:12

(akt. 02.06.2024 20:05)

Wygrywając 2:1 ze Sportisem w Bydgoszczy piłkarki Legia Ladies zagwarantowały sobie na jedną kolejkę przed końcem sezonu utrzymanie w Orlen I lidze.

Gospodynie szybko wyszły na prowadzenie zdobywając bramkę w 13 minucie spotkania po strzale zza pola karnego. Po przerwie do wyrównania doprowadziła Nina Warachowska w 57 minucie, a trzy punkty i bramkę gwarantującą legionistkom zachowanie statusu I ligowca zapewniła w samej końcówce Martyna Sobczyńska.

Mecz rozgrywany był w bardzo złych warunkach, przy silnej ulewie, która w czasie meczu przeszła nad Bydgoszczą. Gra była twarda i ostra do samego końca, bo był to bezpośredni pojedynek o utrzymanie. Bydgoszczanki kończyły mecz w dziewiątkę po dwóch czerwonych kartkach.

Po dzisiejszym meczu legionistki mają 21 punktów i o cztery punkty wyprzedają Bielawiankę. O tym, która drużyna obok Ząbkovii pożegna się z I ligą zadecyduje bezpośredni mecz Bielawianki ze Sportisem. Legionistki w ostatniej kolejce zagrają z Checzą w Gdyni, ale już bez specjalnej presji na wynik.

Sportis Bydgoszcz – Legia Ladies 1:2 (1:0)

Bramki: Wosik (13') - Warachowska (57’), Sobczyńska (90’)

Skład Legii: Nowak - Kurzelowska, Bartman, Wrzesińska, Dziemidowicz – Kośmińska, Moura Pietrzak, Prochowska – Dymitrowicz (75' Tokaj), Grodzka (55' Warachowska), Sobczyńska