Legia Ladies: Wysoka wygrana w Białymstoku

Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

13.11.2022 16:59

(akt. 14.11.2022 09:44)

Okazałym zwycięstwem Legia Ladies 9:1 zakończył się zaległy mecz 7. kolejki III ligi kobiet z Ekosportem Białystok. Pięć bramek strzeliła Amelia Przybylska, a po jednym trafieniu dołożyły Barbara Staszewska, Julia Jasińska, Julia Grządkowska i Klaudia Grodzka.

– Bardzo dobra pierwsza połowa z naszej strony. Opanowałyśmy całkowicie środek boiska. Sporo składnych, szybkich akcji na jeden kontakt. Myślę, że pod względem konstruowania akcji jeden z lepszych naszych występów w tym sezonie” – powiedziała po meczu Marta Chmielewska, kapitan Legia Ladies w dzisiejszym meczu.

– Oczywiście, standardowo w naszym wykonaniu, kilka zmarnowanych sytuacji na pustą bramkę (śmiech). Ale na szczęście już spokojne i wysokie prowadzenie czterema bramkami do przerwy. Początek drugiej połowy także całkiem obiecujący. Ale tak od 60 minuty już duży spadek jakości gry. Mimo wszystko do końca meczu utrzymywałyśmy pełną kontrolę nad meczem. Stracona bramka zupełnie niepotrzebnie, ale taki jest sport. Wygrana na pewno cieszy, sytuacja w tabeli jest bardzo otwarta, mamy minimalną stratę do Wisły, więc w sumie to bardzo dobre zakończenie tej rundy dla nas. – dodała Chmielewska.

Dzisiejszy mecz był już ostatnim spotkaniem ligowym w roku 2022 dla legionistek. Dzięki zwycięstwu nasze dziewczyny awansowały w tabeli na trzecią pozycję i wspólnie z Polonią mają 24 punkty, tracąc zaledwie jeden punkt do liderującej Wisły Płock. Zapowiada to ogromne emocje na wiosnę i zaciętą walkę o awans do II ligi.

Ekosport Białystok – LSS Legia Ladies 1:9 (0:4)

Bramki dla Legii: Przybylska (15', 25', 30', 78', 85'), Staszewska (35'), Jasińska (57'), Grządkowska (62'), Grodzka (81').

Skład Legii: Koper – Komala, Biesiada, Żmijewska, Markiewicz (63' Kubik), Hajkiewicz, Chmielewska, Jasińska, Grządkowska (63' Lebuda), Staszewska (63' Grodzka), Przybylska

Autor video i foto: Bartek Koper.