Legia Ladies: Zasłużone zwycięstwo z liderem

Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

02.10.2022 23:14

(akt. 07.10.2022 10:34)

Pewną wygraną 4:1 (2:1) zakończył się rozegrany w LTC mecz LSS Legia Ladies z Zamłyniem Radom w meczu 6. kolejki III ligi kobiet.

Piłkarki z Radomia do dzisiaj, z kompletem zwycięstw, przewodziły w ligowej tabeli, ale tak jak wspominaliśmy w przedmeczowej zapowiedzi grały tylko z zespołami z dołu tabeli i mecz z Legią był ich pierwszym sprawdzianem z bardziej wymagającą drużyną. Aspirujące do czołówki legionistki nie mogły sobie pozwolić na kolejną stratę punktów i przystąpiły do meczu z jasnym celem zdobycia trzech punktów, odnosząc w pełni zasłużone zwycięstwo

Pierwszą akcję bramkową, po której piłka wpadła do siatki mieliśmy już w pierwszych sześćdziesięciu sekundach meczu. Po szybkiej akcji Julii Grządkowskiej prawym skrzydłem i podaniu w pole karne Amelia Przybylska strzeliła do bramki, ale sędzia liniowy zasygnalizował spalonego. Trzy minuty później Przybylska ponownie dostała podanie tuż przed polem karnym, minęła bramkarkę ale piłka jej odskoczyła i nie udało jej się oddać strzału, a przy próbie jej opanowania została przewrócona przez obrończynie. Pani sędzia jednak nie dopatrzyła się faulu i nie podyktowała rzutu karnego.

Za to w 14 minucie legionistki popełniły błąd w obronie i na czystą pozycję strzelecką wyszła Milena Połosa, była piłkarka Legii. Natasza Koper ratując się przed utratą bramki rzuciła się pod nogi napastniczki Zamłynia doprowadzając do jej upadku i tym razem sędzina nie miała wątpliwości i podyktowała jedenastkę dla gości. Piłkarka z Radomia pewnie wykonała rzut karny i mieliśmy 0:1.

Mimo tej sytuacji i dość wyrównanej gry do tej pory, po pierwszym kwadransie zaczęła się uwidaczniać przewaga Legia Ladies. Gabrysia Hajkiewicz, Magda Zduńczyk, Marta Chmielewska opanowały środek pola i co chwila mieliśmy dobre akcje skrzydłami Grządkowskiej i Przybylskiej, wspomagane wysoko grającymi dzisiaj na bocznej obronie Marii Komali i Adriany Markiewicz. To dawało wrażenie, że bramki dla Legii to tylko kwestia czasu. Niestety mimo sporej liczby dogodnych sytuacji i strzałów na bramkę (Markiewicz, Grządkowska, Chmielewska, kilkukrotnie Przybylska) wynik nie ulegał zmianie.

Wyrównanie padło w 39 minucie. Po kolejnej szybkiej kontrze Przybylska wyprzedziła obrończynie Zamłynia, która próbując odebrać piłkę zagrała do Klaudii Grodzkiej, która z najbliższej odległości trafiła do pustej bramki. Jeszcze przed przerwą mieliśmy podobną sytuację. Po akcji Zamłynia na połowie Legii i przejęciu piłki, Grodzka podała na prawe skrzydło do wybiegającej i zupełnie niepilnowanej Grządkowskiej. Ta podciągnęła piłkę do pola karnego i podała do Przybylskiej, która miała przed sobą już tylko pustą bramkę. Chwilę potem pani sędzia zakończyła pierwszą połowę i legionistki schodziły na przerwę prowadząc zasłużenie, aczkolwiek tylko 2:1.

Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej. Legia Ladies prowadziły grę i miały wyraźną przewagę łatwo dochodząc po szybkich atakach do sytuacji podbramkowych. W 49 minucie kolejna dobrą akcję przeprowadziły Grządkowska z Przybylską, ale tej ostatniej zabrakło kilku centymetrów, żeby dojść do podania i ponownie strzelić w pustą bramkę. Trzy minuty później tym razem podawała Grodzka do Grządkowskiej, ale jej strzał obroniła bramkarka Zamłynia. Za to w 55 minucie podanie Grządkowskiej do Przybylskiej było już idealne i nasza napastniczka strzeliła trzecią bramkę.

Tuż po trzeciej bramce dla Legii, piłkarki z Radomia miały drugą swoją sytuację. Po rzucie rożnym i sporym zamieszaniu w polu karnym, piłka trafiła w słupek, a potem jeszcze kilka dobitek, które trafiały w gąszcz nóg. Ostatecznie piłkę z pola karnego wybiła Hajkiewicz i mieliśmy groźną kontrę dla Legii Grodzkiej, ale jej strzał bramkarka wybiła na rzut rożny.

Kolejne dobre sytuacje legionistki miały ponownie za sprawą Przybylskiej – 58 min. strzał sam na sam z ostrego kąta tuż przy słupku obroniony z trudem przez bramkarkę oraz Julii Biesiady - 60 min. strzał głową obok słupka po rzucie rożnym, a także Poli Kuś – 70 min. strzał z granicy pola karnego, ale zbyt lekki żeby sprawić większe trudności bramkarce.

W 75 minucie Komala, która po wcześniejszej zmianie (Klaudia Bodecka za Grodzką) przeszła na lewe skrzydło, dostała idealne podanie od Zduńczyk i wyprzedzając obronę Zamłynia, której nie wyszło ustawienie pułapki ofsajdowej, wyszła sam na sam i ładnym strzałem w długi róg zdobyła czwartego gola dla Legii.

Po czwartej bramce, gra nieco siadła. Było sporo gry w środku pola. Zamłynie dwa, trzy razy mocniej zaatakowało, chcąc zmniejszyć rozmiar porażki, ale mimo że sędzina przedłużyła mecz aż o 5 minut nie przełożyło się to na jakieś klarowne sytuacje bramkowe. Biesiada i Patrycja Marciniak pewnie radziły sobie w obronie i nie dopuściły piłkarek z Radomia do groźniejszych sytuacji. Jeszcze w doliczonym czasie gry, okazję na podwyższenie wyniku miała Przybylska, ale wynik nie uległ już zmianie.

Legia Ladies wygrały zasłużenie i był to ich najlepszy mecz w tym sezonie. Pomimo tego, że Zamłynie powiesiło poprzeczkę znacznie wyżej niż poprzedni przeciwnicy w spotkaniach domowych, to jakby dzisiejszy mecz skończył się podobnie okazałą wygraną to byłoby to w pełni uzasadnione.

Po sześciu kolejkach mamy zmianę lidera. Na pierwsze miejsce wskoczyła Polonia, która wysoko pokonała Zawiszę Rzgów. Na kolejnych pozycjach ze stratą jednego punktu Zamłynie, MUKS Tomaszów Mazowiecki i Forty Piątnica. Wisła Płock i Legia z 12 punktami na pozycjach 5-6. Ta szóstka na półmetku rundy jesiennej ma już wyraźną przewagę nad pozostałymi drużynami.

Za tydzień legionistki mialy grać z Ekosportem Biaystok, ale spotkanie zostało przełożone na 13 listopada.