Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

06.06.2021 18:54

(akt. 17.09.2021 22:55)

W meczu piętnastej kolejki rozgrywek IV ligi kobiet LSS Legia Ladies pokonały na wyjeździe 5:0 drużynę Vulcan Wólka Mlądzka.

Na urokliwie położonym nad Świdrem stadionie w Otwocku, przy pięknej słonecznej pogodzie i w obecności sporej grupki kibiców obu stron, zajmujące drugie miejsce Legia Ladies zmierzyły się z ósmym zespołem tabeli, który w dotychczasowych meczach zgromadził 13 pkt (bilans 4-1-9).

Legionistki rozpoczęły mecz z dużym animuszem i dość szybko uzyskały przewagę w grze. Były szybsze, bardziej agresywne i przejmowały większość piłek w środku pola gdzie dominowała Gabrysia Hajkiewicz. Gorzej było z sytuacjami strzeleckimi i pierwsza groźna sytuacja była dopiero w 20 minucie gdzie strzał Amelii Przybylskiej odbił się od poprzeczki. Bramka na 1:0 padła w 35 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i błędzie bramkarki Vulcana, piłkę w siatce z najbliższej odległości umieściła Zofia Bloch. Cztery minuty później na 2:0 podwyższyła po indywidualnej akcji Julia Biesiada. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, chociaż po jednej z nielicznych akcji szansę na gola miały gospodynie. Po rzucie wolnym i błędzie obrony Legii zawodniczka Vulcana przestrzeliła z najbliższej odległości.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Legia Ladies przeważały, a zawodniczki Vulcana sporadycznie atakowały, na ogół po stratach albo prostych błędach naszych dziewczyn. W 56 minucie bardzo ładną bramkę po szybkiej akcji zespołu zdobyła Rozalia Pietrzak, a cztery minuty później czwartą bramkę strzeliła Magdalena Zduńczyk. Legionistki miały jeszcze kilka groźnych sytuacji, ale ostatnia bramka na 5:0 padła w jednej z ostatnich akcji meczu. Po jednym ze strzałów i zamieszaniu w polu karnym, piłkę przejęła Amelia Przybylska i strzałem z ostrego kąta tuż przy samym słupku ustaliła wynik spotkania.

Trener Dariusz Radko miał okazję wykorzystać wszystkie przysługujące mu siedem zmian. Z jednej strony mecz odbywał się w pełnym słońcu przy wysokiej temperaturze (sędzia dwukrotnie w trakcie meczu ogłaszał przerwy na uzupełnienie płynów), a z drugiej była okazja do przetestowania grupy zawodniczek w różnych ustawieniach taktycznych. W meczu m.in. wystąpiły i bardzo dobrze się zaprezentowały trzy zawodniczki z młodszych zespołów Legia Soccer Schools: Martyna Caban, Sylwia Wolańska i strzelczyni jednej z bramek Rozalia Pietrzak.

LSS Legia Ladies mają 34 punkty i nadal zajmują drugie miejsce w tabeli. W przyszłą niedzielę, 13 czerwca  o godz. 16:00 przy Łazienkowskiej w meczu derbowym podejmować będą zawodniczki KS Wilanów.

Vulcan Wólka Mlądzka - LSS Legia Ladies 0:5 (0:2)

Bramki: Bloch (31’), Biesiada (35’), Pietrzak (56’), Zduńczyk (60’), Przybylska (88’)

Skład Legia: Kowalska - Bodecka (50’ Zduńczyk), Połosa, Marciniak, Chmielewska (70’ Komala), Hajkiewicz, Bloch (50’ Koza), Caban (35’ Wolańska, 70’ Markiewicz), Przybylska, Biesiada (50’ Szczypka) , Pietrzak (70’ Grodkowska).