News: Legia - Podbeskidzie: Wygrać i wrócić na właściwą drogę

Legia - Podbeskidzie: Wygrać i wrócić na właściwą drogę

01.03.2015 01:26

(akt. 08.12.2018 02:52)

W niedzielę o godzinie o godzinie 18. piłkarze Legii zagrają z Podbeskidziem Bielsko-Biała w ramach XXII kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Legioniści w tym roku rozegrali pięć meczów o stawkę i jak dotąd żadnego nie wygrali. Bilans bramkowy wynosi 2-8. Te niekorzystne statystyki gracze trenera Henninga Berga będą chcieli poprawić. Zadanie jednak nie będzie łatwe gdyż naprzeciw stanie zespół „Górali” prowadzony przez byłego zawodnika naszego klubu Macieja Iwańskiego. A ten w dwóch meczach zdobył trzy bramki. Mecz transmitowany będzie przez stacje Canal+ Sport, zapraszamy też na naszą relację tekstową minuta po minucie. A po ostatnim gwizdku do lektury pomeczowych komentarzy i oglądania materiałów wideo.

- Relacja w Radiu GOL - relacji można słuchać w telefonach za pomocą Scrobble FM.

Zimą zespół Podbeskidzia wzmocnił powracający z wypożyczenia były zawodnik Legii Wojciech Trochim, a także dwóch defensorów – za Roberta Mazana włodarze zapłacili FK Senica około 500 tys. zł, zaś na wypożyczenie trafił Kristian Kolcak ze Slovana Bratysława. Z zespołem nie pożegnał się nikt znaczący – za takie ubytki nie można uznać Wojciecha Okińczyca czy Damiana Byrtka. Warto odnotować przesunięcie do rezerw Dariusza Pietrasiaka.

W sparingach zespół Podbeskidzia nie zachwycał, ale rundę wiosenną rozpoczął bardzo udanie – głównie za sprawą Macieja Iwańskiego, który tak udanie nie zaczął roku w całej swojej dotychczasowej karierze. W pierwszy spotkaniu po jego dwóch trafieniach ze stałych fragmentów gry „Górale” wygrali 2:1 z GKS-em w Bełchatowie, a  tydzień temu „Ajwen” uratował dla swego zespołu remis z Cracovią. Dodatkowo zespół trenera Leszka Ojrzyńskiego przyjedzie do Warszawy ofensywnie wzmocniony - po urazach gotowi do gry mają być Piotr Malinowski, Bartosz Śpiączka, Damian Chmiel i znany nam doskonale Maciej Korzym, który grał już nawet w weekendowym sparingu bielszczan z Nadwiślanem Góra.

Z kolei w Warszawie nadszedł czas na rehabilitację i pokazanie, że istnieje życie bez Miroslava Radovicia. Piłkarze Legii słabo spisali się w rewanżowym meczu z Ajaksem, a w tym roku naprawdę dobrze zagrali tylko drugą połowę spotkania w Amsterdamie. Trener Henning Berg jest przed trudną sytuacją – być może najtrudniejszą od czasu błędu proceduralnego wykluczającego zespół z eliminacji Ligi Mistrzów. Drużyna wydaje się rozbita ostatnimi wydarzeniami – tak tymi na boisku, jak i poza nim. Wszystko zaczęła się od decyzji szkoleniowca usuwającej na trybuny lidera zespołu w pierwszym meczu 1/16 Ligi Europy. Nikt z zawodników nie został zapytany o zdanie, a drużyna została powiadomiona o tym fakcie na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem.

Dodatkowo wielu graczy jest jeszcze pod kreską z formą – nie doszło do siebie po rehabilitacji jak Tomasz Brzyski lub potrzebuje więcej czasu na wejście do zespołu jak Michał Masłowski. Gra obronna kuleje, a i w ofensywie pod nieobecność Ondreja Dudy nie wszystko wygląda jak powinno. Orlando Sa spędził w tym roku sporo minut na boisku, ale niczego specjalnego nie pokazał. Jeśli szukać pozytywów to jest nimi forma Dominika Furmana, oraz to, że poszczególni zawodnicy zaprezentowali się lepiej z Koroną w Kielcach niż tydzień wcześniej z Jagiellonią w Warszawie co było widać choćby po Inakim Astizie. Forma więc zwyżkuje.

Specjaliści z Bet365 zdecydowanego faworyta spotkania widzą w legionistach – za zwycięstwo gospodarzy każda postawiona złotówka będzie mnożona po kursie 1.36. Remis to mnożnik w wysokości 4.75, zaś wygrana gości aż 8,00.

Przypuszczalne składy:

Legia: Malarz – Bereszyńśki, Rzeźniczak, Lewczuk, Guilherme – Vrdoljak, Furman – Żyro, Masłowski, Kucharczyk – Orlando Sa

Podbeskidzie: Pesković - Sokołowski, Deja, Stano, Konieczny, Tomasik - Patejuk, Iwański, Kolcak, Śpiączka - Demjan