News: Legia Warszawa - Partizan Belgrad 2:1 (1:0) - Legia w finale

Legia Warszawa - Partizan Belgrad 2:1 (1:0) - Legia w finale

06.07.2013 18:05

(akt. 14.12.2018 02:37)

W drugim meczu turnieju Deyna Cup Legia Warszawa podejmowała Partizan Belgrad. Trener Jan Urban od pierwszej minuty wystawił dwóch nowych graczy - Dossę Juniora i Helio Pinto. Przed meczem miała miejsce prezentacja zespołu oraz pożegnanie Aleksandara Vukovicia. W 45 minucie po dośrodkowaniu Bartosza Bereszyńskiego i uderzeniu głową Marka Saganowskiego, legioniści objęli prowadzenie. Na 2:0 po zagraniu Radovicia podwyższył Michał Kucharczyk. Chwilę później precyzją wykazał się Marko Siepović i zrobiło się 2:1.

Relacja na żywo - kliknij tutaj

Mecz rozpoczął się od ataków Partizana Belgrad. Jako pierwszy strzał na bramkę oddał Nemanja Kojić, ale piłka po jego uderzeniu głową nieznacznie minęła lewy słupek Dusana Kuciaka. W 5. minucie legioniści odpowiedzieli rajdem Bartosza Bereszyńskiego, który wywalczył rzut rożny. Korner egzekwował Helio Pinto, ale bez powodzenia. Nowy nabytek Legii wykonywał również większość rzutów wolnych. W 10 minucie po dynamicznym rajdzie Jakuba Koseckiego piłki do własnej bramki omal nie wpakował Ivan Ivanov.

Przez kolejne minuty gra toczyła się głównie w środku pola, w końcu w 18. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Predrag Luka, ale jego strzał z 13 metrów był zbyt słaby aby zaskoczyć Dusana Kuciaka.

Legioniści grali nową taktykę z jednym defensywnym pomocnikiem. Miroslav Radović grał w środku pola razem z Pinto, który wyglądał na nieco zagubionego. Po bokach zaś po całej długości boiska hasali Bereszyński i Jakub Wawrzyniak.

Mijały kolejne minuty i sytuacji podbramkowych wciąż nie było. Zaostrzyła się za to gra. Jakub Kosecki, po tym jak ośmieszył rywala sztuczką techniczną, został wycięty równo z trawą. Po chwili kości zatrzeszczały również po wejściu w Dossę Juniora.

W końcu w 45 minucie Legia objęła prowadzenie. Prawą stroną pomknął „Bereś”, dośrodkował na głowę Marka Saganowskiego, który pięknym uderzeniem zdobył bramkę.

W przerwie doszło do dwóch zmian. Kontuzjowanego Koseckiego zastąpił Michał Kucharczyk, zaś Jakuba Wawrzyniaka zmienił Raul Bravo, który po raz pierwszy w Legii zagrał po lewej stronie bloku defensywnego. I jak się później okazało kilka akcji rywale przeprowadzili właśnie lewą stroną, Hiszpan bywał źle ustawiony.

Na boisku zaś wymiana ciosów, na niecelny strzał Luki odpowiedział uderzeniem nad poprzeczką Kucharczyk. Po chwili w polu karnym znalazł się Nemanja Kojić, ale jego strzał w dobrym stylu odbił Kuciak. W 57. minucie mogło być 2:0, ale Saganowski fatalnie przestrzelił po podaniu Kucharczyka. Jeszcze lepszą sytuację miał Junior, któremu piłkę zgrał Wladimer Dwaliszwili. Miał do bramki dwa metry ale zabrakło szybkości decyzji.

W 70. minucie Junior faulował Aleksandara Mitrovicia tuż przed polem karnym, na szczęście rywale z rzutu wolnego posłali piłkę wprost w mur. W 78. minucie w końcu padł gol dla Legii – Bereszyński zagrał do Radovicia, który dośrodkował dość głęboko, wprost na głowę Kucharczyka, a ten pięknym strzałem na dalszy słupek podwyższył prowadzenie. Serbowie szybko odpowiedzieli – Milos Jojić pobiegł lewą stroną boiska pod pole karne Legii, podał do Marko Siepovicia, który precyzyjnie strzelił do bramki Kuciaka.

Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie i tym samym jutro w finale Legia zmierzy się z Fluminense.

Legia - Partizan 2:1
Bramki: Marek Saganowski 45' Michał Kucharczyk 78' - Marko Siepović 81'

Legia: 12. Dusan Kuciak - 19. Bartosz Bereszyński, 2. Dossa Junior, 3. Tomasz Jodłowiec, 14. Jakub Wawrzyniak (46' 39. Raul Bravo) - 21. Ivica Vrdoljak, 6. Helio Pinto (83' 22. Michał Kopczyński) - 32. Miroslav Radović, 9. Marek Saganowski (74' 4. Raphael Augusto), 20. Jakub Kosecki (46' 18. Michał Kucharczyk) - 13. Wladimer Dwaliszwili

Partizan: 25. Milan Lukac - 13. Nikola Aksentijević, 40. Milos Ostojić, 15. Ivan Ivanov, 3. Vladimir Volkov - 21. Sasa Marković - 7. Predrag Luka (84' 8. Darko Brasanac), 22. Sasa Ilić (70' 29. Filia Malbasić), 39. Milos Jojić, 11. Nikola Ninković (61' 44. Marko Siepović) - 9. Nemanja Kojić (61' 45. Aleksandar Mitrović)