News: Legia Warszawa - Polonia Warszawa 1:1 (1:1) - Tylko remis

Legia Warszawa - Polonia Warszawa 1:1 (1:1) - Tylko remis

21.09.2012 20:30

(akt. 10.12.2018 19:04)

Od godziny 20:30 piłkarze Legii mierzyli się z zespołem Polonii przy ul. Łazienkowskiej. Trener Jan Urban posłał do boju od pierwszej minuty Jorge Salinasa i Jakuba Koseckiego. Od 29 minuty przegrywaliśmy 0:1. Pechowo przewrócił się Daniel Łukasik, wykorzystali to rywale i Wladimer Dwaliszwili pokonał Dusana Kuciaka. Trzy minuty później w polu karnym wycięty został Jakub Kosecki, a rzut karny na bramkę zamienił Danijel Ljuboja. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie. Zapraszamy na pomeczowe komentarze trenerów i piłkarzy, do oglądania zdjęć oraz materiałów video.

- Zapis relacji "na żywo"
- Pomeczowe komentarze trenerów
- Pierwszy fotoreportaż z meczu
- Drugi fotoreportaż z meczu
Relacja z trybun

Trener Jan Urban od pierwszej minuty posłał do boju Jorge Salinasa, dla którego był to debiut w wyjściowym składzie. Legioniści mecz z Polonią rozpoczęli dość spokojnie, mogli za to liczyć na głośny i wyjątkowo żywiołowy doping kibiców z Żylety. Pierwszą groźną akcję Wojskowi stworzyli w ósmej minucie meczu – Marek Saganowski zgrał piłkę do Danijela Ljuboi, ten uderzył na bramkę, ale Mariusz Pawełek instynktownie zdołał odbić piłkę. Na kolejną akcję przyszło nam poczekać do 16 minuty kiedy na strzał z dystansu zdecydował się Ljuboja i piłka poszybowała tuż obok słupka.

Od tego momentu goście zaczęli grać bardzo ostro, często na pograniczu faulu. Przekonali się o tym m.in. Jakub Kosecki, Miroslav Radović czy Ljuboja. „Kosa” miał sporo chęci do gry, często przejmował piłkę, ale jego podania pozostawiały wiele do życzenia. Legioniści próbowali ale brakowało tego ostatniego, dokładnego zagrania. To mogło się zemścić w 26 minucie kiedy Jakub Wawrzyniak nieco odpuścił krycie, a Wladimer Dwaliszwili trafił w boczną siatkę. Po chwili faulowany na 35 metrze „Ljubo” sam próbował strzałem z rzutu wolnego zaskoczyć rywala, ale piłka po jego strzale poszybowała wysoko nad poprzeczką.

W 29 minucie nieszczęście przydarzyło się Danielowi Łukasikowi, który wyprowadzając piłkę się przewrócił. Rywale natychmiast to wykorzystali przejmując futbolówkę, szybko ją rozegrali i Dwaliszwili trafił do siatki. 0:1 i konsternacja na trybunach. Na szczęście trzy minuty później użytek ze swojej szybkości zrobił Kosecki. Wpadł w pole karne, oszukał zwodem rywala i ten wyciął go równo z trawą. Jedenastkę na bramkę pewnym uderzeniem pod poprzeczkę zamienił niezawodny Ljuboja. W 38 minucie Legia już mogła prowadzić, ale kapitalne uderzenie „Kosy” o centymetry minęło bramkę Pawełka. W 41 minucie ponownie strzelał Kosecki, ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczką. Jeszcze tuż przed przerwą uderzał Salinas, ale nieznacznie się pomylił.

Od początku drugiej połowy trwała wymiana ciosów. W bardzo dobrej sytuacji przestrzelił Salinas. Chwilę później miał miejsce kontratak Polonii i Teodorczyk trafił w poprzeczkę, ale chwilę wcześniej sędzia pokazał pozycją spaloną gracza gości.  W 60 minucie Paragwajczyk popisał się kapitalnym strzałem z 20 metrów – piłka leciała pod poprzeczkę, ale Pawełek zdołał jeszcze ją podbić i futbolówka przeleciała nad bramką.

Mijały kolejne minuty a legioniści bili głową w mur. Do akcji ofensywnych włączali się coraz częściej obrońcy. Na bramkę uderzał z Artur Jędrzejczyk, ale piłka przeszła po nodze Cotry i wylądowała na górnej siatce bramki. W 78 minucie do woleja złożył się w polu karnym Ljuboja, piłka zmierzała do siatki ale ktoś ją podbił i ostatecznie wyszedł tylko róg. Po chwili strzelał Saganowski ale wywalczył kolejny róg. Po kornerze huknął jak z armaty Radović, ale z linii bramkowej piłkę wybili obrońcy. W 84 minucie na bramkę Pawełka mknął Saganowski, uderzył jednak nad poprzeczką.

W 86 minucie na boisko wszedł ten, który ostatnio ratował Legię – Dominik Furman. Po jego podaniu uderzał na bramkę Jakub Wawrzyniak, ale Pawełek bez problemu poradził sobie z uderzeniem. Niestety do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Legia Warszawa - Polonia Warszawa 1:1 (1:1)
Ljunoja (32. min. - k.) - Dwaliszwili (30. min.)

Żółte kartki: PazioIsidoro, Kokoszka (Polonia)