News: Leszek Pisz: Legia wierzy we własne umiejętności

Leszek Pisz: Legia wierzy we własne umiejętności

Źródło: Przegląd Sportowy

30.10.2012 09:16

(akt. 10.12.2018 13:48)

Legia podejmuje Piasta. Po półgodzinie gliwiczanie prowadzą 2:0. Legioniści zrywają się do ataków i kontaktowego gola strzelają jeszcze przed przerwą. Dwa trafienia zaliczają w drugiej połowie. Wynik 3:2. - Każdą stratę można odrobić. Moja drużyna w to wierzy. Kolejny mecz, w którym udaje się dopaść przeciwnika, daje moim piłkarzom pewność siebie - mówił trener Urban po spotkaniu z Piastem. Inaki Astiz, obrońca Legii, dodaje: - To też kwestia charakteru. Drużyna pokazuje go w trudnych chwilach.

W ubiegłym sezonie zespół ze stolicy - prowadził go wtedy Maciej Skorża - w meczach, w których jako pierwszy dał sobie strzelić gola, zdobył tylko punkt. - Nie lubię talach porównań i oceniania moich poprzedników. Wolę mówić o swojej pracy - odpowiadał Jan Urban na pytanie o różnice między nim, a Skorżą. - Każdy trener ma swój punkt wiedzenia i plan, jak wykorzystać potencjał zespołu. Mamy lepsza drużynę niż za mojej pierwszej kadencji. Jest więcej kreatywnych zawodników, a to też wpływa na nasza postawę - dodał.

Leszek Pisz - W tym sezonie legioniści pokazują charakter. Główną przyczyną ich dobrej postawy jest wiara we własne umiejętności. Piłkarze Jana Urbana nie przejmują się prowadzeniem przeciwnika, bo są przekonani, że uda im się zwycięsko wyjść z każdej konfrontacji. Do tego ufają decyzjom trenera. Urban ma nosa do zmian. Wprowadzani na boisko zawodnicy ożywiają grę i decydują o wyniku. Kluczową postacią jest Danijel Ljuboja. Jego bramki dają punkty. Oby nie powtórzyła się sytuacja z poprzedniego sezonu, kiedy Legia straciła tytuł z powodu słabej postawy właśnie w takich meczach.