Marc Gual Legia Warszawa - FC Botosani 6:0

Letnie sparingi Legii – statystyki, składy, skróty meczów

14.07.2024 13:30

(akt. 14.07.2024 13:42)

Legia zagrała siedem sparingów w trakcie letniego okresu przygotowawczego do sezonu 2024/2025. Stołeczna drużyna wygrała cztery mecze towarzyskie, jeden zremisowała i dwa przegrała. Zdobyła 13 bramek, straciła 5.

Legioniści wrócili do treningów 17 czerwca, a 4 dni później rozegrali pierwszy sparing przed startem sezonu 2024/2025. Stołeczny zespół wygrał w LTC 2:1 z I-ligową Odrą Opole, która jako pierwsza objęła prowadzenie, ale "Wojskowi" zdołali odwrócić losy rywalizacji po golach Makany Baku i Luquinhasa.

SPARING: LEGIA WARSZAWA – ODRA OPOLE 2:1 (0:1)
Baku (61. min.), Luquinhas (66. min.) – testowany (30. min.)

ŻÓŁTE KARTKI: Elitim, Leszczyński

LEGIA W I POŁOWIE: Kobylak – Pankov, Ziółkowski, Kapuadi – Wszołek, Elitim, Goncalves, Kapustka, Morishita – Gual, Kramer (32' Pekhart)

LEGIA W II POŁOWIE: Kikolski – Leszczyński, Jędrzejczyk, Karolak – Chodyna, Strzałek, Luquinhas (77' Adkonis), Baku – Urbański – Nsame (77' Szczepaniak), Pekhart (77' Majchrzak)

Podczas obozu Legia zagrała trzy spotkania towarzyskie. Najpierw przegrała 0:1 z Universitateą Craiova. Po sparingu doszło jeszcze do serii rzutów karnych, w której Rumuni zwyciężyli 4:3.

SPARING: LEGIA WARSZAWA – UNIVERSITATEA CRAIOVA 0:1 (0:0) k. 3:4
Capatina (63. min.)

KARNE: Koljić 0:1, Nsame 1:1, Capatina 1:1 (obroniony strzał), Kramer 1:1 (obroniony strzał), Cretu 1:2, Kapustka 2:2, Mora 2:3, Jędrzejczyk 3:3, Bana 3:4, Augustyniak 3:4 (obroniony strzał)

LEGIA W I POŁOWIE: Tobiasz – Pankov, Ziółkowski, Kapuadi – Wszołek, Goncalves, Elitim, Luquinhas, Baku – Majchrzak, Gual (33' Pekhart)

LEGIA W II POŁOWIE: Hładun – Jędrzejczyk, Augustyniak, Leszczyński – Chodyna, Strzałek, Urbański, Kapustka, Morishita (76' Karolak) – Nsame, Pekhart (61' Kramer)

Potem Legia zwyciężyła aż 6:0 FC Botosani. Dwie bramki zdobył Jordan Majchrzak, po golu strzelili Marc Gual, Wojciech Urbański, Tomas Pekhart i Maciej Rosołek. Spotkanie towarzyskie zostało rozegrane w systemie 4x30 minut. W trakcie i po meczu doszło do dwóch konkursów rzutów karnych – w obu lepsi byli "Wojskowi" (5:4, 5:2)

SPARING: LEGIA WARSZAWA – FC BOTOSANI 6:0 (0:0, 1:0, 2:0, 3:0) k. 5:4, 5:2
Gual (60. min.), Urbański (65. min.), Pekhart (85. min.), Rosołek (103. min.), Majchrzak (117. min., 120. min.)

KARNE (PIERWSZA SERIA): Gual 1:0, Florescu 1:1, Nsame 1:1 (obroniony strzał), Mailat 1:1 (obroniony strzał), Luquinhas 2:1, Celea 2:1 (obroniony strzał), Kapustka 3:1, Ferreira 3:2, Wszołek 4:2, Dican 4:3, Goncalves 5:3, Chica-Rosa 5:4

KARNE (DRUGA SERIA): Lopez 0:1, Rosołek 0:1 (obroniony strzał), Romano 0:1 (obroniony strzał), Majchrzak 1:1, Seroni 1:1 (obroniony strzał), Urbański 2:1, Mouaddib 2:1 (nad poprzeczką), Elitim 3:1, Stefan 3:2, Adkonis 4:2, rywal (obroniony strzał), Augustyniak 5:2

ŻÓŁTE KARTKI: Ferreira, Chica-Rosa, Celea

LEGIA W I ORAZ II KWARCIE: Tobiasz – Leszczyński, Ziółkowski, Kapuadi – Wszołek, Goncalves, Kapustka, Luquinhas, Morishita – Nsame, Gual

LEGIA W III ORAZ IV KWARCIE: Hładun – Jędrzejczyk, Augustyniak, Karolak – Baku (105' Szczepaniak), Strzałek (105' Adkonis), Elitim, Urbański, Chodyna – Pekhart (105' Majchrzak), Kramer (91' Rosołek)

Grano 4x30 minut.

W niedzielę, 30 czerwca, czyli na zakończenie zgrupowania w Austrii, Legia przegrała 0:1 z cypryjskim Pafos FC w czwartym sparingu przed startem sezonu 2024/2025 i zarazem trzecim na obozie. Po meczu towarzyskim doszło jeszcze do serii rzutów karnych, w której "Wojskowi" wygrali 5:3.

SPARING: LEGIA WARSZAWA – PAFOS FC 0:1 (0:1) k. 5:3
Jairo (30. min.)

KARNE: Tankovic 0:0 (obroniony strzał), Gual 0:0 (obroniony strzał), Kvida 0:1, Chodyna 1:1, Ilia 1:2, Rosołek 2:2, Goldar 2:3, Luquinhas 3:3, Twumasi 3:3 (obroniony strzał), Strzałek 4:3, Dragomir (obroniony strzał), Augustyniak 5:3

ŻÓŁTE KARTKI: Kapustka, Kramer, Jędrzejczyk, Augustyniak – Jairo, Name, de Brito, Dragomir, Pileas

LEGIA W I POŁOWIE: Tobiasz – Jędrzejczyk, Ziółkowski, Kapuadi – Wszołek, Goncalves, Elitim, Kapustka, Morishita – Kramer, Nsame

LEGIA W II POŁOWIE: Kobylak – Jędrzejczyk (69' Leszczyński), Augustyniak, Kapuadi (69' Karolak) – Chodyna, Elitim (69' Strzałek), Urbański (84' Adkonis), Luquinhas, Baku (84' Szczepaniak) – Rosołek, Gual

W sobotę, 6 lipca, Legia zagrała dwa mecze towarzyskie w LTC. Najpierw wygrała 2:0 z Jagiellonią Białystok (obecny mistrz Polski) po golach Jeana-Pierre’a Nsame i Guala, a potem zremisowała 1:1 z beniaminkiem Ekstraklasy, Lechią Gdańsk (bramka Majchrzaka).

SPARING: LEGIA WARSZAWA – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 2:0 (1:0)
Nsame (30. min.), Gual (46. min.)

ŻÓŁTE KARTKI: Imaz, Pululu, Nguiamba
CZERWONA KARTKA: Pululu (41. min, Jagiellonia)

LEGIA: Kobylak (46' Tobiasz) – Leszczyński (57' Adkonis), Augustyniak, Kapuadi – Wszołek, Elitim, Goncalves, Kapustka (79' Szczepaniak), Morishita (70' Vinagre) – Nsame, Gual

SPARING: LEGIA WARSZAWA – LECHIA GDAŃSK 1:1 (0:1)
Majchrzak (55. min.) – Mena (18. min.)

ŻÓŁTE KARTKI: Ziółkowski – Żelizko, Wjunnyk

LEGIA: Mendes-Dudziński (46' Hładun) – Jędrzejczyk, Ziółkowski, Karolak – Chodyna, Strzałek, Urbański, Luquinhas (60' Adkonis), Baku (52' Szczepaniak) – Majchrzak, Kramer (60' Rosołek)

W ostatni piątek, 12 lipca, Legia pokonała 2:1 Widzew (9. klub minionych rozgrywek Ekstraklasy) w siódmym i zarazem ostatnim sparingu przed startem sezonu 2024/2025. Łodzianie objęli prowadzenie, ale stołeczny zespół odwrócił losy rywalizacji w drugiej tercji, za sprawą Guala i Steve’a Kapudiego. Spotkanie towarzyskie zostało rozegrane w formacie 3x45 minut, w LTC.

SPARING: LEGIA WARSZAWA – WIDZEW ŁÓDŹ 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Gual (67. min.), Kapuadi (82. min.) – Cybulski (42. min.)

ŻÓŁTA KARTKA: Radomski

LEGIA: Tobiasz (91' Mendes-Dudziński) – Pankov (61' Augustyniak), Ziółkowski (75' Jędrzejczyk), Kapuadi (91' Karolak) – Wszołek (75' Chodyna), Strzałek (91' Mozie), Goncalves (91' Adkonis), Luquinhas (54' Szczepaniak), Vinagre (61' Morishita) – Gual (91' Majchrzak), Majchrzak (46' Rosołek)

Grano 3x45 minut.

OKRES PRZYGOTOWAWCZY LEGII WARSZAWA:

• 26 maja – 16 czerwca – przerwa
  • 17 czerwca – powrót do treningów w Legia Training Center
  • 21 czerwca (godz. 13:00) – mecz kontrolny z Odrą Opole (2:1)
  • 22 czerwca – początek zgrupowania w Austrii
  • 24 czerwca (godz. 18:00) – mecz kontrolny z Universitateą Craiova (0:1)
  • 27 czerwca (godz. 17:30) – mecz kontrolny z FC Botosani (6:0, system 4x30 minut)
  • 30 czerwca (godz. 18:00) – mecz kontrolny z Pafos FC (0:1)
  • 1 lipca – koniec zgrupowania w Austrii, powrót do Legia Training Center
  • 6 lipca (godz. 11:00) – mecz kontrolny z Jagiellonią Białystok (2:0)
  • 6 lipca (godz. 13:30) – mecz kontrolny z Lechią Gdańsk (1:1)
  • 12 lipca (godz. 11:30) – mecz kontrolny z Widzewem Łódź (2:1, system 3x45 minut)

Najwięcej goli w letnim okresie przygotowawczym strzelili Gual oraz Majchrzak (po trzy). Po jednej bramce zdobyli Baku, Luquinhas, Urbański, Pekhart, Rosołek, Nsame i Kapuadi. Pod względem asyst najlepsi byli Baku, Juergen Elitim i Rafał Augustyniak (po dwie).