Liga Europy. Wygrana Szachtara na stadionie Legii

16.02.2023 20:45

(akt. 17.02.2023 13:19)

Szachtar Donieck udanie rozpoczął rywalizację w fazie pucharowej Ligi Europy. Ukraińcy wygrali 2:1 z francuskim Stade Rennais w pierwszym meczu 1/16 finału tych rozgrywek. Spotkanie zostało rozegrane na stadionie przy Łazienkowskiej, na którym pojawiło się 13 415 widzów.

Już jesienią stadion Legii Warszawa gościł Szachtara, który grał przy Łazienkowskiej w Lidze Mistrzów w roli gospodarza. Ukraińcy mierzyli się w grupie Champions League z Realem Madryt, RB Lipsk i Celtikiem FC, zajmując 3. miejsce z dorobkiem 6 punktów (1 zwycięstwo, 3 remisy, 2 porażki). Dzięki temu trafili do fazy pucharowej Ligi Europy.

Klub z Doniecka przedłużył umowę z Legią (wynajem stadionu) i LTC (korzystanie z bazy), ostatnio przygotowywał się do rywalizacji ze Stade Rennais w Książenicach, a w czwartek, 16 lutego, ograł Francuzów (2:1) w pierwszym spotkaniu 1/16 finału LE. Do przerwy Ukraińcy prowadzili 2:0 po golach Dmytro Kryśkiwa i Artema Bondarenki (rzut karny), a w drugiej połowie czerwono-czarni zmniejszyli straty za sprawą bramki Karla Toko-Ekambiego, ustalającej wynik meczu.

Rewanż we Francji odbędzie się za tydzień, czyli w czwartek, 23 lutego (godz. 21:00).