Liga Konferencji Logo Nowe

Ligowa porażka FK TSC Backa Topola

19.10.2024 15:00

(akt. 19.10.2024 15:07)

FK TSC Backa Topola, najbliższy rywal Legii Warszawa w Lidze Konferencji, przegrał u siebie 0:2 z FK Radnicki w 12. kolejce ligi serbskiej.

Gospodarze przegrywali już od 2. minuty. Mateja Djordjević wycofał do bramkarza, od którego otrzymał podanie zwrotne na 14. metrze, ale stracił piłkę pod presją Luki Stankovskiego, który sfinalizował akcję. Goście ustalili wynik w końcówce meczu. Kilian Bevis wbiegł w "szesnastkę" z lewej strony i oddał strzał, po którym był rykoszet i interwencja golkipera, ale Aleksej Golijanin skutecznie dobijał na wślizgu z najbliższej odległości.

FK TSC Backa Topola przerwał dobrą serię ligową (trzy zwycięstwa z rzędu), zajmuje 8. miejsce w tabeli, ma 16 punktów (5 wygranych, 1 remis, 5 porażek), a w najbliższy czwartek, 24 października (godz. 21:00), zagra u siebie z Legią Warszawa w 2. kolejce fazy ligowej Ligi Konferencji.

12. KOLEJKA LIGI SERBSKIEJ: FK TSC – FK RADNICKI 0:2 (0:1)
Stankovski (2. min), Golijanin (84. min)

FK TSC: Ilić – St. Jovanović (81' Mboungou), Djordjević (53' Bagnack), Stevanović, Petrović – Stanić, Radin (81' Pejić), Pantović – Banjac (81' Gordić), Lazetić (58' Sa. Jovanović), Cirković

TABELA FAZY LIGOWEJ LIGI KONFERENCJI (TUTAJ)