Mateusz Wieteska: Każdy mecz w Lidze Europy to nagroda

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

24-11-2021 / 20:00

(akt. 24-11-2021 / 22:07)

- Każde spotkanie w Lidze Europy to dla nas nagroda. Chcemy się cieszyć każdym meczem i minutą na boisku, z tego, że możemy zmierzyć się z takimi przeciwnikami, zobaczyć jaki jest poziom drużyn z najlepszych lig w Europie - stwierdził przed rywalizacją z Leicester City (25.11, godz. 21:00) środkowy obrońca Legii Warszawa, Mateusz Wieteska.

- Wiemy, jaka jest sytuacja w ekstraklasie – od długiego czasu nie wygraliśmy, mamy to z tyłu głowy. W każdym meczu staramy się doprowadzić do tego, aby przełamanie przyszło jak najszybciej. Mimo że gramy w fazie grupowej europejskiego pucharu, to też chcemy, aby nasza sytuacja w tabeli wyglądała jeszcze lepiej niż teraz.

- W tym trudnym dla nas okresie, musimy – jako drużyna – trzymać się razem, wspierać się na każdym kroku. Nie możemy dopuszczać do takich sytuacji, jak powstawanie konfliktów między nami. Musimy trzymać się razem, wspierać się, co w najbliższych spotkaniach na pewno przyniesie efekty. W drugiej połowie meczu z Górnikiem w Zabrzu widać było, że potrafimy grać w piłkę. Myślę, że ostatnie spotkanie powinno dać nam pozytywnego kopa – nie przyniosło to jeszcze zwycięstwa, lecz jesteśmy na dobrej drodze do tego, aby wygrywać.

- Atmosfera w zespole jest bardzo dobra, nie ma żadnych konfliktów. Spięcie Bartka Slisza z Arturem Jędrzejczykiem w trakcie meczu w Zabrzu? Wiemy, że buzują w nas duże emocje. Gdy dzieje się coś złego, to pod wpływem emocji można powiedzieć sporo negatywnych rzeczy. I tak też było – chłopaki powiedzieli sobie kilka słów, chcieli to sobie wyjaśnić na boisku, ale nie przenosili tego poza murawę. Wszystko jest wyjaśnione.

QUIZ Legia w rozgrywkach Ligi Europy

Komentarze (37)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Podpułkownik
 • 0 / 0
Na konferencji najjaśniejszą osobą była Pani Tłumacz.
Generał brygady
 • 0 / 0
Dla nas kazdy wasz mecz nie tylko w kidze europy to makabryczny wstyd
Nagroda z której nie chcecie skorzystać. Tyle w temacie, pięknie mówić to każdy potrafi.
Generał dywizji
 • 0 / 1
Nie widać, że chcecie się przełamać w lidze. Gracie jak dziady od ponad 3 miesięcy i nie ma światełka w tunelu. W trudnym okresie dla was czasu? Trudny? Chłopie to co jest dla Ciebie dramatem? Rzygać się chce od tych tekstów.

Chcemy, musimy...

Nagrodą są dla was wystepy w pucharach? Nagrodą za co, ja się pytam? Chyba nie za zhańbienie barw klubowych jakich dokonaliście od czasów przedwojennych.
Kapitan
 • 0 / 0
W punkt.Nic dodać,nic ująć
Podporucznik
 • 0 / 0
...Chcemy się cieszyć każdym meczem i minutą na boisku, z tego, że możemy zmierzyć się z takimi przeciwnikami, zobaczyć jaki jest poziom drużyn z najlepszych lig... Poważnie? Was weryfikuje nasza liga i tuzy światowego futbolu z Zabrza, Radomia czy też Mielca. Zejdź na ziemię, bo tutaj na chlebek zarabiasz.
W tym sezonie jest nagroda, ciekawe jaka będzie kara w przyszłym?
nagroda za wystepy w lidze. puste slowa
Marszałek Polski
 • 2 / 2
Wielu podchwytuje te wszystkie bon moty, których w powiedzeniach o futbolu bez liku, ale czy część z nich naprawdę ma sens. Aksjomat, że w puchary europejskie to nagroda może i ma rację bytu dla zespołów które dostają się tam raz na dekadę lub rzadziej, ale dla Legii to raczej powinien być po prostu kolejny etap gry o wyższe cele. Tymczasem słyszymy, że to przede wszystkim radość z możliwości zmierzenia się ze sławnymi drużynami. Brzmi, jakby mecze grupowe były już absolutnym dla Legionistów spełnieniem, a teraz następował tylko czas radości i satysfakcji. A przecież Legia potrafiła w nieodległej przeszłości wywalczyć awans z grupy Ligi Europy, bez narracji o nagrodzie, jaką stanowić miał wyłącznie udział w tych rozgrywkach. Zawodnicy po chcieli więcej, nie zatrzymywali się w nakreśleniu swych ambicji i aspiracji. I po więcej potrafili faktycznie sięgnąć. Wydaje się, że tego również dziś brakuje, mimo że drużyna zdobyła już sześć punktów, ograła i Rosjan, i Anglików, a więc mogłaby swoje nastawienie jednak zmienić. Nie sprzyjają temu wprawdzie wyniki w macierzystej lidze czy morale zespołu, ale jeżeli przed rewanżem że Spartakiem znów dominować będzie narracja o nagrodzie, jaka ma być sam występ przeciw rywalom, to naprawdę trzeba będzie uznać, że mentalnie ci zawodnicy po prostu nie są gotowi na walkę w Europie.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Czepiasz się słówek.
Wyluzuj.
Starszy kapral
 • 1 / 0
Kwestia mentalna. Nastawienie polskich drużyn w Europie jest takie, żeby aby tylko nie przegrać wysoko, bo wszyscy będą się śmiać. Nikt nie myśli o tym, żeby powalczyć o coś więcej. Paradoksalnie, jak przychodzi nam się mierzyć z nieco słabszym rywalami, to z kolei podejście jest takie, że mecz sam się wygra. Koniec końców przy obu podejściach polskie ekipy dostają po d***e, chyba że ma się odrobinę szczęścia i gdzieś się skontruje efektywnie takiego Spartaka czy Leicester.

Niemniej, mentalności i nastawienie jest jakie jest i piłkarze się do tego dostosowują niestety.

I tak dobrze, że mówimy że to nagroda, bo w ostatnich czasach narracja była odwrotna, że inni w Ekstraklasie mają lepiej bo nie muszą grać w Europie. Tak jakby ta Liga Europy za karę była.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
macmon,
nie miałbym nic do sformułowania, w którym o nagrodzie mówiłoby się jako o czymś dodatkowym, co funkcjonuje w świadomości piłkarzy, ale nie na pierwszym miejscu, bo na pierwszym miejscu powinien być nowo wyznaczony, zaktualizowany cel. Tymczasem słyszymy głównie narrację o nagrodzie, co brzmi jakby ona zwalniała już z dalszej rywalizacji, bo najważniejsze zostało osiągnięte.

I chociaż,owszem, trudno od Legii, zwłaszcza obecnej, wymagać Bóg wie jakich wyników w Europie, to jednak wypowiedzi o nagrodzie uważam za nie do końca przemyślane. Jeszcze trochę a usłyszymy je od reprezentantów Polski, którzy będą uderzać w taką retorykę po awansie na mundial.
Plutonowy
 • 1 / 2
Dla was nagrodą powinien być każdy rozegrany mecz w Legii, a to że nie doceniacie tego gdzie jesteście to widać po miejscu w tabeli. Gadanie że to Legia ,każdy mecz jest ważny... pier.... lenie
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Co to za płachta niewyprasowana? buahaha
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nie szata zdobi:)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Kucharskiego szata zdobi hahaha
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Kucharski nie ważne co ubierze to zawsze wygląda jak po melanżu:)
Marszałek Polski
 • 1 / 0
CM mówił, że aby się rozwijać,to trzeba grać z najlepszymi.
U nas coś to odwrotnie wygląda, raczej się zwijamy.
Atmosfera w zespole jest bdb. Wbrew pozorom, gdyby tak rzeczywiście było to w tej sytuacji znaczyłoby, że są albo idiotami albo wszystko już sprzedali.
Generał brygady
 • 0 / 0
Jedno nie wyklucza drugiego ((;
Podporucznik
 • 4 / 2
Najlepiej wygląda pani Iza.
Generał dywizji
 • 3 / 0
Jedyna w formie
To może na bramce stanie?
Generał dywizji
 • 1 / 0
@Ledarg1916
Bardziej bym ją widział za bramką rywali, w końcu u Kaspera płynie polska krew. ;)
Jest to jakiś plan ;-) Z drugiej strony, jak pokazał pewien bolący fakt, lepiej trzymać kobiety z Legii jak najdalej od piłkarzy... Choć tu chodzi o przeciwnika ;-)
Podporucznik
 • 2 / 3
Babolarz, ot co.
Podpułkownik
 • 1 / 1
Akurat ten frazes tutaj nie pasuje. Mateusz mimo wszystko gra ostatnio przyzwoicie. Jego kilka interwencja w Zabrzu bardzo, bardzo. No i 2 bramki w 2 ostatnich meczach. Ile strzelili napastnicy, przypomnij mi?
Generał dywizji
 • 0 / 0
1 mecz mu wyszedł bez babola. k***a 1 słownie JEDEN.
...powodzenia (L)egio.
"Chcemy, aby nasza sytuacja w tabeli wyglądała lepiej niż teraz..."
Kolejny filozof... jeszcze jedna kolejka i będziecie na dnie wszystkich tabel, w których jesteście klasyfikowani.....
Zobaczymy w niedzielę wieczorem jakie będziecie mieli nastroje. Czy nas kibiców dobijecie, czy nie.
Nagroda za co?
Marszałek Polski
 • 0 / 3
Też chciałbym wiedzieć.
Generał dywizji
 • 3 / 1
Za poprzedni sezon i dobre kwalifikacje...
Generał brygady
 • 0 / 3
wlasnie - nie ma za co nagradzac.. poprzedni sezon to historia
Was nie ma za co nagradzać.
Porucznik
 • 1 / 2
Faza grupowa to nagroda za poprzedni sezon i kwalifikacje z tego sezonu więc jest za co.
Kapitan
 • 0 / 1
Dla kibiców też?.