Kosta Runjaić Legia - Jagiellonia
fot. Jan Szurek

Media: Runjaić kandydatem na trenera Herthy

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: fussballtransfers.com

13.04.2024 12:15

(akt. 13.04.2024 12:25)

– Hertha BSC i Pal Dardai, którego wygasający kontrakt nie zostanie przedłużony, mają się rozstać latem. Kosta Runjaić jest jednym z kandydatów na trenera drużyny z 2. Bundesligi – poinformował serwis fussballtransfers.com.

Jak dowiedział się fussballtransfers.com, rozmowy z Niemcem odbyły się kilka tygodni temu. Doszło do kontaktu, gdy Kosta Runjaić był jeszcze trenerem Legii Warszawa. Decyzja nie została podjęta. Dyrektor sportowy Herthy, Benjamin Weber, ma obecnie wielu kandydatów. Dyskutowano także o tym, by Pala Dardaia zastąpił Thomas Stamm z rezerw SC Freiburg.

Na początku trwającego tygodnia Runjaić został zwolniony z Legii. Niemiec był szkoleniowcem "Wojskowych" przez prawie dwa lata (84 mecze; 42 zwycięstwa, 24 remisy, 18 porażek). W tym czasie zdobył wicemistrzostwo kraju, Puchar i Superpuchar Polski, a także awansował do 1/16 finału Ligi Konferencji Europy. Zostawił drużynę, z którą od października wpadł w długotrwały kryzys, na 5. miejscu w tabeli ligowej, z 7–punktową stratą do lidera.

Sprawdź wiedzę o trenerach Legii

Galeria: Puchar Polski: Wręczenie medali
1/20 Na początku istnienia Legii, nie było stanowiska trenera, za skład i taktykę odpowiadał kapitan drużyny. Kto był pierwszym kapitanem Legii?

Polecamy

Komentarze (34)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.