News: Dariusz Banasik: Po pierwszym golu wszystko się posypało

MESA: Widzew - Legia 1:1 (0:1)

Źródło: widzewlodz.pl, Legia.Net

24.11.2012 15:23

(akt. 04.01.2019 12:36)

Piłkarze Młodej Legii zremisowali w Łodzi z ekipą Młodego Widzewa 1:1. Podopieczni Dariusza Banasika prowadzili 1:0 po strzale Łukasza Bogusławskiego w 45 minucie. Stan meczu wyrównali jednak gospodarze po zmianie stron za sprawą Sebastiana Radzio. Legioniści zakończyli rywalizację w tym roku będąc na pierwszym miejscu w tabeli i mając tytuł mistrzów jesieni. Kolejne spotkanie w Młodej Ekstraklasie dopiero w marcu 2013 roku z Podbeskidziem Bielsko - Biała. W tym roku piłkarzy czeka jeszcze tylko sparing z Pogonią Seiedlce w środę - będą sprawdzeni gracze rezerwowi i testowani, oraz indywidualne rozmowy na temat przyszłości.

45' (0:1) Łukasz Bogusławski

55' (1:1) Sebastian Radzio

Widzew (MESA): Wolański - Stępiński P., Mroziński, Duda, Rozwandowicz, Grube (46. Pietrowski), Kasprzak, Carvalho (55. Lebedev), Kowalski (55. Batrović), Radzio, Pankowski

Legia (MESA):
Jałocha - Żebrowski, Michalak, Bogusławski, Bochenek, Bruce, Mizgała (68. Prusinowski), Kurowski, Kopczyński (83. Turzyniecki), Żurek (46. Mikita), Bajdur (81. Czarnecki)

Sędzia: Piotr Łęgosz (Kujawsko-Pomorski ZPN)

Pierwsi gola zdobyli legioniści. Patryk Wolański został pokonany tuż przed końcem pierwszej części gry. Legia wykonywała rzut wolny z okolic linii bocznej, Bartosz Żurek dośrodkował futbolówkę w pole karne, a tam Łukasz Bogusławski skierował piłkę do bramki Widzewa. Po przerwie widzewiacy ruszyli do odrabiania strat i szybko doprowadzili do wyrównania. Bramkę na wagę remisu zdobył Sebastian Radzio. Tuż przed końcem spotkania łodzianie mogli zadać decydujący cios. Veljko Batrović ograł dwóch legionistów, a następnie oddał techniczny strzał. Konrad Jałocha zdołał jednak złapać piłkę i w efekcie mecz zakończył się wynikiem 1:1.