"Mioduski dołoży brakujące 20-30 mln"

Piotr Kamieniecki

Źródło: Sport

25-10-2018 / 19:00

(akt. 02-12-2018 / 11:21)

W klubie nie nazywamy tego dziurą w budżecie. Operując na samych liczbach, jest to kwota na poziomie 40 mln zł. Właściciel klubu, czyli Dariusz Mioduski podjął decyzję o dofinansowaniu klubu. Zadeklarował, że dołoży z własnych środków brakujące 20-30 mln zł. Obecnie mamy ograniczone możliwości obniżania kosztów, bo aż 80 mln zł z nich związane jest bezpośrednio ze sportem, z czego większość to wynagrodzenia zawodników, których nie możemy zmienić w trakcie obowiązywania kontraktów - stwierdził w rozmowie ze "sport.pl" Łukasz Sekuła, członek zarządu Legii Warszawa.

Podjęliśmy jednak trudne decyzje o optymalizacji kosztów w innych obszarach. Wstrzymaliśmy lub przesunęliśmy w czasie kilka innowacyjnych projektów informatycznych i digitalowych. Nie wpływają one na bieżące funkcjonowanie klubu, a w szczególności nie wpływają na aspekty sportowe, ale spowalniają rozwój w kierunku standardów z najlepszych europejskich klubów. I przyznaję, że mocno nad tym ubolewamy. Ale musieliśmy to zrobić, bo dzięki temu udało nam się zaoszczędzić już ok. 10 mln zł. Na koniec, mówiąc wprost, są to też zwolnienia, ale dotknęły one obszarów - np. zaplecza sklepu albo akademii - które nie są bezpośrednio związane z pierwszym zespołem.


To prawda, że Legia nie wypłaciła piłkarzom kilku milionów złotych premii za mistrzostwo Polski?

 

- Prawda. Uzgodniliśmy z radą drużyny, że premia za ostatnie mistrzostwo Polski zostanie wypłacona do końca obecnego sezonu. Przesunięcie dotyczy jedynie premii oraz wejściówek i jest uzgodnione z zawodnikami. 

 

Co się stanie, jeśli Legia latem po raz trzeci z rzędu nie zagra w europejskich pucharach?

 

- Prace, które teraz wykonujemy, mają taki cel, by w kolejnych latach dojść do sytuacji, w której ewentualny brak awansu do pucharów nie będzie nam przeszkadzał w realizacji naszych celów rozwojowych i budżetowych. 

 

Całą rozmowę z Łukaszem Sekułą na łamach "sport.pl" przeczytać można w tym miejscu

Komentarze (51)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Po awansie do LM chyba za bardzo uwierzono w wartość sportową drużyny, choć wtedy planowanie budżetu w oparciu o awanse do pucharów było sensowne. Szybka i pewna w założeniu kasa, plus brak przesłanek że drużyna może zjechać poniżej pewnego minimum. Tyle że, no właśnie, stało się to, co miało się nie stać. Obecna sytuacja zmusza do szukania rezerw finansowych i odświeżania pomysłów, które gdzieś tam przeleżały sobie w szufladzie, i to paradoksalnie może wyjść tylko na dobre. Legia wygląda obecnie trochę jak wojsko, które się przegrupowuje. Ale wygląda to co raz lepiej. Najważniejsze, że jest dopięty budżet.
~vald.
 • 1 / 0
Paradoksalnie może to wyjść na dobre klubowi, jeżeli rzeczywiście uda się odciąć w planowaniu budżetu od czynników losowych w postaci awansu do pucharów.
~MokomorsokL
 • 0 / 7
Niestety za dyletanctwo się w życiu płaci . Problemem Mioduskiego jest to że nie nadaje się do rządzenia klubem a ludzie którym dał w klubie prace i którymi się otacza widzą w nim naiwna skarbonkę. Mioduski klub rozłożył na kilku płaszczyznach . Frekwencja , transfery z klubu i do klubu , trenerzy , finanse ,pozycja w Europie. Wszystko to jest gorsze niż było . Nawet nie potrafił dwukrotnie skorzystać z prezentu jaki dostał od poprzednika czyli 5 pełnych lat gry w pucharach i wysokiego rankingu . Co oprócz prestiżu dawało niemal pewne 10-20 mln EUR rocznie . Teraz za te wszystkie dyletanckie błędy ponosi sowite koszta. Wcale nie mam przekonania że coś się zmieni skoro kolejny korporacji rodzynek opowiada androny typu "prace trwają" czyli co meilami się tam wymieniacie ?
Generał broni
 • 6 / 0
Znów kibolski bełkot o korpo, dyletanctwie i błędach. Wy to byście porządzili w Legii, co trolle??? Anonimowi znawcy internetowi ds. szczekania na klub przy każdej okazji.
Od poprzednika dostał też przepłacony szrot .Ciesz się gamoniu,że jest mioduski bo gdyby nie on to Legia by teraz bankrutowała za sterami z Bredzisławem Leśnodorskim.Leśny miał mase farta a wiadomo,że fart się po pewnym czasie kończy.W Basel odszedł prezes Heusller i przestali się nawet łapać do europejskich pucharów a i o mistrzostwie Szwajcarii mogą obecnie pomarzyć.
~Yorick
 • 0 / 0
Mioduski ma zadatki na dobrego prezesa, ale prawda jaka jest - każdy widzi. Idiotyczna decyzja o zatrudnieniu Klafa była klasycznym błedem prezesa bez doświadczenia i takie są fakty, i niestety żaden minus dany na forum tego nie zmieni. Mioduski zasłużył na to, żeby teraz płacić ze swojej kieszeni za swoje błędy i miejmy tylko nadzieję, że się syzbko uczy.
~Andrukilb
 • 1 / 0
MokomorsokL 10/10 . Konretnie a pieski Mioduskiego opłacane muszą poszczekać .
~Dzidekk
 • 0 / 3
Kilka moich pomysłów na załatanie dziury:
1. Zimą sprzedać(jeśli da radę) Hamę, Pasquato, Philipsa, Eduardo, prawie wszystkich wypożyczonych.
2. Pozyskać sponsora dla stadionu.
3. Podpisać nową umowę ze Stowarzyszeniem Kibiców, że kary dla klubu pokrywają kibice. Jeśli race zostaną ponownie odpalone itp, kibol płaci!
4. Pozyskać sponsora tytularnego dla Akademii.
~Yorick
 • 1 / 0
"Na piłce sie nie zarabia" - na żadnym sporcie się nie zarabia, jak się podejmuje takie złe decyzje.
Teraz po prostu za taką decyzję przyszedł rachunek. Prezes już się przyznał, że z Klafem to był błąd. 40 mln złotych to realna wycena jego kosztów. Niech winny teraz płaci.
~Leśny Dziadek
 • 2 / 0
Panie Dariuszu, odbijemy sobie w kolejnym sezonie. L eonidas Sa Pinto i jego drużyna zryją jak dziki murawy Europy. Legia King Kong. Wiosna nasza, lato Muminków, a na jesieni puchary.
~The Bill
 • 0 / 0
Kuchy King Kong!
Co z pozwem przeciwko Stanowskiemu, który pisał że Legia najpóźniej do końca grudnia będzie bankrutem?

Pytam poważnie, bo zarzuty poważne i zapowiedź Prezesa też poważna.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Mam taki pomysł. Legia mogłaby założyć fundusz inwestycyjny tkz. '' transferowy'' powiedzmy. Chodzi mi o to, że klub wyznaczałby jakąś kwotę jaką potrzebuje na transfery w zimowym oknie powiedzmy 2 mln euro. Kibice wpłacali by pieniądze, jeśli żądana kwota zostałaby uzbierana i piłkarz lub piłkarze zostali by zakupieni, to po sprzedaży ich w późniejszym terminie 10 % zysku zostało by zwrócone inwestorom. Klub musiałby zagwarantować że jeśli sprzeda piłkarza taniej niż go kupiła to zwróci zainwestowaną kwotę. Ten pomysł jest idiotyczny , ale zastanawiam się jak by pomóc Legii i nic lepszego nie wymyśliłem.
Sierżant
 • 0 / 2
idiotyczny?
Przecież to dokładnie to co zrobił prezes Mioduski, i za co został wypożyczony, a później kupiony Cyganek xD
Sierżant
 • 0 / 2
Prezes Leśnodorski, nie Mioduski! Przepraszam za pomyłkę!
~Olo
 • 2 / 0
Dokładnie to zrobili w Skarbcu kilka lat temu. Zarobił na tym interesie tylko właściciel Zawiszy. Legii pozostało 40 baniek długu.
Sierżant
 • 0 / 1
na tym forum to chyba pajace są skoro mnie zminusowali. Cofnijcie sie cioty 3-4 lata wstecz i powiedzcie mi ze takiej sytuacji nie było.
~lkjn
 • 1 / 0
Obysmy w nastepnym sezonie zarobili z nawiazka, szkoda prezesa.
Generał dywizji
 • 4 / 0
Ciekawe jak na to zareaguje wielki dziennikarz K.Stanowski,pewnie kopara opadnie .Czarne wizje się nie spełniły .Teraz prezesie dwa ,trzy wzmocnienia i pozbycie się balastu z szatni i będzie dobrze !! Jeszcze raz brawo !!
Mioduski drugi rok z rzędu dokłada podoba mi się u niego też to,że sam się tym nie chwali i nie opowiada jaki to ma wielki majątek a przy negocjacjach zawsze udaje biedaka.Potem taki Stanowski wysnuwa wnioski,że skoro się nie chwali to musi być goły. Prawda jest taka,że on w Szwajcarii ma kasy jak lodu .Lesnego z Wandzlem spłacił od razu "Dam wam ile chcecie tylko idzcie z tego klubu."Tak samo dobrze wie,że w Polsce nie da się zarobic na piłce a przejęcie Legii było tylko zaspokojeniem jego ego żeby mieć coś swojego na własność.Chciał klub na własność,więc oczywiste jest,ze sam musi w niego inwestować.
Generał
 • 1 / 0
Znam gościa, tylko za chiny ludowe nie mogę sobie przypomnieć skąd.
właśnie, mam tak samo.
~Cch
 • 0 / 0
Ojciec Michała K?
~Havoc
 • 0 / 0
może z ostatnich transformersów ;)
Generał dywizji
 • 0 / 0
Nie. To ten umoczony policjant z Leona Zawodowca. Gra go Gary Oldman. To on jest.
dołożył 7 mln € jak już tak inwestuje w klub że daje pożyczkę to chyba wie że w wiosnę awansujemy do pucharów żeby kase mu oddać
~Lazienkowska3
 • 0 / 0
Czy właściciel dołoży 20-30 mln, czy udzieli pożyczki klubowi? Bo to jest zasadnicza różnica?
raczej udzielił pożyczki w życiu nic nie ma za darmo
sam sobie pożycza a odebrać bedzie chciał z procentem...

to tak jakby wyjął z lewej kieszeni 10 mln i włożył do prawej

a za pół roku chciał z prawej do lewej przełożyć 15 mln

chyba , że liczy się z tym , że za pół roku w prawej kieszeni będzie pusto albo parę groszy


powodzenia

( czy ten nasz właściciel/prezes nie słyszał w życiu , że na sporcie się nie zarabia)
A Ty jak doinwestujesz własną firmę to nie będziesz liczył że kiedyś te pieniądze (najlepiej z nawiązką) się zwrócą?
Formalnie zapewne jest to nazwane zwiększeniem kapitału zakładowego. Pożyczką raczej nie jest. Mioduskiego nie podejrzewałbym o Cupializm.
~ex
 • 0 / 0
Niby jaka to różnica?
No cóż jak się wystawia chrisa philipsa w obronie to później trzeba płacić.
chyba chciałeś napisać, jak się w ogóle Chrisa Philipsa wystawia...co tacy zawodnicy u nas robią???
Była niezła amatorka ostatnio, ale mam nadzieję, że już się skończyła:)
Porucznik
 • 0 / 0
Za błędy trzeba płacić. Życzę żeby w przyszłym roku Legia odrobiła te miliony z dużą nawiązką.
~Yorick
 • 1 / 0
Bardzo dobrze.
Brak awansu do pucharów był bezpośrednią konsekwencją skrajnie głupich decyzji prezesa (przede wszystkim Klaf, ale poza tym np. garowanie Jędrzejczyka), za które tylko on jest odpowiedzialny. My, kibice, zapłaciliśmy za to nieoglądaniem Legii w Europie, niech główny winny teraz też poniesie jakieś realne konsekwencje swojej głupoty.
~M. J
 • 3 / 0
Szanuj prezesa swego, bo możesz mieć gorszego. Kilka decyzji mógł podjąć innych, ale ma też dobre ruchy.
Podjęcie ryzykownej decyzji to nie jest głupota. Równie dobrze mógłby kogoś zatrudnić na początku sezonu i by nie wyszło to dziwnym trafem jestem pewny, że pierwszy byś byl by tu pisać "Co za głupota!!! Po co zmieniać coś co działało!!!".
@Maikel to nie były decyzje ryzykowne, tylko tak jak napisał Yorick po prostu głupie...z góry skazane na niepowodzenie!
Raczej minimalizmu kopaczy - ściągnięci nagle z wakacyjnych plaż powinni Trnavę i Dudelange ograć w klapkach.
Chyba każdy pamięta, że w obu konfrontacjach zaczęli grać dopiero w ostatnich 45 minutach. Do tego głupie czerwone kartki, czy babole obrony, jak Astiz przewracający się w ostatniej minucie meczu z Trnavą, czy Pazdek w rewanżu w Luksemburgu schodzący do boku i zostawiający luksemburczykowi autostradę środkiem przy golu na 2:0.
Zresztą co potrafi defensywa pokazał ostatni mecz w niedzielę, gdy w 5 minut straciliśmy 3 bramki...
~Yorick
 • 0 / 3
Na Titanicu też był super kapitan i miał kilka dobrych decyzji a kilka niestety gorszych...
~Yorick
 • 0 / 2
@Maikel
skok ze spadochronem to decyzja ryzykowna. A bez spadochronu to po prostu głupia.
Ryzykowna decyzja to była i w sumie w jakimś sensie nadal jest z Sa Pinto, ze względu na jego przeszłość i wybuchowość.
A zatrudnienie 'trenera' bez kwalifikacji i bez doświadczenia było po prostu głupotą. I w sumie brakiem doświadczenia Mioduskiego jako prezesa klubu. On teraz za to płaci (mam nadzieję), szkoda że my z nim.
A co pisałem na temat tej decyzji, to nie ma co gdybać, wpisy z końca maja nie zniknęły. Dużo mądrych ludzi pisało to samo, zatrudnianie Klafa na puchary było wielkim błedem, może najbardziej spektakularnym w ostatniej historii klubu.
Yorick,

Jakim kredytem Mioduski Cie obciążył ze razem z nim spłacasz?
Generał broni
 • 1 / 0
Yorick
#jprdl... Ty płacisz?
~Yorick
 • 0 / 0
Wam rozumiem, że bez różnicy, czy oglądacie w LM albo LE Legię czy Azerbejdżan, ale tak, prawdziwi kibice Legii płacą cenę sportową, bo nie oglądają swojego zespołu co 3 dni, co miałoby miejsce przy normalnych decyzjach prezesa.
Pisałem o tym dwa wpisy wyżej, polecam doczytać i wtedy komentować.
Powodzenia panie Dariuszu, oby przyszły sezon zasilił Legię gotówką z tytułu awansu do Ligi Mistrzów!
~Kajtek
 • 1 / 0
Popieram !
~Hmm
 • 0 / 1
Tyle ze to nie na wsparcie Legii, tylko na utrzymanie jej przy życiu