Mocna dawka treningów Karbownika (akt.)

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

22-09-2020 / 20:12

(akt. 24-09-2020 / 09:02)

Około godz. 20 zakończyły się wtorkowe treningi Legii, pierwszy raz pod wodzą Czesława Michniewicza. - Chcemy grać piłkę uporządkowaną, w każdej formacji. Wszyscy mają dokładnie wiedzieć, co robić na boisku – stwierdził nowy trener mistrzów Polski.

Szkoleniowiec zarządził najpierw trening dla graczy defensywnych, a następnie dla ofensywnych. Wspólnym mianownikiem był Michał Karbownik, który ćwiczył z obiema grupami. W sumie był na boisku przez cztery godziny. Dostał więc nawet więcej, niż zachodnią dawkę treningową.

- Na początku czujemy się trochę jak w cyklu reprezentacyjnym. Spotkanie, dwa treningi i mecz. Ale spokojnie, w Legii są bardzo dobrzy piłkarze, brakuje nam jedynie dwójki kontuzjowanych – Sanogo i Vesovicia – powidział trener. - Od czego zacząłem? Od tego co zawsze – fundamentu. Każdy dowiedział się, czego od niego wymagamy – dodał Michniewicz.

W pierwszym treningu wziął udział Artur Boruc, który w poniedziałek odpoczywał. - Trochę narzekał, przywodziciel, pachwina, ale powstał – uśmiechał się trener.

Ofensywni gracze mieli mniej taktyki, więcej gierek i schematów rozegrania akcji. Pracowali do zmroku. Byłu dużo strzałów na bramkę i pracy nad poprawą skuteczności. - Mamy dużo warinatów z przodu. W ataku możemy grać w różnej konfiguracji - inaczej będzie grał Pekhart z Kante, inaczej Rosołek w Lopesem. Są kreatywni Luquinhas, Kapustka, na skrzydło Wszołek. Jest też Valencia, ale jego nie damy rady utrzymać na skrzydle, na jednej pozycji - musielibyśmy go tam chyba przywiązać - wyliczał możliwości w ofensywie Michniewicz

Komentarze (227)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
O Michale Karbowniku: "Dostał więc nawet więcej, niż zachodnią dawkę..."
Brzmi jakby został napromieniowany uśmiechem Czesława ;)
Który jak widać na zdjęciu i Jędzę zawstydził...
:D
Zobaczymy za ile zajadą nasze gwiazdy ;)
Nieźle, jest wspólny mianownik miedzy obroną i pomocą. Poza tym te nieziemskie warinaty ;)
Nieziemskie warinaty w napadzie, a na bramce przywodziciel... ;)
Jak tam panowie piłkarze szlachta? Mogą dziś ruszać ręcami i nożycami? Szyja kręci? Zginacze zginają?
:-)
Taki 4 godzinny trening z Karbo oceniam pozytywnie!
Jeszcze raz powtórzę. Tym zespołem tą ligę powinniśmy wciągnąć nosem!
Generał
 • 1 / 0
I wciągniemy.
Dokladnie. Jak tylko wszyscy dojda do siebie.
Mamy:
- wspólny mianownik-Karbownik miedzy obroną a pomocą,
- warinaty w napadzie,
- przywodziciela w bramce...
Jak Vuko mógł tego nie dostrzec? ;)
Poezja - nie dostrzegl bo mu Pekhart zaslanial ;)
A Gwilia łysiną oślepiał... ;)
"Dostał więc nawet więcej, niż zachodnią dawkę treningową." nie wiem jak was, ale mnie niepokoi, że zwracamy na to uwagę jakby było czymś wyjątkowym.

Będziemy wnukom opowiadać "Pewnego dnia pewien gracz odbył trening porównywalny, a może nawet mocniejszy niż w profesjonalnym klubie."
Nie dziwmy się w jakim miejscu jesteśmy, jeżeli takie stwierdzenia są abstrakcyjne nawet dla dziennikarzy. To powinna być norma.
Major
 • 2 / 0
Bardziej "jednego pięknego dnia jeden zawodnik pracował przez cztery godziny w ciągu dnia"
A ja żyłem w przeświadczeniu, że skoro teraz mamy jakie cudowne warunki do treningów to i standardy jakie u nas panują są zachodnie. Okazuje się iż byłem w wielkim błędzie, dalej trenujemy na pół gwizdka i potem dziwimy się że w meczu nie wychodzi. Jak któryś trener przykręca śrubę to zaraz gracze są oburzeni i grają na zwolnienie. Problemem chyba jest dalej mental tych ludzi, skoro im tutaj tak dobrze to po co się przemęczać ? Mam nadzieje ze nowy trener nie da się zastraszyć i będzie ich mocno cisnął.
I potem się kończy jak ze Stępińskim w Norymberdze. Jeszcze przed powrotem do Wisły i wyjeździe do Włoch. Grał, znaczy trenował w Norymberdze i opowiadał, że po treningu ciężko było się pozbierać. I to jest właśnie jedna z różnic. Ale akurat w tej kwestii pewnie można coś zrobić. Bo w kwestii możliwości finansowych to już bardzo trudno.
"Dostał nawet więcej, niż zachodnią dawkę..."
Brzmi jakby został napromieniowany uśmiechem Czesława ;)
Uważam, że warinatami z przodu załatwimy każdy zespół (nawet z Ligi Mistrzów) ; - )
Generał
 • 0 / 2
Nawet samych siebie? ;)
Ciekawe czy te warianty zobaczymy już w meczu z Dritą. Bo jeżeli chodzi o ulubione warianty taktyczne Pana Czesława to może być spore zaskoczenie.
Warinaty dorba rzecz, warto mleć klika w zanedarzu ;)
bedziedobrze - te warianty to wrzutka z lewej strony na Pekharta, wrzutka z prawej strony na Pekharta, wykop od Boruca na Pekharta albo dlugie pilki z linii defenzywnej z pominieniem srodka pole na Pekharta? Wierze ze bedzie dobrze! :)
To co opisujesz to warianty.Warinaty to już wyższa szkoła jazdy i mało który zespół potrafi tak zagrać
Podporucznik
 • 14 / 3
Coś mi się wydaje że zatrudnienie Michniewicza boli bardziej kibiców amici niż kibiców Legii. Stąd tyle nowych postaci na forum.
Chorąży
 • 2 / 2
Powinni być weryfikowani i wywalani z forum
Podporucznik
 • 1 / 2
Młody narybek
Pio
A po co, niech zwiększają nam klikalność
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Nieważne, co klikają; ważne, żeby klikali?
Generał
 • 1 / 9
Nie, kolego. Kibiców Legii boli zatrudnienie w klubie śpiewaka - konfidenta.
Manekin
Klikalność może mieć wpływ na łatwość pozyskiwania sponsorów
A co takiego wygrał przez trzy lata Michniewicz w Poznaniu, by miało ich to boleć. Ja uważam wprost przeciwnie, że się cieszą z naszego wyboru.
Gdyby w Legii przez trzy lata wygrał tyle co w Poznaniu. Wszyscy by pisali, by go nie zwalniać , tylko wyrzucić na kopach.
Generał brygady
 • 11 / 0
Sytuacja trochę jak na zgrupowaniu reprezentacji. Dwa treningi i bardzo ważny mecz. Niech trenują podstawy taktyki, bo to jest największy problem Legii i Vukovica trenera. Brak taktyki. Przecież my nawet w polskiej lidze przegrywaliśmy średnio co 3 mecz, Vuko przez lepszych trenerów był taktycznie rozkładany jak amator. I teraz też mamy kilometry przerwy pomiędzy formacjami, obrona rozstrojona, środek pola nie istnieje, wszystko jak najszybciej grane do boku co rozczytałby 5 latek.
Marszałek Polski
 • 9 / 1
Dlatego selekcjoner przyszedł :P
Jak najszybciej grane, ale z klepki to nie potrafią zagrać. Przyjęcie kierunkowe? A co to jest?
Całkiem niedawno ci sami piłkarze grali najładniejsza piłkę w ekstraklasie, może jeszcze coś z tego pamiętają ;)
Tylko trzeba im przypomnieć, że potrafią.
Marszałek Polski
 • 11 / 0
Jasne że pamiętają, wystarczy dać im grać na swoich pozycjach i reagować jak ktoś jest bez formy
Sierżant
 • 17 / 1
Nie rozumiem, dlaczego tyle tu złej energii. Jako kibice nie mamy wpływu na decyzje Mioduskiego, pozostaje nam jedynie czekać na dalszy rozwój wypadków. Jeżeli jednak od kilku miesięcy zespół grał siermiężny futbol, zaliczał wpadki, a zwycięstwa wymęczał, to dlaczego nie możemy nabrać choć trochę optymizmu przy nowym trenerze? Dla mnie samego nie jest to żaden ideał, ale może właśnie trener ze sporym doświadczeniem poukłada potencjał naszej kadry?
Według prasy prezes się wściekł na Vukovica już po beznadziejnym meczu z Linfield.
Panie mąciwoda ;)
Ciekawe, że po tamtym meczu prasa o tym nie pisała ;))))
~Wentyl
 • 4 / 0
Podsumowując pracę Vuko, trener z niego marny, ale facet od wuefu świetny. Coś w stylu macie piłkę i grajcie. W szkole to lubią, w profesjonalnym klubie nie do końca to się sprawdzi. Przykro mi, ale tak niestety jest. Myślałem że Vuko będzie się uczył na błędach, no ale cóż, może kiedyś wróci do nas jako profesjonalny trener. Powodzenia.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Wentyl,
w szkole podstawowej mieliśmy właśnie pana od WF-u „macie piłkę i sobie pograjcie”. Nikt go nie lubił.
Porucznik
 • 3 / 2
Karbo to ostatnio wiele strat, na boku są one mniej niebezpieczne niz na środku pragnę zauważyć
Marszałek Polski
 • 6 / 0
No.zobaczymy jak to wyjdzie, ma potencjał na środek
Generał
 • 0 / 0
Dlatego został ustawiony na lewej obronie - w celu przyuczenia w seniorskiej piłce, nabrania odpowiednich nawyków i odpowiedzialności. Tak robią z młodymi piłkarzami na zachodzie - a u nas na forum lament, że środkowego pomocnika niszczą na lewej obronie...
Za rok jak tępota kibicowska będzie wołać żeby w*******yć Czesia na zbity pysk bo Czerczesow potrzebny albo coś tam to wszyscy wrócą to tych zdjęć. Ci co wychwalają Czesia będą wołać: co za żałosny grubas! Żaden szanujący się trener z dorobkiem już nigdy tu nie przyjdzie po tym jak ten klub traktował trenerów i co roku będzie przychodził kolejny biedak którego gawiedź zmiesza z błotem. Po Czesiu przyjdzie jakiś Ojrzyński albo Papszun i przy najmniejszych kłopotach zakrzykną: w*******yć ignoranta!
Generał
 • 0 / 0
Taka jest świadomość społeczna klasy kibicowskiej :D
https://www.youtube.com/watch?v=Y-Dk-COx4l0&t=1s

Aż sobie wróciłem do tego filmu, uwielbiam patrzeć jaki team spirit ten facet potrafi stworzyć w szatni (ʘ‿ʘ)
Podporucznik
 • 2 / 0
Ciekawe czy w najblizszych meczach nie bedzie festiwalu niezrozumienia w naszej druzynie. Bo Vuko kazał robic trochę inaczej, a nowy trener pewne nawyki bedzie chciał zmienić. Oby wyszło ze mamy szybko łapiących nową taktykę zawodników. A głupie niezrozumienie może oznaczać bramkę dla przeciwnika.
Marszałek Polski
 • 5 / 0
Albo wręcz odwrotnie i będzie festiwal ładnej gry nagle
Generał
 • 0 / 0
Rok temu było odwrotnie, teraz też tak będzie. Kwestia czasu.
Pułkownik
 • 9 / 1
Mysle ze taktyka i odpowiednie rozdanie pozycji pod danego zawodnika to bedzie to czego nam bylo trzeba
Bedzie dobrze juz z Albancami w Warszawie
Pułkownik
 • 0 / 3
Na zdjeciu Czesio trzyma talerz po czym go rzuca i krzyczy do Karbo "łap" !!!!!
Pułkownik
 • 1 / 0
Karbo do roboty.
Naprawdę potrzebujemy teraz Twojej formy.
Nie tylko on ma się wziąć do roboty, forma innych również potrzebna. Na już, żeby nie powiedzieć, że na wczoraj...
Szeregowy
 • 1 / 6
Ostro wszedł i ostro wyjedzie... :)
U lala, ilu optymistów się pojawiło po jednym aż treningu. No, no, a za 12 mcy będą zwalniać sympatyczną siedemset-jedenastkę.
Generał
 • 1 / 0
Hehe...tutaj to w ogóle zwroty o 180 stopni :)
Jeszcze wczoraj Czesio był 711, a dziś już wszystko wyjaśnione, bo Pol od Krzysia tak powiedział i gadali z Fryzjerem, o tym co na obiad :)
A Twój tekst "ktoś tych trenerów zatrudnia, żeby ich później bohatersko zwolnić" powinien tu wisieć przez rok jak kiedyś komentarz tygodnia.
Wiadomo, co złego to nie Czesio. 711 to tylko taka liczba.
Pan i władca, nieomylny, zawsze racjonalny Dariusz Mioduski namaścił nowego trenera, szóstego w ciągu trzech lat i tylko my - kompletni laicy nie widzimy w tym sensu. Chciałbym, żeby wypowiedział tu się jeden, chociaż, z tych znawców co się produkują często i uważają, że mają licencję na futbolowe mądrości.
Kacza, dzięki za komentarz roku! :)
~Finansista Legii
 • 1 / 0
Jak nie potrafią zrozumieć prostych zagrań to niech ćwiczą te schematy nawet i 100x po 4h do nocy - byle to zrozumieli aż im wejdzie w krew. Ćwiczenie czyni mistrza nawet jak będą mieli to wykonać x1000 każde zagranie !
Chyba Michniewicz miał cynk kilka tygodni wczęściej, o tym, że może zastąpić Vuko.
Bo jest bardzo dobrze przygotowany, wyglada to tak jakby każdego z zawodników miał rozpracowanego na czynniki pierwsze.
Podpułkownik
 • 15 / 2
przecież od kilku lat ogląda z asystentami każdy mecz Legii, niektóre z trybun, normalne że zna.
Pułkownik
 • 6 / 3
To nie jest trener z mojej bajki ale jego wybór muszę przyjąć do wiadomości !!!
==========================
Zawsze chciał zdobyć MP to ma okazję. Nigdy nie grał w fazie grupowej LM/LE to ma okazje.
Jak te 2 warunki spełni to będzie można powiedzieć, że jego wybór jednak był trafiony. Już za chwilę może spełnić 1 warunek - wygrać z Drity a później prawdopodobnie z Karabachem i awansować do fazy grupowej LE !!!
Mimo niechęci do trenera będę trzymał kciuki za powodzenie LEGII i jej trenera !!!
Na spełnienie 2 warunku musimy poczekać do końca sezonu !!!
-------------------------------------------------------
Czekam z niecierpliwością na czwartek i mecz prawdy - Tylko LEGIA !!!
Generał dywizji
 • 3 / 0
AM
Brawo za refleksje:)
Michniewicz ma zdobyte MP z Zagłębiem Lubin.
~Erni
 • 0 / 0
A nie zdobył przypadkiem MP z Lubinem?
Pułkownik
 • 6 / 2
Faktycznie masz rację, jeżeli dobrze pamiętam to na Ł-3 przypieczętował je wygrywając 2:1 z LEGIĄ !!!
No to niech 2-gi raz zdobędzie, tym razem z LEGIĄ !!!
=====================================

Tylko LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Podpułkownik
 • 1 / 0
Było wtedy 2:2, Lubinowi starczało, jeśli dobrze pamiętam. Wg mnie puszczony Lubinowi mecz, wydymali starego słonia Lenczyka.
~Zajmon Szczecin
 • 10 / 1
Podoba mi sie zapal Michniewicza i to ze zaraza tym zawodników. Mam dobre przeczucia iz to właściwa osoba na wlasciwym miejscu.
Kapitan
 • 12 / 0
Michniewicz ostro wszedł do Legii.
Trzeba wygrać najbliższe trzy mecze wszystkie u siebie i w tydzień wszystko się odmieni o 180 stopni , nieważne kto na 8 , 6 czy innej 20 gra tylko trzeba to wywalczyć ciężkim zapieprzaniem drodzy fachowcy piszący dyrdymały na tym forum , wszystko w nogach naszych grajków Czesio przez kilka dni dużo nie pomoże moim zdaniem
Porucznik
 • 0 / 1
biedny Karbownik. Lopez też mina jak zbity pies
Juri86, za to Jędza szczęśliwy ;)))
Michniewicz chce grać na dwóch napastników? Oby nie, bo nie mamy nawet jednego dobrego, a Luquinhas na skrzydle się marnuje.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Zobaczymy.Pewnie musi wymyśleć co z Pekhartem zrobić, który poza grą głową nic nie daje.
Podporucznik
 • 0 / 0
No faktycznie, nic nie daje, bramek nie strzela.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Strzela, ale cała ofensywa to wrzutki na niego.Jak cały mecz leca lagi, to czasami coś wpadnie.
"Są kreatywni Luquinhas i Kapustka" brzmi jakby mieli być 10, a wspomnienie o skrzydłach Wszołek i Valencia to nawet sugeruje. Myślę że czasy Gwili na rozegraniu już minęły, co najwyżej Valencia z Luquim się będą zamieniać.
SPRZEDAĆ
No widać, że facet nie opowiada bajek, jaki to cienki skład i że z takim składem to nic się nie da, więc potrzeba pierdyliard transferów. Jeśli z tych wielu indywidualności Czesiu sklei drużynę, to nie przewiduję większych kłopotów w lidze. A w Europie? Hmm... Nigdy nie grał w fazie grupowej LE ani LM, więc będzie sie tego dopiero uczył. Jednak najpierw trzeba pokonać Dritę, a potem Karabach. Do boju!!!
Podporucznik
 • 1 / 0
Przecież poza pewnymi niedoborami w ataku i na środku obrony i tak mamy najlepszą i najszerszą kadrę w lidze wystarczającą na Karabach, więc na co ma narzekać?
Generał
 • 13 / 2
Jak na polskie realia, solidny i pracowity trener. Moim zdaniem spore szanse, że dotrze do większości zawodników i wyciągnie z nich więcej niż pokazywali dotychczas. Czegoś się przy nim nauczą, choć być może nie wszyscy.
Plutonowy
 • 2 / 2
Przede wszystkim ktos o kim mozna powiedziec trener. Bo Vuko ze swoim kompletnym brakiem umiejetnosci i debilnymi decyzjami/wypowiedziami nie byl nawet kandydatem na trenerahttps://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/procaliber/procaliber-6/p/23118/
~Bubba
 • 4 / 0
W sumie to ci przyznam racje że w ostatnim czasie to faktycznie trener, nie wiem czy dobry czy zły ale chociaż trener bo Jozak Klafuric Vukovic nawet Magiera to chłopaki na przyuczeniu
Ciekawe czy im wytłumaczy o co chodzi w tym sporcie? Trzymam kciuki z całych sił!
Sierżant
 • 12 / 0
Ja chciałbym żeby Czesław w wolnej chwili zobaczył czy kogoś z rezerw nie warto by dołączyć do pierwszej drużyny. Zawsze warto by mieć na każdą pozycję młodzieżowca to daję większe pole manewru w lidze.
Podporucznik
 • 0 / 6
A Bohar w NK Osijek...
Marszałek Polski
 • 9 / 0
Nikt w Polsce nie chciał płacić dla zagłębia kasy przez nich wymaganej to poszedł
Podpułkownik
 • 3 / 0
Poszedł, bo chciał go Bjelica. Widać, że ten treneiro miał rozeznanie w polskiej lidze. Kądzior strzał w 10, zobaczymy co z Boharem.
Ja tam z uwagą obserwuję Nowaka z KSG - ma papiery.
Tak, Nowak ma papiery zdecydowanie. Kilka razy widziałem go w Stali Mielec i w tym pierwszoligowym otoczeniu on wyglądał jak przybysz z innej planety. Zagrał tam dwa świetne sezony. Nasz skauting nie traktuje chyba poważnie I ligi, a zamiast ściągać jakichś Pyrdołów czy Cholewiaków, którzy absolutnie niczym nie wyróżniali się w swoich ekstraklasowych klubach, będąc tam często rezerwowymi, 100 razy lepiej ściągnąć gościa, który w I lidze jest przekocurem.
Generał dywizji
 • 3 / 0
Może z zmianą trenera i ten aspekt się poprawi.
~Bubba
 • 0 / 2
Skauting skautingiem ale dobry trener sam powinien wyrywać graczy z zaplecza ekstraklasy. W przerwie na repre to cały likend powinien jeździć na I ligę i graczy oglądać. Nie potrzeba do tego wielkiego skautingu
Podporucznik
 • 0 / 0
Zawsze, no może prawie zawsze, jak oglądałem mecz z Zagłębiem to się wyróżniał. Niestety dla nas za wysokie progi finansowe, a szkoda...
https://www.youtube.com/watch?v=VH4rjwpx6cE&t=193s

film z treningu, duużo taktyki
Starszy sierżant
 • 1 / 2
trener i do tego tancerz
ruchy jak Maserak albo inny hakiel
Kapitan
 • 0 / 3
Patrząc po zdziwionych twarzach, zbyt dobrze to nie wyglądało.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
O to coś nowego wchodzi na treningitrening. Taktyka
Chorąży
 • 1 / 3
Tak zdziwione twarze widzieli w tęczu bo kadrowicze nigdy taktyki nie widzieli. Wy to już przestancie jarać
Oj czuję że sobie Gwilia i Antolic nie pograją ;)
Gwilia będzie grał, Michniewicz go odbuduje. Zwłaszcza że nie mają bariery komunikacyjnej.
Marszałek Polski
 • 4 / 0
To źle czujesz chyba bo Gwilia na takiej ósemce to świetny zawodnik. Antolic na szóstce też daje radę
Chorąży
 • 2 / 0
Jak czujesz to nie masz covida
Starszy sierżant
 • 0 / 0
A miał mieć?
Major
 • 12 / 3
Nareszcie prawdziwy trener z doświadczeniem. Nie kupel tylko dowódca. Ostatnim takim był Czerczesow
Prawdziwy dowódca nie trzyma rąk w kieszeni. Taki jest regulamin musztry.
Napoleon trzymał rękę za pazuchą, to można trzymać i w kieszeni
Marszałek Polski
 • 8 / 0
No to.Karbo w końcu na nominalnej pozycji wychodzi na to
To w takiej sytuacji tylko modlitwa, aby Karbo nie odszedł.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zacznie dobrze grać to jeszcze pójdzie za więcej
Major
 • 12 / 0
Karbownik kluczowy dla nowej organizacji gry co oznacza szybkie granie w środku pola.Valencia,Luqinhas,Kapustka i Karbownik jako 8 to rokuje bardzo szybkim graniem. Jeśli stoperzy ( zapewne Wieteska i Jedrzejczyk ) bedą przesuwać do 6 w sferze ataku a pomocnicy mobilni po stracie, to fajnie rokuje po miesiacach mordęgi.
Marszałek Polski
 • 5 / 0
Kapustka w takiej formie jakiej jest to nie byłbym taki pewien że zagra. Może Lopes za niego. Ciekawe co trener wymyśli
Generał broni
 • 0 / 0
Cześć Josebry ,tak przy okazji kogo widzisz na 6 , bo kto ma grać na stoperze to mamy te same zdanie .
Podpułkownik
 • 1 / 0
Kostia - pytanie nie do mnie, ale odpowiem : bez nominalnej 6tki. Bardzo ciekawy, ofensywny manewr.
Major
 • 0 / 1
Cześć Kostia. Na wstępie zaznaczę , że trenera Legii ( niezależnie kto by nim nie był ) nie oceniam przez pryzmat etyki i moralnoścì a jedynie aspekt stricto pilkarski.Po Michniewiczu sporo sobie obiecuję bo w polskim piekiełku trenerskim trenerskim to jedna z najciekawszych opcji.Odpowiadając na Twoje pytanie - z Dritą chyba Slisz, bo Michniewicz go zna z kadry U21, ma dobry przechwyt,dobry odbior i jest bardzo mobilny.Trudności z przenoszeniem pilki w strefe ataku ma rozwiazywać ( jak widzę )Karbownik wiec to raczej przesadzone. Natomiast jeśli Karbownik wyjedzie to Michniewicz bedzie to organizowal inaczej i na ewentualnych trudnych przeciwnikow w grupie LE moźliwy będzie Remy ( o ile wygra ze swoimi slabościami )
Generał broni
 • 0 / 0
Mitra może inaczej ,w przyszłości bardziej uniwersalna rola 6 ,potrafiącego przejmować rolę 8 .
Podpułkownik
 • 0 / 0
Tak tak, o tym samym mniej więcej piszemy. Tylko, że mamy 2 nominalne 6tki: Slisza i - trochę na siłę - Remy'ego.
Wg mnie istnieje realna opcja, że na 6tce pogra zawodnik o parametrach 8ki.
Generał broni
 • 1 / 0
Josebry też widzę Slisza ,fakt że kibicuję temu chłopakowi wyjątkowo, może nawet na wyrost, Remy jest tak zapuszczony że tu naprawdę trzeba czasu ,został jeszcze Martins teraz piłkarz zagadka .
Podpułkownik
 • 0 / 0
Jeśli 6 to tylko Slisz. Remy to chimeryczny zawodnik z sianem w głowie.
Ja też Slisza lubię i czuję, że będzie grajcar.
Podpułkownik
 • 3 / 1
Grosicki szuka klubu... Prawdziwy skrzydłowy wymiatacz.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Nie jest wykluczone jego angaż w Legii ale trzeba by sprzedać Antolicia i zapewnić sobie w czwartek awans ! Sprawa nie jest taka nie realna, ponoć przed awansem do Ligi Angielskiej był dogadany z nami
Generał dywizji
 • 0 / 0
Przyszedł Valencia, on mało nie zarabia.
Nie wiem czy teraz stać nas na kontrakt dla Grosika.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
O to byłaby bomba. Za Nagy'a jak znalazł
Generał dywizji
 • 0 / 0
Musiałby odejść Antolić a to nie jest takie nie realne ,ponieważ Czesio nie przepada za nim i nie wiem czy Gvilla jak się nie podniesie do zimy to też nie zostanie pogoniony !
Major
 • 2 / 0
Mitra ale teraz to wszystko się zmienia.Teraz mamy nadmiar defensywnych pomocników Antolić, Martins,Gwilla,Slisz,Remy- 5 a do grania 1.Zapewne rola skrzydlowych zwlaszcza zadaniowo zmieni się diametralnie i Grosicki bardziej wpisuje się w rolę 1 z dwóch napastników operujących zejsciem ze skrzydła natomiast w fazie obrony, bardziej pierwszy broniacy w centralnej części boiska. Napastników mamy obecnie tak licznie jak defensywnych pomocników a do wykorzystania 2.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Josebry - tak, wiem, zwłaszcza, że Michniewicz zawsze mocno gra skrzydłowymi. Ja widzę ofensywną pomoc, bez nominalnej 6tki. A Grosicki na takiego schodzącego się jak - zachowując proporcje - Sadio Mane się zdecydowanie nadaje.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Cobus a ja myślę że musiałby odejść Karbo żeby kasa była na takiego Grosickiego
Podpułkownik
 • 0 / 0
No pewnie, że Karbownik. Z Antolicia nie styknie na podpis i pensję.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Prezes ma ciśnienie na Grosika, a więc może znajdą się fundusze.
Poza tym Kucharski tak buduje zespół, że na skrzydłach dziury.
Major
 • 0 / 0
Mitra - Mane jak najbardziej a co sądzisz o Salahu ktory ponoć chcial juz kiedyś do Legii ?
Borek mówił o Turcji
Major
 • 0 / 0
Mitra , z tą ofensywną pomocą bez 6 to fajne jest ale chyba do fify.Nieprzypadkowo Michniewicza nazywają polskim Mourinho stąd priorytety dla nietracenia bramek.Michniewicz w bocznych obroncach raczej nie widzi wahadlowców tylko wzmocnienie stoperów a do pelnej stabilizacji potrzebuje 1 defensywnego pomocnika,gdy rywal jest arcytrudny kosztem defensywnego pomocnika ustawia 3 stoperów ale zadania dla bocznych obroncow się nie zmieniają.Vukovic wraz z Kucharskim kupowali po nazwiskach tych ktorzy pokazali sie w dobrze w lidze i teraz mogą byc kolejne problemy bo Mladenovic, Vesovic,Juranovic,Stolarski,Rocha mają wieksze predyspozycje do gry na wahadle niź w konfiguracji z 4 obroncami.A wracając do legendarnego ( muszę sie opamietać w dopierdalaniu - imperatyw) Vukovica ,to chłopina nie potrafił ustawieniem otworzyć skrzydeł dla bocznych obrońców i dzisiaj Michniewicz musi uczyć podstaw obrońców.
Major
 • 0 / 0
Mitra piszesz , że nie styknie na kontrakt z Antolicem ale prawda jest taka ,że Antolic w Dinamie jako 6 nie spelnial juź oczekiwań i standardow nowoczesnego grania.W Legii uczyl się przez rok gry w ustawieniu na dwoch defensywnych pomocników ale tym sposobem gralismy najwolniejszą a przy tym rozmyślną pilkę w lidze.Antolić w świecie komfortowej gry prezentowal sie okazale ale jesli chcemy czegos w Europie to potrzebujemy zmian w sposobie grania,taktyce,szybkosci i personaliach.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Josebry

1. Tak, polski Mou. Pamiętam jego Lecha, Jagę i Termalikę. Rygiel w środku i duża rola skrzydłowych.

2. Nie zrozumiałeś z Antoliciem. Napisałem, że z jego sprzedaży nie styknie na ewentualny kontrakt i podpis Grosickiego. Tylko w przypadku sprzedaży Karbownika byłoby na Grosickiego. Są Antolić... Najlepszy w środku w ubiegłym sezonie (Luquiniasa nie traktuję jako środkowego), ale to primus inter pares, bo mamy słaby środek, słaby bo wolny.
Pułkownik
 • 2 / 0
może to zaskakujące ale byłem pewien, że trenują 2 razy dziennie i 1 bezpośrednio przed meczem
Generał dywizji
 • 3 / 0
Nie zastanawiałem się nad tym, ale myślałem, że u nas są standardy europejskie.
~Fan87
 • 2 / 1
Może w koszykówce i siatkowce to tak. Na zachodzie trenuje się raz dziennie podczas sezonu, ale na dużej intensywności.
Marszałek Polski
 • 17 / 6
Dobra - krecha i to gruba.
Panie Czesławie - u mnie ma pan na start maksymalny kredyt zaufania i pełne wsparcie. Należymy do tej samej rodziny.
Myśl, praca, walka.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Ok, u mnie mimo że nie zareagowałem pozytywnie na wieść o zatrudnieniu tego trenera także gruba krecha i wsparcie.
Trudno torpedować trenera naszego klubu, skoro już nim jest to w naszym interesie aby mu się udało.
Michniewicz sporo inwestował w siebie, w takim razie mówię sprawdzam i czekam na efekty jego pracy - oczywiście nie oczekuję cudów w tydzień. Zawsze oceniam co rundę a najlepiej co sezon efekty.
Major
 • 2 / 0
Alaryk.. pełna zgoda
Musiałem przetrawic ostatnie perturbacje i na chłodno podejść do tematu
Ode mnie wsparcie dla Trenera....
Czas pokaże jaka to była decyzja
Starszy sierżant
 • 2 / 0
czy ta krecha jest tak gruba jak Pan Czesław?
Generał broni
 • 0 / 0
Dołączam do waszego spojrzenia na obecną sytuację .
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Zamoj - grubsza:):):)
Po prostu człowiek w Legii, zwłaszcza na starciepowinien mieć komfort pełnego wsparcia od kibiców. Takrozumiem swoją rolę
Starszy sierżant
 • 1 / 1
@Alaryk
nie może być grubsza Pan Czesław jest najgrubszy
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Jak Elvis?
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Thick as a brick.
(Jethro Tull)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Fats Domino
Generał
 • 10 / 6
Skoro Boruc ma problemy zdrowotne to najwyższy czas na zmianę w bramce.
Starszy sierżant
 • 7 / 8
Są ludzie którzy będą o tym decydować a ty ta osoba nie jestes
tez jestem za zmianą, Artura uwielbam , ale jego czas już minął , a była szansa zatrudnic Steinborsa , ktory wybrania Jadze mecz za meczem.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Może Miszta zadebiutuje choć wątpię żeby to miało być w tak ważnym meczu jak Dirta czy Karabach
Chorąży
 • 3 / 0
narazie to trzeba ustawić obronę, bo jaki by bramkarz nie stanął to nie obroni wklepywanej piłki z 5 metrów w drugi koniec bramki. Na ta chwilę to jest tragedia w defensywie. Jędza bez formy, Remmy wiecznie spóźniony, Wieteska słaby, Stolarski dobrze gra do przodu ale z tyłu popełnia błędy, Lewczuk ostatnio trochę pechowy. To są moje odczucia, ale podobne mam też o innych formacjach. Chcę wierzyć że się odblokują i zaczną znowu grac przyjemnie dla oka.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Ale taki Miszta w lidze załatwia temat młodzieżowca
Major
 • 2 / 0
1313 - wywołujesz temat który może przynieść nową falę wrogów Michniewiczowi.Wcale nie wykluczam ,że w od wczoraj Michniewicz kombinuje nad pewniakiem wśrod mlodzieżowców i próbuje wycenić albo porównać obsadę bramki Boruc/ Miszta kontra obsadę DP Slisz/np. Martins .To może być pytanie nie na dzisiaj bo jest organizator gry w osobie mlodzieżowca ( chyba pewnik w ukladance Michniewicza) ale kto to wie co siedzi w glowie Michniewicza ? Na podstawie tego co mówì i jak dzialal jako selekcjoner U21 to świetny analityk ,co może powodować zaskakujace wybory ( na niektorych pozycjach) zwlaszcza po doświadczeniach ze stabilną ( niezmienną) i przewidywalną obsadą Vukovica.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Kamasutra - o kvrwa, jak się wściekłem, że Steinborsa nie wzięli. Zdecydowanie nr 1 ligi, żadne tam Kuciaki.
Podporucznik
 • 1 / 0
Taa wpuść świeżaka albo Cierżniaka na puchary, to sam będziesz prosił o powrót Boruca do bramki.
Chorąży
 • 4 / 4
Zastanawiam się dlaczego nasze orły nie trenują dwa razy dziennie.Umiejetnosci Messiego nie posiadają,więc jest co ćwiczyć.A za to co odwalają w tym sezonie powinni zostać zamknięci w LTC na mini zgrupowaniu,aż do meczu z Karabachem.Wtedy mogliby się skupić tylko na tych najważniejszych dla klubu meczach
Pułkownik
 • 0 / 0
Jakby jakiś trener to zarzadzil, to mógłby się już pakować.
Ja bym ich zamknął co najmniej do nastepnej przerwy na reprezentację, a najlepiej do końca rundy. Po co się rozdrabniać?
Kapral
 • 10 / 0
Dajcie trenerowi Czesławowi luz... Choćby z tego powodu, że każdy powinien dostać swoją szansę. Nie jest trenerem na dorobku. Ma swoje osiągnięcia. Młodzieżówkę - mając oczywiście dobrych zawodników- ładnie poprowadził. W Legii piłkarze są... brakowało trenera, który mocniej dokręci śrubę. Miejmy nadzieję, że trener Czesław ma odpowiedni klucz... i nie będzie się go wahał użyć. Porażka w Legii oznacza porażkę w walce o dorosłą kadrę...
Generał dywizji
 • 5 / 1
Jeszcze opykamy Milan lub Arsenal w LE.
Generał broni
 • 0 / 2
"Choćby z tego powodu, że każdy powinien dostać swoją szansę"
To kto następny w kolejce? Trzeba dać szansę przynajmniej kilku trenerom z eklasy.
Szeregowy
 • 1 / 0
Mocno zaczął, zobaczymy jakie i kiedy będą efekty. Nowa miotła zadziała ale co potem?
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Zależy jak to wszystko poukłada. Zapowiada się ciekawie
Hmm czyli Karbo na 8
Marszałek Polski
 • 0 / 1
No i fajnie. Gwilia na zmiane
Starszy sierżant
 • 3 / 1
Czesio czuje się jak pulpecik w sosie :) ciekawe co z tego wyjdzie
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Oby nie klops
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Może medalion?
Generał dywizji
 • 4 / 8
Słowo klucz ,europejska dawka treningowa ! Tego brakowało od czasów Stasia ! Wiadomo na początku mogą nawet rzygać ,ale za chwilę będą za to wdzięczni trenerowi !
Generał dywizji
 • 2 / 1
To ciekawe, bo w sobote miał podobno drobny uraz.
Kapitan
 • 10 / 2
"Wszyscy mają dokładnie wiedzieć, co robić na boisku" - to mi się podoba, bo w niektórych meczach to chyba wiedzieli tylko, że mają grać długą piłkę na Pekharta.
~CVADSVSDFBGD
 • 0 / 2
Na te chwile ladnie gada....okaze sie w praniu
Pułkownik
 • 1 / 0
Bo to dokładnie mieli robic - mam nadzieje ze jednak sa w stanie zapamietac wiecej niz jeden schemat..
Generał
 • 0 / 0
Rok temu wiedzieli, teraz nie wiedzą - dziw nad dziwy...
Chorąży
 • 6 / 0
Czesiek zakasał rękawy.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Będzie się działo
Sprawia wrażenie człowieka, który wie co robi. Trzymam kciuki.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
To już coś
Czyzby Czeslaw zamierzal porzucic od miesiecy szlifowany schemat lagi na Pekharta?
Kapral
 • 1 / 0
Może Pekharta zastąpi Gwilia jako wysunięty napastnik?
Generał dywizji
 • 5 / 0
Oj chyba tak.Trener Drity nie jest zadowolony.
Pułkownik
 • 1 / 0
zmyli wszystkich i zagra tak samo ;-)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Najwyższy czas. I w końcu Luqi na rozegraniu mam nadzieję
Podporucznik
 • 6 / 2
Mam nadzieje, że zacznie w końcu bronić Cierzniak ewentualnie Miszta. Boruc zdrowia i formy nie oszuka.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nie gadaj, bo miał ładne interwencje. Wiadomo że wiekowy ale da radę na zmianę z Misztą
Tak dlugo jak tylko jeden mecz w eliminacjach, i potencjalne decydujace karne, Boruc w bramce.
Generał brygady
 • 0 / 0
Boru w meczy z Górnikiem niestety bardziej przypominał ręcznik. Przykro to pisać, ale taka prawda.