Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

25.04.2021 18:56

(akt. 17.09.2021 23:04)

Kobiecy zespół Legia Soccer Schools w pierwszym wiosennym spotkaniu IV ligi mazowieckiej pokonał Gosirki Piaseczno 7:0 (5:0). Legionistki przeważały przez cały spotkanie i w żadnym momencie spotkania ich zwycięstwo nie było zagrożone. Wynik spotkania mógł być zdecydowanie wyższy, ale skutecznie między słupkami interweniowała bramkarka gospodyń, który kilkukrotnie wygrała pojedynki z legionistkami.

Opóźniony o cztery tygodnie z powodu obostrzeń pandemicznych start rozgrywek zaburzył przygotowania do sezonu, ale jak widać nie wpłynął na formę zespołu mającego jasny cel jakim jest awans do III ligi.

Wzmocnione w przerwie rozgrywek Legionistki ruszyły z animuszem i już w drugiej minucie objęły prowadzenie po strzale Amelli Przybylskiej, która strzeliła swoją 19 bramkę w rozgrywkach. Przewaga Legia Ladies była bardzo wyraźna i jeszcze przed przerwą zdobyły kolejne cztery bramki. Na listę strzelczyń wpisały się Maria Komala, dwukrotnie Olga Miszczak oraz kapitan Magdalena Zduńczyk, która dalekim strzałem spoza pola karnego pokonała bramkarkę Gosirek.

Wysokie prowadzenie do przerwy dało szanse trenerowi Dariuszowi Radko na wprowadzenie zmian i przetestowanie szerokiej kadry zespołu. Łącznie w drugiej połowie trener przeprowadził aż siedem zmian. Obraz gry nie uległ zmianie, legionistki nadal w pełni kontrolowały grę i mimo olbrzymiej liczby sytuacji w drugiej połowie obejrzeliśmy tylko dwie bramki, które strzeliła nowa napastniczka Legia Ladies Marta Syta.

W przekroju całego spotkania dominacja legionistek nie podlegała dyskusji i wynik mógł być jeszcze zdecydowanie wyższy. Od większej porażki ochroniła piłkarki z Piaseczna ich doświadczona bramkarka Kaja Ożgo, która kilkukrotnie wygrała bezpośrednie pojedynki z legionistkami, a także obroniła rzut karny w pierwszej cześci meczu.

Dziś w składzie zobaczyliśmy kilka nowych zawodniczek, które dołączyły w przerwie zimowej i miały duży wpływ na dobrą grę zespołu (po dwie bramki zdobyły Olga Miszczak i Marta Syta) co jest dobrym prognostykiem przed kluczowym meczem o awans z Jantarem Ostrołęka jaki legionistki rozegrają za dwa tygodnie przy Łazienkowskiej.

Gosirki Piaseczko - Legia Soccer Schools 0:7 (0:5)

Bramki: Amelia Przybylska (3'), Maria Komala (16'), Olga Miszczak (22', 45'), Magdalena Zduńczyk (28'), Marta Syta (70', 79').

Skład Legii: Młynarska - Biesiada (0' Bodecka), Zduńczyk, Marciniak, Połosa (60' Szczypka), Hajkiewicz (60' Bloch), Komala (46' Syta), Chmielewska (52' Koza), Przybylska, Miszczak (50' Rachoń), Staszewska (46' Syperek).