Mocny trening legionistów

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

13-06-2018 / 23:15

(akt. 12-12-2018 / 19:04)

Piłkarze Legii Warszawa w środę uczestniczyli w dwóch treningach. Wieczorne zajęcia trwały dwie godziny i były bardzo intensywne. Zaordynowano m.in. grę na całym boisku, w której gole jednak nie padły. Okres przygotowawczy mistrzów Polski zaczyna się od mocnego uderzenia.

Zdjęcia z treningu (fot. Marcin Szymczyk)

Legia w poniedziałek trenowała dwa razy. Pierwsze, poranne zajęcia, zostały utajnione przez klub. Dziennikarzy poinformowano za to o drugim treningu. Ten trwał przez dwie godziny, a piłkarze musieli się mocno wysilić. Sztab szkoleniowiec szybko "przykręcił śrubę".


Na zajęciach zabrakło Jarosława Niezgody, który wciąż nie doszedł do zdrowia po kontuzji pleców z poprzedniego sezonu (więcej). Nie było również Łukasza Brozia, któremu wygasa kontrakt z klubem i raczej nie zostanie przedłużony oraz grupy zawodników, którzy mają dłuższe urlopy (Sebastian Szymański, Krzysztof Mączyński, Marko Vesović, Dominik Nagy). Do Rosji w środę dolecieli Michał Pazdan Artur Jędrzejczyk. Obaj przygotowują się z reprezentacją Polski do rozpoczęcia mistrzostw świata.


Na wieczornym treningu było sporo biegania. Kolejnymi kółkami i długościami rozdzielone były poszczególne ćwiczenia. A te byly na dużej intensywności. Był tor po którym legioniści biegnąc w ogóle się nie zatrzymywali, a przy tym podawali sobie piłkę i oddawali kolejne uderzenia. Ładne gole zdobywali m.in. Michał Kucharczyk czy Brian Iloski. Wrażenie robiły również interwencje legijnego Benjamina Buttona czyli Arkadiusza Malarza. Nad całością czuwał cały sztab, a pierwsze polecenia po polsku wydawał nowy asystent Klafuricia, Ivan Prelec.


Ważną częścią zajęć był mecz na całym boisku, w którym rozegrano dwie połowy. Naturalnie nie trwały one po 45 minut, ale zawodnicy mogli się zaprezentować szkoleniowcom. Wobec braku jednego gracza, w rolę skrzydłowego w ekipie "Różowych" wcielił się członek sztabu, Paweł Kozub. Wypadł na tyle dobrze, że Klafurić po zajęciach krzyczał do dyrektora technicznego, Ivana Kepciji, że musi szykować kontrakt dla Polaka.


W trakcie gierki gole nie padły, choć blisko szczęścia był najpierw Sandro Kulenović, który trafił w słupek będąc sam na sam z Radosławem Cierzniakiem. Chorwatowi podawał Kasper Hamalainen, który w trakcie zajęć był opatrywany przez medyków, ale szybko wrócił na boisko. Potem okazję miał Kucharczyk. Skrzydłowy oddawał jednak strzał z trudnej pozycji, a między słupkami poradził sobie Radosław Majecki. Składy obu ekip wyglądały następująco:


Różowi:
Malarz (Cierzniak) - Nawotka, Astiz, Żyro, Hołownia - Michalak, Cafu, Antolić, Kozub - Hamalainen - Kulenović.


Zieloni
: Cierzniak (Majecki) - Hildeberto, Remy, Philipps (Kopczyński), Hlousek - Iloski, Pasquato, Kopczyński (Philipps), Kucharczyk - Radović - Eduardo.


Kolejne zajęcia odbędą się w czwartek. Jednostka treningowa planowana jest na godzinę 18:00. 

Komentarze (25)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Zastanawia mnie co z tym Hildeberto

Może jak w składzie jest jeszcze jeden Portugalczyk(Cafu) to trochę łatwiej będzie mu się zaaklimatyzować i ogarnąć?
Domyślny awatar Porucznik
 • 1 / 0
Gość ma potencjał.
 • 2 / 0
Kulenović w Italii posiedział na siłce. Noga jest. Ciekawe czy coś z niego będzie?
~Geres
 • 0 / 0
Malarz
Jedza Pazdan. Remy. Hlousek

Antolic Cafu

Vesovic. Szymański Nagy

NiezgodaI wyglada to całkiem spoko
~Olo
 • 1 / 0
Junco chcą zwolnić z Wisły !!!!
Brać go do Legii !!!! Miodek nie spij !!
To byłby najlepszy transfer !!!!!!
~Borsalino
 • 0 / 0
Z przykrością stwierdzam, iż zbyt wielu mamy zaawansowanych wiekowo piłkarzy i to niestety musi się zmienić. Są realne pieniądze do zarobienia w Europie oraz wyzwanie którym jest MP, więc niech ktoś z zarządu dokona analizy gdyż nie jest to turniej lecz praca przez cały rok i taki "Peszko" nie ma racji bytu z uwagi na robienie atmosfery.
takie pytanie - może mnie coś ominęło, ale co z Jodłowcem? Wraca? Zostaje w Piaście?
ok, już znalazłem info
~1500
 • 0 / 0
Zostaje w Piaście.
~Sobieryba
 • 3 / 0
z innej beczki
jesteśmy na mundialu Stachu przed meczem pokazał L ke poszło w świat!
~saxo grammatyk
 • 0 / 0
"Był to po którym legioniści biegnąć w ogóle się nie zatrzymywali, a przy tym podawali i oddawali kolejne uderzenia". Kurka, nie ogarniam - polska język, trudna język.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
na drugim zdjęciu Rado ledwo zipie reszta lajcik
~Piotrr
 • 0 / 0
Nie ma to jak oceniać dyspozycję zawodnika na podstawie zdjęcia :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nie ma to jak wszystko brać śmiertelnie poważnie
No tak wyszedł na tym zdjęciu
To w jakiej jest dyspozycji to inna bajka
Domyślny awatar Chorąży
 • 0 / 0
JohnoQ, Rado na tym zdjęciu wygląda jakby miał około 45 lat!
Ale chyba bębna nie widać. To dobrze.
Pułkownik
 • 0 / 0
dziś spotkałem Rado w Costa na Solcu,

nie było widać żadnego bebzona - chłop wciął się za siebie,

zapewne nie jest to już zawodnik na pierwszy skład, ale na pewno jeszcze wielokrotnie da nam chwile szczęścia!
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 1 / 0
W kwestii nowego trenera cieszy, że dwa treningi nie jeden. Musimy perfekcyjnie wykorzystać okres przygotowawczy ponieważ wzmocnień nie będzie tylko uzupełnienia składu. I takie pytanie gdzie jest Wieteska?
Domyślny awatar Major
 • 1 / 0
Dokładnie. Mam nadzieję, że piłkarze będą też poświęcali więcej czasu na pracę indywidualną. Że stałe fragmenty będą dopracowywane. Nie sprawdzałem, przyznaję, ale na bazie spotkań Legii, które obserwowałem, wydaje mi się, że w ostatnich latach mimo obecności rosłych obrońców(Jędrzejczyk, Lewczuk, Hlousek, Remy, Dąbrowski) mało zdobywamy bramek po dośrodkowaniach z rzutów wolnych lub rogów. Bramki bezpośrednio z rzutów wolnych to rzadkość. Strzałów z dystansu też nie ma wiele. Myślę, że to jest suma elementów, które wytrenowane mogą dać wielką korzyść w trudniejszych meczach.
Pozdrawiam.
Troche jednak wstyd, ze redakcja nie widzi roznicy miedzy Antolic i Antolovic...
Swoja droga takie chlopaki jak Nagy czy Berto mogli sie lekko zdziwic widzac prawie same nowe twarze, zwlaszcza ze nie ma Pazdana, Jedzy, Maki itp
Generał
 • 0 / 0
a w tle na zdjeciu Berto znowu mnie pozytywnie zaskakuje, co prawda stoi daleko, ale bebzona nie widać:)
~aaaaa
 • 0 / 3
wciąga brzuch to raz a dwa ze po 10 kebsach bierze espumisan żeby nie było wzdęć...................
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 2
Ja widziałem inne zdjęcia w necie i wcale jakoś nie schudł, dalej jest betonowym bloczkiem
Domyślny awatar Plutonowy
 • 0 / 0
To jedna wielka brednia. Spotkalem go pod stadionem, jak wychodzil z badan po meczu z chyba Wisłą Płock (doznał wtedy kontuzji). Brzucha brak
Kapitan
 • 0 / 0
On jest zbity taka budowa ciała za to Rado to ma FAT :)