Montpellier zainteresowane Mateuszem Wieteską

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

09-06-2018 / 13:50

(akt. 22-12-2018 / 10:16)

Mateusz Wieteska dopiero co pokazał się w ekstraklasie, a już wzbudził zainteresowanie klubów zagranicznych. 21-letnim obrońcą bardzo poważnie interesuje się francuskie Montpellier. Aby pozyskać piłkarza, musi wyłożyć na stół minimum dwa miliony euro. Tyle oczekuje Legia.

Francuzi wiedzą, że nie jest to wygórowana suma jak na piłkarza w tym wieku. Śledzili jego występy w minionym sezonie w barwach Górnika Zabrze. Siedem bramek, jakie zdobył w 35 spotkaniach ekstraklasy, musiały zrobić na nich wrażenie. Na mistrzu Polski także: klub z Łazienkowskiej skorzystał z zapisu w umowie i wyłożył około pół miliona złotych, by z powrotem sprowadzić piłkarza do siebie. W poniedziałek Wieteska ma się zjawić przy Łazienkowskiej, tego dnia legioniści wracają do treningów.

Komentarze (114)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Generał
 • 0 / 0
Moje pytanie brzmi... Czemu rok temu Magiera mu nie dał szansy??? Wszystkich młodych sprzedamy i co dalej??? I jeszcze jedno.. Dziwota że młodzi odchodzą albo widać gdzieś żal.. Ilu było wypożyczanych, aby potem grać w rezerwach lub nie wrócić.. Ilu wypożyczanych po tych wypożyczeniach faktycznie mocno weszło do Legii. Jędza, Kosecki.. I tyle. Reszta to epizody lub często jak raz byli wypożyczani to potem ciągle aż do końca umowy. No i teraz jeszcze Niezgoda. Bo w Ruchu trafiał.

A ja się pytam.. Czemu taki Arak, Mazek czy kilku nawet jednej szansy nie dostali. Czemu Kuba Szumski nie ma żadnego oficjalnego meczu. Mateusz ma prawo myśleć " Zagranicą będę grzał ławę, ale za lepsza kasę". Bo u nas Wieteska ma szansę gry jak odejdzie Pazdan. Wtedy faktycznie Klafurić może zaryzykować i obok Remiego wystawić Wietesa.

Lech bierze grubą kasę za młodych, bo ci młodzi grają. U nas jedyni młodzi którzy wyrośli w Legii i Legia zarobiła to Rybus i Borysiuk. No i na Furmanie był zarobek, ale raczej wyrósł przeciętniak A tak to pół na pół. A nawet nie. Poszukajcie ilu fajnych chłopaków było w Legii, dobrze się zapowiadała, a teraz null.

Obcokrajowcy zajmują miejsce. I nie chodzi, że nagle ma być 3\4 młodych. Tylko jakoś ich powoli wprowadzać. Berg dawał szansę to źle. Potem żaden szansy już nie dostał niestety.
~.,.,.,.,
 • 0 / 1
problemem Legii jest Janusz Mioduski i wybrani przez niego trener i dyrektor sportowy

Klaf na razie się broni wynikami ale to co za nim (kilka meczów w końcówce sezonu) to nie ma nic wspólnego z tym co go czeka teraz. Musi przygotować niekompletną drużynę na początek sezonu, zastąpić Pazdana, wprowadzić Michalaka i może Wieteskę oraz wypadałoby w końcu zdobyć SP.

Natomiast Kapeć ija zasłynął dilem zamiany najlepszego ligowego obrońcy na przygłupa łapiącego czerwone kartki i osłabiającego zespół.
Ok., pozostali którzy przyszli zimą poza żółwiem Edkiem są solidni ale nie najlepsi na swoich pozycjach w tej kasztaniarskiej ligowej młócce.

Skoro na tych dwóch strategicznych pozycjach Janusz zatrudnia amatarów bez doświadczenia to musimy się liczyć z tym, że takich bezsensownych ruchów jak Dąbrowski-małrycy czy pomysł wymiany z klubikiem spod laski naszego wychowanka Michalaka na frankoskiego z dopłatą będzie więcej.


Oby nas nie opuściło szczęście bo chyba nikt nie dostrzega fachowości w zarządzaniu, szkoleniu, polityce transferowej i ładnej dla oka gry naszej drużyny.
Domyślny awatar Podporucznik
 • 1 / 0
Janusz - to Ty jesteś dzieciaku, albo wtyko Leśnego.
Masz o piłce takie samo pojęcie jak o osobie Przezesa.
Domyślny awatar Sierżant
 • 1 / 0
szkoda że tylko 2 mln ale:
1) gdzieś tu na legia.net czytałem że Wieteska miał taką klauzulę w kontrakcie że Legia może go odkupić z Górnika za drobne i Górnik nie ma nic do gadania ale sam Wieteska musi się zgodzić - jeżeli tak to proste, zgadza się wrócić do Legii jeżeli ta nie będzie mu robić problemów w transferze zagranicznym i wtedy musimy go puścić chyba że na siłę go zostawimy jeszcze w Górniku.
2) co do ogrywania młodych to zgadzam się z opiniami tych że postawienie na niego to powiedzmy +2mln euro przy transferze za rok ale stracone X punktów w lidze po jego błędach. Nam przede wszystkim zależy na wynikach, ma być mistrzostwo, mają być puchary, a młodych niech promuje amica czy inni.

Podsumowując, jeżeli te 2mln Euro pójdą na solidne transfery do klubu to jestem na tak.
~
 • 0 / 0
Dokładnie tak.
Dodam tylko, że jeszcze nie widziałem w polskiej piłce przełożenia sprzedaż:zakup 1:1. Najbardziej bałem się w Lechu, że zainwestują kasę za Bednarka, ale wyszło jak zawsze. Teraz też bym się nie spodziewał 2 mln w inwestycje, ale nawet 1 mln pozwala na zakup solidnego gracza typu Antolic, będącego w polskiej lidze wzmocnieniem.
Porucznik
 • 1 / 0
Uważam, że jeżeli Wieteska zostanie sprzedany za te 2 mln to cała kwota powinna być wydana na jednego obrońce, nie na kilku zawodników. Powinniśmy kupić już ukształtowanego piłkarza powiedzmy max 24 letniego. Wtedy to faktycznie będzie dla Legii korzystne.
~Ddd
 • 0 / 0
@xtro wierzysz, że 2 mln zostaną przeznaczone na transfery w obliczu rzekomych problemów finansowych ?
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 2
Wiecie co, powinnismy napisac protest! Taki Reca idzie za 4 mln E, a ja się pytam, co z Turzynieckim?
Jeśli Reca 4, to Turzyniecki przynajmniej 6. Co tam 6, Turzyniecki wiek ma podobny a nosił przecież koszulkę Legii, więc bez kozery powiem, przynajmniej pintnaście milionów Euro się należy. I żadnej wyprzedaży za bezcen! 15 mln należy się jak psu buda. Jutro idą z pismem do władz Atalanty Bergamo.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
ale ty mundry jesteś
Generał
 • 4 / 0
no no kupią go za 6 mln euro razem z zerwanymi więzadłami w lewym kolanie, no tak masz rację
Opcje są cztery:

1. sprzedamy, rozwinie się, zarobimy na kolejnym transferze,
2. sprzedamy, nie rozwinie się, wróci, zrobiliśmy tyle, za ile sprzedaliśmy,
3. nie sprzedamy, rozwinie się, sprzedamy z jeszcze większym zyskiem,
4. nie sprzedamy, nie rozwinie się, wypożyczymy albo sprzedamy za mniej.
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
Opcja 3 wymagałaby regularnej gry w 1 składzie. Kadra - mówimy tu o regularnych długich występach - wytrzyma jednego powiedzmy Majeckiego albo Michalaka (o Szymańskim nie piszę, bo on już się liczy za seniora), ale dodaj jeszcze Wieteskę i Kwietniewskiego i o jakie miejsca będziemy się bili w polskiej lidze, nie mówiąc o EL?
~Dramat
 • 0 / 1
Jeśli zostanie sprzedany za dwa miliony, to stracę wiarę w tą politykę. Reca idzie za dwa razy więcej... Poza tym widząc komentarze, że nie lapal się do skladu to też mniej trochę rozsmieszylo. Przez sezon zrobił kolosalny postęp i uważam, że gość dałby teraz radę. Czas zacząć się cenić. A zresztą, co ja tam wiem...
Domyślny awatar Plutonowy
 • 0 / 0
Arkadiusz Reca jest lewym obrońcą albo lewym pomocnikiem. Jako lewy obrońca strzelił 3 gole i miał aż 6 asyst. Takich piłkarzy brakuje w całej Europie - z dobrą lewą nogą, niezłym podaniem i niezłą grą obroną. Do tego jest młody (22 lata), a ma sezon więcej w ekstraklasie niż Wieteska.

Wieteska jest młodszy, strzela gole, ale jest graczem raczej defensywnym. No i prawonożnym. 2 mln euro to niezłe pieniądze - pewnie po sezonie u nas kosztowałby 2x, ale pytanie brzmi czy mamy czas i czy możemy ryzykować wprowadzanie go na tym poziomie...
Uważam że 2 mln euro nie jest źle choć mogłoby być więcej, realia są takie że mamy wielu wychowanków co bujają się na wypożyczeniach w wielu klubach słabszych i nie rokują na przyszłość w Legii a często trzeba płacić im pensję bo nie sądzę że kluby na wypożyczeniu płacą im.Wiem że ceny są słabe ale jakbyśmy w na rok sprzedawali 3 4 młokosów nierokujących na przyszłość w Legii i zasilali budżet naszego klubu dało by to jakiś zastrzyk dla klubu.
Uważam, że to dobra decyzja chłopak miał problemy by łapać się do składu Legii. Jak ma kiblować na ławce, to lepiej niech idzie i próbuje szczęścia z innymi trenerami, we Francji dają dobrą szkołę footballu, a jeszcze lepiej (dla WIeteski) jakby odszedł do Włoch do jakiegoś słabiaka.
Domyślny awatar Sierżant
 • 0 / 0
Tacy zawodnicy jak Wieteska czy Michalak powinni pograć w Legii ze 2 lata . Wypromowali by się i poszli za grubą kasę za granicę ale do nas wolą sprowadzać zagraniczny szrot . Na kim się najwięcej zarabia na młodych polakach . 2 miliony euro to desperacja i świadczy o tym że klub nie ma ani pomysłu na takiego zawodnika ani kasy bo sprzedaje go za drobne . Taki Reca zostaje sprzedany za 4 miliony, Piątek też za 4 miliony euro . Bednarek 6 milionów Euro , za Gumnego Lech chciał 6,5 miliona euro i jak by nie problemy zdrowotne tego zawodnika to pewnie by za tyle odszedł itd .
Domyślny awatar Kapitan
 • 1 / 0
Wszyscy oni grali w pierwszych składach swoich drużyn i tam zdobywali doświadczenie kosztem błędów, które ich kluby kosztowały punkty. Rozumiem, że chętnie byś się zamienił z Lechem, 6 mln za młodego w budżecie kosztem trzeciego miejsca w tabeli?
Domyślny awatar Chorąży
 • 0 / 0
Yorick, jestem pewien, że regularnie grający Michalak i WIeteska w Legii nie dość, że by się rozwinęli bardziej, to i tak by nie wypływali na obniżenie jakości gry. A wręcz przeciwnie. Jedno nie wyklucza drugiego. Tacy gracze w otoczeniu bardzo dobrych graczy zyskują na pewności i jakości gry. Legia w ubiegłym sezonie straciła tyle punktów to by i tak ich ewentualne błędy niewiele by kosztowały.
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 1
Fuska, jeszcze Kwietniewski powinien grać w pierwszym składzie, to już w ogóle byśmy zdobyli mistrza w cuglach. A z Majeckim zamiast Malarza to pewnie bysmy się nawet do LM dostali.
Domyślny awatar Chorąży
 • 0 / 1
Kwietniewski ma poważną kontuzję towarzyszu, a Majecki będzie grał z Malarzem na zmianę vide Szczęsny z Buffonem. Moja prognoza to 2/3 meczów Arek, reszta Radek. Trener Dowhań wie co robi, a jego zdanie jest kluczowe, bo jest niezwykle klasowym trenerem golkiperów.
Legia - projekt Biedronka.

Jak my się sami nie szanujemy to kto ma nas szanować? Przychodzi sobie klub, rzuca jakieś drobniaki i wyciąga Prijo, Moulina, Vadisa... Zaraz sprzedadzą Remy`ego za 2 mln i powiedzą, że to świetna oferta bo był za darmo. Miodek jak chce budować zespół na TOP 30 w Europie, to niech lepiej poszuka dobrego lekarza.... takiego od głowy.

Co do Wieteski. Gość młody, ograny, po świetnym sezonie w Górniku. Czemu nie dać mu szansy obok Pazdana czy na prawej obronie? To samo zaraz będzie z MIchalakiem. Wróci do Legii, pojedzie na obóz, a w międzyczasie sprowadzi się jakiś wynalazek który będzie musiał grać, a MIchalaka odda się byle gdzie, bo niby nie wygrał konkurencji. Dajmy sobie już spokój z tym sprowadzaniem magików i stawiajmy na naszych skoro coś już w tej lidze znaczą.
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Sprawa,z Michalakiem to mnie tak trochę dziwi, a bardziej nawet wkurw.ia.

Za Magiery podczas letnich przygotowań koleś ciągnął całą grę, do przodu, rozpędzał się do linii, dogrywał piłki do DCC i padały bramki (dokładnie tak samo jak w Płocku). Stąd mówiło się, że DCC jest wygranym letnich przygotowań. I jeden, w nagrodę poszedł na trybuny, a drugi do Płocka. ...................... A potem przyszło Ferrari i inni i oni musieli grać, bo przecież tacy ładni, zagraniczni, za gruby hajs......... I cały schemat letnich przygotowań poszedł się.......
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Czasem w naszym klubie nie ma logiki w postępowaniu . Zobaczymy jak teraz to będzie wyglądało .Całkiem niezła kasa wpadnie nam za udział naszych w MŚ w Rosji około 2 milionów zł.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 1
Tak czytam i wychodzi że za slaby na Legią a w sam raz na Montpellier ? Za słaby na klub sprzedający za 2mln a dobry na klub sprzedający za 16 mln ?
Jakby tak z boku stać to powiedziałbym że eklapa jest dużo wyżej niż Ligue 1
Mamy zostawić i promować kiksiarza, bo interesuje się nim średniak Ligue 1?

Może wody?
~Ddd
 • 0 / 0
@podladowiec no tak, my przecież sprzedajemy zawodników tylko do top 5 w swoich ligach.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 1 / 0
Kwestia spojrzenia ... juz kiedyś zrezygnowalismy z goscia ktory po kontuzji mógł grać co najwyzej na pastwiskach, przygarnal go ostatecznie Bayern
~AndyW
 • 0 / 0
Średniak Ligue1? Ta Ligue 1 przerasta naszą kartoflaną ligę i to sporo. Kopiemy się po czołach we własnym sosie, przychodzi wyjazd do Kazachstanów, Armenii czy innego kraju trzeciego świata i w papę. Lewandowski też był za słaby na Legię swego czasu. Śmiech. Tu jest Biedronka albo targowisko a nie Legia.
Żaden argument. Mamy ciągnąć za uszy kiksiarza, który w lidze wyróżnił się tylko tym, że strzelił kilka bramek, bo 12 lat temu ludzie, którzy od dawna w Legii już nie pracują, pozbyli się Lewandowskiego? Podążając tym tropem rozumowania, Legia musiałby mieć w kadrze z 50 zawodników i trzymać na kontraktach wszystkich tych Trochimów, Korzymów, Łukasików, Cichockich, Gąsiorów i tym podobnych, bo Lewandowski w 2006 roku.

Skauci Montpellier, z całym szacunkiem dla nich, żadną wyrocznią nie są. Ich sprawa kim się interesują i na mnie nie robi to żadnego wrażenia. Nie oni będą ustalać, kto jest dobry na Legię a kto nie. Niech go biorą czym prędzej. Wieteska grzejąc w Legii ławkę lub trybuny swojej wartości już nie podbije. Nic więcej go tutaj nie czeka.
~Ddd
 • 0 / 0
w przypadku odejścia Pazdana ew. Jędzy i bardzo młodym Astizie wg. Ciebie nie jest żadną alternatywą?
Przykład Lewandowskiego będzie chyba przytaczany do końca ludzkości. Ciekawy tok rozumowania, przecież nie wiadomo, jak potoczyłaby się kariera Lewandowskiego w Legii jakby został, czy nie skończyłby jak Paluchowski czy Polniak. Tak naprawdę to ani Legia ani Lewandowski źle na tym rozstaniu nie wyszły. Ja w przeciwieństwie do ubolewających nad pozbyciem się Lewandowskiego nie mam pewności czy Wdowczyk, wolący stawiać na Gottwlada, Kucharskiego, Szałachowskiego, Włodarczyka i Eltona, dałby mu szansę gry w I drużynie, a następnie Wesoły Janek co zdusił karierę Adriana Paluchowskiego, który w wieku juniorskim oraz wczesnym seniorskim prezentował dużo wyższe umiejętności od Lewandowskiego.

Nie tkwię w głowach ludzi z Montpellier, ale czego może szukać tam Wieteska, jeśli Remy występował tam w rezerwach? Remy, poza tym, że strzela mniej bramek od Wieteski, miażdży go we wszystkich aspektach piłkarskiego rzemiosła. Wieteska chociażby z przyczyn, brzydko mówiąc, rasowych, nigdy nawet nie zbliży się do parametrów Williama. To co widzą w nim panowie z Montpellier to wyłącznie ich sprawa. Gdyby byli mili, to mogliby nam dać kolejnego takiego niepotrzebnego rezerwowego jak Remy w ramach transakcji bo wielce prawdopodobne jest, że okazałby się dla Legii dużo większym wzmocnieniem niż pozostawienie Wieteski.
~Ddd
 • 0 / 0
Wieteska to narazie skarb, niezależnie od braków. Nie mamy wielu młodych piłkarzy ogranych w eklapie. W obronie może grać co prawda Philips z Remim i wiekowy Astiz, ale wtedy tracimy alternatywy w środku. Odejścia Wieteski powinno być uzależnione od ew. losów Pazdana i Jędzy.
~Ddd
 • 0 / 1
Przy tak dobrej grze Polaków we Włoszech powinniśmy trasferowac zawodników z pl za min 4-5 mln euro. Kiedy będzie na to lepszy czas ? W przypadku Wieteski jest pewnie inaczej. Pewne zgodził się na transfer powrotny tylko w wypadku zaakceptowania przez L transferu zagranicznego.
~AG
 • 0 / 0
Interes do zrobienia kupić Witeskie za 3mln. euro od Legii sprzedać Francuzom za 4 mln.euro .Do boju mądrale interes życia czeka.
Domyślny awatar Sierżant
 • 2 / 0
serio 2 mln ??? znowu 2mln. .. ponownie oddajemy zawodnika za 2 mln ? Lech sprzedaje swoich za 6mln. Płock Rece za 4mln, a my dalej po 2 mln rozdajemy każdego. Juniora, najlepszego napastnika, czy gwiazdę ligi ...Czy ktoś na górze to ma coś nie tak we łbie ?
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 2
Daj spokój wiesz jak jest
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 2
Myślę, że skoro Reca z Wisły poszedł za 4, to z Legii mógłby pójśc za 6, gdyby oczywiście zagrał w niej sezon. Powiedzmy, że popełniłby 2 błędy, których nie popełnił Hlousek i Legia miałaby transfer za 6 mln, ale za to 4 punkty mniej w tabeli.
Fajny deal?
Kapitan
 • 0 / 0
Legia II 1:2 Polonia w 83 nie strzelamy karnego !!!
Domyślny awatar Major
 • 0 / 1
Jedno mnie zastanawia: "nie zagrał ani razu w Legii", "nie umie bronić", "Legia to nie Górnik" itp. To w takim razie co takiego znaleźli w nim skauci Montpellier, solidnej drużyny ligi francuskiej? Jest oczywiście przykład Kapustki. Ale przypominam sobie też, że gdy Linetty lub Kownacki mieli odejść do Włoch, również nie brakowało głosów, że zwłaszcza ten drugi sobie nie poradzi. Pytanie: czy naprawdę 2 mln euro to jest opór ile za Wieteskę można wyciągnąć? Czy nie mógłby dostać szansy w klubie?
Chyba, że rzeczywiście jakieś konkretne transfery czekają na gotówkę z tej sprzedaży.
Trudna sytuacja do oceny.
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
Już tu jestem parę miesięcy i widzę, jaki tu jest średni poziom intelektu (myślę, że nikt się tu nie obrazi, bo większość nie zrozumie, a reszta się zgodzi), więc nie spodziewam się cudów, ale wydawało mi się, że ludzie którzy już prawie 30 lat żyją w gospodarce rynkowej rozumieją przynajmniej najbardziej podstawowe zasady jej działania.

Proponuję prosty eksperyment. Proszę pójść na giełdę i swój samochód, za który kupcy dają 2 tys. złotych, sprzedać za 4 tys. Bo tyle jest wart :).

Ew. Legia powinna wystosować prostest do UEFA, że Atalanta swoje 4 mln E wydała na Recę zamiast na Wieteskę.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Ale sam byś się zdziwił że ktoś ci placi 2 tys za samochód o dwa lata młodszy niż ten co poszedl za 4 a marka ta sama
~ambitny
 • 1 / 0
No tak, widac ze jestes poczatkujacym i tutaj i na gieldzie i w zyciu.
1. kto ci kaze isc na gielde?
2. kto ci kaze sprzedawac samochod?
Na razie Wieteska jest na poczatku kariery pilkarskiej.
Jesli chce zostac dobrym graczem i zrobic kariere to:musi ostro trenowac, wyeliminowac braki, pokazac sie na arenie miedzynarodowej(najlepiej w Legii)
i wtedy; zostac wytransferowany.
Wowczas Legia zarobi dobra kase, Wieteska zarobi duzo wiecej i bedzie gral.
Teraz trafi do 2 druzyny i dopiero bedzie sie uczyl pilki.
Rok zmarnuje na lawie i mimo ze zarobi wiecej w Montperrier niz w Legii, to
szalu nie bedzie.
Moze sie powtorzyc sytuacja Wolskiego, ktory zmarnowal swa kariere pilkarska, chociaz zarobil troche kasy.
A czy Ty rozumiesz, że jakby się ten samochód warty 4tys. sprzedało za 2 tys. bo akurat w tej chwili nie ma kupca to się jest po prostu fatalnym biznesmenem?

Ile już takich przykładów było, że Legia sprzedaje bardzo tanio? Bereś, Prijo, Niko, Moulin z ostatnich dwóch sezonów. Vadisa nie liczę, bo był na ostatnim roku kontraktu
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 1 / 0
Rynek futbolowy rządzi się jednakże nieco innymi prawami. Mamy tu doczynienia z wieloma czynnikami wpływającymi na wartość produktu. Jednym z nich jest jego pochodzenie, czyli zarówno narodowość jak i klub, z którego dany gracz pochodzi. Na kształtowanie cen wpływ ma nie tylko jakość zawodnika, ale też polityka transferowa klubu, do którego piłkarz należy. Jeżeli klub ten godzi się na sprzedawanie nawet najlepszych piłkarzy za nie więcej 3 mln euro, to jednocześnie obniża wartość swoich piłkarzy w przyszłości. Mówiąc krótko: Legia oddając za bezcen albo swoich topowych piłkarzy, albo zdolną młodzież, zapętla się. Ciężko będzie się z tej karuzeli wyrwać i zmienić postrzeganie klubu przez zagranicznych "klientów". Dlaczego WP sprzedaje zawodnika prezentującego niemalże ten sam poziom co Wieteska, starszego, mniej uniwersalnego za 2 razy więcej niż my chcemy za Mateusza? Ktoś powie, bo Atalanta tyle daje, a to znaczy, że jest tyle wart. W końcu wartość produktu określa naogół to ile ktoś jest w stanie za niego zaoferować. I owszem tak to działa, ale mamy tu też doczynienia z czynnikiem polityki transferowej klubu. WP mówi, że nie musi sprzedawać tego piłkarza za mniej niż 4 mln euro. Buduje w ten sposób swój wizerunek, klubu który twardo stawia na swoim. Im nie zależy na tym by sprzedać gracza za wszelką cenę. Wiedzą też, że Atalanta dysponuje wystarczająco dużymi środkami, by zaoferować te 4 mln euro. A nawet więcej. Na końcu zawodnik przechodzi do Włoch i obie strony są zadowolone z dokonanej transakcji. Jeżeli słyszę ciągle, że Legia nie ma na nic pieniędzy, że nie ma ani inwestorów, ani nawet sponsorów na horyzoncie, budżet ledwo się spina, to niech nikogo nie dziwi, że denerwuję się gdy Legia oczekuje za takiego gracza 2 mln euro. Ja wiem, że to nie jest, żaden wirtuoz, ale też wiem, że jest tzw. transferowy "boom" na Polaków. Klubu mniejsze od naszego sprzedają piłkarzy na podobnym poziomie do Wieteski, a do tego starszych za co najmniej 2 razy większe kwoty. Jeżeli swoje największe talenty mamy sprzedawać za 2 mln euro, to może lepiej ograć takiego Wieteskę ( mamy naprawdę słabiutką PO) i sprzedać go za rok za 6 mnl euro. Zacznijmy się wreszcie cenić!
Domyślny awatar Porucznik
 • 1 / 0
Yorick, Legia nie musi sprzedawać Wieteski, nie pojechała z nim na giełdę, nie ma komornika na koncie. No chyba, że Ty gospodarkę rynkową rozumiesz tak, że jak ktokolwiek zaoferuje Tobie ofertę kupna to musisz ja przyjąć. Jeżeli tak to moze kupię od Ciebie samochód za 1zł forzucisz mi fo tego komplet opon i zwrot za ubezpieczenie oraz ewentualne zwrócisz 50% wydatków na naprawy, w końcu nie masz innego kupca więc rynek ustalił cenę? :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Do ja wysyłam ofertę do RM na CR7 za 10 pln. Nikt inny nie będzie chciał go kupić to RM mi go sprzeda.
Gitara
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 1
Jeśli samochód jest "wart 4 tys.", ale nikt nie chce go kupić za więcej, niż 2, to znaczy że jest wart 2. Tak to działa. Mieliśmy 30 lat, żeby się tego nauczyć.

Oczywiście panowie tutaj mają sposób, jak towar, za który nikt nie daje ponad 2 mln sprzedać za 4. Tylko że zamiast siedzieć teraz z drunkiem na Hawajach siedzą na forum Legii, to właściwie starcza za cały komentarz :).
Domyślny awatar Porucznik
 • 2 / 0
Yorick, coś tam o ekonomii wiesz, nie wiem czy wiedze czerpuesz ze szkoły czy i książek, ale chyba parę wykładów, lekcji czy stron w książce sie ominęło co?
Marszałek Polski
 • 1 / 0
a od kiedy nie można siedzieć na Hawajach z drinkiem i jednocześnie pisać na Legia.net
Nasz kolega podróżnik ci wytłumaczy
~Mieciu87
 • 0 / 1
Legia szuka wzmocnien. Niewiadomo czy " Pazdek" po MS zostanie. A chca sprzedac takiego obronce. Jak dla mnie to troche chore. Sam Pan Miodulski powiedzial ze chce odmładzac sklad wiec zamiast sprzedawac młodego i obiecującego Wieteske za 2 mln i kupic 3 moze 4 innych pilkarzy proponowałbym zatrzymac MW i szukac pieniedzy gdzie indziej. Są piłkarze duzo stersi i wcale nie graja
~Mil
 • 0 / 0
Pewnie dubel leci pod stołem. Jak przez ostatnie 3 lata.
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 0 / 4
Klasyka gatunku... Czemu do diabła nie możemy zacząć sprzedawać w normalny sposób? Czemu tutaj zawsze są te je#ane promocje?!? Przecież to jest chore. Arkadiusz Reca - 22 lata LO 3 gole i 6 asyst, klub: Wisła Płock - średniaczek e-klapy. Cena:4 mln euro. Mateusz Wieteska - 21 lat Śo lub PO, 7 goli i do tego w przeszłości zadebiutował w LM. Klub: Legia Warszawa - najlepszy w Polsce. Cena: 2 mln euro. Jeżeli Pan Mioduski w ten sposób ma zamiar pozyskiwać pieniądze do wzmocnienia zespołu, w czasach kiedy nawet średnie talenty idą zagranicę po 4/5 mln euro, to niestety boję się, że jesteśmy w totalnej dupie. Nic z tego calego misternego projektu rozwoju Legii nie będzie. Może to nam się coś pomyliło. Może prezes minął się z powołaniem i jego misją jest otwarcie supermarketu, a nie rozwój klubu piłkarskiego. Tak to niestety wygląda. Ja bym to nawet rozumiał parę ( nawet 2,3 lata temu), ale teraz takie pieniądze to śmiech na sali. Miodek niechaj wytknie nos na chwilę poza ten swój projekt " życia" i zobaczy jak takie transfery robi się w takich klubach jak Cracovia czy WP. Klubach, które niektórzy tu zowią regionalnymi...
~8888888888888888888
 • 0 / 0
Legia ma zagwarantowane za udział Pazdana i Jędrzejczyka w mistrzostwach 2mln złotych a kwota ta może jeszcze wzrosnąć jeśli Polacy wyjdą z grupy.
Kasa będzie spływać do Legii z każdej strony.Procenty od transferów Prijovicia,Ofoe i Bereszynskiego mogą przekroczyć 3mln euro.Ciekawe czy mioduski coś z tego wyda na wzmocnienia .
Domyślny awatar Chorąży
 • 0 / 3
Wieteska powinien zostać w Legii jako numer 3/4 na środek obrony. Można go też spróbować jako zmiennika na prawej obronie.
Kapitan
 • 0 / 0
Tak nie na temat :)
Dlaczego polonia na swojej stronie przeprowadzi transmisję z meczu rezerw Legia II - Polonia a my nie możemy? Nie chcemy? czy jak? Bym sobie obejrzał ale chcą 20zł i kasa idzie na ich klub więc nie zamierzam ich sponsorować :)
Konferencji z nowym/starym trenerem też nie było a patrzyłem na konto facebookowym, twitterze czy kanale youtube...
Kapitan
 • 0 / 0
Do przerwy 1:1
~Sobieryba
 • 0 / 1
A nie można gościa pokazać w Europie dać mu zdobyć tytuł z L i za rok puścić za lepsze pieniądze ? a tymczasem pożegnać 40 letniego Astiza który jest sympatyczny ale na mecz to trzeba go wyjmować z formaliny a po meczu a to mu się ucho odklei a to nos odpadnie...
nie placzmy za nim, voo jest do wziecia za 2,5 eur. wiec moze w teorii..
2.5 miliona to mamy na najbliższe 2-3 okienka więc zejdźmy na ziemię ;) Ale oczywiście nie miałbym nic na przeciwko.
ja bym poszedl na calosc,no ale wiemy jak jest
Domyślny awatar Generał brygady
 • 8 / 0
Dlaczego do niektórych nie może dotrzeć, że Odjidja po prostu nie chce grać w Legii/Ekstraklasie???
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 3 / 0
Jak za kolesia który nawet nie grał w naszym klubie, to i tak dobra kwota. Zwłaszcza że to środkowy obrońca którego największym mankamentem jest... gra w obronie. Elektryczny jest i w Legii siedziałby na ławie albo trybunach, nie wygrał by ani z Remym ani nawet z Astizem rywalizacji. Sama skoczność i gra głową nie wystarczą. Więc na tym dealu skorzystają obie strony, zwłaszcza że pewnie będzie miał wpisany ładny % od kolejnego transferu.
Ogranijmy siębo wyglądamy jak piłkarska Biedronka a nie delikatesy ;) Kolejny zawodnik po Vadisie, Nikoliciu, Prijovicu czy Moulin ma ofertę na żenującym poziomie.
Ostatnie tak naprawdę dobre pieniądze zarobiliśmy na Fabiańskim czy Janczyku...
Jedyna nadzieja jest taka, że a ten prawdopodobne 2mln euro kupimy dwóch zawodników po milionie i będą to dobre zakupy. Ale w taki zakup wątpię...
~PAW
 • 0 / 0
Ogarnij się... skoro 2M to mało dla Ciebie a potem 1M za zawodnika to dużo. Weź się zdecyduj.
~Czaro1987
 • 1 / 0
Głupoty gadasz kasa za Dude , Furmana czy Wolskiego nie mówiąc o Bieliku to był majstersztyk.
~Hubert_1980
 • 0 / 0
Za MS dostaniemy jeszcze ok 0.5mln €. I juz jest 2.5 mln € do wydaniam
To się nazywa stawianie na młodzież...jakakolwiek oferta i już go nie ma.Skoro tak to wygląda to w przerwie zimowej pozbędziemy się Szymańskiego i Niezgody
Domyślny awatar Major
 • 4 / 0
Jak stawiają na młodzież, to się odzywa beczenie że "Legia to nie miejsce na eksperymenty".
Cokolwiek zrobią to jest źle dla forumowych beks.
To się nazywa rzeczywistą oceną umiejętności Wieteski. Piłkarza Legii zbędnego, zbyt słabego, żeby grać w linii obrony i całkowicie pozbawionego szans na grę jako defensywny pomocnik przy potężnej konkurencji w osobach Antolicia, Philippsa, Cafu i Mączyńskiego.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Po prostu od chwili zdobycia przez Legię dubletu wzmożona akcja trollowania prowadzona zwolenników Leśnodorskiego. Tym, którzy nie utożsamiają się z naszym klubem chodzi wyłącznie o to, żeby nieustannie próbować dyskredytować każdą decyzję zarządu, siejąc ferment na forum. Ale to jest w sumie żenujące, że te trolle, najczęściej bez żadnych osiągnięć ani perspektyw życiowych uważają się za lepszych od właściciela Legii, tylko dlatego że nie jest jednym z nich, czyli najbardziej im przeszkadza, że nie mają kibola we władzach Legii i przez to nie mogą tak wpływać na klub jak kiedyś i czerpać z niego różnych profitów.
Jz,Nie jestem zwolennikiem Leśnego i nigdy nie byłem.Chodzi mi o to że Wieteska nie dostał żadnej szansy w Legii a od razu chcemy się go pozbywać żeby przytulić 2 miliony.Trzeba mu dać szansę,niech się ogrywa przy Pazdku i za rok być może pójdzie za 4 bańki.Nie oceniaj skoro nawet mnie nie znasz.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Wieteska oczywiście był rozważany w Legii i w tym sensie miał swoją szansę, ale Magiera nie widział dla niego miejsca w składzie. Teraz Legia musi się wzmocnić przede wszystkim ofensywnie, więc dobrze byłoby go sprzedać, bo to jest priorytet przed walką o puchary europejskie.
~Kyo
 • 0 / 2
To jest chore. Górnik by go sprzedał za minimum 4mln a my oczywiście w promocji za 2mln. Już jesteśmy pośmiewiskiem ligi bo wszyscy chyba drożej sprzedają niż my. Jeśli Kepcija nie potrafi sprzedawać to niech go zastąpią kimś kto nie będzie robił wiochy. Kupujemy też pewnie na zasadzie, że jak sprzedamy to połowę będziemy musieli oddać.
Domyślny awatar Kapitan
 • 3 / 0
Większość osób nie puściłoby go poniżej 4 mln E, ale w Legii nie widzi go nawet na ławce... To nie skup zboża za Gierka, że się wyznacza ceny minimalne, to jest wolny rynek. Jak znacie prezesa dużego zachodniego klubu, który chce zapłacić więcej, to się podzielcie. Chcę zobaczyć jak ktoś z tych krzyczących 'za tanio' SAM daje za Wieteskę 4 mln choćby w FIFA Managerze...

Deal jest bardzo dobry i wyznacza kierunek przyszłych działań Legii, która powinna 'skolonizować' ligę takimi graczami. Niech grają po Wisłach i Górniach i tam uczą się na swoich błedach, które nie bedą kosztować Legii punkty. A potem tych, co są gotowi na LEgię zapraszamy do składu, a tych co nie, za granicę za porządną kasę.
No nie no tak, ,,super" deal!

Jakieś Rece, Piątki czy Bednarki chodzą za grubo ponad 2 mln a Legia większość swoich graczy za 2 mln sprzedaje.

Juhu! Cieszymy się i dalej umacniajmy pozycję biedronki czy Lidla gdzie każdy przychodzi, rzuca drobniakami i bierze naszych najlepszych graczy
Gdyby gość był więcej wart niż 2 miliony to zgłosiłby się po niego inny klub, który przebił by ofertę Francuzów.
Domyślny awatar Sierżant
 • 0 / 3
Ostatnio wszyscy sprzedają swoich piłkarzy po >4 mln a my oddajemy zawodnika z 2 mln.
Zastanawiam się czy to Wieteska jest słaby, czy wszyscy dowiedzieli się, że L lubi oddawać piłkarzy po niewygórowanej cenie.
Ja rozumiem, że obrońca teoretycznie jest tańszy niż napastnik ale..
Dwie bańki to może być pierwsza rata. To po pierwsze. Druga sprawa - jest nam potrzebny. Wchodzi w miejsce Mauricio. Po trzecie.. Legia obecnie jest w takim momencie,że przede wszystkim powinna pożegnać piłkarzy zbędnych. Mauricio, Berto, Eduardo.. To priorytety w kategorii out. W dalszej kolejności piłkarze,których poziom mimo,że jest pod względem ligowym solidny to wciąż nie powinno być problemem zastąpienie ich lepszym modelem. Tutaj posłużę się przykładem np Rado czy Kopczyńskiego.

Zważywszy na cele na ten sezon warto już latem pomyśleć o podniesieniu jakości i alternatyw na konkretnych pozycjach. Jeśli czytam,że za młodego i wyróżniającego się obrońcę Legia może otrzymać 2 mln euro a potem spoglądam na kadrę i widzę na jego pozycji prócz Pazdana i Remy'ego, Astiza to sorry.. Pan dyrektor nie ma innej opcji jak Francuzów odesłać z kwitkiem :)
Dodam także,że równie dobrze po mistrzostwach może zostać także bez Pazdana czy Jędzy :) obie opcje są realne.
~S(L)
 • 0 / 0
Słabo będzie jak do końca świata będziemy sprzedawać wyróżniających się za 2 -3 bańki . Logiczniej jest zebrać grupę zawodników osiągnąć sukces najlepiej dwa razy z rzędu i posprzedawać za 15-50 baniek
Domyślny awatar Chorąży
 • 0 / 0
Mam nadzieje, ze Wieteska zostanie w Legii i przynajmniej beda to 2 sezony.
Porucznik
 • 0 / 0
Jeżeli przeznaczymy w całości te 2 mln na nowego obrońce który już w tym momencie jest na dobrym poziomie, to może być.
Generał
 • 0 / 1
o matko:(
Porucznik
 • 0 / 0
jammm

Niem martw się moimi rozważaniami, rzadko kiedy się sprawdzają. :-) Nie mam nic do Wieteski, ale jakoś nie zrobił na mnie wrażenia, chociaż uważam, że młodzi polscy piłkarze powinni grać w Legii.
~AndyW
 • 0 / 0
Chyba żartujesz. Nie przeznaczymy i kładę głowę na pieniek, zakładam się o każde pieniądze. Prezes zgarnie 2 miliony, a za niego przyjdzie jakiś ogór ze stepów akermańskich z własną kartą w ręce.
Porucznik
 • 0 / 0
AndyW

Napisałem jeżeli przeznaczymy....

Osobiście też sądzę, że nawet jak sprzedamy za 2 mln to i tak niewiele pójdzie na zakup nowego. Ale jeżeli nie będziemy kasy z takich sprzedaży przeznaczali na zakup nowych lepszych piłkarzy, to równie dobrze możemy puścić go wolno niech sobie idzie gdzie che :-) Bo jaki to ma sens?
~Jozz-men
 • 0 / 0
Reca który grał jedynie solidnie,kosztuje dwa razy wiecej.Znów robimy promocje?
~L
 • 1 / 0
Jeśli te 2mln pójdą w całości na wzmocnienia to go gonić, w wielu bramkach straconych przez kurnik maczał palce, może i kiedyś będzie więcej za niego ale my potrzebujemy wzmocnień na puchary
Domyślny awatar Podporucznik
 • 1 / 0
Sprzedaż Wieteski będzie dużym błędem. Obrońca potrzebuje czasu na naukę. Doświadczony obrońca nie popełniający błędów ma 25-27lat. Sprzedawać go w takim wieku za taką kasę to debilizm
Szkoda, mógłby pograć w Legii sezon dwa, bo raczej nie jest jeszcze gotowy na taki transfer. Kasa i wszystko jasne....
Porucznik
 • 0 / 0
Na grę w przeciętnym klubie francuskim, który o nic nigdy nie walczy nie jest jeszcze gotowy, a na Legię jest dobry? No to jak mamy grać w eliminacjach do LM z takim piłkarzem na obronie?
Dostać 2 Melony euro za zawodnika który u nas nie grał to i tak nie jest zły deal.
Na ocenę Wieteski chyba za bardzo wpływa to ,że jest młody i zdobył sporo jak na obrońcę bramek,jednak z tego co pamiętam to nie była to jakaś ostoja defensywy kurnika i tyle ile zdobył goli tyle odstawił baboli w obronie.
Tych baboli miał o wiele więcej niż bramek, dlatego wiosną poza jednym meczem środka obrony nawet nie powąchał. Wokół Wieteski panuje jakaś psychoza z powodu strzelanych przez niego bramek i komentujący zupełnie zapominają, że poziom jego gry obronnej jest identyczny jak swego czasu innej "nadziei" Legii Mateusza Cichockiego. Może to kwestia doświadczenia, trudno powiedzieć. Na pewno Wieteska nie zdobędzie go w Legii, bo nie będzie w stanie wygrać rywalizacji na środku obrony z żadnym zawodnikiem, którego obecnie posiadamy w kadrze na tę pozycję.
Skoro Reca 4 banki, to Wieteska z powodu wieku (trzy lata młodszy od Recy) i w związku z tym tak zwanego potencjału powinien minimum kosztować Montpellier 5 baniek.
~Kulaw
 • 0 / 0
W gwoli ścisłości jest młodszy niecałe 2 lata.
~Darman
 • 0 / 0
środkowych obrońców jest na pęczki, lewych ze świecą szukać...
Porucznik
 • 0 / 0
Tylko, że Reca ma niesamowitą dynamikę, a Wieteska .... gdyby nie te bramki to podejrzewam nikt by go nie zauważył, bo na obronie się nie wyróżniał. Może za dwa trzy lata coś z niego będzie, ale w tym momencie nie jest więcej wart niż Reca. Choć ja za Recę bym 4 mln nie dał. :-)
~Mac
 • 0 / 0
Reca 4 bańki, a my krzyczymy za Wietesa 2???
Qr...a, o co kaman?
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 2
przykre to ale czy ten transfer jeżeli dojdzie do skutku nie pokazuje, że Legia ma bardzo słabą zdolność do promowania swoich młodych piłkarzy.
W przypadku Wieteski: najpierw za słaby na Legię, w dalszej kolejności, wyróżniająca się postać w Zabrzu, i ostatecznie może przejść do trudnej ligi francuskiej. Rozumiem, że Francuzi mogą sobie pozwolić na 3-5 transferów po 2 mln Euro w sezonie i jak jeden wypali to zwróci się z nawiązka ryzyko pozostałych ale gdzie w tym nasz interes ? Udział w przyszłym transferze ?
~Ursus
 • 0 / 0
....sprzedamy go za 2m EUR...odejdzie Pazdan i Astiz i kupimy nowego za 1,5m tylko jakiego 30letniego ogóra....który przyjedzie sie odbudować....
Mam nadzieje że to jakaś plotka dziennikarza...
Skoro we Włoszech jest moda na Polaków bo ostatnio każdy który ta, idzie sie sprawdza....to za Wieteskę min. 5m
Generał
 • 5 / 0
Reca - Wieteska umiejętności zbliżone chociaż inna pozycja - cena 4mln euro-2mln euro, Wisła Płock na 11 ostatnich lat 2 sezony w ekstraklasie, dwa ostatnie w tym jeden bez znaczenia i teraz 5 miejsce.
Legia Warszawa - o osiągnięciach pisać nie będę każdy zna, a ostatnie 5 lat to bije wszystko i wszystkich na głowę i teraz się pytam CO JEST KU.RWA NIE TAK, że my ciągle sprzedajemy za "grosze" a wisła, cracovia, amica, a zaraz pewnie jaga potrafią wziąć konkretny hajs a my dalej w czarnej du.pie.
Domyślny awatar Kapitan
 • 3 / 0
Przecież nie grał w Legii tylko Górniku. Myslisz, że tym z MOntpellier to umknęło?
Domyślny awatar Sierżant
 • 0 / 1
@jammm najpierw napisałem swój komentarz a teraz widzę Twój! Widzę, że nie jestem jedyny, który się zastanawia nad tym fenomenem.
Domyślny awatar Chorąży
 • 0 / 1
Ja mogę wytłumaczyć.

Nie wiem jak jest teraz, ale za poprzedniego zarządu Legia zrezygnowała z uprawiania propagandy transferowej i skupiła się na zarabianiu konkretnych pieniędzy zamiast obiecanek-cacanek w dziesiątkach bonusów. Podejrzewam że nic się w tej materii obecnie nie zmieniło, bo Mioduski głupi nie jest. Legia i tak musiała i wciąż musi płacić swoisty dodatek od swojego rzekomego bogactwa (aż tak bogaci nie jesteśmy), dlatego coś takiego w ogóle nie wchodziło w grę. Pompowanie sum transferowych w oparciu o klauzule jeszcze bardziej by nam zaszkodziło. Nie bawi się też w to Jagiellonia. Pewnie dlatego, że też zarządza nimi grupa ludzi myślących trzeźwo, jak Legią. Mioduski czasem sprawia wrażenie oderwanego od rzeczywistości, ale faktycznie stąpa twardo po Ziemi. Tak, piszę to ja. Troll Leśnodorskiego.

Klubem uprawiającym propagandę transferową jest na przykład Lech Poznań, chwalący się wielkimi kwotami transferowymi, które nijak mają się do rzeczywistości. Inne kluby podążają ich drogą. W mediach ląduje pijarowa papka o wielkim sukcesie transferowym a w rzeczywistości te 4 miliony euro jest obwarowane kilkunastoma zmiennymi, klauzulami, czasem absurdalnymi, właściwie niemożliwymi do spełnienia, a kwoty właściwe są dodatkowo rozłożone na kilka rat. Newsy idą w świat, kibice trochę się ponapinają, a po jakimś czasie pojawiają się pytania - co się z tymi pieniędzmi dzieje, gdzie są transfery? Kogo kupił Lech za te niby zarobione dziesiątki miliony euro na transferach? Kogo kupiła Cracovia za rzekome 7 milionów funtów za Kapustkę?

Legia w to się nie bawi. Legia nie bawi się w absurdalne bonusy, co najwyżej realne, jak w przypadku VO-O - za awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, nie bawi się w dziesiątki rat rozłożonych do spłaty na 5 sezonów. Legia za transfery bierze realną gotówkę. Bo lepsze jest 2,5 miliona euro w garści niż 4 miliony euro teoretyczne na 20 bonusach. Dlatego nie przeżywajcie tak tych transferów, nie warto.
~Kks fan
 • 0 / 0
Bo jestescie karmieni pijarem, ze wasi pilkarze as naj. A rynek brutalnie to weryfikuje. U nas 6 Mln to norma a bedzie lepiej...I niedlugo finasowo odjedziemy wam. A jak finasowo to I sportowo. Zobaczycie
~wielkaLegia
 • 0 / 0
Wieteska NIE dla Montperrier.
Domyślny awatar Sierżant
 • 1 / 0
Tylko żebyśmy nie żałowali takiego ruchu moim zdanim powinien grać za jedze bo bardzo Artur obniżył loty o broziu skoda gadać. Z obrońców naszych to tylko on może jeszcze się rozwinąć
2 miliony? Cenimy się.
Nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony to 2 miliony € za gościa, który w defensywie nie jest solidny, a z drugiej strony to 21 letni, wysoki środkowy obrońca, z Polski, do tego reprezentant do lat 21 i to ograny w Ekstraklasie.

Mam nadzieję, że dostaniemy te 2 miliony € + spory % od kolejnego transferu (~20%).
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 1 / 0
Kiedyś była reklama "Duzo, tanio Tesco"
Dziś można powiedzieć "Dużo, tanio, Legia"
Zastanawia mnie czemu w naszym klubie taką magiczną granicą, powyżej której sprzedajemy praktycznie każdego zawodnika jest 1,5-2 miliony Euro?

Na dzisiejszym rynku powinno dać się wynegocjować ze 3 miliony za niego. W końcu Reca, który umiejętnościami jest zbliżony odchodzi za 4 miliony
~LeMiFa
 • 0 / 0
Bo u nas w Legii ,nikt z prezesem D.M. na czele nie zna innej liczby , tylko 2miliony . Dla zarządu inne nie istnieją
Domyślny awatar Chorąży
 • 0 / 3
Nie będę po nim płakał. Dobra gra głową, i w zasadzie tyle.