Ramil Mustafajew

Mustafajew zerwał więzadło krzyżowe, przejdzie operację

27.07.2023 12:45

(akt. 27.07.2023 19:12)

Ramil Mustafajew wystąpił we wtorkowym sparingu Legii II z Leicester City U-23 (1:3). Strzelił jedynego gola w barwach "Wojskowych" (asysta Bartosza Kapustki), ale nie dokończył meczu towarzyskiego z powodu urazu.

Mustafajew (rocznik 2003) doznał kontuzji w kontakcie z przeciwnikiem, w 50. minucie zmienił go Franciszek Saganowski. Zawodnik nie mógł zgiąć ani wyprostować lewej nogi, miał dodatkowe badania, które potwierdziły najgorszy scenariusz. Według naszych informacji, 19-latek zerwał więzadło krzyżowe przednie, w dodatku ma też uszkodzone dwie łąkotki. Piłkarz niebawem przejdzie operację, prawdopodobnie w najbliższy poniedziałek.

Mustafajew spędził rozgrywki 2022/2023 na wypożyczeniu w Stali Rzeszów. Wystąpił 25 razy (23 w I lidze, 1 w PP, 1 w barażach), zagrał 1213 minut, wywalczył rzut karny, miał też asystę. Z początku rywalizował na lewym skrzydle, potem w ataku, w końcówce sezonu na prawej obronie.

Niedawno wrócił z rocznego wypożyczenia, pracował z pierwszym zespołem Legii od początku letniego okresu przygotowawczego, wystąpił we wszystkich sparingach "jedynki", strzelił gola w grze kontrolnej z Lechią Gdańsk (3:1). Najczęściej był próbowany na lewym wahadle. Zawodnik czeka na polski paszport (wszystkie dokumenty zostały złożone).

Życzymy piłkarzowi szybkiego powrotu do zdrowia!