Mustafajew zostanie wypożyczony do Stali Rzeszów

Maciej Ziółkowski

Źródło: Twitter, Legia.Net

08-08-2022 / 21:25

(akt. 08-08-2022 / 21:36)

Ramil Mustafajew (skrzydłowy; rocznik 2003) prawdopodobnie przejdzie na roczne wypożyczenie do I-ligowej Stali Rzeszów. Trwa dopinanie szczegółów – napisał na Twitterze użytkownik FootballScout. Udało nam się potwierdzić tę informację. Zawodnik spędzi obecny sezon w klubie, z którego trafił do Legii.

Mustafajew został piłkarzem Legii w styczniu 2022 roku. Trenował z pierwszym zespołem, ale dość regularnie wspomagał rezerwy. Wiosną wystąpił 10 razy w III lidze, strzelił 1 gola, miał 2 asysty. Zagrał też 3-krotnie w mazowieckim Pucharze Polski, zdobył bramkę z rzutu karnego w półfinale tych rozgrywek (z Pilicą w Białobrzegach). Osiemnastolatek przygotowywał się do sezonu 2022/23 z "jedynką", pracował z nią na zgrupowaniu w Austrii, lecz w połowie lipca rozpoczął zajęcia z "dwójką".

Komentarze (65)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Po co nam był ten Mustafajew jak mamy trenera z Berlina?:-) Facet nie nadaje się nawet do rezerw czy jaka jest przyczyna tej decyzji? W Stali pewnie też będzie teraz siedział na ławie. Chyba że musiał zrobić miejsce temu Pichu.
Generał broni
 • 0 / 0
Chłopak nabierze doświadczenia i wróci silniejszy..
Bardzo dobra decyzja i co najważniejsze, bardzo szybko podjęta.To jest szczególnie ważne dla zawodnika. Tak na marginesie, to może warto rozważyć współpracę że Stalą Rzeszów. To bardzo mądrze prowadzony klub za sprawą właściciela. Trenerem jest nasz były trener, który preferuje ofensywny styl gry i warto rozważyć wypożyczenie tam Strzałka. Wydaje mi się, że odbyłoby się to z zyskiem dla każdej ze stron. Zawodnik siedząc na ławce lub grając w trzeciej lidze raczej się nie rozwinie, a przynajmniej nie tak jak powinien, o ile jest faktycznie takim talentem jak się go tu opisuje.
Generał
 • 2 / 0
ParsifaL,

Popieram! Jeżeli tylko w Rzeszowie nie przewidzieli kogoś do "rozwijania" na tej pozycji, dobrze, gdyby tam poszedł Strzałek.
Podkarpacie, odnoszę wrażenie, to w ogóle ciekawy rejon do zagospodarowania. Stal Mielec, Stal Rzeszów, Resovia, Krosno, a niedaleko też tak bliska Legionistom Dębica. Przybywa dobrze rozwiniętych piłkarsko ośrodków.

Pozdrawiam
Tam jest rozsądny właściciel, który stawia na grę w piłkę, a nie PMS. Obecnego trenera najpierw pewien czas testował w mniejszym klubie. Chciał mieć pewność, że spełnia jego wymagania odnośnie stylu gry itd. Uwazam, że można, a przede wszystkim, warto z nim rozmawiać o bliższej współpracy, ale bez pozycji dużego brata,bo to nie ma sensu. Nie wiem czy Strzałek poradziłby sobie - na obecną chwilę - np. w Stali Mielec. On przede wszystkim powinien grać.
Niech nabierze pewności w 1 lidze i niech wraca za rok, powalczyć o pierwszy skład. Powodzenia!
Tak dla niego lepiej.
Dobry ruch. Wszołka składu nie wygryzie, a pierwszym zmiennikiem jest "najszybszy piłkarz europy" (też dobry ruch. Nie można go całkiem schować, bo może się trafi jakiś naiwny...)
Z drugiej strony Ramil grywał też na 9. Ale chyba nie ma czasu na eksperymenty.
Porucznik
 • 2 / 1
No i dobrze! I liga to nie III!!! niech się ogrywa, może kiedyś coś z niego urośnie. W tej chwili na Legię za słaby!!! i tyle, no bo kogo w jedynce mógłby teraz zastąpić???
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Picha
Porucznik
 • 4 / 2
do Zegrze:
Nie pisz głupot. Picha chciał Kosta, każdy trener ma swojaka w kadrze.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Pytasz kogo mógłby zastąpić. Nie jakich ulubieńców ma trener.
Pułkownik
 • 4 / 1
Widać że chłopak ma talent. Widać że ma zmysł do gry kombinacyjne. Czy dostanie szanse w Legii? Gdzie tam.
Po co dawac szanse wedlug koncepcji Miodka lepiej go pozniej oddac za darmo niech inny klub ma z niego pozytek...
Generał
 • 4 / 0
Balde,

Moim zdaniem wypożyczenie do I-ligowca jest właśnie taką szansą. Niedawno wypożyczony został Tobiasz. Sam mówił, że było to dla niego świetne doświadczenie. Wypożyczenie do klubu na zapleczu Ekstraklasy, w którym piłkarz ma realną szansę na grę, to szkoła charakteru.

Pozdrawiam
Pułkownik
 • 1 / 1
@Roman, wiesz że on wraca do zespołu z którego rafił do Legii? Ominęło go pół roku walki o 1 ligę, które spędził w rezerwach Legii. Dodatkowo znając Legie, stracimy go.
Generał
 • 2 / 0
Balde,

Wiem o tym. Trafił do klubu, w którym miał okazję trenować w świetnych warunkach, z dobrymi trenerami oraz piłkarzami takimi jak Josue, Kapustka, Muci czy Wszołek, jakich w Stali nie ma. Nawet patrząc na to, że przez kilka miesięcy grał w III lidze, nie jest jakąś straszną krzywdą dla młodego zawodnika.

Niemniej zgadzam się, że wypożyczenie do I ligi to jest raczej najlepsze wyjście.

Pozdrawiam
Generał
 • 2 / 0
P.S.

Ma kontrakt do 2025 roku. Dlatego wydaje mi się, że jeśli dobrze spisze się na wypożyczeniu, niekoniecznie go stracimy.
Domyślam się, że polityka Legii wobec młodych piłkarzy ma swoje mankamenty. Ale też wydaje mi się, że nie ma co się nad nimi rozczulać. Mustafajew dostał szansę treningów w świetnych warunkach, z dobrymi piłkarzami. Bezcenny czas na naukę.
Niech teraz pokaże w I lidze czego się nauczył. Później zobaczymy.

Pozdrawiam
Roman

Moim zdaniem tak powinni zrobić z Wlodarem przedłużyć kontrakt i go wypożyczyć a nuż by chłopak odpalił i nawet co do czego to moglibyśmy go później sprzedać a tak odszedł za darmo
No ale to tak łatwo się mówi od strony kibica w klubie wiedzą lepiej....
Pzdr
Generał
 • 1 / 0
Pdrz,

Przede wszystkim nie wiemy czego chciał sam Włodar. Oczywiście łatwo jest jechać po Vuko, że mógł wystawiać Szymona na zmiany i by była sprawa z głowy. Ale równie dobrze można było powiedzieć, że Vuko zostaje tylko do końca sezonu, a później przychodzi nowy trener. Jest nowe rozdanie, itd. Nie było tajemnicą, że Legia schodzi z kosztów, że Pekhart i Lopes odejdą. Tego nikt specjalnie nie krył. Że odpada dwóch najważniejszych kandydatów do walki o miejsce w ataku. Wystarczająco wcześnie było też jasne, że Runjaic zostanie trenerem.

Mnie się wydaje, że gdyby dostał mocny sygnał od nowego trenera, za pośrednictwem dyrektora sportowego, że ma szansę realnie powalczyć o miejsce w składzie, to by został. Ale nie dostał, co go mogło zmotywować dodatkowo do odejścia.
Takie odnoszę wrażenie.

Tak jak pisałem w innym wątku, szkoda, że odejście Włodara z Legii nastąpiło bez żadnych formalnych perspektyw na ewentualny powrót. Ale było, minęło.

Pozdrawiam
Marszałek Polski
 • 2 / 2
No i elegancko. Jak ma grać w 3 ligowych rezerwach to lepsze wypożyczenie
Jeżeli za słaby na ekstraklasę i za dobry na 3 ligę, to jak najbardziej...
Niech chłopak łapie minuty i doświadczenie.
Zgadza się, nasze rezerwy po porażka, żadnego pomysłu i ciągła zmiana trenerów. Więcej piłkarsko da mu Stał niż kopanie się po czole u nas w rezerwach.
Podpułkownik
 • 1 / 1
Pod warunkiem, że będzie tam grał. Przy takich wypożyczeniach Legia powinna gwarantować danemu klubowi pewien procent od ewentualnego transferu za granicę, tak żeby opłacało się tego zawodnika ogrywać. Nie wiem, kto jest szkoleniowcem Stali - na ile on uczy grania w piłkę a na ile "twardej i zdecydowanej gry". Ale na to też dobrze byłoby zwracać uwagę przy wypożyczeniach.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
% od sprzedaży w ramsch wypożyczenia? Kto tak robi?
To już prędzej wypożyczenie za darmo, ale za to określona liczba minut na boisku
Ajsberg
Trenerem Stali jest Myśliwiec, młody zdolny trener kiedyś związany z Legią, więc może Ranił nie przepadnie.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Zegrze, nie wiem czy ktoś tak robi, niech będzie, że jest to mój pomysł. Na pewno byłoby to zachętą do rozwijania zawodnika. A wypożyczenia i tak pewno są za darmo, to nie lata 80-te czy początek 90-tych. To po pierwsze. A po drugie nakaz spędzania minut na boisku mimo grania przez wypożyczonego padaki byłby niesprawiedliwe w stosunku do zawodników miejscowych - nie uważasz?
Ajsberg - przecież ten chłopak był już zawodnikiem Stali i świetnie sobie tam radził w pierwszym składzie ;) wiec teraz powinien po prostu wrócić do składu.
Ajsberg - przecież ten chłopak był już zawodnikiem Stali i świetnie sobie tam radził w pierwszym składzie ;) wiec teraz powinien po prostu wrócić do składu.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Jasne że jestvtakie ryzyko że słabo grając byłoby to nie w porządku w stosunku do miejscowych. Tylko co nas to?
Wypozyczają z lepszego klubu to jest pewne ryzyko
Podpułkownik
 • 0 / 0
To że wypożyczają z lepszego klubu nie oznacza automatycznie, że wypożyczają lepszego zawodnika. Obie strony powinny się szanować. Pamiętasz chyba zaciąg asów z Fluminense? Niesmak pozostał.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jednak to zgoła inna sytuacja.
Z fluminese to była współpraca. Trochę na zasadzie "może znajdziemy tam jakiego kocura".
Raczej wątpię żeby Stal u nas szukała kocura zeby ściągnąć
Generał brygady
 • 6 / 3
Kolejny piłkarz, który grając w rezerwach w ogóle się nie rozwinął. To już tendencja. Ratują nas trenerzy bramkarzy, bo oprócz nich posucha wśród młodzieży od kilku lat jest straszna. Zyskują tylko Ci co od nas odchodzą (Walukiewicz, Praszelik, Łakomy, Mosór i ostatnio Włodarczyk).
Jak to się nie rozwinął ?
Przechodzi z 3 do 1 ligi... to mówi samo za siebie.
Kapitan
 • 1 / 0
Wszywxy wymienieni grali w rezerwach i jak pokazuje ich gra rozwineli sie, moze nie wszyscy na miare Legii, ale jednak poszli do przodu. Wymienilbym z 10 innych nazwisk, ale fakty umykaja zdrowemu rozsadkowi, kiedy chce sie na sile udowodnik jakas teze
Generał
 • 5 / 1
Myślę, że I liga to już coraz lepsze pole do zaprezentowania swoich możliwości. Jak widzimy - na przykładzie Radomiaka, Warty, Stali, czy teraz Widzewa i Miedzi - beniaminkowie wchodzą do Ekstraklasy bez kompleksów, starają się grać w piłkę. Przybywa klubów rozsądnie zarządzanych w I i II lidze.

Dlatego wydaje mi się, że warto, aby nasza młodzież ogrywała się w I lidze.
Dokładnie tak, popieram w 100% i dziwie się narzekaczom, że tego nie widzą.
Młodszy chorąży
 • 1 / 2
Dobry ruch, sugerowałem to nawet w innym wątku żeby wypożyczyć Ramila do Stali Rzeszów gdzie go znają. Tylko sugerowałem dwuletnie wypożyczenie, przy krótkim jak gracz nie będzie wzmocnieniem od razu to może pójść w odstawkę bo po co innym graczy ogrywać. Mogłaby być też jakaś opcja transferu za darmo z opcją pierwokupu dla nas za jakieś 300k euro. Tak żeby oni chcieli na niego stawiać.
Generał brygady
 • 2 / 1
Oby tylko tam grał a nie grzał ławę.
Marszałek Polski
 • 0 / 5
Jak tam będzie grzał ławę to raczej po ptakach
Raczej do grzania ławy to go nie ściagają.
Miszta, Niski, Celhaka, Strzałek, Skibicki powinni podzielić jego losy
Dla Strzała byłoby najlepiej jakby poszedł na wypożyczenie do Chrobrego gdzie trenerem jest Gołębiewski i wiadomo, że oni próbują grać w piłkę na czym on by tylko skorzystał. Problem tylko w tym, że jemu wygasa kontrakt za rok i Legia go pewnie nie puści zanim nie przedłuży umowy. Z tym może być problem bo Strzałek widząc swoje miejsce w obecnej kadrze i że nawet teraz ma niewielkie szanse na grę wybierze pewnie drogę Praszelika, Mosóra czy Włodarczyka.
I niech sie chłopak ogrywa w 1 lidze i nabiera doświadczenia.
Generał brygady
 • 0 / 1
Fajnie. Oby przez ten czas dobrze rozwinął się, aby mógł zaistnieć w przyszłym roku w jedynce ;)
Chorąży
 • 1 / 2
Trudno będzie rezerwom awansować
Marszałek Polski
 • 0 / 3
Nie awansują jak co roku
A kto powiedział, że rezerwy chcą awansować ?
To powinien być ich cel, ale wszyscy wiemy, że nie jest.
I tak powinni robić z obiecującymi graczami rezerw. Jest szansa że zaskoczy, oczywiście nie jeden po powrocie z wypożyczenia nie dał rady w pierwszym zespole ale w rezerwach w 3 lidze to raczej jak zdecydowana większość przepadnie albo odejdzie.
Starszy sierżant
 • 2 / 0
Ale nie jeden po takim wypozyczeniu sie fajnie rozwinal. Majecki, Tobiasz, Niezgoda. W Lechu Jozwiak, Moder, Bednarek. Czasem sie trafi perelka, ktora od razu zacznie sie wyrozniac jak Karbo, Kozlowski, czy Kaminski, ale na razie widac, ze Karbo i Kozlowski odeszli, do tego mozna dolozyc Walukiewicza, i przepadli. Moze gdyby krok po kroku sie ogrywali to by to lepiej wyszlo... wypozyczac jak najwiecej, po to powstala ta komorka nadzorujaca wypozyczonych. Taka Chelsea ma kilkudziesieciu na wypozyczeniach co roku i potem selekcjonuje. Tylko oni akurat nie daja szans nawet tym, ktorzy swietnie sie pokazywali nie tylko w Championship ale i w Premier League, oby u nas to inaczej wygladalo.
Wystarczy życzyć powodzenia. Szkoda, że to kolejny młody któremu nie udało się przebić... przynajmniej na razie
Major
 • 2 / 1
Po to idzie na wypożyczenie
Gdy przychodził to z myślą o rozwoju a nie grze w jedynce... nawet Strzałkowi trudno się przebić w jedynce.
Generał broni
 • 1 / 1
Mam nadzieję że nie za darmo
Powodzenia
Major
 • 1 / 0
On nie ma wysokiego kontraktu.
Ważne żeby grał
Podpułkownik
 • 4 / 0
A dlaczego Stal ma jeszcze płacić? Oni mają zawodnika na teraz, Legia skorzysta w przyszłości a sam zawodnik może grać zamiast kisić się na ławce. Win-win
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Lepiej żeby zamiast kasy, i tak marnej w przypadku takiego klubu jak Stal, to żeby było zawarte np minimalna liczba minut na boisku
Za darmo nie, Legia będzie pokrywała cześć wynagrodzenia ;)