Na nowy stadion chętniej
07.04.2010 13:25
Wyselekcjonowano reprezentatywną grupę 600 osób z całego kraju i 200 osobową grupę z Warszawy i okolic. I tak zainteresowanie piłką nożną zadeklarowało 76% kibiców Legii, ponad połowa wyraża chęć oglądania zawodów sportowych z trybun. Liczna grupa potencjalnych chętnych do odwiedzenia stadionu pozostaje więc w domu.
Coraz chętniej oglądamy jednak mecze Ekstraklasy w telewizji, którymi zainteresowanych jest 75% ankietowanych. Spośród ludzi deklarujących chęć oglądania w telewizji ligowych zmagań, 16% najchętniej ogląda Legię. Inaczej rzecz się przedstawia w Warszawie i okolicach, gdzie prowadzi Legia z 43%. Ta ostatnia liczba pięć lat temu wynosiła 65%, ale rok temu spadła do 38%.
Bardzo ciekawie prezentuje się związek marki Legia i miasta Warszawa. Według 74% osób w całym kraju Warszawa zyskuje prestiż w całym kraju dzięki istnieniu Legii. 70% uważa, że Legia to jedna z najpopularniejszych marek w regionie, a 66% że Warszawa korzysta z wizerunku Legii.
Ankietowani deklarują także, chęć obejrzenia meczu na nowym stadionie. 30% w skali całego kraju i 41% w stolicy i okolicach. Wśród niezainteresowanych 53% nie interesuje się futbolem, pozostali obawiają się o swoje bezpieczeństwo - 14%, boją się chuliganów - 9%. A czego kibice oczekują na nowym stadionie? Na uruchomienie restauracji wskazało 23%, zaś na punkty cateringowe 22%. Aż 89% w skali całego kraju uważa, że nowy stadion Legii przyczyni się do poprawy jakości spędzania wolnego czasu w mieście, a 87% że nowoczesny obiekt sportowy ze zróżnicowanym programem wydarzeń to coś, czego w tym regionie brakowało i dlatego aż 86% twierdzi, że stadion stanie się symbolem regionu.
91% ankietowanych uważa, że chuligani na polskich stadionach psują wizerunek polskiej piłki, ale też 41% nie sądzi, by problem chuligaństwa był w Polsce poważniejszy niż w innych krajach.
Według wyników badań przeciętny legionista ma niecałe 39 lat i wykształcenie średnie. Znaczną część tej grupy stanowią kobiety - 42%, a ponad połowa to osoby zamężne lub żonate. 35% zadeklarowało dochody wyższe niż 4 tys. złotych na gospodarstwo domowe. Najczęściej spotykanymi grupami zawodowymi są handlowiec - 19% i uczeń - 18%.
Więcej można przeczytać w najnowszym, kwietniowym wydaniu miesięcznika Nasza Legia.
Regulamin:
Punktacja rankingu:
Za każdy nowy komentarz użytkownik dostaje 1 punkt. Jednak, gdy narusza on nasze zasady i zostanie dezaktywowany, użytkownik straci 2 punkty. W przypadku częstych naruszeń zastrzegamy sobie możliwość nakładania wyższych kar punktowych, a nawet tymczasowych i permanentnych banów.