Najpierw pozytywny, potem negatywny wynik testu Emrelego (akt.)

Maciej Ziółkowski

Źródło: 90minut.pl, azerisport.com

12-10-2021 / 09:45

(akt. 12-10-2021 / 11:27)

Napastnik Legii Warszawa, Mahir Emreli, który przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Azerbejdżanu, uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

W związku z tym Emreli nie wystąpi w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata z Serbią, który zostanie rozegrany 12 października o godz. 20:45 w Belgradzie.

- W nawiązaniu do informacji o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u Mahira Emrelego - zgodnie z ustaleniami naszego sztabu medycznego, powtórzony wynik testu u Mahira dał wynik ujemny, zawodnik jest zaszczepiony, nie ma żadnych objawów - napisała na Twitterze rzeczniczka prasowa Legii, Izabela Kruk

Komentarze (197)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Kapitan
 • 1 / 0
Pierwszy test to chyba robił ten lekarz z Poznania,co nas rok temu załatwiał.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
O tym samym pomyślałem
Plutonowy
 • 4 / 2
Hahaha boki zrywać z tych testów, szczypawek i tej całej gierki :))
Zapomnieli,że jak szczepiony to przecież grypa,w tym roku wróciła. W tv mówili )))
Starszy szeregowy
 • 2 / 3
Logo
Ty jesstes obronca pandemi. Dzieki takim jak ty to nieszczescie w dalszym ciagu istnieje.
Major
 • 4 / 2
no dokładnie. nie zaszczepią się bo nie. i przez takich to się ciągnie. szczerze jestem za restrykcjami ktoś się nie cchce zaszczepić "bo nie" niech ponosi konsekwencje a zaszczepieni nie mogą odpowiadać sorry za takich ludzi i niech zyją normalnie.
A z drugiej strony wystarczy wyłączyc tv , radio , nie czytać prasy...itp...cisza o tym..i bez problemu ...bo coś jest ok.....ale nie takie jak o tym gadają i straszą....szczepionki też do końca nie są akurat te takie z*******e.....pewnie to było jest i będzie z nami jak grypa...życie ..pozdrawiam
Podporucznik
 • 4 / 2
Ale o co chodzi? Jak się boicie to się zaszczepcie i będziecie bezpieczni. Ja się nie szczepię na własne ryzyko bo w moim przypadku ryzyko jest zerowe. Jeżeli wierzycie naszym politykom, że jak wszyscy się zaszczepią to będzie "powrót do normalności" to współczuję, tym ludziom nie warto wierzyć. Zawsze można wymyślić nowy wariant przed którym szczepionki nie chronią i zaczynamy cyrk od nowa.

A obostrzeń nie przestrzegam i nie mam zamiaru bo są nielegalne, każdy normalny sąd odrzuci wszelakiej maści mandaty. I chyba ludzie przejrzeli na oczy bo mnóstwo ludzi w sklepach jest bez maseczek ;)
To jest Twoja prowokacja, czy Ty jesteś naprawdę taki T..y ?
Podporucznik
 • 0 / 1
Żadna prowokacja, po prostu mówię co myślę
Major
 • 3 / 1
przez całą swą historię ludzkość nie wymyśliła na choroby nic lepszego niż szczepionki. tak wyeliminowano wiele groźnych chorób. rozumiem że ktoś nie nosi maski, ludzie są nimi zmęczeni, ich przydatnosć też jest dyskusyjna. ale że ktoś swiadomie nie chce się zaszczepić, działając na szkodę innych , to już nie ogarniam. Przecież to można zrobić jednorazowa szczepionką, trwa to minutę. fakt są jakieś powikłania- Moją matkę po tym bolała ręka jeden dzień. Ja miałem ciężką noc po szczepieniu, nie mogłem zasnąc i pociłem się jak szczur. na następny dzień już o tym nie pamiętałem. sorry tak jak pisałem uważam że zaszczepione osoby czyli te które zrobiły cokolwiek aby ten koszmar się skończył nie powinny ponosić konsekwencji za niezaszczepione, które nie robią nic, nawer nie noszą tych cholernych masek. mogę być przeciw maskom, ale nie przeciwko szczepieniom.
Ludzkość przez całą swą historię jest w tym miejscu dzięki ewolucji. Na czym to polega tłumaczyć nie będę. Wiele chorób w ostatnich czasach udało się wyeliminować dzięki poprawie jakości życia, niestety przekroczyliśmy pewien próg i jakość życia generuje już teraz nowe choroby ludzkości.
Podporucznik
 • 1 / 0
Juri86
Absolutnie nie jestem przeciw szczepieniom. Jestem przeciw zmuszaniem ludzi do przyjęcia tejże szczepionki, poprzez wprowadzenie ograniczeń dla niezaszczepionych, niech każdy decyduje za siebie. Jestem także za tym, żeby dopuszczać do mediów lekarzy, profesorów, którzy mają zgoła odmienne zdanie niż rząd na temat tej całej pandemii, a nie tylko tych, którzy ćwierkają jak oni i straszą ludzi 24/7
Generał broni
 • 0 / 0
A to rząd PiS jest tu wyznacznikiem w Covid 19? Posłuchajmy specjalistów a nie polityków!
W TVP, TVN czy Polsacie są zapraszani ludzie, którzy mają w tej dziedzinie coś do powodzenia i raczej z tego co da się zauważyć mówią jednym głosem (bez podziału na przekonania polityczne).
Jeśli ktoś uważa, że to małe zagrożenie to cóż... Są tacy co twierdzą, że Ziemia jest płaska a inni mają przeciwne zdanie i każdy obstaje przy swoim. Ja wolę zawierzyć nauce.
Podporucznik
 • 0 / 0
I właśnie o to mi chodzi biper, że do mediów dopuszczani są tylko tacy specjaliści, którzy są za obostrzeniami szczepieniami itp. A jest sporo innych, którzy są odmiennego zdania, chcą emitować tylko to co jest im na rękę. Więc to nie jest tak, że wszyscy lekarze i specjaliści są zgodni.

A w płaską ziemię i chipy Billa Gatesa w szczepionkach nie wierzę, nie każda osoba niechcąca się zaszczepić to płaskoziemca. Sam jestem szczepiony na wiele innych chorób
Generał broni
 • 0 / 0
Lego

Wydaje mi się, że to taka utarta opinia że kogoś do mediów nie dopuszczają jeżeli chodzi o specjalistów z tej dziedziny.
Oglądam bardzo często TVN24 Biznes i Świat i czesto są zapraszani ludzie z różnych dziedzin i są prowadzone rzeczowe dyskusje - merytoryczne spory są tam normą. Po pierwsze są tam dziennikarze ekonomiczni a goście to przeważnie specjaliści ze swoich dziedzin. Inaczej gdy włączy się TVP gdzie głównie słyszymy głosy polityków a tzw specjaliści są również powiązani z partią rządzącą- nie ma tam dyskusji lecz wywody jednego słusznego nurtu.

Ja po prostu korzystam z fachowych medycznych źródeł - gdzie tezy są podparte badaniami naukowymi.
U nas kazdy lekarz chce zabierać głos i się mądrzyć a ja się pytam jakie ma kwalifikacje do tego i dlaczego to robi.
Był już taki w Bieszczadach, który sugerował że ludzi leczy świetnym lekiem (nazwy nie podam aby nie robić reklamy). Lekiem, który nie zwalcza Covid-19 ale potrafi wywołać skutki uboczne i to duże.
Więc może rzeczywiście nie dopuszcza się lekarzy niektórych bo mogą po prostu wprowadzać w błąd społeczeństwo.
Żeby szerzyć wiedzę trzeba ją posiadać, żeby ją posiadać trzeba dociekać i korzystać z wiarygodnych badać.
Włączam czasem YouTube i przerażają mnie opinie niektórych "fachowców" którzy podważają badania naukowe. Są to przeważnie byli medycy, którzy zostali wykluczeni że środowiska właśnie za poglądy niczym że średniowiecza. Żaden z "speców z internetu" nie występuje pod autoryzowanym logo kliniki, katedry czy zakładu naukowego. Siedzą w ciemnych klitkach i bajdurzą-czasem wykazują sympatię z konfederacją ale wiarygodności nie posiadają a i źródeł swych dokonań także nie podają.
wiarygodnośc i dokładność tych testów jest mocno dyskusyjna.
Nie dyskusyjna, a gówniana ;)
Dobrze, że testy ciążowe są bardziej wiarygodne ;)
Sierżant
 • 4 / 0
Wynik testu jest pozytywnie negatywny.
Sprawiedliwość społeczna.
Tolerancja represywna.
Pasztet sojowy.

Pozdrawiam, Bubu.
Starszy sierżant
 • 2 / 0
W punkt jeszcze wyrób czekoladopodobny
plusy ujemne, plusy dodatnie
Starszy kapral
 • 0 / 0
I Kolejorz mistrz do tego
Generał brygady
 • 3 / 0
Jaki jest stan na godz. 14.00? Pozytywny (czyli negatywny), czy negatywny (czyli pozytywny)?
Grypa
Bezobjawowo, naturalnie
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ogólnie pozytywnie bo negatywnie
Generał broni
 • 6 / 3
"W południowo-wschodniej części Brazylii, w mieście Serrano w krótkim czasie wyszczepiono większą część populacji. 75 proc. mieszkańców otrzymało dwie dawki szczepień. To miasto, liczące sobie 45 000 mieszkańców, brało udział w trwającym 3 miesiące badaniu, prowadzonym przez Sinovac Biotech. Wskutek "eksperymentu" w ciągu 5 tygodni odnotowano tam spadek zgonów aż o 95 procent. Liczba hospitalizacji z powodu COVID-19 zmniejszyła się o 86 proc.

Teraz możemy powiedzieć, że można kontrolować pandemię za pomocą szczepionek", powiedział Ricardo Palacios, dyrektor ds. Badań w Butantan.

Teraz będą badać efekt szczepień w Toledo, gdzie 98 proc. mieszkańców przyjęło co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19, a ok. 56 proc. społeczeństwa to osoby w pełni zaszczepione."

"Reuters"
Generał broni
 • 6 / 3
Przypomniał mi się taki aforyzm.
Sprawy oczywiste, są takie dla bardzo nielicznych.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Jakieś jaja z tymi testami.
Major
 • 5 / 6
covid jest. sam przeszedłem ubiegłej zimy mega ciężko. pamiętam że nie miałem siły się ruszyć, caly dzień spałem, dodatkowo dostałem wysypki i zgrubienia za uszami. plus jedno ucho miałem jakby zapchane, nic nie słyszałem. kompletne kombo.starszego kolesia który ze mną leżał w szpitalu wyniesli na górne piętro . Pamiętam że próbowałem uciekać ze szpitala, bałem się straty pracy i tej korony . Najpierw przez okno, niestety wszedł właśnie doktor i mnie zatrzymał. Póxniej na sali mieliśmy okno zamknięte kluczem. Drugą próbę podjąłem jak mnie właśnie prowadzili na salę . Jednemu lekarzowi uciekłem, niestety dwóch innych mnie dogoniło i nie dałem juz rady. Ale dobiegłem już do drzwi. Niesamowite jak człowiek dostaje siły nawet w takim stanie. Ale, do cholery, mamy XXI wiek , a nie XVII, że na epidemie zostaje modlitwa, wiara w Boga i jakoś to będzie. Od czegoś te szczepionki są. Jak ktos się zaszczepił, to powinien być bezpieczny i zyc normalnie. W Norwegii tak apropos zdjęcia żyją jak przed koronką
Dobra chuligańska akcja.
oczywiście, że wirus jest. Sam miałem wyjęte w marcu w tym roku z życiorysu prawie trzy tygodnie, z czego 12 dni miałem gorączkę 39-39,5C, która włączyła się jak po wciśnięciu guzika i tak samo odeszła.
Zatem trzeba się szczepić i przestać bredzić o jakichś mikroczipach, które wszczepiają.
W obecnych czasach mikroczip nie jest potrzebny - każdy, kto ma telefon komórkowy, jest do namierzenia z dokładnością do 2 metrów.
Podporucznik
 • 4 / 6
PanMisiek

No to jesteś w zdecydowanej mniejszości. Większość osób nawet nie wie że ma/miało covida bo przechodzą bezobjawowo, śmiertelność jest żałośnie niska a w młodszych grupach wiekowych niemal zerowa, prędzej takie dziecko umrze w wypadku samochodowym niż na tego straszliwego wirusa także skończmy z tą szopką i żyjmy normalnie.
Generał broni
 • 5 / 3
Lego
Ty wróć lepiej do klocków Lego bo o sprawach dorosłych nie masz pojęcia, więc sugeruje abyś w tym tonie się nie wypowiadał. Jeżeli nie zdajesz sobie sprawy z zagrożenia i konsekwencji długofalowych zakażenia i zachorowania na COVID-19 to sugeruje poszerzyć wiedzę z tej dziedziny, bo swoim wywodami możesz kogoś wprowadzić w błąd.
Zdajesz sobie sprawę z konsekwencji zakażenie (nawet gdy przeszło się go łagodnie)? Ludzie będą pełzli do lekarzy bo wirus pozostawia po sobie ślad niestety.
Podporucznik
 • 5 / 3
Haha, przyszedł i biper1, obrońca pandemii. Żal mi Cię, naprawdę. Boicie się, jakby to była jakaś Ebola albo Dżuma, a statystyki mówią same za siebie. Nie mam zamiaru bać się choroby, przez którą moje szanse na zgon wynoszą jakieś 0.0001%. I słucham lekarzy, którzy dziwnym zbiegiem okoliczności nie są dopuszczani do mediów ,bo ich narracja nie pokrywa się z rządową.

Jak chcesz bawić się w pandemię, latać w maseczkach, szczepić się i unikać ludzi to proszę bardzo, zejdź do bunkra, tam się już niczym nie zarazisz, ale dać żyj normalnie tym którzy tego chcą.
Generał broni
 • 3 / 3
Lego
Szanse na zgon to tylko jedna strona medalu i nie wprowadzaj ludzi w błąd pokazując fałszywe dane- 0,0001% to kłamstwo i wiesz o tym dobrze.
To, że nie umrzesz nie znaczy że nie zaraźisz innych, którzy mogą umrzeć bądź ciężko chorować. Nie szepione osoby roznoszą to między ludzi i powoduje to nowe mutacje na które szczepionka może radzić sobie gorzej.
Trzecia sprawa, zdajesz sobie konsekwencje długofalowe po zakażeniu się covid 19? Radzę zasięgnąć opinii w tym temacie żebyś nie był zaskoczony jak zrobi ci się kuku...
Słuchaj nie tylko lekarzy (np sympatyków Konfederacji) czy głosu rządu PiS - słuchaj specjalistów z dziedziny wirusologii tudzież immunologii. Polecam czasopismo medyczne The Lancet czy też badania Oxfordzkich naukowców.
Ja także chce normalnego życia ale przez antyszczepionkowców czy antymaseczkowców jest to odwlekane w czasie...
Nikt normalny już nie wierzy w plandemię, na posterunku walki z nieubłaganym postępem zostali jedynie nabici w butelkę, którzy wstydzą się przyznać że dali się ponieść emocjom. Wyłączam media, kończy się plandemia strachu. Grypa była, jest i będzie, ale to nie powód żeby nią terroryzować społeczeństwa.
Podporucznik
 • 3 / 1
Dokładnie Footroll

A ty biper1 odnieś się do tego, co napisał Cch na samym dole tego wątku, między innymi do tego:
"Izrael we wrześniu pobił rekord zakażeń. Singapur przy 80% wyszczepienia zanotował rekord zakażeń, zgony rosną. Według ostatniej analizy European Journal of Epidemiology, na podstawie danych z 58 krajów, nie widać związku między poziomem wyszczepienia a liczbą zakażeń, a nawet jest taki nieznaczny trend (jak wskazali autorzy), że im większy poziom wyszczepienia tym większa liczba zakażeń."

Ale i tak ty swojego zdania nie zmienisz, ja także, więc ta dyskusja nie ma sensu. Czas oceni kto miał racje. Pozdrawiam
W polsce modlitwa pomaga na wszystko
Major
 • 3 / 0
Lego
koleś mówisz jak dzieciak. chłopie ja po 2 tygodniach w szpitalu nie miałem siły dojsć do sklepu. naprawdę. nie mówiąc o czymkolwiek innym. byłem słaby jak dzieciak. a uwierz mi stan jakim dopadł mnie covid nie chciałbyś przezyć. nigdy nie czułem się tak źle jak wtedy
Generał broni
 • 1 / 2
Lego
Czas oceni dokładnie, tylko wtedy może być ci głupio za brak wiedzy i odpowiedzialności społecznej.

"Minionej doby izraelskie MZ poinformowało o 960 nowych przypadkach COVID-19. To czterokrotnie mniej niż dane z końca września
Spada też liczba osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa.
Odsetek pozytywnych testów na obecność wirusa jest najmniejszy od dwóch miesięcy.
W Izraelu liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu ciężkiego przebiegu COVID-19 w piątek spadła do 460. W niedzielę było to już 448, to najmniej od prawie dwóch miesięcy. W krytycznym stanie jest 225 pacjentów, 189 wymaga pomocy respiratora.

W grupie pacjentów przebywających w szpitalach 349 to NIEZASZCZEPIENI, 68 otrzymało dwie z trzech dawek szczepionki, a 29 pacjentów było po trzech szczepieniach.
Jak oceniają naukowcy z Instytutu Nauki Weizmanna, do końca października liczba ciężkich przypadków koronawirusa może spaść nawet do 250.
Spada też wyraźnie liczba nowych przypadków koronawirusa. W niedzielę poinformowano o 960 zakażeniach.
Spośród ponad 100 tys. próbek przetestowanych w czwartek, 2,14 proc. uzyskało wynik pozytywny. To również najniższy wskaźnik od ponad dwóch miesięcy."
Podporucznik
 • 2 / 0
Juri86
Przykro mi, że akurat trafiło na Ciebie. Nie zmienia to faktu, że byłeś w zdecydowanej mniejszości, bo większość nie ma w ogóle objawów. Dlatego nie uważam, że ten wirus to wystarczający powód, aby wywracać ludziom życia do góry nogami, rozwalać im biznesy, dzieci zamykać w domach i rozpieprzać gospodarkę. Gdyby bezobjawowe przechodzenie było rzadkością a częstszy byłby ciężki przebieg jak u Ciebie, to jeszcze bym zrozumiał tę panikę. To tak jakby zabrać wszystkim ludziom samochody i zamknąć wszystkie drogi, bo ileś tam osób ginie w wypadkach drogowych. No ludzie...
Generał broni
 • 2 / 0
Singapur ma wzrosty zakażeń ale...
"Na szczęście jest niewiele przypadków ciężkiego przebiegu choroby. 98 proc. zakażonych w ostatnich czterech tygodniach nie wykazywało żadnych objawów lub miało łagodne objawy infekcji" - czyli szczepionka działa.
Starszy kapral
 • 2 / 2
Lego podziwiam twoją cierpliwość do covidian. Mnie już się nie chce odpowiadać w takich sytuacjach bo to rozmowa ze ścianą. Te typy nawet w bunkrze w maskach będą chodzić i zmuszać do nich innych bunkrowiczów.
Podporucznik
 • 0 / 0
emess
Ja takie dyskusje traktuje na luzie. Nie ma się co denerwować, i tak żadna ze stron zdania nie zmieni. Po prostu żyj jak przed pandemią, a inni niech wierzą w co chcą i żyją jak chcą :)
Sierżant
 • 1 / 0
Niestety, tak to jest e zdarzeniami o niskiej frekwencji, że łatwo jest przeoczyć ich nieprzyoadkowosc. Z faktu, że 95% procent osób nie choruje obłożnie z respiratorem nie wynika, że nie ma pandemii, która może grozić śmiercia pozostałym 5%. W Polsce taki odsetek to 1.8mln
osób. Czy taka choroba byłaby społeczna katastrofą?
TAK.
Generał broni
 • 0 / 0
Negundo
Głos rozsądku, wywarzony i merytoryczny.
Miły dodatek w tych okolicznościach i nadzieja, że jednak ktoś używa zdrowego rozsądku i jest świadom otaczającej rzeczywistości.
Plutonowy
 • 1 / 6
No właśnie, żeby pozwolili Mahirowi wrócić i nie zamknęli go na 2 tyg w kwarantannie.
Azerbejdżan to normalny kraj i myślę, że wszystko pod tym względem będzie w porządku. Pisząc normalny, mam na myśli, że nie ogarnięty psycho lewacką ideologią, nakazującą myśleć i postępować tylko wg nakreślonych, poprawnych politycznie zachowań, w tym zielono paszportowych.
Generał broni
 • 7 / 1
Przywiozą go na granicę Polsko Bialoruską i się pewnie przedrze, bo jest szybki
Starszy sierżant
 • 1 / 6
Emreli musi grać,bez niego będzie klęska.Pekhart nie umie grać w piłkę
Generał brygady
 • 1 / 0
Ale niestety strzela bramki.
Porucznik
 • 0 / 0
I to mu ostatnio nie wychodzi
Generał brygady
 • 0 / 1
Nie tylko nie to, jest nam potrzebny jak powietrze. Mam nadzieję, że będzie mógł normalnie wrócić do Wawy
Kapitan
 • 10 / 6
Od samego początku tej hucpy, śmiejemy się w firmie z testów PCR oraz mediów siejących panikę na zlecenie zapewne koncernów produkujących szpryce. Jako że wykonywaliśmy je regularnie raz w tygodniu, to już nikt w to nie wierzy od sprzątaczki po prezesa. Z każdym kolejnym zestawem ubywało wierzących w narrację o ich wiarygodności. Mieliśmy do wykonania zawsze 10 szt, robiliśmy zazwyczaj na jednej osobie, widziałem już takie wyniki: 4:6, 5:5, 6:4.
Podporucznik
 • 4 / 2
Ja tam codziennie robie sobie domowy test.
Chodze po domu i puszczam baka
jak czuje to znaczy ze zdrowy jestem.
A co z utratą smaku? Jak testujesz, organoleptycznie?
Generał broni
 • 1 / 3
Footroll
Mam takie pytanie :kto wam pobiera wymazy do testu SARS-CoV-2 metodą real time RT-PCR? W jaki sposób wymaz jest pobierany i w jakim laboratorium badane są próbki?
Podporucznik
 • 0 / 0
parsi
Twoj zart jest tasteless.
Masz rację, żart pozbawiony smaku.
Haha. Tak, w firmie robiliscie sobie test PCR. Chyba "Pocałuje Ciebie w Rowa". Takie testy wykonywane są w laboratoriach nie bez przyczyny - łatwo o nieprawidłowy pobór materiału.
w domu/firmie to sobie można robić co najwyżej testy antygenowe. A te wymagają potwierdzenia testami PCR RT
Generał broni
 • 0 / 1
Evanduril

Uff, jest nadzieja że jednak ktoś myśli logicznie. Dobitnie wykazałeś stan faktyczny. Jest tak jak mówisz. Ja niestety nie doczekałem się odpowiedzi co za testy wykonują sobie w tej pracy i kto to robi...
Już dawno temu przekonałem się że nie ma sensu prowadzić dyskusji z wielpami ze ze względu na stratę czasu, mądrzą się na temat rzeczy na które nie mają pojęcia, im większy brak rozeznania, tym większe zacietrzewienie. MamyXXI wiek, jak kogoś stać to może zamówić sobie diagnostę do firmy czy domu, nie będę jednak tutaj nikogo reklamował.
Generał broni
 • 0 / 0
Chodzi o to, żeby był to fachowiec i pobrał próbkę w sposób profesjonalny a z tym są problemy. Aby test PCR RT był prawidłowy trzeba go pobrać z nosogardzieli i jest to nieprzyjemne. W Polsce bardzo często robi się to nieprawidłowo a i praca diagnosty pozostawia wiele do życzenia. Jesteś pewien, że miałeś tes PCR a nie antygenowy pobierany z policzka czy gardła? Dobrze, że Cię stać na takie usługi i żeczywiście są takie opcje że nie trzeba iść do laboratorium np oddać krew tylko przyjadą do domu. Ale ważne aby było to wykonane profesjonalnie i ważne aby test był certyfikowany. Wiele testów zamówionych przez rząd pozostawiało wiele do życzenia...
W życiu nie zapłaciłbym z własnych pieniędzy, ze względu na branżę za testy płaci firma. Przyjeżdżał do nas profesjonalny diagnosta, pierwszy raz dla beki kazaliśmy pobrać od jednej osoby, później już poszło... Co tydzień podobne wyniki, a producenci testu byli różni.
Sierżant
 • 1 / 0
Znowu przed Amikorzem takie gierki ? Wtedy też z Pekhartem były jaja...
Generał brygady
 • 1 / 0
Taką informacje chciałem usłyszeć. Liczę że kolejny test,też da wynik ujemny.
Kapitan
 • 0 / 0
Jak się chce ujemny to można zrobić ujemny. Są sposoby które rozchodzą się pocztą pantoflową i te sposoby działają
Panowie, trzymać kciuki za pozytywne wiadomości o Emrelim.
Marszałek Polski
 • 2 / 2
Pozytywnie negatywny wynik testu...:)
Sierżant
 • 0 / 0
Ale wcześniej był niestety negatywnie pozytywny :-)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Liczy się "tu i teraz". Co było, anie jest....
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A Panie to już nie? ;)
Anię lepiej Alaryku zostaw w spokoju, już R9 zajmie się nią ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
sie mi bo skleiło "a" z resztą:)
Przed meczem ekstraklasie są oddzielne badania. Będzie miał negatywny zagra i o co ten hałas? To samo co z Pekhartem wcześniej loteriada.
Generał broni
 • 2 / 0
Najpierw musi do nas przylecieć a to może chociaż nie musi,być takie proste.
Młodszy chorąży
 • 3 / 0
Ależ te testy są wiarygodne :)
Najlepsze,że nie ważne że drugi test negatywny od razu ban na występ w kadrze.
Marszałek Polski
 • 2 / 2
Dlatego że sytuacja jest na tyle niejasna, ze ze względów bezpieczeństwa "dmuchamy na zimne". To dośc logiczne i zdrowe.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zayebiste te testy.
Generał broni
 • 2 / 0
No pięknie quurwa.
Czemu? Ma negatywny nie może zagrać tylko z Serbią.
Generał broni
 • 0 / 0
Zaraz go na wszelki wypadek na kwarantannę skierują.
O żesz... taka informacja na dzień dobry. Ciekawe jak Czesław rozwiąże problem w meczu z Lechem. Pekhart w wakacyjnej formie.
Iza Kruk na TT:
W nawiązaniu do informacji o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u Mahira Emrelego -zgodnie z ustaleniami naszego sztabu medycznego, powtórzony wynik testu u Mahira dał wynik ujemny, zawodnik jest zaszczepiony, nie ma żadnych objawów.Będziemy na bieżąco informować o sytuacji.
Oby skończyło się na strachu.
Generał broni
 • 3 / 0
Pozytyw,że nie zagra w kadrze i nie złapie kontuzji.
No tak, to pozytyw.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dziwne te testy
Na temat wszytkich teori spiskowych i innych bzdur na YouTube.
Jeszcze nie tak dawno znawcy z you tube krzyczeli że wirusa nie ma i Covid to ściema.

Potem było że sieć anten 5G rozprzestrzenia i roznosi wirusa - filmy i materiały na ten temat można do dziś znaleźć na you tube.

Potem były inne wspaniałe teorie spiskowe.

Żaden z tzw. Expertów nie odniósł się to swoich wcześniejszych rewelacji jak napisałem wyżej zero sprostawania tylko ciągle nowe teorie.

Wystarczy wejść na Google i sobie wyszukać ile się zarabia na filmach you tube. Poczytać rzetelnych informacji.

Głupi ludzie na całym świecie oglądają przesyłają linki na what's up. I nabijają kase

A mojego znajomego kumpel właśnie się chwalił na imprezie w sobotę że kupuje 2 apartament na Gran Canaria bo zarabia na filmikach you tube i że teorie spiskowe idą jak świeże bułeczki.

W sobotę pili whiskey i próbowali rozkminić co tu wyśleć nowego bo właśnie wyszedł news że Nowej Zelandi kto nie jest zaszczepiony to nie będzie mógł pracować w służbie zdrowia. Takie wprowadzają prawo.

A reszta jak pelikany łyka łyka a gosciu na imprezie stawiał 35 letnie whiskey single malt za £400 za butelkę i panienki z agencji.
Generał broni
 • 3 / 0
Artur
W Polsce przedwojennej, kiedy uruchomiono radio i budowano maszty radiowe, wywoływało to protesty, ponieważ byłyrospowszechniane opinie, że fale radiowe spowodują obniżenie temperatury i ogromne mrozy.
Jeszcze wcześniej, przy budowie pierwszej kolei, protestowano przed układaniem torów, bo się kury przestaną nieść a krowy mleko dawać.
W czasie budowy warszawskich filtrów i kanalizacji i wodociągów, twierdzono że to żydowski spisek w celu wytrucia Polaków.
Historia głupoty jest niezmierzona.
A to nie wiesz, że jakiś dzban z youtuba ma większe poważanie niż profesor. IDIOKRACJA
Generał broni
 • 4 / 1
Albo się kierujmy widzą medyczną podpartą badaniami naukowymi albo zabobonami które próbuje się przemycić do obiegu. Uczmy się, czytajmy i poszerzajmy naszą wiedzę bo mentalnie zostaniemy w czasie przedwojennym jeżeli chodzi o wiedzę.
Według wszystkich informacji medycznych szczepienia zawsze pomagały w zastopowaniu/spowolnieniu rozwoju pandemii. Im więcej osób zaszczepionych tym szybciej wyjdziemy z pandemii. Im mniej będziemy siedzieć w pomieszczeniu zamkniętym(bez wentylacji) , tym mniejsze ryzyko zakażenia - ważna sprawa - czas kontaktu z osobą chorą i ilość wirusa u takiej persony - jest to bardzo ważne.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Panowie (i panie) - internet to ściek do którego każdy moze wlać co chce. Ale to pół biedy. Drugie pół polega na tym, ze jest to zasób totalnie nieselektywny. Nie ma dobrych, skutecznych i sprawdzonych metod weryfikacji informacji.
Stąd zalew głupoty w niebotycznym wymiarze, a popularność zdobywaja najbardziej "efektowne figury".
Generał broni
 • 2 / 0
Ale wiecie panowie co jest uderzające? Ludzie się malo zmieniają w swoich instynktownych reakcja przez stulecia.
Niedawno czytałem o epidemii cholery w Rosji na początku XIX w.. Żeby zahamować jej rozprzestrzenianie należało odkażać źródła wody pitnej, bo ona najszybciej "roznosi" zarazę i izolować chorych. Do studni sypano jakiś proszek zabijający zarazki i zbudowano lazarety dla izolacji chory.
Poszła plotaka, że ludzie umierają od tego proszku a lazarety są po to, żeby zarażać więcej ludzi. Tłum urządzał pogromy, samosądy, zabijano urzędników, lekarzy a nawet wojskowych, którzy brali udział w walce z epidemią.

Dzisiaj nie jest tak drastycznie, ale przecież były ataki na punkty szczepień.
To jest niewiarygodne jak mało zmienia się człowiek, mimo że latamy w kosmos, mamy internet, tel komórkowe a w glowach średniowiecze, które do tego domaga się poszanowania ich poglądów i znajduje polityków którzy chcą ich reprezentować.
Podpułkownik
 • 0 / 2
Art co za bełkot.
Boras - W tym roku ukazał się w RP książka Davida Quammena pt. "Zaraza". Książka w oryginale została wydana w 2012 r. Ma charakter popularnonaukowy. Autor na przykładach: hendry, marburga, Hiv, eboli, SARS, MERS, nipah, wścieklizny i innych przyjemniaczków śledził intensyfikację zjawiska przenoszenia się wirusów ze zwierzęta na ludzi i doszedł do wniosku, że do tej pory ludzkość miała wiele szczęścia a ryzyko pojawienia się nowego wirusa zdolnego wywołać pandemię wzrasta, ze względu na ekspansję człowieka, stopień ingerencji w przyrodę oraz poziom mobilności. Krótko mówiąc - natura oddaje to co kryła w głębinach i kniejach. Na przykład ogólnoświatowa "kariera" Hiv, który przeniósł się na człowieka na początku XX w. jest bezpośrednio związana z włączeniem terenów środkowej Afryki do międzynarodowego obiegu i wymiany gospodarczej. Książka warta przeczytania. Natomiast autor jej recenzji w Dwutygodniku przytoczył inną jeszcze publikację z czasów zarazy - "Dziennik zarazy" Daniela Defoe, wydany w 1722 r. Książka ta, zawierająca opis epidemii dżumy w Londynie przystający jak ulał do naszego obecnego doświadczenia. Brak przygotowań do walki z pandemią, wyparcie, wiara w szarlatanów, niechęć do kwarantanny, karnawał egoizmu, który każe zarażonym chodzić po mieście i zarażać innych, imprezy do rana, wieszanie psów na lekarzach, exodus bogatych z miasta, biedni pozostawieni sami sobie, wpychani do jeszcze większego dołu, sugestia, że pandemia to kara boska i że tylko Bóg może tę karę odpuścić. Także nihil novi sub sole, pewne rzeczy się nie zmieniają.
Generał broni
 • 2 / 0
" opis epidemii dżumy w Londynie przystający jak ulał do naszego obecnego doświadczenia."
Ludzie zmieniają się dużo wolniej od otoczenia. Ta myśl dotarła do mnie kiedy się zastanawiałem jak nakłonić swoich synów do czytania. Po namyśle doszedłem do wniosku, że wszystko co dotyczy człowieka a jest zaobserwowane i napisane przez ludzi przenikliwych, trafiających w sedno i potrafiących to przekazać, jest niemal uniwersalne, chociaż było napisane dawno temu.
Wtedy aforyzm, że kto nie zna przeszłości, nie zrozumie teraźniejszości, nabrał dla mnie nowych barw.
I już we Wronkach cyk i do gabloty...
Major
 • 2 / 4
A nie był zaszczepiony?
Generał broni
 • 3 / 1
Była i dlatego nie choruje, proste.
Major
 • 0 / 0
no proste, , ja też sie zaszczepiłem więc się dziwie po prostu od czegoś te szczepionki powinny być w końcu.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zaszczepienie nie chroni przed zarażeniem, tylko przed ciężkim przebiegiem choroby.
Generał broni
 • 2 / 0
No są i działają. Dzięki szczepionce ograniczamy rozwój pandemii całe szczęście. Tylko więcej ludzi musi być zaszczepionych.
W Brazylii, w mieście Serrano w krótkim czasie wyszczepiono większą część populacji. 75 proc. mieszkańców otrzymało dwie dawki szczepień.
Wskutek "eksperymentu" w ciągu 5 tygodni odnotowano tam spadek zgonów aż o 95 procent. Liczba hospitalizacji z powodu COVID-19 zmniejszyła się o 86 proc.
Generał brygady
 • 3 / 2
Czyli będziemy atakować Pekhartem. Może piłka odbiję się od jego głowy i wpadnie do bramki.
Generał broni
 • 2 / 0
Jak będzie miał po powrocie następny negatywny to zagra.Chyba,że go na kwarantannie zatrzymają.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Za 10 razem się uda
Sierżant
 • 4 / 0
Oby to był błędny wynik jak u Pekharta na zgrupowaniu Czech.
Większość wyników testów PCR na C19 jest fałszywie dodatnia. Piszę wyłącznie z własnego doświadczenia, robimy testy w firmie raz w tygodniu.
Generał broni
 • 2 / 2
Test PCR RT jest najbardziej wiarygodny co nie znaczy, że 100%. Test ma być pomocny.
Test powinien być certyfikowany, wymaz pobrany prawidłowo z nosogardzieli (co nie zawsze jest normą), w laboratorium także musi być praca profesjonalna. Często ludzie mylą PCR z antygenowym testem (pobiera się wymaz z gardła czy policzka) - a jest to test dużo mniej wiarygodny ale tańszy.
Generał broni
 • 11 / 14
Od roku prawie co dzień trąbią w mediach o tym jak działają szczepionki a niektórzy koledzy dalej nie rozumieją.
SZCZEPIONKA NIE ELIMINUJE MOŻLIWOŚCI ZACHOROWANIA, ONA ŁAGODZI PRZEBIEG CHOROBY.
Jest tyle źródeł wiedzy z których można skorzystać a i tak niektórym nie pomaga. W zasadzie na głupotę nie ma lekarstwa, bo od rozumu zależy z jakich źródeł informacji się korzysta. Głupcy wybiorą źródła szerzące głupotę, ona jest nieśmiertelna i przenosi się jak wirus. Ci którzy "myją ręce" w rzetelnych źródłach informacji i "noszą maseczki" filtrujące wirusa głupoty są zdrowsi.
W latach 70-ych Fukuyama napisał pracę o zarządzaniu w której sformułował teżę, że ponieważ w przy podejmowaniu decyzji zawsze jest deficyt informacji, to intuicja odgrywa ogromną rolę.
30 lat później w epoce internetu, kiedy dostęp do informacji jest ogromny, napisał że to w zasadzie nie zmienia to roli intuicji, ponieważ decyzje trzeba podejmować pod presją czasu a ten nie pozwala zapoznać się z całą informacją i intuicja w dalszym ciągu odgrywa ogromną rolę.
Dlaczego o tym piszę, bo jak na dloni widać, że informacja jest ważna jest ważna ale to jaką wybierzemy zależy od czlowieka. Można wybrać głupią.
Podporucznik
 • 5 / 9
Nie wymagaj od wszystkich logicznego myślenia, 'lepszy sort' wie lepiej.
Fukuyama napisał tez psuedo odkrywcza książkę „Koniec Historii”, która okazała się kompletną bzdurą, więc nie uważałbym go za autorytet.
Najwięcej wiedzą esperty które wiedzę czerpią z reklamówek telewizyjnych, zwanych dla zmylenia mało spotrzegawczych wypowiedziami "ekspertów".
Major
 • 0 / 2
Semper Heroica,
To samo miałem napisać.
Generał broni
 • 4 / 0
"Fukuyama napisał tez psuedo odkrywcza książkę „Koniec Historii”"
To prawda, dlatego trafność ocen najlepiej widać po jakimś czasie. Akurat te o intuicji się sprawdzają. Może tylko sztuczna inteligencja to zmieni, bo ona potrafi "obrobić" kolosalną liczbę informacji.
Ale jeśli chodzi o czlowieka, to jednak musi sobie radzić z tym co dostał od natury i nie wszystkim idzie dobrze, tak więc wbrew obecnemu trendowi, nie wszystkie opinie mają tą samą wartość. W rozumie nie ma demokracji.
W której pracy Fukuyamy jest o wpływie intuicji na podejmowanie decyzji?
Generał broni
 • 5 / 0
"The ''Virtual Corporation'' and Army Organization "
Boras masz rację. przy czym weź pod uwagę, że oficjalne materiały siały dezinformację w tej materii informując, że szczepionka UCHRONI przed Cividem. gdzieś mam screeny takiej ulotki, jak nie wierzysz w takie materiały, to mogę poszukać :)
Generał broni
 • 2 / 3
kierownik
Prawda lezy pośrodku, bo ludzie stykają się z różnym natężeniem (dawką) wirusa. Inne jest zagrożenie jeżeli zetkniesz się z chorym przez chwilę a inne jeżeli przybawsz dłuższy czas w zamkniętym pomieszczeniu. Przy niższych stężeniach chroni, przy wyższych może nie pomóc.
Ulotki są po to, żeby nakłonić do szczepienia, bo to jest w interesie społecznym.
Sierżant
 • 0 / 0
Boras44, "Less-Is-More". Nie zawsze trzeba pisać 2000 słów, żeby wyrazić ciekawą myśl.
Staś sztuka aforyzmu :-).
Generał broni
 • 3 / 0
Negundo
Też bym tak chciał ale dwie sprawy mnie hamują. Po pierwsze brak talentu do zawarcia myśli w kilku słowach, po drugie, niewiara, że nawet jakby mi się udało, to wielu to zrozumie.
Generał broni
 • 2 / 0
"Staś sztuka aforyzmu :-)"
Jeśli miałeś na myśli Leca, to jego "Myśli nieuczesane" towarzyszą mi od lat. Gdybym mial taki talent i intelekt jak On, to bym nie pisał na tym forum.
no Boras, włąśnie o to chodzi, że jest bardzo duży szum informacyjny. nie każdy ma chęć spędzać wolny czas na pogłebianiu akurat tej wiedzy.
W niektórych szpitalach przy przyjęciu podwójnie zaszczepionych nie robi się testów, a w innych się robi. takze wiesz, nawet "u źródła" różne są interpretacje covidowej rzeczywistości.
Generał broni
 • 1 / 0
kierownik
W zasadzie w życiu chodzi o to jakie źródła sobie wybierzesz. Przy czym żadne nie dają 100% gwarancji, tylko jedne zmniejszają ryzyko pomylki a inne powiększają. Mądrość polega na ograniczaniu ryzyka.
W szpitalach pewnie nie testują zaszczepionych, bo zakladają że powinni być zdrowi, bo roboty mają tyle, że nie stać ich na doskonalość.
Na Legię też sprzedają pulę biletów dla zaszczepionych i nikt tego nie sprawdza. Życie jest kuwa ciągłym ryzykiem.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
"KapralSemper Heroica3 / 3
Fukuyama napisał tez psuedo odkrywcza książkę „Koniec Historii”, która okazała się kompletną bzdurą, więc nie uważałbym go za autorytet."
Nauka nie jest nieomylna, natomiast jej immanentną właściwością jes tautoanaliza i wycofywanie się z błędnych teorii oraz poszukiwanie lepszych rozwiązań. Jeżeli Fukuyama gdzieś się pomylił w swoich wnioskach, to nie znaczy że robił to zawsze i wszędzie.
Pomimo tezy o końcu historii, która się nie sprawdziła, postawił kilka innych, mocnych i dobrze sie sprawdzających tez w innych obszarach.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
"autoanaliza" miało być...
tautoanaliza wygląda przewrotnie, jak rechot z samej mysli:)
Generał broni
 • 2 / 1
Kierownik
"nie każdy ma chęć spędzać wolny czas na pogłebianiu akurat tej wiedzy.."

OK, ale zauważ że prawi każdy mimo braku tej wiedzy chce zabrać głos i ten głos jest jedynym słusznym. A to wprowadzić może jeszcze większy chaos.
Żona właśnie wróciła z Włoch - inny świat. Certyfikaty Covidove aby wejść do restauracji, muzeum, matra albo aktualny test negatywny. Aby wejść do pociągu trzeba przejść przez skanery. Ludzie wszędzie noszą maski i nikt się szczególnie nie buntuje. No i na lotnisku aby wrócić do kraju szczególne środki ostrożności.
A w Polsce? Wymyślona pandemia, grypka itd.
Dwa światy. My po prostu głupi nie jesteśmy - tak ostatnio usłyszałem.
Podpułkownik
 • 0 / 1
Za to gorszy sort nie wie nic.
Sierżant
 • 1 / 0
Dzięki Boras.
Myślę że wszyscy się tego uczymy, także na tym forum.
Moim mistrzem (niedoścignionym) aforyzmów jest G.K.Chesterton. Wymyślić jeden aforyzm to duża sztuka, pisać całe książki kryminalne aforyzmami to geniusz.
Sierżant
 • 0 / 0
Alaryk, "tautoanaliza" to genialne pojęcie. Może przypadkiem ukulismy iście szwajcarski (jak Swiss Army Knife) termin na określenie 'auto - bełkotu '. Czy dobrze myślę?
Generał broni
 • 1 / 0
Czy przedrostek "tauto" ma jakieś realne znaczenie, czy tylko spodobało Ci się brzmienie neologizmu?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Negundo - w zasadzie czemu nie:)
Sierżant
 • 1 / 0
Boras44,
oczywiście, że brzmienie jest cool, ale poza tym "tauto-" ma wiele przyjemnych wieloznaczności. 1) "tauto-" zasadniczo zmienia rozumienie słowa "auto-analiza", i przypomina "samo-zaoranie", ale w białych rękawiczkach, lub dziś bardziej "w białym kołnierzyku". 2) "tauto-analiza" może znaczyć też analizę zapętleń w rozumowaniu, czyli analizę tautologiczności, co też jest ciekawe :-).
Fatalna wiadomość. Wszołek po koronie nie wrócił wcale do formy...
Marszałek Polski
 • 6 / 0
Za to na trybunach odnajduje się znakomicie ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Polepszył sobie transferem nie ma co
BO to jest jeden z tych transferów, których i Legia i zawodnik żałuje...
Pułkownik
 • 2 / 2
Wina prezesa, no nie?
~Trunek
 • 1 / 1
Wiadomo że wszystko jest wina trenera a jak go zmienimy staniemy się kraina miodem i mlekiem płynąca ;)
Generał broni
 • 2 / 1
Byłoby dowcipniej gdybyś napisał "miodkiem i mlekiem płynącą".
Sierżant
 • 0 / 0
Powinno być "Miodkiem i Mleczkiem". Ale Mleczko nie ma nic do Mahira :-)
O tym zadecyduje Stanowski :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nie, Cześka :D
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Pięknie. Akurat przed meczem z Amiką.
Kapitan
 • 13 / 12
Przecież od początku wiadomo że testy PCR to lipa nakręcająca panikę aby zwiększyć zapotrzebowanie na szpryce, które nie są i nie mogą być skuteczne na grypkę'19, ponieważ wirusy mutują.
Kapitan
 • 9 / 10
Zaś szpryce dają jak widać bezobjawową odporność ;-)
Prawdę mówi , polać mu!
Bankowo masz za sobą lata edukacji aby to stwierdzić.
Generał broni
 • 4 / 10
Footroll
Oj pojęcie to ty masz zerowe w tym temacie. Oczywiście swoje zdanie masz prawo mieć ale nie zaklinaj rzeczywistości.
Po prostu jesteś w błędzie i miej tego świadomość.
Jeszcze powiedz, że z powodu COVID-19 to statyści ma całym świecie leżą w szpitalach i cmentarzach...
Powiedz to tym wszystkim leżącym w szpitalach, z których 95% to osoby niezaszczepione.
Bzdura, większość zgonów wśród osób zakażonych to zaszprycowani, patrz Izrael.
Manipulujesz statystyką.

To tak samo jakbym napisał że 95% zgonów w wypadkach samochodowych mają osoby posiadające prawo jazdy.
Generał broni
 • 4 / 5
Footroll, wolę bezobjawową odporność, niż bezobjawową inteligencję!
vice versa
Marszałek Polski
 • 3 / 2
"vice versa"?:):):):)
czyli wolisz objawową nieodpornośc zamiast objawowej inteligencji?
brawo ju:):):)
Kłamiesz.
https://www.timesofisrael.com/number-of-covid-patients-on-ventilators-hits-highest-level-since-march/

Jest znacznie mniej hispitalizacji przy podobnej liczbie zachorowań, a ci co leżą w szpitalach to głównie niezaszczepieni.
Sam kłamiesz, ale mam nadzieję że chociaż nie jesteś pożytecznym idiotą i otrzymujesz za to wynagrodzenie.

"Na oddziały intensywnej terapii w Niemczech trafiło w ostatnim czasie więcej pacjentów z koronawirusem, którzy zachorowali pomimo przyjętych szczepień. Instytut Roberta Kocha (RKI) zapowiadał już wcześniej taki rozwój sytuacji epidemicznej – podkreśla „Der Spiegel”.

Jak wynika z danych RKI, wzrósł odsetek zaszczepionych pacjentów z koronawirusem na oddziałach intensywnej terapii. Od połowy sierpnia do początku września spośród 1186 pacjentów z intensywnej terapii 119 było wcześniej zaszczepionych (stanowi to ok. 10 proc.).

W dłuższym okresie porównawczym (od początku lutego do początku września br.) odsetek zaszczepionych pacjentów z Covid-19 na niemieckich oddziałach intensywnej terapii wyniósł 1,84 proc. (210 z 11 419 przypadków).

Ten zwiększony odsetek zaszczepionych pacjentów na oddziałach intensywnej terapii, zdaniem ekspertów, jest związany przede wszystkim z gwałtownym wzrostem ogólnej liczby zaszczepionych osób – pisze „Der Spiegel”.

Od początku szpryc-kampanii w Niemczech ponad 65 proc. populacji zostało w pełni zaszprycowane, czyli przyjęło dwie dawki szczepionki przeciwko wirusowi. Jednak nadal większość pacjentów „z ciężkimi i śmiertelnymi przebiegami choroby” to osoby niezaszczepione – twierdzi Gernot Marx, szef stowarzyszenia medyków intensywnej opieki medycznej i pogotowia (Divi).

Najbardziej narażone na ciężki przebieg choroby są osoby, których „układ odpornościowy jest osłabiony chemioterapią lub trwałą terapią kortyzonem, albo osoby w wieku powyżej 80 lat”. Jak dodaje Marx, „niestety, u coraz większej liczby niezaszczepionych osób poniżej 60. roku życia infekcja koronawirusem ma ciężki przebieg lub kończy się śmiertelnie”.

We wtorek rano RKI podało dane o infekcjach z ostatniej doby – zgłoszono 4971 nowych infekcji. Tygodniowa zapadalność nieznacznie wzrosła – we wtorek rano wyniosła 65,8, a tydzień temu – 63,6. Wskaźnik zapadalności za poprzedni miesiąc to 80,2.

W ciągu 24 godzin w Niemczech odnotowano 88 zgonów mających związek z infekcją koronawirusem. Tydzień temu było to odpowiednio 90 osób.

Źródło: PAP"
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Footroll - czy ty przeczytałeś uważnie to,co cytujesz? I rozumiesz co tam "stoi"? Przecież w tej dyskusji właśnie zrobiłeś coś, co określiłbym jako "usiadł na granacie, z którego sam wyciągnął zawleczkę".
Generał broni
 • 0 / 0
Wydaje mu się, że użytkownik Footrol nie zrozumiał bądź nie przeczytał to co sam wkleił...
@Footroll
Skometujesz ten wyrywek że swojego wpisu, jakieś wnioski wyniosłeś z tej lektury?
"odsetek zaszczepionych pacjentów z Covid-19 na niemieckich oddziałach intensywnej terapii wyniósł 1,84 proc."
Generał broni
 • 0 / 0
Footroll
A może ten wycinek bardziej oddaje stan faktyczny?
"Jednak nadal większość pacjentów „z ciężkimi i śmiertelnymi przebiegami choroby” to osoby niezaszczepione".
Generał broni
 • 1 / 0
Alaryk, nie wymagaj od Fotrolla rozumienia cytowanego tekstu. Jemy czerwona lampka zapaliła się przy słowie "wzrosła". Resztę ogarnął zgodnie z poziomem inteligencji, czyli bezobjawowo!
Sierżant
 • 1 / 0
No to pięknie.
Inna sprawa, że 3 dni po powrocie z kadry i tak byłby myślami i ciałem gdzie indziej.
Ale i tak nasze szanse na wygraną z LP spadają o 5%.
Porucznik
 • 4 / 4
No to wujek Czesiek będzie mógł na Amike zastosować swój ulubiony wariant z Pekhartem i Lopesem. Na dużo lepszego Kostorza przecież nie postawi, bo ta dwójka by strzeliła focha. A wujek Czesiek zawsze unika problemów. Wie komu, kiedy i gdzie rowa wylizać.
mam wrażenie, że dopiero po meczu z Amicą Cześkowa Legia odpali.
~Luk
 • 2 / 2
A nie był szczepiony jak reszta drużyny?
A co ma jedno do drugiego?
Szczepienie nie gwarantuje braku zakażenia. Znacząco zmniejsza ryzyko ciężkiego przebiegu. Dowiedz się jak działają szczepionki i po co są używane.
Generał broni
 • 3 / 2
Szczepienie przeciwko Covid-19 w znaczący sposób chroni przed zakażeniem na początku, po 3 miesiącach spada ta odporność bodajże do 55%.
Jedank w około 85-88% chroni przed hospitalizacją i ciężkimi objawami a przede wszystkim szepinie powoduje spowolnienie rozprzestrzeniania się patogenu.
Polecam fachową literaturę medyczną jako źródło informacji.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Był szczepiony, ale to nie chroni przed zarażeniem.
Generał broni
 • 2 / 0
"Osoba zaszczepiona przeciw COVID-19 ma mniejszą szansę na zakażenie się czy zachorowanie, ale również jest mniejsza szansa, że zakazi kogoś innego. Taki podwójny blok – mówi prof. Krzysztof Pyrć, członek Rady Medycznej."
Tak się wypowiadał 12.VI.
Kapitan
 • 5 / 3
To że nie wystąpi w Belgradzie, to uj, pewnie nie wystąpi tez w meczu z Pyrami. Swoją drogą świetne te szczepionki, co pol roku dwie dawki będzie trzeba przyjmować xd
Ktoś ci powiedział że jak się zaszczepisz to już nie możesz mieć pozytywnego wyniku testu? Zmień źródło informacji
Generał broni
 • 3 / 4
Nie ma szczepionek 100%.
Zawsze jest ryzyko zakażenia się dlatego trzeba uważać. Nie zawsze także człowiek wytwarza przeciwciała, które i tak z czasem spadają - choć zostaje odporność komórkowa. Wirus się mutuje, to oczywiste, ale robi to właśnie dzięki temu że ludzie się nie szczepią i roznoszą między sobą patogen. Według doniesień badaczy Oxfordzkich jasno wynika, że osoby zaszczepione powodują chamowanie przenoszenia się wirusa pomiędzy sobą.
Kapitan
 • 3 / 3
Hmm no to powiedz mi przyjacielu po co są te szczepionki? Skoro gosc jest zaszczepiony i już jest pozyrywny i może dalej zarażać. Albo inaczej, po co ludzi zmuszają do szczepień i robia te segregację nawet na otwartych stadionach? Skoro czy zaszczepiony czy nie i tak może być chory i tak może zarażać ( wiem wiem, podobno zaczepiony przechodzi lżej chorobe, ale co to kogo obchodzi?).
Także, może jednak tv to nie najlepsze źródło informacji i Ty powinieneś rozejrzec się za czymś innym, a ja napiszę ponownie , super sa te szczepionki xd
Kapitan
 • 1 / 3
@biper1
Poczytaj o Amiszach. Jeśli jesteś dalej w stanie podać jeden sensowny argument za szczepieniem, to słucham.
Generał broni
 • 1 / 3
Polecam fachową literaturę medyczną jako źródło informacji - tym bardziej jeżeli dotykamy takiej konkretnej dziedziny jak wirusologii czy immunologia. Polecam np "The Lancet".
Jeżeli potrzebujemy rzetelnej informacji to warto korzystać z takich źródeł gdzie wiedza poparta jest badaniami a nie domysłami. Jeżeli nie jesteś naukowcem tudzież innym medykiem to nie kieruj się tu własnym tokiem myślenia tylko zaczerpnij wiedzę od ludzi, którzy się tym zajmują.
Poczytaj jak działają szczepionki i jak to wpływa na rozwój pandemi może wtedy spojrzysz na to inaczej.

PS
Skąd u ludzi ten bunt jeżeli chodzi o szczepienie? Przecież każdy z nas wielokrotnie był szczepiony. Od dziecka do wieku dorosłego np Ospa, Gruźlica, Polio, Tężec, Krztusiec itd. Dzięki temu udało się nam żyć w zdrowiu i pandemię niektórych z nich nie wróciły.
Generał broni
 • 0 / 0
Cch
"W 1963 r. Wrocław był pierwszym i największym ogniskiem epidemii ospy naturalnej w Polsce, śmiertelnej choroby wywołanej wirusem variola vera (VV). Po 1945 r. była to jedna z największych epidemii w Europie i największa w Polsce, a także ostatnia na świecie. Wirus ospy, dziesiątkujący ludzkość od stuleci, został oswojony dopiero w XVIII w. dzięki wynalezieniu szczepionki".
Generał brygady
 • 1 / 0
Generalnie szczepionki na wirusy wywołujące objawy grypy/przeziębienia działają ok. pół roku. Dlatego na grypę szczepimy się na jesieni, żeby szczepionka starczyła mniej więcej do marca/kwietnia, kiedy sezon grypowy mija. Mam nadzieję, że Mehir nie będzie miał poważnych objawów i będzie wkrótce gotowy do gry. Raczej na weekend nie wróci, więc Michniewicz powinien szykować taktykę laga na Pekharta.
Kapitan
 • 2 / 0
@biper1
Porównujesz ospę do koronki? Serio? Ospę która ma od 30 do 95 % śmiertelności do koronki przy której 99% ludzi traci smak na dwa dni, albo i nawet tego nie? I Ty próbujesz być ekspertem od literatury? Serio? Jest 11 godzina i już zrobiłeś mi dzień :)
Generał broni
 • 0 / 0
Nie próbuje i nie jestem ekspertem. Dla tego odsyłam to fachowej literatury gdzie wiedza medyczna poparta jest badaniami naukowymi-laboratoryjne i na tzw tkance żywej.
Deprecjonowanie przez ciebie zagrożenie w związku z COVID-19 jest nieodpowiedzialne spolecznie.
Nie usprawiedliwia cie brak wiedzy w tej dziedzinie czy też brak myślenia. Można czerpać informacje z fachowych źródeł a nie z YouTube czy innych. Przestań być leniem i zacznij poszerzać wiedzę, choćby po to abyś przestał pisać głupoty nie poparte argumentami.

PS
Jeżeli kierujesz się jakimiś informacjami, to może oświeć mnie i pochwal się tym źródłem. Jeżeli jest to źródło medyczne bądź od osoby z wykształcenia wirusologii oczywiście.
Generał broni
 • 0 / 0
Cch
Widziałeś w jaki sposób umierają ludzie na COVID-19? Nie polecam takiego widoku, cierpienie niesłychane. Tym bardziej że wkoło nikt nie jest w stanie ci pomóc a ty się dusisz do śmierci. Tak było jeszcze niedawno.
219 mln zakażeń a 4,5 mln ludzi na świecie zmarło na COVID-19, wystarczy!
Kapitan
 • 0 / 0
Ok, a więc pooglądaj wywiady z Dr Witczakiem, który podaje dowody i przykłady ze świata. A więc rzeczy które się wydarzyły. Ale nie Twoje gadanie, że amerykańscy naukowcy (których nikt nigdy nie widzial) zbadali, że...
Kapitan
 • 0 / 0
"Izrael we wrześniu pobił rekord zakażeń. Singapur przy 80% wyszczepienia zanotował rekord zakażeń, zgony rosną. Według ostatniej analizy European Journal of Epidemiology, na podstawie danych z 58 krajów, nie widać związku między poziomem wyszczepienia a liczbą zakażeń, a nawet jest taki nieznaczny trend (jak wskazali autorzy), że im większy poziom wyszczepienia tym większa liczba zakażeń."
Kapitan
 • 1 / 0
"Szczepionki nie hamują skutecznie transmisji koronawirusa, a dane m.in. z Kataru, Izraela, USA pokazują, że skuteczność spada w ciągu 4-6 miesięcy niemal do zera w zakresie infekcji objawowej i bezobjawowej. W związku z tym nie możemy traktować osoby zaszczepionej jako bezpiecznej."

"Mamy wiele innych chorób, a wskaźnik śmiertelności Covid-19 wynosi 0,15%, jest to porównywalne do grypy."
Kapitan
 • 0 / 0
A teraz albo racjonalnie odnies się do tego co napisałem, albo zamilknij :)
Podporucznik
 • 1 / 0
Cch
Odpuść, jego nie przegadasz, za dużo telewizyjnej propagandy się naoglądał

Do czego to doszło, że ludzie dali się ogłupić przez chorobę sezonową...
Generał broni
 • 0 / 0
Lego i tu też się znalazłeś? Telewizja nie jest dla mnie głównym nośnikiem a już na pewno nie to co gada rząd. Szukam wiarygodnych informacji w medycznych periodykach. Możecie się tu głaskać po głowach całować po rękach ale faktów nie zagłuszycie. Wkleję tu to co napisałem Ci wyżej.

"Minionej doby izraelskie MZ poinformowało o 960 nowych przypadkach COVID-19. To czterokrotnie mniej niż dane z końca września
Spada też liczba osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa.
Odsetek pozytywnych testów na obecność wirusa jest najmniejszy od dwóch miesięcy.
W Izraelu liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu ciężkiego przebiegu COVID-19 w piątek spadła do 460. W niedzielę było to już 448, to najmniej od prawie dwóch miesięcy. W krytycznym stanie jest 225 pacjentów, 189 wymaga pomocy respiratora.

W grupie pacjentów przebywających w szpitalach 349 to NIEZASZCZEPIENI, 68 otrzymało dwie z trzech dawek szczepionki, a 29 pacjentów było po trzech szczepieniach.
Jak oceniają naukowcy z Instytutu Nauki Weizmanna, do końca października liczba ciężkich przypadków koronawirusa może spaść nawet do 250.
Spada też wyraźnie liczba nowych przypadków koronawirusa. W niedzielę poinformowano o 960 zakażeniach.
Spośród ponad 100 tys. próbek przetestowanych w czwartek, 2,14 proc. uzyskało wynik pozytywny. To również najniższy wskaźnik od ponad dwóch miesięcy."

Singapur ma wzrosty zakażeń ale...
"Na szczęście jest niewiele przypadków ciężkiego przebiegu choroby. 98 proc. zakażonych w ostatnich czterech tygodniach nie wykazywało żadnych objawów lub miało łagodne objawy infekcji" - czyli szczepionka działa.

Zachowujecie się obydwaj jak dzieci we mgle. Bawcie się wiec razem, tylko odpowiedzialnie żeby nie trzeba było lecieć do mamusi szanownej z całym szacunkiem.
Generał broni
 • 0 / 0
PS

Naukowcy, w aspekcie historycznym, umieścili pandemię COVID-19 na 9 miejscu pod względem liczby zgonów.
A co do grypy to w tym roku mamy ponad dwa razy tyle chorych co w zeszłym. Grypa to co innego niż przeziębienie i raczej bym jej nie wysmiewał.
Rosyjska grypa. Pandemia wywołana przez zmutowanego wirusa grypy H2N2 w latach 1956–1958 oraz po 10 latach pandemia wywołana wirusem H3N2. Szacuje się, że każda z nich spowodowała około 1-2 milionów zgonów.

Covid-19 na świecie zmarło już 4,55 ml osób a zachorowało 219 ml ludzi....
Kapitan
 • 0 / 0
"Spada też wyraźnie liczba nowych przypadków koronawirusa. W niedzielę poinformowano o 960 zakażeniach."
To cytat z Ciebie. W Polsce jest niecale 2k nowych zakażeń tylko ze... Polska ma 38mln ludzi, a Izrael 9 , a wiec ponad 4 razy mniej. Do tego dolicz ile wiecej procent społeczeństwa izraelskiego jest zaszczepiona w tym 3 dawka, od polskiego a uzyskasz wynik jakim deb*Lem jesteś.
Generał broni
 • 0 / 0
Cch
Z kulturą to masz na bakier ale również jeżeli chodzi o logiczne myślenie to coś nie bardzo widzę.
W Polsce aktualnie mamy ponad 2 tyś pozytywnych wyników testów - warto zaznaczyć, że jesteśmy krajem, który wykonuje rekordowo mało testów a i ludzie boją się je wykonać żeby nie ponosić konsekwencji (izolacja, problemy w pracy itd). Według specjalistów z dziedziny biologii i wirusologii można przyjąć, że wartość aktualnych zakażeń to liczba z oficjalnych wyników rządu pomnożona razy 5! Dodatkowo rząd PiS zmienił sposób naliczania w pewnym momencie bo mieliśmy za duże liczby...

Pomijając liczbę ludności i zaszczepionych...
Popatrz na tendencje. W Izraelu jest tendencja spadkowa a w Polsce zwyżkujemy skokowo. Do tego w krajach gdzie poziom zaszczepienia jest większy są duże spadki ciężkich przypadków, hospitalizacji i śmierci.
Do tego wiadomo jest, że osoby niezaszczepione przenoszą w dużym stopniu wirusa na innych przyczyniając się rozwojowi pandemii a dodatkowo tworzą mutacje - szczepionki i lek może sobie gorzej radzić z nowymi odmianami.

Mniej YouTube i tzw lekarzy z Konfederacji i ich teorii spiskowych a więcej faktów polecam.
Generał broni
 • 0 / 0
Piszesz, że mamy niecałe 2 tyś pozytywnych wyników a ja uważam, że manipulujesz faktami, mamy :2640 przypadków, które spokojnie sobie możesz pomnożyć x5 +40 zgonów a to początek zobaczymy co będzie za miesiąc.
Dziś mamy sytucje, że dwoje dzieciaków walczy o życie, zarazili się od nauczycielki w szkole - taka to odpowiedzialność społeczna w sprawie szczepień.
Kapitan
 • 0 / 0
Matko święta. I Ty mówisz o faktach? Chlop (lekarz z Konfederacji(czemu niby?)) Podaje przykłady i uzasadnia. A Ty chłopie mnożysz razy 5 (Tobie tylko wiadoma liczba ) po to, żeby Ci lepiej wyszło xd
Dobra, to ja Izrael mnożę razy 10! A co mi tam. Wtedy moja wersja jest lepsza xd
Generał broni
 • 0 / 0
Cch
Masz jakieś dziwne poczucie faktów. Rzucasz sobie od tak w przykładzie Izraela a to jest chore i infantylne. Sugerujesz jakieś lepsze czy gorsze wersję i insynujesz mi fantazje. To co napisałem to nie są jakieś moje liczby, tylko liczby naukowców.
Czytaj że zrozumieniem i dyskutujmy o faktach a nie twoich konfabulacjach.
Proszę podaje przykłady faktów :

" Z analiz Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego ( ICM UW) wynika, że faktyczne liczby dziennych zakażeń koronawirusem mogą być około dziesięciokrotnie wyższe niż statystyki podawane przez rząd."
Dr Aneta Afelt z ICM UW

"Oficjalne liczby nie pokazują faktycznej skali zakażeń"
dr hab. med. Monika Bociąga-Jasik, specjalista chorób zakaźnych.(Szpital Uniwersytecki w Krakowie).

"Wśród najczęstszych błędów naukowiec wymienia uznawanie liczby nowych przepadków zakażeń za rzeczywistą liczbę chorych. Tymczasem ta ostatnia zawsze jest znacznie większa"
Dr. Jacques Raubenheimer Uniwersytet Sydney

" Uważam, że wartości oficjalne są bardzo zaniżone, na co wskazuje wysoka statystyka zgonów. Powodów tego jest wiele: począwszy od zmieniających się strategii testowania (w Polsce testuje się bardzo wąsko, nie wykrywając większości przypadków osób zakażonych)(...) ".
prof. dr hab. Agnieszka Szuster-Ciesielska z Katedry Wirusologii i Immunologii Instytutu Nauk Biologicznych UMCS

" Dobowe liczby zakażeń koronawirusem w Polsce trzeba pomnożyć razy 5 albo 10, bo testujemy obecnie osoby objawowe — powiedział dr n. med. Paweł Rajewski, specjalista chorób zakaźnych.
Kapitan
 • 0 / 1
I rozumiem, to się tyczy wyłącznie Polski, tak? Tylko w biednej Polsce trzeba mnożyć a w Izraelu chociażby już nie? Xd
Z jednym się zgadzam, że liczba testów w PL jest niska, ale wiesz czemu? Bo teraz jak pójdziesz do lekarza, że masz objawy podobne do koronki, ale jesteś zaszczepiony, to testów Ci nie zrobią, tylko wpiszą grypę:) tak wlasnie, grypa nagle wrocila. A wszystko to po to, zeby zafałszować wyniki zachorowań wśród zaszczepionych. Koniec dyskusji.
Generał broni
 • 0 / 0
Cch

Być może masz większą wiedzę (w co wątpię) niż osoby, których cytaty podałem ale fakty są oczywiste i trudno z nimi dyskutować. Zawsze zakażeń /zachorowań jest więcej niż pozytywnych testów. Od początku pandemii w naszym kraju był problem z testowaniem, a po zmianach w sposobie naliczania i podawania statystyk przez rząd PiS zostało to jeszcze bardziej zaniżone. Między innymi z powodu wyborów PiS "odwołał" pandemie...
Nie wiem jak sprawa z testowaniem wygląda w Izraelu. Wiem natomiast, że mają spadki zakażeń i coraz mniej osób z ciężkimi objawami.
W Polsce mamy wzrosty skokowe i więcej ciężkich przypadków i zgonów - powinno dać Ci to do myślenia. Specjaliści mówią o Polsce, że trzeba stosować mnożnik, być może jakby ocenili Izrael to było by podobnie - choć nie alarmuje się tam jeżeli chodzi o ilość wyk. testów.

Objawy zmutowanego COVID-19 i grypy potrafią być podobne i aby zróżnicować jednostkę chorobową należy wykonać test (na grypę testy są bardzo tanie, do wykonania w diagnostyce lub synevo). Po wykonanych testach poszedł bym do lekarza aby zlecił leczenie. Lekarze nie powinni bez badań stawiać diagnozy, gdyż leczenie jest inne.

"W tym roku wirusy zaatakowały wcześniej niż zwykle. Choć to dopiero początek sezonu, już we wrześniu padł rekord zachorowań na grypę: chorych było niemal dwa razy więcej niż rok temu – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.
" Wirus grypy atakuje dorosłych, a dzieci wirus RSV. Brytyjscy naukowcy ostrzegają, że śmiertelnych ofiar grypy w tym sezonie może być bardzo dużo."

Coś gdzieś czytasz ale polecam jednak fachową literaturę podpartą badaniami naukowymi. Mniej plotek i domysłów a więcej faktów.

Skoro sugerujesz koniec dyskusji to niech się tak stanie.
Zachecam do refleksji.