Nazarij Rusyn na zakręcie (akt.)

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

04-04-2021 / 21:30

(akt. 06-04-2021 / 18:37)

Pod koniec lutego Nazarij Rusyn podpisał kontrakt z Legią Warszawa. 22-letni napastnik miał za sobą mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej na Ukrainie, spotkania w Lidze Europy, ale i okres z kontuzjami i przegraną rywalizacją z atakującymi Dynama Kijów. Potrzebował miejsca, w którym by się odbudował i ruszył do przodu. Tym miejscem miała być Łazienkowska.

Początek wydawał się obiecujący. Nazarij Rusyn dobrze mówi po polsku, szybko złapał kontakt z innymi, zadebiutował w spotkaniu Pucharu Polski z Piastem Gliwice – po godzinie gry zmienił Pawła Wszołka. Nie wypadł zbyt dobrze, ale to o niczym nie świadczyło.

Na treningach był szybki, wszędobylski, ale też często samolubny. Był ustawiony zwykle z boku boiska, ale gdy dostawał piłkę rzadko ją podawał, każdą akcję chciał kończyć strzałem. Trenerzy tłumaczyli, że musi grać zespołowo, że nie jest Andrijem Szewczenko, tylko dopiero pracuje na swoją pozycję. Zawodnik najwyraźniej ma jednak duże mniemanie o sobie i swoich umiejętnościach. gdyż jego styl gry na zajęciach się nie zmieniał.

W sobotę miał zagrać w spotkaniu rezerw Legii z Legionovią w Legionowie, ale gdy usłyszał o tym w piątek od razu zakomunikował, że nie zamierza grać w rezerwach, że boi się, że na trzecioligowych boiskach dozna kontuzji. Na gorąco nie została podjęta żadna decyzja, zawodnik dostał całą noc na przemyślenie swojego zachowania. Niestety rano podtrzymał swoją decyzję i odmówił gry w drugiej drużynie.

Jak można się domyślać, taka postawa nie spotkała się ze zrozumieniem ani trenerów, ani kolegów z zespołu. Skoro w rezerwach mógł zagrać Igor Lewczuk, który jest starszy, bardziej doświadczony i więcej w futbolu osiągnął, to tym bardziej Rusyn. Jaka będzie najbliższa przyszłość Nazarija? Prawdopodobnie zostanie odsunięty od pierwszego zespołu i przesunięty do drugiej drużyny. Przynajmniej do czasu, gdy zrozumie swoje zachowanie i przeprosi. Do tego momentu na pewno nie zagra w pierwszej drużynie.

O skomentowanie tej informacji poprosiły Nazarija Rusyna ukraińskie media. - To prawda - odmówiłem gry w drugiej drużynie z powodu konieczności gry na sztucznej murawie boiska. Grałem dla Legii już na sztucznej nawierzchni, ale po meczu bardzo bolało mnie ramię. Rozmawiałem z rehabilitantem, który mnie prowadził. Wiem, że nie mogę grać na sztucznej murawie. Jest tam twardo i istnieje ryzyko, że ponownie doznam urazu. Dopóki mam płytkę. Po raz pierwszy jednak słyszę o tym, że zostałem przeniesiony do zespołu rezerw - powiedział Rusyn.

Mecz rezerw z Legionovią w Legionowie został rozegrany na naturalnej nawierzchni.

Nazarij Rusyn

Komentarze (317)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Jak się ściąga ogórka nie łapiącego się do składu Dynama to co sie dziwić. Jedyną rzeczą za którą ostatnio mogę pochwalić Mioduskiego to Czesław Michniewicza, ale w pucharach szykuje się kolejny wpier.... Ostatnie 4,5 roku to kompromitujące okienka transferowe i trenerzy. Ostatnie okienko jak widać również było do bani
~stiepa TAIWAN
 • 0 / 0
obys sie mylil...
Kolejna gwiazdeczka co jeszcze prosto piłki nie kopnęła
Generał broni
 • 2 / 0
Mieliśmy już takiego egoistę.Kariery nigdzie nie zrobił.
Kapitan
 • 0 / 0
No to sobie pograł....
Marszałek Polski
 • 0 / 1
In una curva pericolosa?
~stiepa TAIWAN
 • 0 / 0
什麼意思?
~Wojtek86
 • 0 / 0
Krzyżyk na drogę.
~stiepa TAIWAN
 • 0 / 1
chyba juz ni zagra ...
Mam dobrą wiadomość dla Rusyna. W żabce koło mnie odeszła z pracy ukraińska kasjerka. Wakat jest, na pewno da rade. \Zwłaszcza, że za ladą jest podłoga z gumoleum.

A tak na poważnie to gów niarzowi się w d upie poprzewracało. Co to znaczy odmówić występu w meczu? A jaka by nie była murawa, to sorry ale klub chucha na zdrowie zawodników bo kontuzje mu się nie opłacają. Nie wierze, że lekarz klubowy powiedział, że jest ryzyko a trener kazał mu grać. Za ten foch powinien oberwać na tyle ile pozwala umowa. Jeśli trener odpuściłby takiemu smarkowi na dorobku, który nic jeszcze nam nie dał, to co by o tym pomyśleli nasi starsi, zasłużeni i wartościowi piłkarze.
Chyba zwariowałeś...Rusyn nie pracuje na sztucznej nawierzchni...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Może sprawdzi się w ogrodniczym?
~Fan
 • 0 / 0
Gal - zrobiłeś mi dzień tym gumoleum.
Ga(L) - zrobiłeś mi dzień tym gumoleum. MISZCZ!!
Cieszę się, że poprawiłem komuś humor. Pozdrawiam.
Mam dobrą wiadomość dla Rusyna. W żabce koło mnie odeszła z pracy ukraińska kasjerka. Wakat jest, na pewno da rade. \Zwłaszcza, że za ladą jest podłoga z gumoleum.

A tak na poważnie to gów niarzowi się w d upie poprzewracało. Co to znaczy odmówić występu w meczu? A jaka by nie była murawa, to sorry ale klub chucha na zdrowie zawodników bo kontuzje mu się nie opłacają. Nie wierze, że lekarz klubowy powiedział, że jest ryzyko a trener kazał mu grać. Za ten foch powinien oberwać na tyle ile pozwala umowa. Jeśli trener odpuściłby takiemu smarkowi na dorobku, który nic jeszcze nam nie dał, to co by o tym pomyśleli nasi starsi, zasłużeni i wartościowi piłkarze.
Kapitan
 • 0 / 0
hm. no to Nazarij teraz to poczujesz się podobnie jak jeden gracz z jedynki który podpadł Czesiowi ;) ale tylko poczujesz.
Generał broni
 • 3 / 0
Moim zdaniem wypożyczenie Rusyna na papierze wyglądało solidnie. Przede wszystkim przyszedł zawodnik, który byłby do dyspozycji w grach pucharowych. Z doświadczeniem z silnego klubu, który ma już trochę spotkań na koncie i całkiem niezłe momenty w lidze ukraińskiej, doświadczenie z młodzieżówek Ukrainy.
Poza tym znane mu środowisko w Warszawie. Ale, jeśli to są potwierdzone informacje, widać, że mentalność nie nadąża chyba...
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Po kontuzji, czyli do odbudowy, a my na tej pozycji mamy podobno zdolną młodzież, której minuty na boisku raczej by nie zaszkodziły...
Generał broni
 • 0 / 0
Mac

Jasne, że do odbudowy. Ale przykład Kapustki pokazał, że 3-4 miesiące to jest odpowiedni zapas czasu na odbudowę. Czyli w założeniu mógłby to być piłkarz gotowy do gry na czas pucharów. Ale chyba jest jakiś problem inny, niż stan fizyczny piłkarza...
Odnośnie młodych piłkarzy, szansę dostają w większym stopniu niż Rusyn, ale na razie efekty są niewiele lepsze.
Kostorz strzelił, zaliczył asystę i na razie na tym stanęło. Ale zobaczymy jak będzie.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Roman

Tylko dlaczego Rusyn ma dostawać szanse kosztem naszych młodych? Jest strasznym indywidualistą. Niby u napastnika to nie wada, ale - czytając opisy treningów czy gierek - strzela niemal z każdej pozycji, nie potrafi się dostosować do taktyki, a uwagi trenerów ma głęboko w poważaniu. To - ponawiam pytanie - dlaczego ma dostawać szanse?
Generał broni
 • 0 / 0
Mac,

Ale ja przecież nie napisałem, że powinien dostawać szansę. Napisałem o tym jak wyglądał na papierze na początku. Moim zdaniem wyglądało to wypożyczenie nieźle, mimo problemów zdrowotnych. W przypadku Kapustki też można było napisać, że to jest piłkarz do odbudowy, a przecież byli młodzi - Łakomy, a może i Praszelik by został, gdyby mu powiedziano "stary, żadnych Kapustek! Ty będziesz grał". Ale zdecydowano się na odbudowanie Kapustki. Przerżnięto puchary niestety, ale dziś mamy silny punkt zespołu i solidnego kandydata do gry w Kadrze. Wypożyczenie Rusyna, z początku było o tyle sensowne, że to człowiek, z którego Legia może korzystać w pucharach i odbudowany przynajmniej w teorii mógł dawać alternatywę na puchary.
Teraz wiemy, a przynajmniej możemy się domyślać, po tych niepokojących wieściach, że to wcale nie dyspozycja fizyczna, a głowa jest głównym problemem Ukraińca. Dlatego powtórzę: Nigdzie nie napisałem, że mamy stawiać na Rusyna w tych okolicznościach.
Natomiast z drugiej strony wydaje mi się, że jego wypożyczenie nie wiązało się z dużym ryzykiem i jeśli się nie sprawdzi, po prostu odejdzie. Niezależnie od tego moim zdaniem młodzi, zarówno nasi (Kostorz, Włodarczyk), jak i nie nasi(Muci, Jakszibojew), nie pokazali jeszcze na tyle dużo, żeby stwierdzić, że warto na nich stawiać.
Sprawa szybkiego, kreatywnego napastnika jest nadal otwarta i niewykluczone, że trzeba będzie posiłkować się transferem.
Pozdrawiam
Generał broni
 • 0 / 0
Napisałem też, że młodzi dostają szanse w większym stopniu niż Rusyn, bo po prostu na to wskazują statystyki. Dlatego nie widzę tu jakichś kontrowersji. Gdyby mimo zachowań Rusyna, Michniewicz na niego stawiał, byłoby to dla mnie niezrozumiałe. Ale widać, że nie stawia. Z ławki wchodzą Lopes i Kostorz, a ze Śląskiem zagrał Włodar. Natomiast Rusyn zastanawia się nad życiem. Nie jest to piłkarz kupiony, lecz wypożyczony, a zatem potencjalne ryzyko związane ze skutkami niewypału, jest mniejsze.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
"Odnośnie młodych piłkarzy, szansę dostają w większym stopniu niż Rusyn"
Widocznie ten fragment źle zinterpretowałem :)
Porucznik
 • 2 / 1
Chłopaku wracaj do Barcelony. Messi nie może się doczekać.
Rusyn Rusynem, a może Redakcja zainteresuje się i popełni jakiś artykuł nt Kapustki? Czy sprawę imprezy zamiatamy pod dywan?
Generał brygady
 • 0 / 2
Niech robi co chce, byleby robił robotę na boisku.
Major
 • 1 / 0
Ale że co że impreza?
Kapustka miał pozwolenie z klubu aby iść na imprezę... więc nie ma żadnej sprawy.
A potem członek gremium z Poznania będzie pyszczył że Legia łamie wszelkie zasady i olewa wszystko
Marszałek Polski
 • 1 / 1
A po co? Wlepić mu mandat 10 zł i po sprawie.
Skoro facet jest niepełnosprawny, to nie powinien grać w Legii.
Major
 • 0 / 0
Przecież nie gra
Rusyn nie pasuje ci tu to zbieraj szmaty i wypierd.. do chaty. Do Rosji tam cię nauczą szacunku na treningu.
Generał broni
 • 6 / 0
Do jakiej Rosji? Przecież on jest z Ukrainy, której mocno niepodrodze z państwem Pana Putina...
Wiesz Biper - jemu "wszystko jedno".
Podpułkownik
 • 4 / 6
"Przecież on jest z Ukrainy, której mocno niepodrodze z państwem Pana Putina..."
Uuuu Nie po drodze... tam połowa społeczeństwa mówi lepiej po rosyjsku niż po ukraińsku, łącznie z ich prezydentem. Lemingi, skąd Wy bierzecie wiedzę o świecie...
Sam jesteś leming kolego. Świadomie lub nie powtarzasz tezy ruskiej propagandy. To fakt że połowa Ukraińców mówi po rosyjsku, ale tylko 5% czuje się Rosjanami. Reszta rosyjskojęzyczni Ukraińcy. Równie dobrze możesz twierdzić że 100% Australijczyków to Anglicy bo mówią po angielsku. Język nie determinuje przynależności państwowej. Więc się doucz i nie powtarzaj bzdur rosyjskiej propagandy, a do tego przestań wyzywać ludzi od lemingów.
Generał broni
 • 3 / 2
HenningBerg

Dobrze napisane. Jak widać wiedza, która jest ogólnie dostępna widzi się jako tajemna dla niektórych.
Naród Ukraiński był uciskany przez Rosję przez długie lata i nikt tam ich nieche.
Nie jest to łatwa sprawa dlaczego mamy to co mamy. Ale jak ktoś myśli że Rosjanin =Ukrainiec to tak jakby pisać "Polskie obozy" zamiast Nazistowskie Niemieckie. To ten sam poziom ignorancji historyczniej.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Wy bezrefleksyjnie powtarzacie oficjalną naszą propagandę. Naród ukraiński może i był uciskany, ale pytanie, jaka część społeczeństwa tam się z tym narodem utożsamia (i jakie formy przybiera to utożsamienie, bo często banderowskie). Antyrosyjski jest Lwów i okolice oraz część Kijowa, a reszta kraju ma złożoną tożsamość postsowiecką. Czytacie polską prasę, która jest z definicji antyrosyjska i nie macie żadnego innego źródła informacji, polecam choćby neutralne źródła zachodnie, takie jak BBC, na poczatek starczy, żeby chociaż otworzyć oczy. Albo pogadajcie z Ukraińcami, których u nas sporo, najlepiej z centralnej lub wschodniej Ukrainy, ale tak szczerze przy wódce.
Generał broni
 • 2 / 1
Yorick

Sprawa jest złożona jak widzisz. Stalin był świadomy tego co robi. Mieszał jak w garnku zupę ludźmi. Specjalnie różne nacje rozrzucał po całym terenie. Popatrzymy jak to wyglądało w Czechach Sudeckich i jakich argumentów używał Hitler. Taki sam plan miała Stalin. Jaki efekt takiego planu? Możemy zaobserwować np na Krymie. Jak dziś Rosja miałaby ochotę to podobnie można zrobić w Estonii. Sowietyzacja krajów satelickich była energiczna.
Dziś tak jak piszesz, zachodnia Ukraina jest proeuropejska a okolice np Donbasu wiadomo. No ale przyczyny takiego stanu trzeba jasno nakreślać.
Mam to szczęście, że znam się z osobami z za naszej wschodniej granicy i wielokrotnie rozmawiałem, więc co nieco wiem jeżeli chodzi o nastawienie.
Z ludźmi wszędzie jest podobnie, jedni chcą tylko kasy inni pragną bezpieczeństwa a inni normalności.
Popatrz jak to u nas jest, jedni są za PiS inni za PO, są i nacjonaliści(Polska dla Polaków), inni wyjechali np do Anglii bo tam więcej zarobią. Mamy w kraju nastroje antyrosyjskie, antyniemieckie, antyżydowskie a nawet antyunijne (głównie w szeregach władzy).
My także jesteśmy różni i podzieleni, tak jak naród Ukraiński.
Generał broni
 • 2 / 1
Jeszcze jedna kwetisa. Podczas II wojny światowej, propaganda sowiecka nazywała polskie ziemię na wschodzie jako tereny i ludność zachodniej Ukrainy i przyłączyła je do Związku Radzieckiego.
Część Polski zwana zachodnią Ukrainą została dołączona do Ukrainskiej Radzieckiej Republiki Socjalistycznej.

Polecam programy Wołoszańskiego.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Generalnie zgoda (i nie wiem, kto daje te minusy), ale dodałbym, że te wspomniane ziemie polskie z kolei były etnicznie raczej ukraińskie, tam był wielopoziomowy konflikt który wiadomo, jak tragicznie się rozwinął.
Co do antyrosyjskości... czy antyrosyjskie społeczeństwo wybrałoby sobie za prezydenta kogoś, kto przemawia głównie po rosyjsku, bo 'narodowy' jezyk zna słabo? (nb. przykład z Australią chybiony, bo po jakiemu tam mieliby mówić ludzie - po australijsku?). Wyobraźmy sobie to w Polsce. Taki kandydat dostałby 0.1% głosów, bo Polska właśnie jest krajem, ktorego oficjalną ideologią jest ślepa rusofobia. W 2013 Stany z pomocą Unii chciały się zabawić w oderwanie Ukrainę z rosyjskiej strefy wpływów i zrobić z niej antyrosyjską marionetkę jak z Polski, co się częsciowo udało, kosztem wielu tysięcy istnień ludzkich. Ale tylko częściowo, bo tam sentyment antyrosyjski jest bardzo powierzchowny i ograniczony geograficznie, a związki z Rosją (właściwie bardziej ZSRR), powszechne, głębokie i mocno wpisane w tożsamość.
Generał broni
 • 0 / 0
Yorick

Poruszyłeś kwestie ważną. Czyje tereny do kogo należą czy też należały. Jakiej narodowości ludzie gdzie są większością i komu tereny się należą. Hitler domagał się "swoich" ziem od Czechów - SudetenLand. Mówił, że nie może pozwolic aby stała się im krzywda, jakby im coś groziło.
Warmia i Mazury czyje są? Pruskie (Niemieckie) czy nasze? Kto je powinien zamieszkać? Mazurzy, Warmiacy a jaka to narodowość? Kiedyś inaczej to wyglądało.
Popatrzmy na Wrocław? Nasze miasto? Ostatni raz było nasze w 1230r czy okolice tej daty. To samo z terenami zachodniej Ukrainy. Lwów był Polski a okolice Ukraińskie. Taki galimatias.
Choć dziś wydaje się, że taka Estonia na spory problem. Stalin im zrobił bigos. Jakby dziś było referendum to obawiam się, że Putin miałby dodatkową satelitę.


Prezydent Zełenski jest patriotą Ukraińskim i daleko mu do sympatyzowania z Rosją. Nie dziw się, że w Ukrainie mówi się biegle po Rosyjsku, bo sovieci mocno o to zadbali. Nie możemy patrzeć na to przez pryzmat dnia dzisiejszego. Kiedyś było inaczej. Popatrz na czasy u nas, jak to było w PRLu. Sam obserwowałem relacje nasze z ZSRR. Jak masz oficer był pod butem sowieckim. Co mieliśmy do powiedzenia? Nic. Interesuje się mocno historią i wiem, że nasi sąsiedzi na wchodzie mieli dużo gorzej i to jeszcze przed wojnami.

W naszym kraju jest nie tylko rusofobia ale generalnie nie lubimy chyba wszystkich sąsiadów. Ja uważam, że powinniśmy zapomnieć o waśniach i żyć w zgodzie. Nasze relacje z Niemcami, Rosja, Ukrainą itd powinny być partnerskie.
Oczywiście mówię o zaszłościach. Teraźniejszych faktów jednak nie można pomijać. Np aneksja Krymu przez Rosję i sytacja w Donbasie +manewry wojsk Białorusi i Rosji teraz przy granicy. Skandal.

Wielu Ukraińców chce normalności, chcą do Unii i NATO. Wielu przyjechało do Polski i ma już nasze obywatelstwo. Ale jest też tak jak piszesz. Są ludzie, którzy są związani z Rosją (mentalnie z ZSSR) ale czy oni są prawdziwymi Ukraińcami czy tylko mieszkańcami Ukrainy. Mogą mieć obywatelstwo Ukrainy ale być narodowości Rosyjskiej.
Na Mazurach mamy taką społeczność. Obywatel Polski, narodowość Niemiecka. W Opolskim także jest wiele takich przypadków. Popatrzmy na Śląsk. Był taki okres, że na pytanie o to kim jest :Polak czy Niemiec oni mówili Ślązak.
W spisie powrzechnym przed wojną ludzie na terenach dzisiejszej Białorusi wpisywali :tutejszy :).
Z tą sztuczną murawą ma rację ;)
Kurwwaaa... nie siadamy na piłce ;)
Tak naprawde potrzebny byl tylko Szabanow a reszta zawodnikow to melodia przyszlosci. Chcialbym przypomniec ze poprzednia ekipa tez miala taki zaciag za drobne i 4 mlodych chlopakow sciagneli z Afryki z Suleyyem na czele o ktorego bilo sie pol Europy ?? Ile oni meczow zagrali dla Legii??
Major
 • 2 / 2
A w sprawie transferów i ich oceny przez forum, to przypomnę: Kapustka, Pekhart i Juranovic. Ktoś pamięta co było pisane po ich początkowych występach?
po występach... Przypomnij proszę, o jakich występach Rusyna czy Yaxshiboyeva możemy rozmawiać? Muci to był dla mnie od razu transfer przyszłości. Choć z każdym dniem coraz mniej wierzę w to, że coś z niego u nas będzie - bliżej mu do Nagy'ego niestety... A Szabanow jest wypożyczony i wcale nie ma pewności, że uda się go zatrzymać. Ot i zimowe transfery w całej krasie. Sukces na sukcesie.
Przypomnij jakie mecze zawalili to pogadamy.
Po występach ? Ja pamietam co było pisane gdy mieli do Legii trafić.
Major
 • 0 / 0
Tak jak z ofoe :D
Starszy sierżant
 • 1 / 0
Ludzie wieszają psy na nowych a ja się cieszę. W końcu trener wystawia chłopaków którzy są już jakiś czas w Legii a nie kogoś kto dopiero przyszedł. Najpierw niech powalczą na treningach.
A teraz rżnie głupa.
Major
 • 0 / 1
Dojechać i zobaczyć czy pęknie czy zrozumie. Stawiam, że pęknie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Czyli - Twoim zdaniem - treningi z dwójką i tam rozegranie kilku spotkań?
Podporucznik
 • 1 / 1
Dobra,czas temat zamknać bo i tak wiadomo, że po sprawie. Tzn. po dzieciaku. Ani nic nie pokazał, bo ani nie zdążył ani okazja się nie trafiła, ani jakoś specjalnie nie podpadł, bo ani na mieście nic nie odwalił ani jakiejś wielkiej valencjanowej symulki nie odstawił.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Pokora i ciężka praca - szczególnie dla takiego młodego szczyla.
Generał brygady
 • 3 / 0
Kto raz się przeciwstawi Czesiowi ma już przekichane nawet jak trener tego nie powie
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Wszołek cos o tym wie;)
Generał brygady
 • 0 / 0
O to to
Wyżej srra niż dooopsko ma.
Podpułkownik
 • 3 / 5
A gdyby Rusyn powiedział , że ma np. skręt kiszki w kolanie czy coś podobnego w stylu Obradovica,Kante,Valencii to byłoby ok ? Byłby rozgrzeszony ? Facet się postawił chociaź mógł rozegrać to w sposób charakterystyczny dla mięczaków ( takich którzy zawsze dla siebie coś ugrają ) . Mając w przewadze ,, miętkie faje ,, w druźynie, sukcesu nie osiągniesz. Osobiście , lubię wyraziste i prostolinijne postacie bo są ,, zero- jedynkowe,, i nie uskuteczniają kreciej dzialalności i nie zmieniają zdania. Rusyn pokazal sie w lidze ukrainskiej i nie wierzę że jest slabszy od Kostorza czy Wlodarczyka ale skoro dla niektórych jest trudny to chyba nie ma wybacz.
Starszy kapral
 • 2 / 5
Proszę, można? Można. To do tych wszystkich jadących po Rusynie. Karę poniesie, należy mu się, ale, koleś ma jaja. Takie pytanie, lepiej nasciemniac, niż wywalić kawe na ławę? Karyny bez honoru z tej polskiej młodzieży... Wstyd.
Postawic sie pracodawcy mozna ale w takim razie pracodawca moze rowniez powiedziec mu s*******aj? Nie placi sie za kaprysy. A co do postawy to w armii wykonuje sie rozkazy? Pozstawic sie mozna ale trzeba wiedziec kiedy. W tym przypadku zachowal sie jak kretyn.
Podpułkownik
 • 4 / 1
Dziwna opinia. Miekką fają byłby trener, gdyby pozwalał na takie numery. Tak działa psychologia grupy.
Porównanie do młodzieżowców nietrafione, bo Rusyn nie ma takiego statusu. Ma być nie słabszy od Pekharta i Lopesa, a właśnie jest słabszy, takie były opinie z ligi ukraińskiej.
Takie zachowania trzeba przyciąć bardzo krótko.
Podpułkownik
 • 0 / 2
Nie próbuje bynajmniej, bronić Rusyna w kontekscie zaistnialej sytuacji ale mam świadomość elastyczności niektórych przełoźonych . Bywają tacy przełoźeni, ktorzy niedopuszczają odmienności zdania podwładnego, skoro wcześniej decyzja została wypowiedziana.I na nic sensowność argumentacji, sprzeciw,dygresja czy żart zostaly wypowiedziane przez podwladnego i niezaleźnie od wagi zdarzenia ,przekreśla to karierę podwładnego.Nie znam przebiegu zdarzenia ale w świetle informacji ukrainskiej prasy moglo wygladać to rownieź tak. Po ogloszeniu powolan na mecz rezerw , Rusyn nazbyt bezposrednio mógł kwestionomać moźliwosci gry na twardej nawierzchni , zwlaszcza że jest po ciezkich kontuzjach i prawdopodobnie odczuwa dyskmfort po takich grach. Limit graczy z poza Unii w meczach na tym poziomie teź jest jakimś argumentem.Rozumiem ,że ta sytuacja stała się bardzo emocjonalna , choć pewnie nie musiala taka być.Rozumiem i często toleruję impulsywność niektórych, osobiscie za większą przywarę uwaźam brak szczerości i łatwo tworzone uprzedzenia. Czy Rusyn walnął focha , czy może nikt nie potraktował go poważnie ? Oczywiscie nie przesądzam. Nie robię z nikogo charakterniaka ani mięczaka , wyraźam tylko opinię, że z charakterniakami i czesto trudnymi dla przeloźonych, moźna osiagniąć zawodowo wiecej niż z klakierami, zwlaszcza w dużej grupie. Moją intencją było ,aby nie szczuć Rusyna ( tak jak zaczyna sie jazda z Kapustką )zwlaszcza , że nigdy nie poznamy kulis incydentu.
Podpułkownik
 • 2 / 0
Zgoda, ale Kapustka czy Wszołek bronią się na boisku. Wszołek poza tym jest tu lepszym przykładem zawodnika charakternego, ale jednocześnie dość skromnego, a nie "wielkiej gwiazdy". Zachowanie sztabu było właściwe. Natomiast taki foch, jak u Rusyna musi zostać ostro obcięty, żeby za chwilę znowu nie było jakiejś jazdy. Bo od 3 tygodni co tydzień jest jakaś afera personalna.
Odmowa wykonania pracy to jest zwolnienie dyscyplinarne
Podpułkownik
 • 3 / 0
Dokładnie, wywalić na zbity pysk
Marszałek Polski
 • 3 / 4
Kibice Legii są fajni:) w lutym prawie każdy krzyczał tak mamy 4 transfery, Rusyn strzelał w lidze rosyjskiej, grał w LE, Jasur Yakhshiboev zamiatał ligę białoruską, Ernest Muçi to mesii pozamiata tu wszystkich nagleeeeeeeeeeeee wywalić na pysk, ch.uj nie transfery itd:)
Jam
Chodzi o jego zachowanie, nic jeszcze nie pokazał a chce decydować gdzie i z kim będzie grał
Jamm, nie ma co się dziwić; gwiazdorzy, stawia się wyżej niż inni.
Jak trener Pinto przychodził to większość twierdziła, że w końcu Pan Trener. Chwilę później co było?
Ty za to jestes monotematyczny. Wszystko w Legii jest zle
Generał
 • 1 / 0
Jammm
Znów narzekasz:)
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Wawer
Darek
Ja się zbijam:) ja tam żadnego tu z nich nie chciałem:) bo wiadomo było już wtedy, że do gry jak dobrze pójdzie będzie tylko Szabanow, a o resztę trzeba by się modlić, czy w ciągu pół roku któryś odpali.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
To nie transfery na Legię i walkę o Europę:)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Rusyn- ukraińska:)
Generał
 • 0 / 0
Jammm
To nie podwazalny fakt, że ich nie chciałeś:)
Zimowe transfery palce lizać. Prosimy o więcej takich panie Kucharski.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
W letnie okienko może nawet będzie jakaś kasa na transfery
Generał dywizji
 • 1 / 1
No i gwiazda w zespole się nam trafiła.
Dobrze, ze na Ukrains
Fakt jest taki że trzeba było zostawić kadrę jaka była, ewentualnie tylko Szabanowa i Muciego (mam nadzieję że coś z niego będzie) i byłby spokój. A tak kontraktujemy na siłę bo nacisk społeczny.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Pan Rusyn niczym Ljuboja. Poniedziałek wtorek bajlango. Środa regeneracja. Czwartek rozruch. Piątek trening, łaskawie zeby sie pokazać kolegom. Jestem. Sobota/niedziela pierwszy plac i najlepszy na boisku
Nie porównuj rusyna do Ljubo,nawet do pięt mu nie dorasta rusyn
Kapitan
 • 2 / 0
W dodatku nie wie, że na piłce się nie siada.
Marszałek Polski
 • 6 / 2
I wiecie co. Mozna się śmiać z Wieteski czy Jedzy ze wali babole, że ktoś tam strzeli Panu Bogu w okno ale w takim razie co reprezentują nasze wzmocnienia że nawet na ławczce ciężko usiąść. Te przemyślane w pocie czoła wypracowane przez naszego miszcza dyra sportowego Pana Kucharskeigo
Podpułkownik
 • 2 / 0
Yyyyy jakie wzmocnienia? To były jakieś w tej rundzie?
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Przepraszam zagalopowałem się.
Kapitan
 • 1 / 1
Dobry stoper nie przyjdzie, bo trzeba Wieteskę wypromować. Gość jest warty z 1,5 mln ojro, więc Mioduski karze nim grać.
Marszałek Polski
 • 10 / 1
Powiem szczerze ze mamy tak zajebiaszcze transfery zimowe że gdyby nie zdjecia podczas ich przybycia to do dzisiaj bym nie wiedział jak oni wyglądają. Gramy chyba od połowy lutego albo wcześniej a tu ani widu ani słychu.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
hahaha :) no świąteczny żart dobry:)
Marszałek Polski
 • 3 / 1
Wszyscy zapomnieli o TRANSFERACH, bo w lidze nie ma z kim grać, jest pierwsze miejsce, więc transfery zimowe "cichosza" :) w zapomnieniu
Podpułkownik
 • 1 / 2
He he he dokładnie. Wzmocnienia podobno były ale tylko w głowie Kucharskiego.
Generał
 • 0 / 1
Jeszcze się okaże, że najlepszy zimowy transfer to Petrillo.
Choć ostatnio zaczynam się gubić za co on odpowiada.Raz piszą, że od obrony, innym razem, że za taktykę.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Dobrze że z 4 "kocurów" co przyszło plus Valencia wiekszość do odpalenia bo to wypożyczka.
Kapitan
 • 1 / 1
Dodam tylko, że w przerwie zimowej naprawdę tych wzmocnien potrzebowaliśmy: stoper, skrzydło i napastnik. Jednak Czesiek jakoś to ułożył, dodał trochę młodzieży i przykrył niekompetencję naszego menago. Okienko jednak zaprzepaszczone, a można było spokojnie dokoładać cegiełkę do rozwoju drużyny. Potem znów będzie rewolucja.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
"Jednak Czesiek jakoś to ułożył, dodał trochę młodzieży i przykrył niekompetencję naszego menago"
Jakiej to młodzieży dołożył?
Kostorz wszedł w 86 minucie przecież :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
sportowa
przecież to 21 letni byk :)
Generał
 • 0 / 0
Przecież nie wprowadzi, jak to nazwał Staszek, przedszkola.
W PMS 21 lat to jeszcze bardzo perspektywistyczny młodzian:)
Jammm,
W Polsce to znaczy, że jest jeszcze młody i musi czekać na swoją szansę albo być wiecznym młodym talentem do 26 roku życia :)
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Tak w ogóle to sie zastanawiam co on tu w ogóle robi:) nawet ciężko mi na razie po tym co pokazał stwierdzić, czy to poziom na Ekstraklasę.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jędzę, Boruca...
Marszałek Polski
 • 1 / 3
oj przecież to jest transfer na jesień, po co ta nagonka
Generał
 • 0 / 0
Jak i cała reszta zimowych transferów, poza Szabanowem,ale on wypożyczony do końca sezonu.
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Darek, ale przecież to ty pisałeś mamy 4 transfery i git:) Co się teraz czepiasz
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Chyba się zgloszę w lecie na transfer. Do zimy jakoś posciemniam ze mnie brzuszek boli albo że kolanko strzyka
Generał
 • 0 / 0
Jammm
No cóż, życie weryfikuje.
Jednak o ile Rusyn i Jasurbek, było wiadomo, że potrzeba trochę czasu, to Messi miał wymiatać.Jednak RK walczył o niego z połową Europy.A jak widać, to nawet końcówek nie dostaje.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Ta walka z połową Europy to widziałeś na wlasne oczy czy ci Pan dyrektor sportowy napowiadał bajek.
Generał
 • 0 / 0
JohnoQ
Sarkazm, przecież wiem, że to RK bajki.
Tak jak jego gadanie o mitycznych listach na każdą pozycję.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Ja messiemu daje czas do stycznia, to był truuudny transfer, jeden z najcięższych więc przedłużam mu egzystencję w klubie do stycznia. Przebudzi się?
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Listy to moze i są tylko miejsca 1-10 nie łapią się w naszym budżecie.
Generał
 • 0 / 0
JohnoQ
Takie listy to Ty i ja możemy zrobić.
Dyrektor sportowy wie w jakich realiach się porusza i się wykazać.Jak nie daję rady czy nie widzi szans, bo budżet zbyt kreatywny to powinien podać się do dymisji.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Ja jak słyszę Messi w Legii tzn że taki Duda moze mu buty wiązać. A tu zonk. Tak wiec mysle ze doopcia z tego będzie.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Darek jakby naprawdę ta połowa Europy go chciała to by go kupiła i nic byśmy na to nie poradzili. Jak widać nie kupili a dlaczego...hmm już to chyba widać skoro nawet z ławki sie nie podnosi.
Generał
 • 0 / 1
Jammm
Bardzo jesteś chojny, masz gest z okazji Świąt:)
Tylko z czym ma się przebudzić?
W rytmie meczowym, podobno dobra gra w pucharach czy reprezentacji.Nie rozumie Czesia taktyki?
Generał
 • 0 / 0
Aster
Wiem, pisałem, że sarkazm.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Po wypożyczeniu piłkarza zadawałem retoryczne pytanie: po co nam Rusyn? No to zawodnik postanowił udzielić odpowiedzi...
Podpułkownik
 • 1 / 1
Mioduski postanowił transferami ogórów odwrócić uwagę że nie stać go na Grosickiego.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Nie stać, ale czy Grosicki jest nam teraz potrzebny? Do MP'21 autostrada, na eliminacje pucharów już by Grosika nie było.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Sugeruję żeby Rusyn wyznaczył Czesiowi dni tygodnia, w których mógłby ewentualnie pokopać sobie w piłkę.
A co tam, jak robić z siebie wariata to już po całości.
Nie ma tematu, Legia może po sezonie zakończyć to wypożyczenie i tyle. A wypożyczony Valencia też się przydał?
~Ert
 • 2 / 0
Ha ha ha, z albanem to samo. Ten to dopiero jest drewniany...
Generał
 • 5 / 3
Będzie kozak na puchary, sam nas wprowadzi do LM:)
Dać mu kontrakt na 5 lat,z gwarancją gry w jedynce i prawem zgody na grę, jeśli sam uzna, że nie boi się o kontuzję:)
A tak poważnie, to pożegnać bez żalu.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Pożegnać? Na kopach wywalić przed klub, niech z buta wali na Centralny i wraca na Ukrainę.
Generał
 • 4 / 0
Nie tylko ze względu na Lany Poniedziałek przyda się Rusynowi kubeł zimnej wody na łeb. Może ochłonie.
Co to jest za gwiazda, że decyduje gdzie ma grać, co on pokazał
Podporucznik
 • 1 / 0
Może dostanie jeszcze szanse. Za jakiś bliżej nieokreślony czas...
Kadra Ukrainy u-21:
10 meczów- 6 goli.

Ukraińska liga ( Dynamo Zoria)
30 meczów- 8 goli i 6 asyst.

W eliminacjach do pucharów strzelił Espanyolowi czy CSKA Sofia.

Pokazał że strzelać potrafi a gość jest tylko rok starszy od Kostorza. Jest na jakimś zakręcie w swojej karierze ale ciężko uznać to jako transferowy niewypał. Sam twierdzę że powinien wrócić do siebie ale absolutnie nie za umiejętności piłkarskie a tylko i wyłącznie za zachowanie. Powinien gryźć trawę w Legionowie pokazując że jest już gotowy do gry w ekstraklasie na 90 minut a on strzela focha... niewiarygodne... choć mam cichą nadzieję że Czesław sprowadzi go na właściwą drogę i będziemy mieli z niego jeszcze pożytek.
Nazarij Rusyn na zakręcie, co z nami będzie?
W dwójce grać nie będzie, co z nami będzie?
Kariera zatrzymuje się wszędzie, co z nami będzie?
Jest tak dobry że podawać nie będzie, co z nami będzie?

Tak mnie na Sylwie Grzeszczak wzięło :)
Podporucznik
 • 0 / 0
Ciśnienie się udziela. Paru niepokornych było już w Legii. Ten nie miał okazji się jeszcze wykazac na boisku, ale jak dalej będzie szedł tą drogą to tej okazji raczej nie dostanie.
Albo zdał sobie sprawę, że zbyt wysoko jest poprzeczka, i skok o tyczce postanowił zamienić na skok w dal :)
Sierżant
 • 3 / 6
kacap niech zakuma ze to Legia a nie dynamo i tu nie ma foszkow tylko jest krew pot i lzy. Zapakowac w karton i odeslac jeszcze dzis.
dla takich jeczacych miernot w tym klubie nie ma miejsca jak dla mnie gosc sie juz skreslil u czeska
Marszałek Polski
 • 1 / 1
W żadnym klubie nie ma miejsca dla takich z wybujałym ego.
Generał
 • 4 / 2
Nie kacap, tylko Ukrainiec.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Rusyn... Już samo imię powinno dać do myślenia.
Taki z niego zajebisty piłkarz, a siada na piłce. Niech ktoś mu powie, ze tak się robi jajo!
Generał broni
 • 4 / 1
Problem Legii w tym, że nie stać jej na TRANSFERY, więc robi transfery. Poważni zawodnicy, europejskiego formatu kosztują powyżej 5 mln. euro. Między tą kwotą a 500 tyś euro są tysiące kopaczy, gdzie można trafić na Nikolicia czy Vadisa, ale równie dobrze na Agrę, Hildeberto czy Obradovicia.. A Miodek nie wydaje nawet tych 500 tyś. Więc na co liczysz? Czasem się uda - vide Juranović czy Vesović, ale częściej jest Rusyn :-(
Jak nie masz kasy to nie wydajesz, proste.
Jeśli nie masz to nikt nie powinien od Ciebie oczekiwać że kupisz Bentleya czy Lambo, ale jeździć musisz więc kupujesz albo wysłużone auto po przejściach do remontu, albo nieznany nikomu model który może okazać się śmietnikiem na kółkach, lub świetnym środkiem transportu.
W każdym z tych przypadków nie masz co liczyć na to że będzie rewelacja od pierwszej jazdy.

Trzeba znać swoje miejsce w szeregu, a nasze w europie jest bardzo daleko. My jesteśmy jak klient biedronki który ustawił się na końcu kolejki na 20 osób i gada pod nosem że mogliby otworzyć drugą kasę.
Marszałek Polski
 • 1 / 3
Problemem nie są Transfery, a transfery, a raczej robienie tych drugich z d**y, bez głowy, bez wiedzy, ktoś coś podrzuci, nie ma lepszej opcji, to bierzemy.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Fajnie tak ponarzekać sobie zza monitora, bez żadnej odpowiedzialności. Wyżaliłeś się już?

To teraz pomyśl sobie, że nie ma pieniędzy w klubie na zawodnika za 5 mln, ani za 2 mln Euro, a nawet, jakby były, to nie ma żadnej gwarancji, że w sporcie drużynowym osiągnie się sukces, wydając taką kasę na jednego piłkarza, nie powodując na dodatek fermentu w szatni.
Generał broni
 • 0 / 0
Macmon, przecież dokładnie to właśnie napisałem. Nie żaliłem się, bynajmniej, jedynie stwierdziłem fakt. Nota bene dawno już z nim się pogodziłem. Zdaję sobie sprawę, że ile Mioduski miał chęć włożyć w klub, to już włożył. W obecnych warunkach finansowych forsy na transfery nie będzie, i nie ma czemu się dziwić!
Marszałek Polski
 • 0 / 1
to do jammma było.
Generał broni
 • 0 / 0
A. to przepraszam ;-)))
Marszałek Polski
 • 1 / 0
"To teraz pomyśl sobie, że nie ma pieniędzy w klubie na zawodnika za 5 mln, ani za 2 mln Euro, a nawet, jakby były, to nie ma żadnej gwarancji, że w sporcie drużynowym osiągnie się sukces, wydając taką kasę na jednego piłkarza, nie powodując na dodatek fermentu w szatni. "
Przeczytaj sobie jeszcze raz mój post i napisz mi co z niego zrozumiałeś, a ja ci powiem, czy masz problem ze zrozumieniem tekstu czy nie, chociaż widzą twoją powyższą odpowiedź widzę, że nie masz pojęcia na co odpisałeś.
Generał brygady
 • 6 / 0
Niech się pakuje, a jutro ze wschodniego na Ukrainę pociągiem. Bez żalu, w jego miejsce stawiać i wprowadzać młodego Włodara
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Chcesz Włodara przesunąć do dwójki, w miejsce "gwiazdora"?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Widzę niezrozumienie.

Rusyn jest aktualnie w dwójce.
Teraz kolega proponuje w jego miejsce przesunąć Włodara, czyli do dwójki.
Generał brygady
 • 0 / 0
Macmon skoro przeszedł do dwójki, to zwolnił miejsce w jedynce. Tam dawać szansę Włodarowi. Jeśli Rusyn nie chce grać w dwójce to odesłać do domu.
~Dami
 • 0 / 3
Pytanie brzmi po co Michniewicz ściągnął tych zawodników skoro dalej musimy oglądać babole Wieteski. Być może jest to sympatyczny chłopak ale jego poziom nie upoważnia do gry na poziomie pucharów europejskich
Rusyn jest napastnikiem, obrońca Szabanow zaczął dobrze, ale niestety szybko się uczy od Wieteski i Jędzy...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
No, chyba jednak niezbyt szybko, bo zauważyłem u niego podstawowy mankament, któryś już mecz, a on zamiast walczyć do końca, odwraca się d**ą przy strzale na bramkę.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Wolę oglądać grę legionisty z krwi i kości Wieteski na stoperze, niż babole Szabanowa. Jak na razie odpadliśmy z PP przez jego brak koncentracji, a czuję, że to jeszcze nie koniec jego popisów. Na szczęście jest wypożyczony do końca sezonu.

Zresztą zaraz wróci Lewczuk i wyjaśni Ukraińca.
Podpułkownik
 • 11 / 0
Od razu pożegnać bez żalu. Facet do tej pory nawet nie otarł się o pierwszy skład co jasno pokazuje jakimi umiejętnościami dysponuje. Zresztą Dynamo nikogo dobrego by nie oddało do Legii.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Wywalić na zbity ryj.
Przyszedł niby gwiazdor i chce kozaczyć, wywalić go
A ktoś z klubu robił rozeznanie środowiskowe jak z jego psychiką i podejściem ? pewnie znowu szybko ktoś Kucharskiemu zaproponował to wziął. Nie ma u nas scautingu tylko nieudolny dyrektor Kucharski.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nie doszukuj się win u Kucharskiego, że ukraiński no-name zaczął gwiazdorzyć, odmawiać wyjazdu na mecz.
Przecież jakby zdecydował się łaskawie wsiaść do autokaru i pojechał do Legionowa, zobaczył boisko, które wcale nie było sztuczne, tylko naturalne, to może by jednak zagrał? Odmawiając chyba liczył się z konsekwencjami dyscyplinarnymi?
Mówimy o dorosłym człowieku, który powinien myśleć o karierze, o tym, jak pokazać się w nowym klubie, by zacząć grać w meczach pierwszej drużyny, a tu zupełna bezmyślność... Ręce opadają na taką głupotę.
Sierżant
 • 3 / 0
Neymara mamy w zespole:-D
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Szkoda że pod względem ego i gwiazdorzenia a nie umiejętności
~Andreas
 • 0 / 2
Spoko naszym fartem jest że nie ma kontuzji. Ci zawodnicy jeszcze zaistnieja u nas. Poczekajmy do lata i gry na 2 frontach oby wreszcie doszli do grupy europejskich pucharów.
Generał brygady
 • 7 / 3
Jaki dyrektor sportowy takie transfery ujowe. Musi gubi się już w tulelu a Jasiebojesie przyjechał na darmowe leczenie. Shabanov potrafi zagrać tylko 45 min na dobrym poziomie. Resztę meczu postanawia odwalać babole ala Wieteka
Podpułkownik
 • 5 / 4
Dokładnie a do tego wszystkiego dorzucę jeszcze Valencie. Okienko transferowe na ten sezon wręcz wybitne. Tylko Boruc dał rade a reszta mega niewypały, które nie mieszczą sie nawet na ławę.
Porucznik
 • 6 / 2
Kapustka, Juranovic i Mladenovic, to również transfery na ten sezon. Pozdrawiam
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Qwaaa, pierwsze miejsce 10 pkt przewagi, a tu wieczne doszukiwanie się czyjejś winy, bo ukraiński no-name postanowił "pokazać się" w nowym klubie.

Każdy, absolutnie każdy pretekst jest dobry, by się p***********ć, prawda?
Generał broni
 • 3 / 0
Gwiazdeczka.
Porucznik
 • 3 / 2
Z tych transferów na przyszłość rokuje tylko Muci-chlopak potrzebuje czasu,bo przeskok z Albanii ,co by nie sądzić o jakości e klapy,jest duży.W końcu jednak ktoś wykonał swoją pracę i dobrze przygotował fizycznie zawodników-odpukac ani jednej kontuzji.Nasza ławka dalej nie daje jakości i wlasnie dzięki brakowi kontuzji mamy teraz +10 do drugiego miejsca.Czyli jednak Czesław wiedział co robi kompletując własny sztab.
~Adam
 • 1 / 1
Mioduski doprowadził Legię do takiego stanu, że każdy zawodnik przychodzący do nowej liczy, że od razu dostanie grę w 1 drużynie i w 11 meczowej. Zawodnicy nie są głupi. To że w wywiadach mówią jaka Legia nie jest wielkim klubem to na pewno prześledzą internet i widzą, że Legia nie grała w Europie od kilku sezonów. Więc od razu zakładają, że o 11 będzie łatwo. Zresztą teraz płynie hejt na Rusyna, że domaga się gry w 1 drużynie i nie będzie grał w rezerwach, a nie wiemy tak na prawdę co mu obiecał Mioduski z Kucharskim ściągając go. Co jeśli mu obiecali, że na pewno będzie grał w 1 drużynie. Nawet jak nie od 1 minuty to będzie wchodził z ławki. Był już jeden taki Kulenović co grał co chwilę mimo że był słaby. Może Rusyn liczył na coś podobnego. Pewnie sobie myśli, że jak miałem grać w rezerwach to równie dobrze mogłem iść do Slavi Praga bo oni przynajmniej graja w Europie i trudno o skład. A tutaj jakich ma rywali? Lopez? Kostorz?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nikt nikomu nie da miejsca w składzie, jeśli ten nie wykonuje poleceń na treningu.
Typ gra egoistycznie, nie podaje piłki, nie współpracuje z zespołem, gra pod siebie. Miał się pokazać w grze w drugiej drużynie, no to się pokazał... z jak najgorszej strony.
Odmowa wyjazdu na mecz = odmowa wykonywania pracy.

Dostał 2 tygodnie na ochłonięcie, co oceniam jako duży gest ze strony klubu, ja bym go od razu uwolnił z kontraktu i jako człowieka spoza UE, od razu wyekspediował do Kijowa.
Nie ma pieniędzy, to takie transfery i tyle. Korba odbiła i duma narodowa pewnie też.
Młodszy chorąży
 • 3 / 0
Duma? Coś takiego... To po prostu zryty łeb, i tyle.
Oby...
Generał
 • 11 / 3
Pisałem, że to było słabe okienko jeszcze naznaczone tym, że robiły je 2 konkurujące ze sobą ekipy.
Szabanow to też nie jest rewelacja, co najwyżej poziom przyzwoitości gorszy od Lewczuka.
Jeśli chodzi o atak to od dawna się nie wzmacniamy, a za grę ofensywną odpowiadają tak naprawdę boczni obrońcy przerobieni na wahadłowych i Pekhart, który ma sezon życia w lidze, ale nie wiadomo czy da coś w pucharach, bo jest łatwy do przeczytania dla europejskich rywali.
Nasze mankamenty są ukrywane przez ustawienie i słabą ligę, ale w pucharach może być jak co roku.
To jeszcze napisz jak się buduje autorytet nickiem bo czekam już kolejny dzień na wyjaśnienie i nie mogę się doczekać... taką "mądrość" palnąłeś, że sam nie wiesz jak to wyjaśnić ;) absolutnie nie jestem zaskoczony bo to ani twój pierwszy ani ostatni idiotyczny komentarz, właściwie taki w twoim stylu ale pokaż że ucieczka to nie jedyny sposób jaki znasz ...
Generał
 • 7 / 2
Zwyczajnie skończyłem z tobą dyskusję, bo jesteś kretynem.
Wielki deduktor, który stwierdził, że jestem SportowaWarszawa ;)))
Coraz głupsze jarząbki Darek tu wysyła :)
Właśnie, ta sama wyuczona śpiewka... na nic wiecej cię nie stać, nawet na to by zmierzyć się ze swoim komentarzem...;)
Generał
 • 6 / 1
Komentarz był wyjaśniony w kolejnym poście, a że jesteś kompletnym idiotą i w dodatku nieśmiesznym jarząbkiem jak pisał Piro, to nie moja wina, że nie dociera.
Idź wyjaśniać kolejnych użytkowników...swietnie ci idzie :D
Masz na mysli ten post?

"Kacza

Sportowa:
źle się wyraziłem, bo jarząbki autorytetu i tak mieć nie będą. Bardziej chodziło o udawanie bezinteresownych kibiców Legii.
Tak szybko znikają i zmieniają nicki...jz166, teraz też typ na TT, akurat jadący po byłym prezesie i wychwalający obecnego, musiał zniknąć, bo go Golowa przejrzała :)
02-04-2021 20:10"

Więc teoretycznie gdybym nie miał w nicku "Legia" i miał udawać bezinteresownego kibica to miałbym na to mniejsze szanse niż z dodatkiem "Legia"? Hahaha
A co najlepsze ze to wszystko odbywa się na ogolnoklubowej stronie, gdzie można określić któremu klubowi się kibicuje? Nie;) to wszystko odbywa się na stronie Legii ;)

A masz, poczytaj sobie to jeszcze, mnie za każdym razem śmieszy;)

"Kacza

A co do MiśkaW dawniej SławkaP, to w ogóle nie cenię jego wpisów, ale był tutaj zanim zacząłem pisać czyli przed 2011 i jest o wiele bardziej wiarygodny od typów, którzy pojawili się tu 2-3 lata temu i muszą budować autorytet dopisując Legia w nicku, bo na pewno nie robią tego merytoryką.
02-04-2021 17:46"
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Pax, Panowie, pax...
Widzę, że juz wam ten dystans społeczny zaczyna rzucać się na głowę. Wstyd, żeby kibice Legii rzucali się sobie do gardeł przez jakieś pierdoły. Naprawdę musimy to wszyscy czytać?
Generał
 • 0 / 0
macmon:
to nie czytaj.
Poza tym jakbyś przeczytał ze zrozumieniem, to zobaczyłbyś, że to nie ja mam coś z głową, więc zajmij się sobą.
Generał broni
 • 4 / 3
Nawet nie zdążył na poważnie zaistnieć w Legii a już strzela focha. Pogonić go w cholerę. Drużyna nie odczuje jego straty. Swoją drogą to pewnie kilka osób w Dynamie też wk...wił swoim postępowaniem. Nie po to inwestują w gościa by ten strzelał fochy i nie grał i nie dochodził do rytmu meczowego po kontuzjach, opinia będzie się za nim ciągnąć.
Kapitan
 • 1 / 2
Jak już wytrzeźwieje emocjonalnie powinien poznać dewizę - raz może pomylić się każdy, za drugim out.
Generał broni
 • 5 / 1
Mircea Lucescu zapytany o Rusyna, odpowiedział, że dziwi się Legii mającej lepszych napastników. Głównie Pekharta.
Trzeba było słuchać trenera Dynama!
Podpułkownik
 • 6 / 2
Ale Mioduski jest przeciez madrzejszy nie tylko od Lucescu ale i od wszystkich ekspertów piłkarskich w polsce i na świecie a to że każda jego decyzja to pokaz nieudolności i amatorszczyzny na poziomie Expert to zapewne tylko przypadek :D
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Skończy się tak że wróci do Dynama i tyle z jego okazji pokazania się i wielkiego ego
Marszałek Polski
 • 0 / 0
"Mircea Lucescu" na pewno powiedział to ten trener?
Generał broni
 • 0 / 0
Tak mi się wydaje, ale wiesz... Wiek już taki, że mogłem coś popi,,,ć.
Pułkownik
 • 4 / 3
Niestety, tak to jest, jak ściąga się zawodników, których nikt nie chce. Nie czarujmy się, przecież w innych klubach pracują ludzie, którzy znają się na swojej robocie lepiej niż w Legii. Taki odpad rzadko kiedy sprawdza się w innym klubie, nawet słabszym. Musiałaby być naprawdę mega pomyłka innych. Przecież Legia jest niemal na końcu tego układu pokarmowego.
Generał
 • 6 / 0
Dobrze, że to TYLKO wypożyczenie. Dla mnie gość może nawet dzisiaj wypierydalać z Legii.
Marszałek Polski
 • 0 / 4
Tyle że zapewne w Dynamo go za bardzo nie chcą
To juz jego problem
Generał
 • 5 / 0
Wszystko zależy od tego czy Legia zapewniła sobie opcję skrócenia wypożyczenia.
Podpułkownik
 • 4 / 0
Po doświadczeniu z Valencią Mioduski byłby idiotą żeby takiej klauzuli nie zawarł czyli reasumując taka klauzula nie istnieje;)
Generał
 • 0 / 0
Zapewne.
Marszałek Polski
 • 4 / 3
Farcik ze kadra nam się podstawowa nie sypie. Transfery koszmarne w zimie. Jedyny Szabanow co gra. Reszta do zapomnienia. Gwiazda albańska chyba już wyjaśniona została. Na kompilacji z jego golami było widać jako to poziom gdzie strzelał. Jak na treningu w B klasie.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
oj juz już Radek mówił, że to najtrudniejszy jego transfer, daj mu czasuuuuu
Jeżeli odmawia gry w rezerwach, to skrócić wypożyczenie.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Mam nadzieję że jest taka opcja
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Karę jeszcze doyebać za odmowę wykonywania zawodu.
Jezeli odmawia gry to mu odmowic wyplaty ;P
Generał brygady
 • 3 / 1
Od początku dla mnie te wypożyczenie to jakieś nieporozumienie. To nie jest gotowy piłkarz, to jest piłkarz, który podobno ma talent, trzeba go ogrywać i szlifować. Do tego po kontuzji i z zaległościami treningowymi. A więc po co mamy budować Ukrainca dla Dynama zamiast swoich chłopaków na których możemy zarobić? Przecież jego klauzul i tak jest taka, że go nie wykupimy. Niech latem wraca na Ukrainę i tyle. Całe te zimowe okno jeśli ten Szabanov nie będzie wykupiony to będzie jedno, wielkie nieporozumienie.
Ten Szabanow również popełnia błędy w obronie, prezentuje podobny poziom do Wieteski, a jest starszy. Oddać Rusina i Szabanowa bez żalu.
tylko nie mamy nikogo za tego Shabanova, najlatwiej wszystkich oddac i nie miec kim grac
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Lewczuk wróci i spokojnie wyjaśni Szabanowa.
Ja tam jestem optymistą. Kiedyś bodaj Czerczesow posadził Prijovicia na dupie i potem Prijo przez rok grał tak, że nie tylko ja się zastanawiałem, czy nie był najlepszy w Legii.
Marszałek Polski
 • 5 / 0
Pytanie czy Rusyn potrafi walnąć się w pierś, schować wybujałe ego na chwilę, zagrać w rezerwach z odpowiednim zaangażowaniem, przeprosić i nie grać samolubnie.
Wg mnie nie
Zobaczymy. Ale w tej sytuacji fakt, że jest wypożyczony to plus.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jak najbardziej. Dobrze że nie ma 3 letniego kontraktu
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Moim zdaniem typ teraz ucieknie w kontuzję, on nie zamierzał zniżyć się do gry w drugiej drużynie, a co dopiero trenować z nią.

Taki ambitny typ, zamiast pokazać się z dobrej strony w meczu rezerw, będzie stroił fochy.
~Andreas
 • 2 / 2
Ot cała polityka transferowa zamiast kupić dobrego stopera to kupowalismy skrzydłowych i do ofensywy. Nie skreslajmy bo tak na prawdę nowi nie dostali szansy gry Uzbek i Muci. Inna sprawa że zespół dobrze funkcjonuje więc trzeba czekać na swoją szansę. Konkurencja w zespole robi swoje vide wahadło i Wszołek i Juranovic.
Ukraiński Messi się obraził. Jak nie poukłada sobie w głowie to po chłopie.
~Kibic
 • 3 / 2
Valencia , Rusyn, Muci i ten kazach to żadne wzmocnienia chyba lepiej zamiast 4 transferów było brać Grosickiego żaden z 4 nie łapie się do kadry meczowej...a po co sprowadzać graczy co nie wnoszą żadnej jakości do zespołu i Lopeza bym dodał jako napastnik statystyki marne
niestety, Szabanow poki co jako tako sie broni. Muci i Jasur powinni dostac szanse ale prawda jest taka ze teraz jak maja robic transfery to jeden a konkretny a nie kilka bez sensu. Tylko nie wiem w obecnej sytuacji za kogo Grosik by gral...
A gdzie ty byś chciał Grodzickiego wcisnąć? I po co nam on jak na dzień dobry chciał dostać chyba z połowę obecnej pensji, mimo że obecny klub chciał mu wypłacić większość żeby tylko sobie poszedł, a do tego jeszcze kontrakt tylko do Euro
Sierżant
 • 1 / 1
Grodzickiego to nie znam a Grosickiego Czesiek juz by napewno gdzies wstawil
Kapitan
 • 0 / 0
W przypadku powiększenia przewagi do 13 pkt nad Pogonią wszyscy ci gracze (oprócz Valencii oczywiście) wraz z młodzieżą powinni dostać szansę występu w pierwszej drużynie w dłuższym wymiarze czasowym. Oczywiście Rusyn musi najpierw przemyśleć swoje zachowanie, przeprosić i pokazać cokolwiek w rezerwach. Jeszcze poczekałbym z oceną tych transferów.
~Kibic
 • 0 / 1
Grosicki i Vesovic jak i jakis napastnik mogli by wejść w 2 połowie (akurat 1 bez gry 2 po kontuzji) np meczu z pogonią nasza ławka rezerwowa jest słaba a Lopez to tak jakbyśmy grali bez napastnika :-) my to zwykle znajdujemy talent jak Noge czy Masłowski nawet Wieteski nie ma za bardzo kim zastąpić
Marszałek Polski
 • 1 / 0
A po co nam teraz Grosicki? Gość na pół roku, z kominem płacowym? Źle grają nasze wahadła? Nie, i na pewno lepiej bronią.
Kopa
Szabanow już zawalił puchar Polski, a w lidze też już były mega babole
Trzeba poczekać dać mu trochę czasu ale nie za dużo
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Albo spakować i podziękować
Porucznik
 • 4 / 11
Jeśli ktokolwiek myśli, że taki Pekhart pomoże Legii w europejskich pucharach, to jest strasznie naiwny.
Zweryfikował go już Karabach i zweryfikuje wielu innych rywali. W reprezentacji nie dostaje szansy nawet przy niekorzystnym wyniku. Trener w niego nie wierzy. Jest za wolny i za słaby technicznie na ten poziom.
W naszej dziadowskiej lidze może sobie strzelać z karnych i wykorzystywać swój wzrost do woli. W Europie potrzebny będzie szybki i mobilny napastnik na kontrataki. Widać było jak wyglądała druga połowa meczu z Pogonią, gdzie Legia nie wyprowadziła, ani jednej udanej kontry zakończonej strzałem. Dodając do tego trzech słabych ŚO z których każdy musi zrobić przynajmniej jednego babola w meczu (mistrzowie dowolnych krajów będą to wykorzystywać) rysuje nam się smutny obraz w zestawieniu z Europą. No chyba, że już mamy całkowicie pogodzić się z tym, że jest tylko wygranie ligi a w Europie nic nie znaczymy.
Jak piszesz nie pij, jak pijesz nie pisz :))))))))))
to akurat prawda, ze trzeba tu tez szybkiego napastnika, moze Jasur albo Kostorz sie takimi okaza.
A potrafisz napisać coś merytorycznego, jarząbku?
Generał brygady
 • 3 / 0
Czyżby Nagy 2.0? Z totalną pustką pod deklem? Na to wygląda. Zachowanie totalnie kretyńskie i nie fair wobec drużyny i trenera. Dobrze, że jest tylko wypożyczony, niech gnije w rezerwach, wielka gwiazdka. Póki co niestety każdy z zimowych transferów to niewypał, zrobione bez kasy, na łapu capu. Tylko Szabanow gra a i tak jest przeciętny, żaden kozak, którego opłacałoby się wykupywać za gotówkę. No chyba że można go mieć za darmo, to jeszcze ujdzie. Muci wyróżniał się w lidze albańskiej ale to pewnie poziom polskiej drugiej ligi, z której wyróżniających się kopaczy jakoś nie wyciągamy. A Uzbek to póki co jeden wielki znak zapytania. Fakt faktem miał pecha z kontuzją; może do końca sezonu dostanie jakieś minuty, to wtedy okaże się czy coś pozytywnego wniesie.
Porucznik
 • 2 / 10
Chłop był niedawno podstawowym napastnikiem w Zorii, która jest od kilku lat sporo mocniejsza od Legii i przychodząc tutaj pewnie liczył na podstawowy skład. Jak tu się nie wkurzać, jak na twojej pozycji wchodzi z ławki człowiek widmo, Lopes. Według mnie to tylko pokazuje, że Rusyn ma ambicje i nie daje sobą pomiatać. Vukovic skreślił Carlitosa. Michniewicz skreśli Rusyna. Nie zmienia to faktu, że obaj w przeciwieństwie do większości kopaczy Legii mają jakość piłkarską.
Generał brygady
 • 6 / 0
Szkoda że póki co tej mitycznej jakości nie pokazał ani na treningach ani w jakimkolwiek meczu rezerw. No i nie jest to Messi czy inny Ronaldo aby mógł sobie robić co chce na treningach mając totalnie wywalone na taktykę, trenera, oraz kolegów i by mógł sobie strzelać fochy. Dobrze że dupka postawili do pionu, bo tym gorzej jakby dostał teraz ten pierwszy skład. Rozwaliłby szatnię i nie byłoby to fair wobec drużyny. Tak samo było z Carlitosem, którego braku wcale Legia nie zauważyła, gdy Vuković się go pozbył. Zaczęli grać lepiej jako drużyna. Nikt nie ma prawa być ponad trenerem i ponad resztą drużyny, niezależnie od tego jakim jest piłkarzem.
To niech ta jakosc pokaze, bo jak wchodzil nie bylo jej widac.
Generał broni
 • 2 / 0
Futbolowy, przypomnij mi gdzie to Carlitos, po odejściu z Legii, czarował swoim talentem i powalał liczbami? Bo jakoś mi "umkło".
Bednar, nie pokazał, bo ani razu nie zagrał na swojej pozycji. Napastników Michniewicz ma za dużo, ale tak to wygląda, jak się robi transfery na na ilość, a nie na jakość.
~wkw
 • 2 / 3
futbolowy- masz racje
To jest mobilny napastnik z dobrym wykończeniem i z CV lepszym od 95% zawodników obecnej Legii. Michniewicz od samego początku traktuje go jako zapchajdziure na skrzydło i tak go ustawia na każdym treningu. Nie dziwie mu się , że się wkurza. Przyszedł do Legii po to, żeby grać i dostawać szanse na swojej pozycji. To tak jakby Nikolicia ustawiać na skrzydle i mieć pretensje, że ciągle szuka strzałów. Napastnik z reguły jest pazerny, żeby finalizować akcje strzałem.
CV nie gra. A zawodnik gra tam gdzie ustawia go trener. Jędrzejczyk jakoś mógł grać na każdej pozycji w obronie, a on nie może?
~wkw
 • 0 / 2
zle sie zachowal to jasne
przemysli ale inna sprawa ze Kostorz od Zabarza nic nie daje, zupelnie

... Rusyn nie wypadl by gorzej ze swoja dynamika grajac na ataku

a szansy nie dostaje zupelnie
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Kostorz - trzy mecze grał ogony, bramka i asysta - spodziewałeś się więcej???
„Kiedy Rusyn znajdzie się na zakręcie
Co z nami będzie?
Świat rozpędzi się niebezpiecznie
Co z nami będzie?”
Nawet jeśli życie dawno zna odpowiedź
Może lepiej, gdy znów znajdzie się w Kijowie..."
O transferach, gdy w końcu doszły do skutku, dziennikarze przekonywali nas, jakież są udane. Tymczasem... Legia gra lepiej, ale jaka w tym zasługa nowych nabytków?
Gdy pisałem, że obecny skład wystarczy do zdobycia mistrzostwa, to był krzyk gdzie transfery.
Więc ?
Nadal twierdzę, że transfery są potrzebne. To widać gołym okiem. Spójrz choćby na środek obrony. Jednak chodzi o to, że transfer ma wzmocnić klub. Czy zostaliśmy wzmocnieni? Nie widzę... Czy powinniśmy zostać wzmocnieni? Tak!
Generał
 • 3 / 2
Dziennikarze?
To tutejsze klakiery mówiły, że to super transfery tak samo jak w poprzednim okienku tylko że ani w tym ani tamtym nie było żadnego wzmocnienia ofensywy (Lopez, Valencia, tych 2 gości ze Wschodu).
Kacza,
z całym szacunkiem, nie tylko. Przypomnij sobie, jak tu ciągle artykuły na stronie powstawały, jakie to dobre transfery. Chciałbym, żeby tak było, ale co się nie zanosi. Mam jednak nadzieję, że będę musiał odszczekać moje słowa.
Generał
 • 2 / 1
Powstały artykuły opisujące zawodników.
Ja nie pamiętam jakiegoś wielkiego chwalenia. Raczej podniętę jarząbków typu chcieliście transferów to macie aż 4, będzie tak dobrze jak w poprzednim okienku itd.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
o to to Kacza dokładnie tak było
Marszałek Polski
 • 0 / 1
nikt już nie patrzył kto do nas przychodzi, wszyscy się JARALI tym, że przyszło 4 i od razu, że wszyscy będą super grać:) jeden gra reszta nie wie co to:)
Kacza,
wydaje mi się, że to były opisy dość mocno wychwalające, ale może coś pomieszałem. Nie upieram się.
Podpułkownik
 • 1 / 1
Głupi transfer, tak jak i pozostałe. Z jednym wyjątkiem, Szabanow, który wszedł od razu i już się spłacił mimo swoich pomyłek. Tu Michniewicz miał rację - stoper z dobrym wyprowadzeniem piłki lewą nogą faktycznie zaczyna nam sporo bramkowych akcji, zwłąszcza krosami do wahadłowego z prawej.
Jakszibojew bardzo ryzykowny transfer i wydaje się, że nie do końca potrzebny po zmianie ustawienia. Rusyn podobnie jak Lopes nie wnoszą nic ponad Kostorza. Muci w zasadzie nie wstał z ławki. Do Legii nie ma sensu kupować zawodników z takiej półki, z wyjątkiem zadaniowców typu Cholewiak. Lopes czy Rusyn to nie jest ten rozmiar butów. Jak mamy napastnika klasy Pekharta, to potrzebny jest mu solidny zmiennik oraz jeden młodzieżowiec walczący o to miejsce.
Te krosy z Pogonią były świetne, zagrał trzy w ciągu 10 minut, każdy na nos Jury. Miał przykazane i wykonał podręcznikowo, rozciągnęło to w pierwszych decydujących minutach Pogoń i dało przestrzeń do gry w ataku. Szabanow gubi się przy naporze rywala, tu akurat nie odstaje od kolegów z linii, którzy też nie najlepiej ogarniają jak się dużo dzieje w polu karnym Legii.
~PAW
 • 0 / 1
Śmieszny chłopczyna.... co można powiedzieć.... Jak wydorośleje za 10 lat to troszkę za późno....hahahahaha
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zmarnuje się przy takim zachowaniu dość szybko
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Ego nie pozwala mu grać w rezerwach - śmiech z zawodu piłkarza.
Niech się pakuje i razem z Valencią opuści Legie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Znalazloby się jeszcze ze dwóch trzech do wyautowania
~Egon.
 • 0 / 1
Szkoda czasu.
Odesłać do domu i zapomnieć.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tak to się zapewne skończy
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nie zapominając o karze finansowej.
Kapitan
 • 4 / 0
Chyba nic z niego nie będzie w temacie Legii. Od początku dziwny ten transfer. Może powoli pakować mandżur.
Następny darmozjad do "odbudowy". Do widzenia panu. Acha i Valencie ze sobą zabierz.
Generał brygady
 • 5 / 6
Czyli go nie sprawdzili.
Oprócz Szabanowa to transfery to dno.
Muci ławka.
Ten Ruslan do wpierdolenia chyba mu się pojebało.
A ten Uzbek, wogole nie przygotowany do gry w eklapie.

W skrócie:
Kurwa mać
Nie wszystkie transfery wychodza. Mozliwe ze jeszcze ktorys z nich zaskoczy. Na razie transfery Mlado, Jura i Kapustka na plus. Szabo ma rowniez swoje plusy. W tej formacji jest potrzebny.
Generał dywizji
 • 3 / 0
Tak się kończy wymuszanie transferów na klubie przez kibiców
Transfery na święty spokój, ilość się zgadza nic poza tym
Przerabialiśmy to kilkakrotnie
~PAW
 • 0 / 0
Taki Rusyn trafi się każdemu. A reszty bym nie skreślał tak od razu. Nie kupowaliśmy z najwyższej półki, myślę, że może się coś urodzi z Muciego.... pozytywnie myślałem o Rusynie, ale jak widać Barcelona się z Realem o Niego biją więc co będzie u nas talent marnował.
Kapitan
 • 1 / 1
Ja bym Uzbeka jeszcze nie skreślał. Miał pecha, że od razu przydarzyła mu się kontuzja. Muci młody jeszcze coś z niego może być. Ukraińcy na szczęście tylko wypożyczeni, choć Szabanow najgorszy nie jest. Przy naszych beznadziejnych środkowych obrońcach szczególnie.
Kapitan
 • 2 / 0
Transfery Kapustki Mladena i Jury na duży plus z jednym małym ale. Oni mieli pomóc w awansie do tego co najważniejsze czyli pucharów w lipcu, a odpalili pare miesięcy później. To okienko i sciągnięcie stopera to był absolutny mus, mamy poważny problem z obroną od zeszłego roku. I sciągneli Szabanova który jest niby ok, ale jeszcze nie nazwałbym go solidnym. Reszta na razie przepadła. Jeszcze raz podkreślę: Trener fajnie to poustawiał wprowadza młodzież, i nie widać przez to braków kadrowych . Jednak w przerwie zimowej, było spore ciśnienie na skrzydłowego stopera i napastnika, którzy mieli wzmonic skład. Wg mnie to się nie udało. Ogólnie Kucharski gada mądre rzeczy w korpostylu, ale efekty jego działań są spóźnione lub nietrafione.
~geds
 • 0 / 0
jasne że nie wszystkie, ale z ostatniego okna to tylko z Szabanowa jest pożytek. Choć też bez szału, bo jak na tak niewiele meczów to za dużo tych wtop. Wczorajszy karny to aż obciach. Z Piastem zawalił obydwie bramy.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Szkoda.
Generał brygady
 • 0 / 3
Dalbym mu wejść na boisko w najbliższym meczu. Skoro uważa się za takiego kocura niech pokaże to na ekstraklasowych boiskach. Swoją drogą boiska w III lidze czy ekstraklasie wiele się nie róznią pod względem technicznym.
Generał brygady
 • 1 / 1
Mało tego. Zrobilbym mu na złość i po pierwszym błędnym zagraniu lub stracie piłki ściągnałbym go z boiska pokazując miejsce w szeregu.
"Swoją drogą boiska w III lidze czy ekstraklasie wiele się nie róznią pod względem technicznym". Zartujesz? ;)
"Dalbym mu wejść na boisko w najbliższym meczu. Skoro uważa się za takiego kocura niech pokaże to na ekstraklasowych boiskach"

Nie wiem czy to dobry pomysł... Sokołowski nie skompletuje 11 zawodników, wszyscy odmówią gry;)
Major
 • 2 / 1
"Zrobilbym mu na złość i po pierwszym błędnym zagraniu lub stracie piłki ściągnałbym go z boiska pokazując miejsce w szeregu."

Olo,
Czerczesow w Dynamie Moskwa tak zrobił z Kuranayi'm. Rusyn jednak za młody jest na takie rzeczy i myślę, że po takiej traumie mógłby zacząć się moczyć w nocy.
~kolo
 • 0 / 0
Skrócić wypożyczenie i tyle...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Pytanie czy jest taka możliwość
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jest taka możliwość.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Tak to jest. Być gwiazdą i nie grać...
Starszy szeregowy
 • 4 / 13
Transfery w zimowym okienku to jakaś katastrofa. Mocno spóźnione i praktycznie wszystkie niewypały. Muci nie gra, Uzbek nie gra, Rusyn obrażony, Szabanow na kursie na rekord w liczbie zawalonych goli. Ciekawe że Janković czy jak mu tam gra wszystko w Beitarze a u nas całe ofwnsywne trio nie zebrało wspólnie nawet 90 minut przez 2 miesiące
Napisał gość z 10 komentarzami. Konto specjalnie założyłeś?
Podporucznik
 • 1 / 3
Ci goście przyszli na eliminacje do pucharów jedynie Szabanow na już miał być do grania. Mają czas jeszcze na zgrupowanie itd. Ile w Legii miałeś transferów na już które wypaliły? Nawet Vadis był na odbudowanie
Podporucznik
 • 0 / 3
a i wolę takich na odbudowanie niż w amice na już Salomonów, Kalsztromów i KwaKwa
Marszałek Polski
 • 3 / 2
Tak ku.rwa wszyscy mieli grac za pół roku.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
To tak jak większość transferów za Miodka i Kucharskiego - nie na teraz.
Uuuu takiej głupoty się nie spodziewałem. Chłopak dostał minuty w najlepszym klubie w Polsce z marszu i w zasadzie za nic, gdzie wychowankowie muszą czekać na swoją kolej czasem bardzo długo, nic nie pokazał i jeszcze sodówka mu uderzyła do głowy? Słabo. Słabo i głupio. Jest lepszy od Luquiego? Kapiego? Jury? Wszołka? Jakby miał trochę pokory w sobie, to by zobaczył że może pierwszy skład jest dzisiaj lepszy od niego, ale zawsze ktoś może złapać kartki, uraz, czy nawet odejść w lecie... więc mając umiejętności bardzo szybko może wskoczyć do składu, bo ławka jest akurat słaba. Trener dużo widzi, tak samo na pewno ceni gole, jak i asysty, a nawet kluczowe podania czy też przyśpieszenie akcji czy rozegranie dobrze piłki. Na prawdę, lepszych warunków do rozwoju i dostania szansy próżno szukać... ale jak mu nie pasuje, to zawsze można go szybko pożegnać.
Moja mowa będzie krótka:
Nazarin sp... z naszego ogródka.
(Pożyczka z "Domu")
Znowu jakas "gwiazda", odbilo mu.
Starszy kapral
 • 1 / 0
Ogólnie szkoda bo liczyłem, że będzie dobrym, szybkim zmiennikiem. Zachowanie takie, że trener nie ma wyjścia jak odsunięcie od pierwszego zespołu. Bryndza i kopanie się po czołach w rezerwach w ostatnim czasie jest na takim poziomie, że pewnie każdy kto kopnął prosto piłkę dwa razy nie chce tam grać ale jednak pieniądze za coś bierze chłopak i jak trener mu mówi że ma grać w rezerwach to ma grać i tyle. Ja się dziwię że w takich sytuacjach nie można rozwiązać kontraktu. Oby więcej nie było takich przypadków.
Chciałbym go zobaczyć jak się prezentuje, ale jak ma się zachowywać tak samolubnie to po co go na siłę trzymać.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jak ma dostać szansę i grać samolubnie, psuć atmosferę to niech wraca na ukrainę
Raczej zwiastuje to koniec Rusyna w Legii. Tak to jest jak głowa nienadąża. Ego urosło a umiejętności stoją w miejscu.
Generał brygady
 • 0 / 0
Żeby był koniec musi być początek.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jak ma coś w głowie to wcale go nie skreśla. Tylko czy potrafi się walnąć w pierś, powiedzieć sorry trenerze, zagrać w rezerwach i zapierdzielać na treningach.
Jak nie to wyjazd z Legii
Skoro odmówił, to.prawdopodobnie nic do niego nie dociera. Jest przekonany, że stać ho na jedynkę im tylko tam.poeinien grać. To może być podobny przykład co Medeiros. Tylko Portugalczyk prawnie miał i tak sporo większe umiejętności.
Są takie momenty, że kibic zadaje pytanie... po co ten transfer, z tego nic nie będzie, tak było w przypadku Rusyna !
Wszyscy wiedzieli, żęto nie ma sensu.
Jak czas pokazał... wszyscy mieli rację.
Wszyscy?...
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Większość
Tak wszyscy lub większa większość.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Większa połowa
Kapitan
 • 0 / 0
Czyli wszyscy.
Młody i głupi. Dlatego wypożyczenie z opcją pierwokupu ma duży sens żeby nie wtopić pieniądzy na transfer.Latem można go odesłać z powrotem zamiast utrzymywać przez kilka kolejnych lat. Podpisuje sie pod tym co kiedyś powiedział Vuko: " można nie trafić z piłkarzem ale trzeba trafić z czlowiekiem".
Marszałek Polski
 • 5 / 0
No dobra czyli tego ananasa trzeba pożegnać i tyle
Od początku to nie miało sensu... każdy klub ma takie same rozterki.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Na początku to wyglądało jak "damy Szabanowa jak nam będziecie ogrywać jeden szrot w postaci Rusyna"
To nie miał być ten, który się szybko zaaklimatyzuje bo ma siostrę w Warszawie i jedzie autem ze Lwowa?
Nie, to nie ten... tutaj odpoczatku było wiadome, że nicz tego nie będzie.
Tak, to ten. Tak się zaaklimatyzował, że uznał że Czesiek się ch... zna na trenerce i on by tu lepiej skład ustalił i co kto ma robić.
Ile czasu potrzebowałeś słoiku?
Nie pyskuj, smarku.
Kapitan
 • 7 / 6
Muci jak widać też poczeka na swoją kolej. I nie chodzi o zachowanie, a zwykłą chuujowatość.
Generał brygady
 • 6 / 2
Już trener Markiewicz w wywiadzie powątpiewal w sens Rusyna w Legii.
https://legia.net/news/myron-markiewicz-o-szabanowie-rusynie-i-ofercie-z-legii/80235

Jednak nasz scouting.lab pracuje, aby wymyślić kwadratowe jaja (futbolowe zresztą...).
Kapitan
 • 3 / 1
szczęście że wypożyczony tylko, gorzej że do grudnia bodajże
Podpułkownik
 • 3 / 1
Jeśli to prawda to już raczej nie zagra w ogóle.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zobaczymy jak to rozwiążą
Podpułkownik
 • 4 / 1
Jeżeli tak stawia sprawę, to nie widzę możliwości współpracy. Trzeba albo szybciutko złamać gościa i wytłumaczyć, że piłka nożna to nie tenis, albo dać sobie z nim spokój, duuupy nie zawracać i szukać rozwiązania kontraktu z winy zawodnika.
Bukować mu bilet powrotny i latem niech sie pakuje
I to jest bardzo dobry pomysł. Tylko, że on bardzo lub podróże samochodem. To może zatankować do pełna i dać dwa pełne kanistry na drogę powrotną.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Tyle że w Dynamo go nie chcą zbytnii
Ale skrócić wypożyczenie my też pewnie mamy w opcji