Neon oraz mural w barwach Legii? Dwa nowe projekty budżetu obywatelskiego

Piotr Barański

Źródło: Legia.Net

22-01-2020 / 19:12

(akt. 22-01-2020 / 21:32)

Autor zeszłorocznego projektu muralu Kazimierza Deyny na Ochocie przygotował dwie kolejne prace, które zostały zgłoszone do budżetu obywatelskiego na rok 2020. Jednym z nich będzie neon w barwach Legii "Miasto moje, a w nim..." z dobrze znanej każdemu kibicowi stołecznych pieśni Czesława Niemena pt. "Sen o Warszawie", zaś drugim mural na jednej z ochockich szkół "Nigdy się nie poddawaj" poświęcony sekcji AMP Futbol Legii.

Pierwszy z projektów, czyli neon w barwach czerwono-biało-zielonym miałby pojawić się na Moście Łazienkowskim w odległości niecałego kilometra od stadionu Legii. - Z całego legijnego serca wierzę, że uda nam się to razem zrobić! Dla Legii, dla Warszawy, dla naszej pięknej klubowej tradycji - dodaje autor pomysłu.

Drugim projektem jest mural, na którym ma pojawić się napis "Nigdy się nie poddawaj" z wizerunkiem zawodnika sekcji AMP Futbol oraz herbem po lewej stronie. - Impulsem dla stworzenia tego projektu było powstanie sekcji młodzieżowej. Grają w niej dzieciaki z różnych szkół, których połączyła miłość do sportu i klubu. Mural ma być inspiracją dla wszystkich osób z niepełnosprawnością ruchową, którzy mimo fizycznych ograniczeń – nigdy się nie poddali! - podaje autor.

Dodatkowo w ramach projektu planowany jest mecz towarzyski pomiędzy uczniami, a zawodnikami sekcji, a także zajęcia poświęcone roli sportu w życiu dzieci i młodzieży.

O rozwoju sytuacji oraz terminie głosowania będziemy informować na bieżąco. Zapraszamy również do zapoznania się z oficjalnym fanpejdżem na Facebook'u pod tym linkiem.

Komentarze (22)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał dywizji
 • 2 / 0
Pierwszy projekt jest fajny, nieoczywisty, wg mnie lepszy od drugiego. Generalnie świetna inicjatywa.
Generał broni
 • 0 / 0
Oba są fajne, bo budują pozytywne odczucia. Legia żeby się rozwijać musi budować swój wizerunek wokół spraw społecznie akceptowanych i użytecznych. Hasło "Moje miasto a w nim...." świetnie się mieści w polityce miasta, które chce aby jak najwięcej ludzi mieszkających w Warszawie utożsamiało się nią a przecież w Warszawie mieszka mnóstwo ludzi którzy nie są w niej zameldowani i podatki płacą gdzieś indziej. Miasto powinno wesprzeć tą inicjatywę.
Pułkownik
 • 0 / 1
bardzo dobre prace a neon wyrąbisty i powinien wisieć na wiadukcie przy Trasie Łazienkowskiej lub jeszcze lepiej na wiadukcie Trasy WZ po stronie Starego Miasta :-))
Generał broni
 • 5 / 1
Tak, powieś go na Konwiktorskiej.
Pułkownik
 • 1 / 0
na Konwiktorskiej nie ma wiaduktu
Neon konkretny.
https://cinektyper.blogspot.com/ - Kupony z duzymi kursami z wysoką skutecznością. Trafiłem z nimi nawet kurs 100 i zarobilem 8000zl.
Mogę śmiało polecić, można szybko zarobić. Skany kuponów na blogu. Kupony na dziś dostępne.
Fajne pomysły brawa dla inicjatora tych projektów
Generał broni
 • 3 / 1
Bardzo fajny pomysł. A jakby zaproponować neon PDW a pod spodem monitor z adresatami pozdrowień? Mogłyby być odpłatne a dochód przeznaczony na wypiski albo adwokatów.
no i może licznik kar z wyświetlonym rekordem, żebyśmy wiedzieli, gdzie jesteśmy i jakie mamy cele.
Generał broni
 • 2 / 0
To moze lepiej zawiesić klatki, w których eksponowanoby rzeczonych odbiorców pozdrowień?

Możnaby ich wtedy pozdrawiać bezpośrednio np. machnięciem ręki.
Generał broni
 • 0 / 0
macmon
Tego zabrania prawo a poza tym byłby to projekt kosztowny, bo trzeba by było zorganizować dozór i zapewnić odpowiednie warunki życia. Są już miejsca do tego przystosowane.
Generał broni
 • 0 / 0
W ZOO? Trochę daleko od stadionu.
Generał broni
 • 0 / 0
Ale dzieci by oglądały :-)
"na bierzącą"?
Siadać, pała!
A w domu proszę przepisać 100 razy "na bieżąco"
PKiN pomalować w barwy Legii bedzie git.

Bardziej efektownie.
Podświetlany w dniu meczu dość często jest w barwy klubowe i to chyba wystarczy ;)
Generał brygady
 • 1 / 0
Jestem za!!!
"Nigdy się poddawaj"?
Redakcjo, litości...
NSNP.
Hmmm...
Brawo Wy!
Tylko teraz ja wychodzę na dziwnego, który czepia się nie wiadomo czego. ;)
Nie chwaląc się, "na bierzącą" zdecydowanie mocniejze. Przebijam...