Niebiescy w karnych pokonali pomarańczowych

Mirosław Droźdż, Marcin Szymczyk

20.01.2010 13:16

(akt. 16.12.2018 15:28)

Na środowy poranny trening sztab szkoleniowy zaplanował rozegranie wewnętrznego sparingu. Cały mecz na lewej stronie pomocy rozegrał testowany Ghandi Kassenu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0 i o zwycięstwie zadecydowały rzut karne. Lepiej egzekwowali je niebiescy zwyciężając 5:4. Bohaterem spotkania został Jakub Szumski, który wybronił trzy jedenastki.

Fotoreportaż z meczu - kliknij tutaj

Skład niebieskich - Jan Mucha (Kostiantyn Makhnovskyy) – Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Dickson Choto, Tomasz Kiełbowicz – Sebastian Szałachowski, Piotr Giza, Ariel Borysiuk, Ghandy Kassenu – Marcin Mięciel, Bartłomiej Grzelak (Jakub Kosecki)

Skład pomarańczowych: Maciej Gostomski (Jakub Szumski)– Wojciech Szala, Pance Kumbev, Jakub Wawrzyniak, Marcin Komorowski – Miroslav Radović, Tomasz Jarzębowski, Marcin Smoliński, Michał Żyro – Jakub Kosecki (Bartłomiej Grzelak), Kostiantyn Machnowskyj (Maciej Gostomski).

W pierwszej połowie piłkarze obu drużyn poruszali się dość żwawo, mecz mógł się podobać. Bardzo dobrze prezentował się Michał Żyro, który co chwila nękał obrońców i bramkarza rywali. Cieszy również postawa Jakuba Wawrzyniaka, po którym nie widać długiej przerwy w grze. "Rumiany" przerwał wiele akcji, skutecznie interweniował, włączał się ofensywy. W rolę rozgrywającego w ekipie "Oranje" wcielił się Marcin Smoliński i trzeba przyznać, że robił to naprawdę nieźle.

W drużynie niebieskich dobrze prezentował się cały blok defensywny z bezbłędnym Inakim Astizem na czele. Testowany Ghandi Kassenu rozegrał całe spotkanie. W pierwszej części popisał się bardzo dobrym prostopadłym podaniem otwierającym drogę do bramki Bartłomiejowi Grzeakowi, miał także
niezłe dośrodkowanie w pole karne. W drugiej części nieco opadł z sił i zaprezentował się słabiej.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W pierwszej połowie bramkę mógł zdobyć Grzelak, ale przegrał pojedynek sam na sam z Maciejem Gostomskim. W odpowiedzi bramkę powinien zdobyć Jakub Kosecki ale jego strzał zdołał odbić Jan Mucha. W drugiej części gry dwie dogodne okazje zaprzepaścił ,młody"Kosa". Spotkanie zakończyło się remisem i sztab szkoleniowy zarządził rzuty karne. W nich lepsi okazali się niebiescy wygrywając 5:4. Bohaterem zaś został Młody Jkaub Szumski, który obronił trzy rzutu karne.

Spotkanie było rozgrywane w systemie 2x30 minut. Sędziował Marek Jóźwiak jako główny. Po bokach zaś Takesure Chinyama i Ryszard Szul.