Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

22.05.2021 21:32

(akt. 17.09.2021 22:56)

Porażką 1:2 zakończył się wyjazdowy mecz Legia Ladies z Ostrovią Ostrów Mazowiecka. Niestety ten wynik mocno komplikuje drogę Legii do zwycięstwa w IV ligowych rozgrywkach, a tym samym awansu na kolejny szczebel.

Po zeszłotygodniowym wyraźnym zwycięstwie z outsiderem Pogonią Siedlce, Legionistki udały się na mecz z czwartą drużyną tabeli. Dla walczących o awans do III ligi naszych zawodniczek był to zdecydowanie silniejszy przeciwnik, ale to Legia Ladies były faworytkami spotkania co potwierdził przebieg gry.

Nasze dziewczyny przeważały i prowadziły grę, ale niestety zawiodła dzisiaj skuteczność i mimo blisko trzydziestu strzałów w kierunku bramki udało się zdobyć tylko jedną. Za to dla gospodyń to był mecz gdzie nieliczne skuteczne ataki zakończyły się golami.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla Ostrovii, która już w 7 minucie objęła prowadzenie dalekim strzałem spoza pola karnego. Legionistki dość szybko wyrównały po strzale AmeliiPrzybylskiej w 15 minucie.

Po przerwie Legionistki nadal przeważały, a Ostrovia ograniczała się do prób kontrataków i po jednym z nich w 60 minucie wyszła na prowadzenie. Mimo ataków Legia Ladies do 90 minuty, wynik rozgrywanego w strugach deszczu meczu nie uległ już zmianie i tym samym Ostrowianki zrewanżowały się za porażkę 2:1 przy Łazienkowskiej z rundy jesiennej.

Porażka utrudnia sprawę ewentualnego awansu Legia Ladies do III ligi. Legionistki nadal mają 28 pkt, Ostrovia zbliżyła się na 2 pkt i ma ich 26.

Lider Jantar Ostrołęka (30 pkt)  jutro podejmuje zespół Żbika Nasielsk, a trzeci w tabeli KS Raszyn (25 pkt) gra u siebie z Fuks Pułtusk.

Do końca rozgrywek pozostało pięć kolejek. Następny mecz Legia Ladies rozegrają przy Łazienkowskiej, z KS Raszyn II, w niedzielę, 30 maja o godzinie 14:00.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Legia Soccer Schools 2:1 (1:1).

Bramki: Skowrońska 7’, Komor 60' - Przybylska 15’.

Skład Legii: Kowalska - Bodecka (60’ Staszewska), Szczypka, Połosa, Zduńczyk, Hajkiewicz (60’ Bloch), Chmielewska (50’ Koza), Miszczak, Syta, Gierasimowicz, Przybylska (50’ Syperek).