Rangi - przedziały punktów dostępnych rang

Nowy system rang dla użytkowników Legia.Net

Redaktor Redakcja Legia.Net

Redakcja Legia.Net

Źródło: Legia.Net

18.12.2018 15:25

(akt. 19.12.2018 23:21)

W poprzednim tygodniu zaprezentowaliśmy nową odsłonę serwisu. Na tym jednak nie poprzestajemy. Pracujemy nad dalszym rozwojem uwzględniając Wasze pomysły i uwagi. Zależy nam na tym, by społeczność Legia.Net mogła w komfortowych warunkach prowadzić dyskusję na naszych łamach. Wprowadzamy więc nowy system rang dla zarejestrowanych użytkowników.

Nic pożądańszego a nic trudniejszego na ziemi, jak prawdziwa rozmowa - pisał polski wieszcz Adam Mickiewicz. Zależy nam, by łamy serwisu Legia.Net były miejscem na dialog. Dialog rozwijający, pozwalający wyciągać interesujące wnioski dotyczące naszego klubu, a także całej polskiej połki. Historia mistrzów Polski wiąże się z legionistami Józefa Piłsudskiego. Przydomek "Wojskowi" nie wziął się znikąd. Z tego względu postanowiliśmy, że nowy system rang dla społeczności Legia.Net będzie czerpał z historii i tradycji. Od liczby opublikowanych komentarzy zależeć będzie czy dany użykownik będzie szeregowym czy zapracuje na stopień generała lub marszałka.

Rangi - przedziały punktów dostępnych rang

System rang był aktywny jeszcze przed startem nowego wyglądu strony. Nie chcemy, by każdy od nowa zaczynał starania o swój status. W końcu degradacja to w wojsku rzadkość i ostateczność. Z tego powodu punkty ze starej odsłony serwisu zachowują się i przechodzą na obecne konto. Zmieniły się dostępne, rangi jak i szczeble awansu. Może się więc zdarzyć, że ranga ze starego serwisu nie zawsze będzie odpowiadać nowej. Dostępne rangi i zakresy punktów są przedstawione na obecnych w artykule grafikach.

Rangi - nazwy dostępnych rang

Jak awansować?

Początkiem będzie stopień szeregowego, który otrzyma każdy nowy użytkownik serwisu Legia.Net po rejestracji. Mianowanie na wyższy stopień zależeć będzie od własnych starań. Już jedenaście opublikowanych komentarzy będzie się wiązało z pierwszym awansem. Jak dostać się do korpusu oficerskiego? Regularnie uczestniczyć w dyskusji, a rangę podporucznika zapewni 551 komentarzy. 

Za publikację komentarza, zarejestrowany użytkownik otrzyma jeden punkt. Jeśli jednak post nie będzie spełniał norm i zasad dyskusji serwisu, będzie musiał zostać deaktywowany. Taka sytuacja przyniesie stratę dwóch punktów. Warto rozmawiać w sposób kulturalny i omijać słowa powszechnie uznawane za obraźliwe. Nie chcemy jednak, by sam ranking był tylko wizualnym docenieniem dyskusji czytelników. Za starania, by o Legii rozmawiać jak najwięcej, chcemy Was nagradzać. O przewidzianych upominkach będziemy informowali regularnie w każdym miesiącu, zaczynając od wyróżnień za styczeń. Z tego powodu prowadzony będzie ranking pokazujący, kto najaktywniej konwersował w danym miesiącu.

Dzięki rankingowi społeczności, na którego podstawie najaktywniejsi użytkownicy otrzymają nagrody, będziecie znali tych, którzy często dyskutują pod artykułami. Dodatkowo prowadzona będzie klasyfikacja weteranów - tych, którzy w całej historii klasyfikacji prowadzili dialog w komentarzach najczęściej. Już teraz wśród Was jest sześciu generałów najwyższej rangi, a przede wszystkim trzech marszałków. Regulamin rang społeczności znajduje się w tym miejscu. 

Rozwój:

Ricardo Sa Pinto podkreśla, jak ważna jest praca i ciągły, regularny progres. Po zaprezentowaniu nowej szaty, nie zatrzymujemy się i wciąż udoskonalamy oraz rozwijamy serwis. W wielu komentarzach prosiliście nas o osobne prezentowanie systemu oceniania komentarzy. Od teraz tak właśnie będzie. Oddzielnie zobaczycie liczbę ocen pozytywnych danego komentarza, a oddzielnie negatywne reakcje na dane słowa. Sam system komentarzy i oceniania został poprawiony zarówno w wersji mobilnej, jak i komputerowej. Skarżyliście się również na ucinanie treści dłuższych komentarzy - ten problem również rozwiązaliśmy. Limit długości wpisu został podniesiony 5-krotnie i wynosi teraz pięć tysięcy znaków.

Informacje na temat Waszego stopnia widoczne są w komentarzach przy nazwie użytkownika, a także w profilach zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach. Zachęcamy wszystkich do uzupełniania awatarów kont, by profile były jak najmocniej spersonalizowane. Jednocześnie pragniemy poinformować, że poprawiona została kwestia logowania i udostępniona nowa opcja rejestracji w mobilnej odsłonie serwisu. Naprawiony został również przycisk, który ma za zadanie przekierować do Waszego profilu. 

Staramy się reagować na wszelkie powiadomienia o błędach czy usterkach. Będziemy także wdzięczni za dalsze uwagi, opinie i impresje dotyczące nowego systemu oceniania i komentarzy, ale też całej strony Legia.Net. Wciąż będziemy pracowali nad rozwojem serwisu i systematycznie usuwali ewentualne niedociągnięcia, choć czasami będzie to wymagać odrobiny cierpliwości. Tak jest m.in. z kanałem RSS, o który pytają niektórzy z Was, a który wkrótce znów będzie dostępny. Dyskutujemy również nad zmianami wizualnymi, które mogłyby zwiększyć czytelność artykułów. Dziękujemy, że jesteście z nami, bo my jesteśmy dla Was.

Polecamy

Komentarze (264)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.