News: Oceny piłkarzy Legii za mecz z Zagłębiem - dowiezione trzy punkty

Oceny piłkarzy Legii za mecz z Podbeskidziem

Łukasz Sawczuk

05.09.2012 11:01

(akt. 21.12.2018 15:24)

W kończącym trzecią kolejkę T-Mobile Ekstraklasy spotkaniu warszawska Legia gościła drużynę Podbeskidzia Bielsko-Biała. Mimo miażdżącej przewagi gospodarzy zaledwie 10 minut dzieliło nas od sporej niespodzianki, jakim byłoby zdobycie trzech punktów przez ubiegłorocznego beniaminka. Ostatecznie legioniści zdobyli trzy bramki i w dobrym stylu pokonali Podbeskidzie 3 do 1. Redakcja Legia.Net oceniła piłkarzy w skali 1-10, gdzie 6 oznacza całkiem niezłą grę, 1 oznacza beznadziejny występ, zaś 10 to nota idealna gdzie piłkarzowi wychodziło wszystko. W identycznej skali legionistów oceniliście Wy. Wasze oceny znajdują się w nawiasach.

Gra zespołu 7 (7.17) – Legioniści w poniedziałkowym pojedynku oddali ponad 30 strzałów na bramkę Zajaca. I to właśnie powyższa liczba pozwalała nam wierzyć do końca, że stawiający autobus w polu karnym bielszczanie po raz drugi z rzędu nie wywiozą z Warszawy trzech punktów. Pechowo stracona bramka podziałała na gospodarzy tak jak powinna. Z minuty na minutę na bramkę gości sunęły coraz szerzej zakrojone ataki. Na efekty musieliśmy jednak czekać do końcowych minut drugiej połowy, kiedy to nasi młodzi zawodnicy – Żyro i Furman, wyprowadzili Legię na prowadzenie. Po trzech kolejkach mamy więc w Warszawie komplet punktów i pozycję lidera rozgrywek. Co ważne, w każdym z tych spotkań „Wojskowi” prezentowali się naprawdę korzystnie.

Dusan Kuciak 6 (6.43) – Przy bramce zdobytej przez Demjana nie miał zbyt wiele do powiedzenia. O kolejne celne strzały było gościom niezmiernie trudno, dlatego też nota wyjściowa w przypadku Słowaka wydaje się być słuszna. Na przedpolu pewny i bezbłędny, bez problemu radził sobie z dośrodkowaniami rywali, których dużo przecież nie było.

Artur Jędrzejczyk 6 (6.27) – Stracona przez Legię bramka w pewnej mierze obciąża właśnie naszego prawego defensora. Nie można pozwalać rywalowi w polu karnym na tak wiele. W spotkaniach z rywalami, którzy w ciągu 90 minut tworzą jedną-dwie sytuacje, nie można popełniać takich błędów. Na mały plusik można zaliczyć Jędrzejczykowi postawę w ofensywie. Często właczał sie do akcji, dorzucał z prawej strony, dobrze spółpracować z Radoviciem.

Michał Żewłakow 4 (5.19) – Spotkanie z Podbeskidziem w wykonaniu naszego kapitana nie może być nazbyt pozytywnie ocenione. Razem z Jędrzejczykiem dopuścili do straty bramki. Niestety nie był to koniec omyłek naszego doświadczonego obrońcy. Przy jednej z kontr w pierwszej części gry Adamek z łatwością ograł naszego defensora. Od początku tego sezonu Michał nie może ustabilizować formy, ma drobne problemy z koncentracją. Na szczęście były też dobre momenty gry.

Inaki Astiz 4 (5.50) – Jako trzeci nie popisał się przy bramce gości. Po serii naprawdę dobrych meczów Hiszpan zagrał trochę słabiej. Na minus również ostry faul na napastniku rywali. Wprawdzie adekwatna do przewinienia była żółta kartka, jednak nie można dawać sędziom pretekstu do pomyłki i wyrzucenia z boiska. Dużym minusem przy postawie Astiza jest nie najlepsze wyprowadzanie piłki z własnej połowy boiska.

Jakub Wawrzyniak 6 (6.40) – W poniedziałkowym pojedynku był bardziej skrzydłowym niż obrońcą. Wielokrotnie pojawiał się pod bramką rywali. Świetnie współpracował z Michałem Żyro. Mógł zdobyć co najmniej dwie bramki, jednak był nieskuteczny, dwa razy posłał futbolówkę obok bramki. Próbował wymusić na arbitrze rzut karny, jednak zakończyło się to niepotrzebną żółtą kartką. W takich sytuacjach trzeba po prostu strzelać. Zaliczył asystę przy golu Michała Żyry.

Daniel Łukasik 7 (7.29) – Kolejny dobry mecz w wykonaniu naszego defensywnego pomocnika. Świetny pressing, odbiór. Co jeszcze charakteryzuje grę Łukasika? Przewidywanie i co za tym idzie dobre ustawienie na boisku. Pokazał również, że dysponuje dobrym i mocnym uderzeniem z dystansu. Dodając do tego celność podań, można mieć nadzieję, że rośnie nam piłkarz kompletny.

Janusz Gol 5 (5.18) – Jak zwykle miał przebłyski. Niestety przez długie fragmenty spotkania niewidoczny i nie do końca zaangażowany w grę. Po jego potknięciu niewiele brakowało, a Legia miałaby do odrobienia dwie bramki. Taki błąd to po prostu piłkarski kryminał. Trzeba przyznać, że z lekko komediowym akcentem. Niedługo wróci Vrdoljak, jest Furman, więc o miejsce w składzie może być ciężko. Na plus dwa podania otwierające kolegom drogę do bramki.

Michał Żyro 8 (7.16) – Naszym zdaniem gracz meczu. Strzelił niezwykle ważną bramkę, kiedy to czterech zawodników gości nie dało rady go powstrzymać. Trzeba jednak podkreślić, że Żyro wysoki poziom prezentował od początku meczu. Można tu wspomnieć o ładnym rajdzie prawą stroną, kiedy to w oddaniu strzału przeszkodził mu nadbiegający Gol. Michał zdecydowanie lepiej prezentuje się grając w pierwszym składzie, wchodząc z ławki, jedynie snuje się po boisku.

Miroslav Radović 5 (5.75) – Wprawdzie strzelił bramkę, jednak i tak jego skuteczność była w poniedziałkowym spotkaniu po prostu zła. Lepiej zaczął wyglądać, kiedy ze skrzydła schodził na środek. Poza tym można mieć pretensje do postawy Serba. W dalszym ciągu nie może odzyskać formy z jesieni zeszłego roku. Jest jakby spóźniony o jedno tempo w stosunku do rywali. Być moze strzelona bramka pozwoli mu sie odblokować i przełamać. Przekonamy sie wkrótce.

Danijel Ljuboja 7 (6.78) – Po jego zejściu z boiska pewnie wielu kibiców ze smutkiem przestało wierzyć w trzy punkty. Serb z powodu kontuzji sam poprosił trenera o zmianę. W trakcie gry, jak zwykle, był jedną z najjaśniejszych postaci naszego zespołu. Zdobył dwie bramki, niestety z uwagi na pozycje spalone, nie zostały uznane. Ta pierwsza była wyjątkowej urody. Walczył i starał się. Cieszy fakt, że daje naszej drużynie wszystko co potrafi.

Marek Saganowski 7 (6.59) – Tym razem bez bramki, jednak warto przypomnieć świetną asystę przy bramce Furmana. Miał okazje, jednak ciągle czegoś brakowało. W pierwszej części meczu jego strzał głową na poprzeczkę sparował bramkarz gości. Waleczny i wybiegany. Oby wytrzymał w takiej formie przez cały sezon.

Oceny zmienników:

Jorge Salinas 8 (8.00) – W 67 min. pojawił się na murawie za kontuzjowanego Ljuboję. Trzeba przyznać, że postawa Paragwajczyka mogła imponować. Świetnie podawał, powinien zdobyć bramkę, jednak dwukrotnie przeszkadzał mu w tym Zajac. Bez wątpienia jego wejście pomogło drużynie, podkręcając tempo ataków. Czekamy na występ w większym wymiarze czasowym.

Dominik Furman (7.68) – Grał zbyt krótko by go ocenić. Trzeba jednak pochwalić Furmana za decydującą o losach meczu bramce. Świetne zachowanie w polu karnym.

Graczem meczu wybraliśmy Michała Żyro. Nasz młody zawodnik grając od początku spisał się o wiele lepiej niż w poprzednich spotkaniach. Jego bramka pozwoliła gospodarzom wyrównać stan rywalizacji i dała nadzieje na trzy punkty. Wy zaś najwyżej oceniliście Jorge Salinasa, Paragwajczykowi wystarczyło na to 21 minut gry.