Od 26 czerwca więcej kibiców na stadionach

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net, 90minut

10-06-2021 / 16:35

(akt. 10-06-2021 / 16:37)

W czwartek odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Podczas niej ogłoszono, że od 26 czerwca widownia na obiektach sportowych zwiększy się do 50 procent pojemności stadionów. Do limitu nie są wliczane osoby w pełni zaszczepione.

Dotychczasowe rozporządzenie stanowiło, że mecze mogą się odbywać z udziałem publiczności nie większym niż 25 procent pojemności stadionów.

Komentarze (13)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Widać apartheid na się dobrze w kraju gett żydowskich...a dlaczego w kościołach 75%, a na stadionach 50%? Czy ktoś z covidiotow potrafi wyjaśnić? Czekajcie na 4 falę bo ona na pewno będzie i kolejne dawki szczypawki przytulicie...
Generał brygady
  • 2 / 0
Może dlatego, że w kościołach nie serwuje się piwa...
trudno się z tym nie zgodzić. jak zwykle tarcie grup interesów daje wynik daleki od logiki ale tak to już w polityce jest.
Pułkownik
  • 1 / 0
Bubatku!! w czym problem? nie rozumiesz czegoś?
Plutonowy
  • 5 / 1
Nie rozumiem, jak Klub ustali limit sprzedaży nie wiedząc (bo i skąd?) kto z kupujących wejściówkę jest / nie jest zaszczepiony.
Wytłumacz, co przegapiłem, a postawię browarek.
Pułkownik
  • 2 / 0
Myślę, że kod QR będzie ważny przy zakupie biletu, karnetu. Co do samego sprawdzenia to będzie jakiś system.
Generał dywizji
  • 1 / 1
Każdy zaszczepiony dostaje kod, można szybko to sprawdzić przy zakupie biletu.
Plutonowy
  • 4 / 3
O żesz... a co to właściwie znaczy, że 'Do limitu nie są wliczane osoby w pełni zaszczepione'? Jak dla mnie to oznacza konieczność biegania po mieście z paszportem szczepionkowym. Oznacza to też dalsze podziały, tym razem po linii zaszczepieni / niezaszczepieni. Jak niby klub miałby podczas zakupu biletu kontrolować, kto jest zaszczepiony a kto nie? - jeśli nie ma na to sposobu, to w jaki sposób ustali odpowiedni limit sprzedaży? (bo: 'do limitu nie są wliczna osoby w pełni zaszczepione')

Trąci inwalidztwem umysłowym... rządu oczywiście, przecież to nie pomysł Legii, czy E-klapy.
Chorąży
  • 6 / 1
też jestem ciekaw jak zrobią to technicznie, pewnie z wykorzystaniem QR. Ale dzięki temu jest szansa na pełen stadion 50% zaszczepionych 50% tych co nie chcą się zadeklarować....
Przecież to jest turbo proste. Raz że masz aplikację z potwierdzeniem szczepienia(jest już na ios, na dniach ma być na androidzie), dwa że możesz okazać dokument potwierdzający odbycie pełnego szczepienia. A pewnie jeszcze docelowo jakoś to ogarną(może z wykorzystaniem karty kibica np). Nie widzę problemu. Za to odsieje to ze stadionu trochę foliarzy.
Pułkownik
  • 2 / 1
W czym masz problem?
Plutonowy
  • 6 / 3
@Sparhawk999,

Turbo proste... nawet jak masz taką aplikację, to... co? Może przydałaby się jakaś integracja tej apeczki z systemem sprzedaży Klubu, nie sądzisz?
Okazać dokument... a komu go okażę, witrynie internetowej?
Karta Kibica? Sam zintegrujesz system zawiadujący KKibica z bazami danych przechowującymi dane o zaszczepionych? A może zasponsorujesz ten development?
Poza tym nikt takich danych pewnie nie wystawi prywatnym spółkom.

Z całym szacunkiem, ale nie wiem gościu, skąd się urwałeś.

Sam jesteś foliarz.
z całym szacunkiem, ale mnie obrażasz :D szukasz jakiś kretyńskich problemów tam gdzie ich nie ma. jeśli nie potrafisz sobie sam odpowiedzieć na tak proste pytania(trudności) jakie stawiasz to masz iloraz na poziomie cegłówki, więc dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu. Jedź na wakacje poszukać krawędzi ziemi