Oficjalnie. Luquinhas zawodnikiem New York Red Bulls

Maciej Ziółkowski

Źródło: newyorkredbulls.com

16-02-2022 / 17:17

(akt. 16-02-2022 / 18:24)

Luquinhas został nowym piłkarzem New York Red Bulls (MLS). Były już zawodnik Legii podpisał 3-letni kontrakt z opcją przedłużenia.

Cieszymy się, że Luquinhas do nas dołączył. Naszym priorytetem było pozyskanie – podczas przerwy – dynamicznego, ofensywnego zawodnika, a on spełnia te oczekiwania. Jego bogate doświadczenie, zwłaszcza na poziomie Ligi Mistrzów, przyniesie korzyści – powiedział Kevin Thelwell, dyrektor sportowy New York Red Bulls. – Jestem zadowolony, że mogę go powitać w naszej drużynie. Jego zdolności do gry pod presją, tworzenia przestrzeni i kreowania sytuacji dla siebie lub kolegów pomogą zespołowi iść naprzód – dodał trener klubu z MLS, Gerhard Stuber.

Legia otrzyma od New York Red Bulls kwotę nieco przekraczającą 3 mln euro. Odejście Brazylijczyka, który trafił do Legii w 2019 roku za 600 tys. euro z CD Aves, było przesądzone od kilkunastu dni. W ostatnim czasie zawodnik czekał jedynie na ostateczną decyzję właściciela klubu, a także na załatwienie formalności (wiza pracownicza). 

Luquinhas zagrał w barwach Legii 110 meczów, zdobył 12 bramek. Był najczęściej faulowanym piłkarzem w lidze. Zdobył dwa mistrzostwa Polski, w 2020 i 2021 roku. 

ZOBACZ TAKŻE: Luquinhas. Skarb Legii z charakterem i sercem do gry

Średnia ocen Luquinhasa według redakcji: 6,07
Średnia ocen Luquinhasa według czytelników: 6,16

Komentarze (129)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Luqui sam w Nowym Jorku :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dzięki Luqi za wszystko i tyle.
Sierżant
 • 1 / 1
Moim zdaniem odejście jego i Emrelego było przesądzone wcześniej ze względu na długi. Jednak ze względu na prezentowaną postawę i miejsce w tabeli sprzedaż ich nie mogła wyjść z inicjatywy Mioduskiego (który wiedział, że nie będzie w stanie ich zastąpić) ponieważ kibice by go rozszarpali. Postanowił więc odegrać (kolejny raz nieudolnie) teatrzyk:
1. Najpierw (najpewniej w porozumieniu z bandytami z żylety) zrobił przedstawienie z pobiciem. Przecież tu się nic nie klei. Niby w pobliżu była Policja, niby drzwi od autokaru były zamknięte, a na końcu bandyci którzy wtargneli nie uderzyli pierwszych z brzega zawodników, tylko powędrowali na koniec i uderzyli właśnie tych (ostatnich) zawodników których można sprzedać ze sporym zyskiem.
2. Po zdarzeniu cisza ze strony klubu, zawodników i Policji. Następnie dla odwrócenia uwagi od problemów kadrowych związanych z ich odejściem postanowiono wprowadzić w życie zabawę ze złym Emrelim i dobrym Lukim (to przedstawienie z opaską było żenujące). Kibice się spierają, a postępowanie będzie umorzone ponieważ nikt nie jest zainteresowany wyjaśnieniem sprawy.
3. Koniec końców wygranym jest Mioduski (i bandyci) który skołował wielu kibiców i pozbył się najlepszych zawodników (nie zastępując ich) w wiadomym momencie, nie ponosząc za to odpowiedzialności i unikając eskalacji napiętej sytuacji
Generał dywizji
 • 0 / 2
A na końcu wylądowało UFO, wyszło trzech małych Marsjan i przywitało ziemię okrzykiem aloha.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Radek
A czemu nie. Po tej lokowanej k****e wszystkiego można się spodziewać. Lekcje pobierał od samego Kulczyka,jak się sprawy załatwia.
Kapitan
 • 1 / 0
Dziękuję Luqi i powodzenia w USA.
Wielka szkoda, że nie mogli poczekać do czerwca. Będzie Nam Go po prostu brakować.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Mioduch to fachowiec, sprzedał jednego z dwóch technicznych w momencie jak walczymy o utrzymanie. Geniusz
Bede musial wybrac sie na domowy mecz Red Bulls. Nigdy mnie to zbytnio nie rajcowało, no ale teraz przez sentyment dla Lukiego, czemu nie?
Lukinias zagrał w barwach Legii 110 meczów, zdobył 12 bramek... [gol co 9.16 meczu....]
61 meczów i 8 bramek [gol co ponad 7.5 meczu] - czyje to osiągnięcia w Legii?
Jeszcze był jeden zawodnik z podobnej pozycji boiskowej, jego liczby to 71 meczów i 12 bramek [bramka co 5.9 meczów]. Kto to i dlaczego nie jest nazywany skarbem Legii?
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Pierwszy to Helio Pinto,a drugi to mie wiem...Edson? Tylko chyba dodałeś mu bramkę.
Najlepsze,że Guliano miał 11 w 34 meczach.
Nie kumam tego fenomenu Luquiego...dla mnie gorszy od Gui i z nim mieliśmy dziurę w ofensywie, bo z jego strony nie było zagrożenia strzelenia bramki
Generał broni
 • 1 / 0
Dla mnie Luquinhas to też nie jest jakiś wybitny piłkarz. Ale zarazem był dla Legii wartościowym zawodnikiem, uważam.
Ze względu na problemy ze skutecznością, nie jest to zawodnik, który sam wygra mecz. Ale w dobrze funkcjonującej drużynie dawał sporo dobrego. Wtedy też pojawiały się liczby, które zwłaszcza w pierwszym sezonie miał przyzwoite, występując nie tylko na ofensywnym pomocniku. To moim zdaniem również zawodnik, który był opcją na skrzydło, jako niełatwy do rozszyfrowania dla rywala. W systemie Michniewicza byłby jeszcze bardziej efektywny, mając obok siebie bramkostrzelnego ofensywnego pomocnika oraz pracowitą, aktywną, dwójkę środkowych pomocników za sobą. W tych meczach, gdy linia pomocy Legii była aktywna, moim zdaniem Luquinhas sprawdzał się szczególnie dobrze. Zupełną antytezą takiej linii pomocy była ta z jesieni. Na ósemce zapuszczony Josue, zagubiony Lopes albo grający na wstecznym Charatin. Do tego spalony psychicznie Slisz. I przy kontuzji Kapustki Luquinhas był jedynym piłkarzem, który dynamiką i kreatywnością spełniał kryteria gry w Legii.
A i tak w tych warunkach mogło przybyć Luquinhasowi kilka asyst, przy lepszej skuteczności kolegów.

Moim zdaniem nie jest kwestią dyskusyjną, że Luquinhas jest słabszy od Guilherme. Myślę, że po prostu jest słabszy. Ale to nie oznacza, że nie może być wartościowy, na każdym poziomie wymagań jakie stawia przed sobą Legia. Moim zdaniem problemem Legii jest m. in. zbyt łatwe deprecjonowanie(albo przez klub, a najczęściej przez kibiców), zawodników pożytecznych.
Kucharczyk był wypychany z klubu przez jego technikę, mimo tego, że zaliczył mnóstwo bramek i asyst we wszystkich rozgrywkach. Luquinhas był wypychany z klubu, przez zbyt małą skuteczność, mimo, że technikę ma i umie spożytkować ją dla zwiększenia tempa gry zespołu, jakości rozegrania.

Dziś w klubie nie ma Kucharczyka, ani Luquinhasa, a myślę, że obaj bardzo by się przydali.

Pozdrawiam Panowie!
Kacza,
pierwszym był Helio Pinto, oczywiście, drugim Maciej Iwański vel. Pączek :) obydwaj przeciętni, z lepszymi liczbami. Oczywiście nie samymi suchymi liczbami piłkarz żyje ale to daje do myślenia.

Roman,
Ja myślę, że Kucharczyk był wypychany/wypchnięty z klubu bo pewna formuła się już wyczerpała. Na tamtą chwilę nie dawal wiele drużynie plus Vuko chciał chyba oczyścić szatnię ze starych, sytych kotów. I tak podziękowano Malarzowi, Rado i Kuchemu, właśnie. Tak ja rozumiem jego odejście.
Oczywiście, że teraz by się w drużynie przydał.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Sportowa:
Iwańskiemu policzyłeś bramki tylko z ligi, bo wszystkich miał 18 bodajże w 90 meczach.
Dla jego nowej wersji- Josue- to nieosiągalne.
Generał broni
 • 1 / 0
SportowaWarszawa,

Zgadzam się, odnośnie przygotowań do sezonu 2019/2020, że uzasadnione było poszukiwanie nowych rozwiązań.
Ale piszę trochę o czym innym. Nie brakowało głosów podważających sens obecności Kucharczyka w Legii niemal przez cały czas jego pobytu w Legii. Gość strzela, asystuje, w meczu z Realem uruchamia akcję na 3:2, jest dobrze motorycznie przygotowany do każdych rozgrywek, ale nie - "jest drewniany, parodysta..." etc.
Przez niemal 10 lat zespół na skrzydło sprowadzał Manu, Novo, Ogbuke, Aleksandrowa, Langila, Hildeberto, Agrę, Cholewiaka... Czyja to wina? Kucharczyka! Właśnie tworzenie piekiełka wokół zawodników, którzy dają Legii korzyść, tylko dlatego, że oprócz zalet, mają też wady - mam na myśli.

W szczególnie trudnej dla Cezarego Kucharskiego sytuacji wspominamy także jego zasługi dla Legii. Pamiętam, że po sezonie 1998/1999 pozbyto się Kucharza. I okoliczności jego odejścia do Stomilu, jeśli dobrze pamiętam, były kontrowersyjne. Ale później ktoś poszedł po rozum do głowy i zrozumiał, że piłkarz tej klasy musi grać w Legii.
Po chyba najlepszych jego sezonie w Legii 2001/2002 i gorszym, ale też dobrym w jego wykonaniu 2002/2003, poszedł do Iraklisu. Po sezonie wrócił... do Górnika Łęczna, zamiast Legii. Ale w końcu też ktoś zrozumiał, że Legii potrzeba charakteru Kucharza i nagle okazało się, że wrócił i pomógł Legii wywalczyć mistrzostwo.

Ja po sezonie 2019/2020 też twierdziłem, że może nadszedł czas na zmiany. Że Kucharczyk potrzebuje zmienić otoczenie, a Legia powinna poszukać nowych rozwiązań. Ale już okienko rok później pokazało jak trudno znów znaleźć skrzydłowego, który może sprawdzić się w Legii. Może warto było spróbować się przeprosić z Kuchym i sprawić, żeby z Rosji wrócił do Legii?
Czy było to możliwe, nie wiem. Ale Kuchego, podobnie jak Luquinhasa, bardzo brakuje moim zdaniem.

Pozdrawiam
Generał broni
 • 0 / 0
*Przepraszam, miało być: "Po sezonie 2018/2019 zrozumiałem, że nadszedł czas na zmiany"
Roman z Rosji? Przecież Kucharczyk gra w Pogoni i bynajmniej nie od wczoraj.
Generał broni
 • 0 / 0
Richard Rahl,

Po sezonie 2018/2019 zagrał rok w Jekaterynburgu, czyli w Rosji.
Już latem 2020 roku, w najkrótszym w dziejach okresie przygotowawczym Legia straciła Novikovasa i miała wielkie problemy ze znalezieniem skrzydłowego. Wracający z Rosji Kucharczyk mógł być Legii pomocny. Ale ostatecznie wrócił do Pogoni, zamiast do Legii.

Pozdrawiam.
Generał broni
 • 0 / 0
Ps

Być może gdy już zaczął grać w Pogoni, po roku była jeszcze szansa na jego wyjęcie. Ale nie sądzę by Pogoń tak łatwo się na to zgodziła.
Generał broni
 • 0 / 0
Ps

Generalnie myślę, że gdy zaczął grać w Szczecinie, było już po ptokach. Mroczek nie wypuści łatwo tak solidnego ligowca, z bogatym doświadczeniem pucharowym.
Tylko po powrocie Kuchego z Rosji, mogła być szansa.
Kacza,
rzeczywiście, Iwanski ma 90 meczów i 18 bramek, co daje jeszcze lepsza serię bramki co 5 meczów.

Roman,
Tak, pamiętam te zastępy skrzydłowych, których sprowadzano do Legii i dziwnym trafem to zawsze Kucharczyk grał. Świadczy to chyba o naszych mizernych umiejętnościach "rozeznania" piłkarzy i o jeszcze mizerniejszym budżecie transferowym.
Kucharczyk swoje zrobił i chwała mu za to ale trochę rozumiem też ludzi których irytowały jego zagrania. Potykanie się o własne nogi, strzały do kanałku nadać sam na sam z bramkarzem czy jego lenistwo na boisku [słynny pressing w meczu z Sosnowcem]. Natomiast że świecą u nas szukać obecnie takiego skrzydłowego, Wszołek mu do pięt nie dorasta.
*strzały do kanałku w sytuacji sam na sam z bramkarzem
Juranović, Emreli, teraz Luquinhas... kurvva kim tu grać?...
Generał dywizji
 • 0 / 0
Hołownia Slisz Rosołek Pekhart, nasze drugie już w historii Ferrari Kastrati. Z tym składem to byśmy łomot dostawali nawet w 1 lidze. Boże, ty to widzisz i nie grzmisz, jak jeden człowiek niszczy Legie.
"Jego bogate doświadczenie, zwłaszcza na poziomie Ligi Mistrzów, przyniesie korzyści – powiedział Kevin Thelwell, dyrektor sportowy New York Red Bulls."

Luqui miał doświadczenie na poziomie Ligi Mistrzów?
Ich dyrektor sportowy lubi trochę ściemniać. Nikt w NY i tak tego nie sprawdzi :)
Generał dywizji
 • 3 / 0
Mial ...statystycznie oglądał więcej meczów LM niż przeciętny Amerykanin :)
Dyrektor sportowy NY RB ma nazwisko adekwatne do wyrażanych opinii - tell well - czyli on ma mówić dobrze, robić PR.
Pułkownik
 • 5 / 0
powodzenia w lidze, w której nie kopie się zawodników dla zasady przy aprobacie sędziów i tzw komentatorów.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Powodzenia. Zasłużyłeś poprzez grę na taki bonus
podobno w kontrakcie jest kurs samoobrony :))
odejściu Lukiego Legia jest wyceniana na 19 mln taka wycena ostatni raz była gdzieś około 2013/14 roku ale wtedy były inne ceny. Prześcignął nas raków, Pogoń traci kilkaset tysięcy tylko nie wspominając o Amice która jest wyceniana na ponad 37 mln to jest prawie 20 mln euro więcej niż Legia. Nie chcę nic mówić ale Liga nas goni i odjeżdża nam co pokazuje miejsce w tabeli
I to ile są warci piłkarze nasi
Ceny na trasnfermarkt nie mają zbyt dużego przełożenia na rzeczywistość,przykładowo Sheriff Tyraspol również jest wyceniany na 19mln a w czwartek zagra w 1/16 Ligi Europy z Bragą.
Tylko oni mają trenera a my nie. I ceny mają przełożęnie i sheryf odjechał w lidze moldawskiej już dawno. City najdrozsze pierwsze, psg pierwsze, amica pierwsza więc? Wartość ma przełożęnie na umiejetnosci piłkarzy aco za tym idzie? Dibra gra jeśli ma się trenera który to ułoży
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Miodem chciał obniżyć koszty no to obniżył.
Co teraz ? Desperackie wypożyczenia do czerwca,czy kasa do kieszeni i wywieszamy białą flagę ?
To należałoby teraz zrobić. Jeśli ktoś w klubie wierzy, że w lidze utrzymają nas Pekhart, Lopes, Muci, Slisz, Rosołek, Skibicki, Włodarczyk, Celhaka i Sokołowski to obawiam się, że może być w ogromnym błędzie.
Niestety tey tak myślą wszyscy decyzyjni w Legii
No to z pobitej trójki został u nas już tylko Lopes! Jakieś info kiedy odchodzi?
Podpułkownik
 • 3 / 1
Nie pij tyle
Powodzenia Luqi! I oby tam Cię rzadziej kopali
Fajna ta ich prezentacja! Powodzenia Luki!
A może by tak NY odsprzedal nam Lukiego w zamian za.najszybszego piłkarza europy kastriatego i miodek by jeszcze mógł dorzucić parę tysiakow do tego
Wtedy Darek to byłby rekin biznesu
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Powodzenia chłopie. Zostaniesz we wdzięcznej pamięci.
Porucznik
 • 3 / 0
Żegnaj kapitanie
Niech Ci się wiedzie! Pozostaną miłe wspomnienia...
Kapitan
 • 2 / 0
Skoro Zieliński powiedział że będą dwa transfery tzn że tak bedzie nie powiedział tylko podczas przygotowania do której ligi dołączą…
Zieliński to powiedział, ale resztę to już inni dopisali. Tymi transferami mieli być Wszołek i Mustafjew, a Zieliński mówił o tym na Legia Talku.
Dany Poldi ma rację było to z miesiąc temu i doszły dwa transfery
Przestańcie pier..dolic o tym Strzalku który w sparingach raz dobrze kopnął w piłkę .
W sparingach to wszystkich lalismy nawet Radom 4;0 a z słabą jak d**a węża Wartą w plecy .
A może te dziady grają w zakladach bumacherskich , rodziny , słupy ?i kasa płynie ?
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Patrząc że tacy jak Hołownia, Skibicki, Abu Hanna grają to najzdolniejsi młodzi też powinni dostać szansę. Szczególnie ofensywni
Kapitan
 • 4 / 0
Super! Luiqi jest juz w New York my tymczasem w Black Ass….
Oby tam.za.oceanem zasmakowal smaku wygranych bo w Legii ostatnio to zasmakowal porażek i jeszcze do za to bobili
Marszałek Polski
 • 5 / 0
Hura, jest kasa na transfery!
Jacek może ruszyć na zakupy.
Pewnie już dogaduje 3 kocurów:)
Porucznik
 • 3 / 2
Jakimś dziwnym trafem odeszli nasi dwaj najlepsi gracze ofensywni: Luqi i Emreli. Co za przypadek, że akurat tych dwóch.
Emreli tak, ale Luquinhas to żaden przypadek. Biedna Legia dostała za niego konkretne pieniądze, on tam pewnie wielokrotność tego co tutaj zarabiał, lepszą ligę, lepszy kraj, lepsze miasto. Przy takiej ofercie odszedłby bez względu na wszystko.
Marszałek Polski
 • 5 / 0
I jakoś przypadkowo to oni oberwali w autobusie.
Całkiem przypadkowo oberwali gracze, za których można było dostać największe pieniądze.
Czy te przypadki były całkiem przypadkowo przez kogoś wyreżyserowane?
Od początku ten bandycki atak był dziwny. Niby była eskorta milicji, ale w czasie ataku jej nie było. Kierowca nie chciał otworzyć drzwi, ale jednak je otworzył. Bandyci nie zaatakowali pierwszych z brzegu zawodników, ale siedzących w środku autokaru Emrelego, Luqinhasa i Lopeza. Jakoś dużo tych przypadków. Wiadomo kto ma świetne relacje z bandytami w barwach Legii.
Poldi1916

Wszystko lepsze ale takich kibiców jak nasi Luki będzie wspominał do końca życia
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Sylwek
Mam wrażenie, że ktoś chce spieniężyć kogo się da.Druzyna walczy o utrzymanie i jak tu sprzedać najlepszych?
Trzeba stworzyć warunki " warunki" na alibi.
Co do policji, to podobno klub nie chciał policyjnej eskorty, dlatego policja jechała dalej.
Jej działanie było prewencyjne.
Porucznik
 • 0 / 0
A może nie napierd*lac piłkarzy na przyszłość, bo jakoś właśnie Ci odchodzą.
Porucznik
 • 0 / 0
Poldi masz rację, to totalny zbieg okoliczności :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Sylwek:
Mioduski?
Nie widzę w tym żadnych zbiegów okoliczności. Emreli wymusił transfer z klubu bo dostał wp*****l w autokarze. Luquinhas odszedł bo dostał ofertę życia z lepszego klubu, ligi, kraju i miasta za pieniądze, których w Legii nigdy by nie zarobił. Dwóch różnych ludzi, dwa zupełnie inne charaktery i dwa inne odejścia.

Od takich teorii jak DraeiraL się dystansuje bo brzmią one zbyt absurdalnie.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Pdrz
Tych bijących na pewno
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Poldi
To moja subiektywna teoria.
Z perspektywy czasu nie ufam i nie wierzę Mioduskiemu.
Odnoszę wrażenie, że kręci lody na Legii i jest dla niego " dojną krową" do realizacji jego różnych nowych biznesów.
Porucznik
 • 0 / 0
Poldi mam inne zdanie. Luqi tylko szukał okazji po w******lu i agent mu ją znalazł.
No z tym bogatym doświadczeniem na poziomie LM to dyrektor sportowy NY trochę pojechał :)
No grubo ja nie wiem jakie on rozgrywki ogladal
To jest taktyka godna naśladowania - kolejny raz oddać przed startem rundy zawodnika robiącego różnicę....
Pieniądze w kiermane i koniec....

Niech tego myśliciela olśnienia i zrezygnuje - sprzeda ten klub....

To za znienawidzonym ITI sportowo nie było takiego gówna.....
Pułkownik
 • 2 / 0
Powodzenia Luki trzymaj się ciepło I poręczy .....
Mioduski piłkarska prowincja, a nie salony na ciebie czekają.
A kogo za niego zamierza klub dokupic? Bo ze potrzeby sa to chyba widac.... Nie czekaj prezes wyszedl w trakcie meczu i nie widzi
Kapitan
 • 2 / 1
Po burzy zawsze wychodzi słońce...
Generał dywizji
 • 3 / 0
Niestety nie widać końca tej burzy...
po burzy jest zawsze błoto i kałuże
Generał broni
 • 1 / 0
Powodzeniem
MLS to fajna liga dla Luquinhasa, nastawiona na atak , bez takiej agresji jak w Ekstraklasie, będzie mógł czarować i zarobi na godną emeryturę.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Przynajmniej 90% piłkarzy nie będzie chciało go połamać
może tak jeszcze Kastratiego spróbować choć 1 melon euro . Myślę że w Chorwacji by go przyjęli. Taka Osjeka Bjelicy ściągnęła zawodnika za 2.4mln euro. No To Legia chyba ściągnie teraz tego Lopesa coś czuję (żart)
Porucznik
 • 9 / 0
Duża strata w kwestii walki o utrzymanie. Teraz samych drewniaków mamy. Może poza Josue i Kapustką
Kapustka raczej w walce o utrzymanie nie pomoże.
~CVADSVSDFBGD
 • 5 / 0
Kapustka jak wroci to mozemy byc juz w pierwszej lidze
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Jeszcze rokują Celhaka czy Strzałek ale to i tak bardzo mało
Kapustka to same kontuzje łapie aż strach żeby wrócił chłopak od L4
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ciekawe czy w ogóle wróci w tym sezonie
Kapitan
 • 6 / 0
Nasz zespół teraz to skład drewna i kołków.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
I aż jeden techniczny Josue
Tylko potrzeba nam Geppetta żeby wystrugal coś z tych kolkow i drewna
Marszałek Polski
 • 5 / 0
No to jest kasa na kolejnych drwali bez techniki
Czekamy teraz na transfery graczy ofensywnych do klubu.
Marszałek Polski
 • 4 / 1
Vuko woli defensywnych pomocników
Kapitan
 • 3 / 0
A jeszcze bardziej lubi defensywnych napastników
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Defensywny napastnik na szpicy i defensywny pomocnik na rozegraniu
Kadrę mamy szeroką, nowi zawodnicy są niepotrzebni. Przecież wiedzą to w klubie i się tego trzymają!
Chorąży
 • 3 / 0
Jeszcze jest Nawrocki którego pudel kupi a za chwilę sprzeda pod warunkiem jak Nawrocki jeszcze w tej sytuacji będzie chciał w Legii zostać
Generał dywizji
 • 0 / 0
Nie kupi Nawrockiego. Loczek już umoczył kase na Sliszu. Nie będzie ryzykował z kolejnym.
Podpułkownik
 • 4 / 1
To pewnie tylko pod warunkiem, że od razu będzie zdeklarowany klub do odkupienia go z Legii. Jeśli takiego nie będzie to Nawrocki najpewniej wróci niewykupiony do Werderu, ponieważ nie będzie za co go wykupić.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Coś czuje ze jego przechwyci inny klub eklapy.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jak go kupi to na pewno z myślą o sprzedaży z zyskiem
Dużo w tym temacie będzie zależało od naszego utrzymania
Sierżant
 • 9 / 0
Najbliższe 2-3 mecze będą decydujące. Jak nie będzie zwycięstw oni znowu załamke złapią i witaj Fortuna 1. Ligo. Cała Polska czeka na ten spadek. Nie dajmy im tej radości
Chorąży
 • 1 / 0
A dlaczego nie 4 najblizsze mecze? Albo 5? Zespol nie istnieje fizycznie i mentalnie. Do tego koszmarnie ciężki terminarz. Nikt nie odpusci, zeby wywalic Legie lige nizej.
dlaczego ciężki terminarz?
akurat z naszego punktu widzenia to terminarz jest idealnie skrojony - na początek gramy z zespołami z dołu tabeli. Normalnie, zwycięstwa w tych meczach powinny nam dać rozpęd na mecze z silniejszymi przeciwnikami.
Tylko niestety my jesteśmy tak słabi, że nawet z tymi słabymi nie jesteśmy w stanie wygrać.
Dla słabego każdy terminarz jest ciężki.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Przed nami same mecze sezonu
W piłce nie ma już słabych drużyn
Podpułkownik
 • 8 / 0
Bez Luqiego nasze szanse na utrzymanie wyglądają marnie.
~Pereiro
 • 0 / 0
Jak to mawiał klasyk: I w p***u wylądował, i cały mysterny plan też w p***u...:(
I to był ostatni zawodnik na którym Pudel mógł zarobić więcej wyprzedaży nie będzie bo kto o zdrowych zmysłach kupi kogoś od nas.Modlić się żeby Josue był zdrowy bo serio polecimy z tej ligi z takimi rzemieślnikami.
Josue jako jedyny potrafi celnie podać piłkę na dalej niż 2 metry brakło go z Wartą i mieliśmy uwaga 1 sytuację przeciwko drużynie co broni się przed spadkiem więc o czym ty w ogóle mówisz.
Młodszy chorąży
 • 4 / 2
Alek,ty poznaniaku won stąd
Porucznik
 • 2 / 10
Dalej niż dwa metry za linię końcową.
~SYLWEK990222
 • 0 / 0
no to na dwa transfery jest
Kapitan
 • 11 / 1
Mioduski frajerze gdzie Vadisy?!
Generał dywizji
 • 12 / 0
No Loczek j****y powiększył majtek swojej rodzinki
Generał dywizji
 • 3 / 0
Ale jak się nie czepiam absolutnie rodziny jego. Tylko to że Legia idzie na dno a jego rodzinka ma ładne miliony na koncie. Gościu jest oszustem kłamcą.
Porucznik
 • 0 / 4
Ultra, tu rodzina nie ma nic do tego. Zajmijmy się lepiej tym, że nie płaci należytych pieniędzy Warszawie - czyli nam - za użytkowanie blisko 800- 900 milionowego już teraz majątku. To jest punkt wyjścia. I za wszystkie jego decyzje personalne, w minionych latach, trzeba go rozliczyć.
Starszy sierżant
 • 3 / 0
I cyk pudel kasę di kieszeni
Dobrze, że nie skończyło się jak z Emrelim.
Przydalby sie nam w obecnej sytuacji. Nie mozna byolo go sprzedac w lecie?
Może jak by nie dostał z liścia
~Roen
 • 0 / 2
Dlatego, że nie dostał z liścia to zgodził się na jego sprzedaż...
Pułkownik
 • 11 / 0
Vadis Odjidja-Ofoe i wielu innych nie dostali z liścia i zostało za groszę sprzedanych...więc przestań p*****lić takie farmazony
Starszy sierżant
 • 6 / 0
Nie tylko dlatego, w dużej mierze dlatego że pudel sprzedaje wszystko co się rusza żeby się jak najwięcej nachapać i odejść
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Miodek to fachowiec wie co robi. Walczymy o utrzymanie i mamy 2 technicznych piłkarzy więc jednego sprzedał. Logiczne
~Czaro1987
 • 1 / 1
To na 1 lige za niego Strzalek bo Muci to jakies totalne dno