Oficjalnie. Skibicki wypożyczony do GKS-u Tychy

Maciej Ziółkowski

Źródło: legia.com, GKS Tychy

04-01-2023 / 18:55

(akt. 04-01-2023 / 19:12)

Zawodnik Legii Warszawa, Kacper Skibicki, został wypożyczony do I-ligowego GKS-u Tychy do końca sezonu 2022/2023. Śląski klub będzie miał opcję pierwokupu po zakończeniu transferu czasowego.

W minionej rundzie Kacper Skibicki (skrzydłowy) występował jedynie w III-ligowych rezerwach Legii (12 meczów, 3 asysty, 1 wywalczony rzut karny). Łącznie 21-latek zagrał 31 spotkań w pierwszej drużynie "Wojskowych", strzelił 1 gola (w debiucie z Lechem Poznań; 2:1), został mistrzem Polski (2021).

Przed zimowym okienkiem transferowym postawiliśmy sobie za cel zwiększenie szybkości naszych skrzydeł. Kacper to zawodnik, który bardzo nam pomoże w tym aspekcie. Oprócz "gazu" – mogliśmy się o tym przekonać osobiście podczas dwóch ubiegłorocznych sparingów z Legią – jego atutami są dobre dośrodkowanie i uderzenie na bramkę. Jak na swój wiek posiada już spore doświadczenie z meczów o wysoką stawkę w Ekstraklasie i europejskich pucharach. Wierzę, że szybko zaadaptuje się w naszej drużynie – mówił Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.

Umowa wypożyczenia zakłada również opcję transferu definitywnego piłkarza w kolejnym okienku.

Komentarze (38)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Niech już nigdy nie wraca
Generał
 • 0 / 0
Chłopak się pogubił i nikt nie potrafił do niego dotrzeć..
Powodzenia ostanie pół roku strata czasu była dla niego.
Generał broni
 • 2 / 0
W końcu przestanie nas raczyć swoim downgradem. Facet przez ostatnie dwa lata cofnął się o epokę a przecież i tak wirtuozem nie był.
Generał
 • 0 / 1
Może się wkoncu ogarnie bo papiery na grę na dobrym poziomie ma..
Porucznik
 • 1 / 0
Jakie to są te papiery ? Slaba technika, slabe podanie, beznadziejny strzal, slaby fizycznie, bardzo słaby taktycznie. Ja sadze, ze nie przebije się w GKSie.
Nie wiem czemu wypożyczamy jedynie do 1 ligi, mamy takich słabych zawodników?
Generał brygady
 • 1 / 1
Skibicki, to chłopak, który pomylił dyscypliny sportu. Wypożyczenie go do I ligowca to jakieś nieporozumienie. Ale niech tam biega.
No właśnie on tylko biega....
Kapitan
 • 0 / 1
Wypożyczyć,ale bez opcji sprzedaży. Legia nie powinna pozbywać się utalentowanej mlodziezy.Nie rozumiem Miodka z Zielińskim
Pułkownik
 • 1 / 0
jak tu się pozbyć czegoś....czego się nie ma ?
Generał broni
 • 1 / 2
Powodzenia, dobra decyzja bo w ostatnim czasie Kacper zaliczył regres.
Do zobaczenia w Legii
Marszałek Polski
 • 2 / 0
I tak dość mocny klub jak na gościa co nie wyróżniał się w 3 lidze
A Strzałek sprawdził się w 3 lidze? Liczb też nie miał. Ostrożnie z takimi ocenami, dajcie dwa lata. Skibickiego bym nie skreślał, okrzepnie i może to być gracz znacznie lepszy niż obecnie.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Tyle że Strzałek sparingach jedynki jest od roku jednym z lepszych
Ale zjazd…szkoda, zapowiadał się na coś więcej niż dobrego zawodnika.
Znając życie…w Tychach będzie jasno świeciła jego gwiazda ;)
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Kiedy niby się zapowiadał? W rezerwach się niczym nie wyróżniał. Jedynie w debiucie w jedynce strzelił bramkę i tyle.
W jedynce później nie licząc debiutu to grał jak kaleka. On prezentuje poziom max 3 ligi. GKS Tychy to nie jest żaden zjazd
Kapitan
 • 1 / 1
Powodzenia
No, to budżet uwolniony, kupimy kogoś jak najpierw sprzedamy. Tu akurat wypożyczenie, ale człon tam.
Sądzę, że budżet z jego wynagrodzenia to jakieś 15% budżetu pensji Josue.
Niech mu sie tam powiedzie... a Miszta woli siedzieć na ławce rezerwowych zamiast iść na wypożyczenie?
Może czuje transfer Tobiasza zimą. To jedyne wytłumaczenie idiotycznej decyzji Miszty.
Też mi sie tak wydaje... i może sobie myśli że zajmie miejsce Kacpra w bramce
Porucznik
 • 5 / 1
Dobrze. Niech się młodzi ogrywają na wyższych szczeblach.
Kapitan
 • 5 / 1
ale jak prawo pierokupu mają Tychy, to chyba w Legii postawili na nim już krzyżyk!
Porucznik
 • 2 / 1
Rzeczywiście, tego do końca nie rozumiem. Jeśli będzie grał dobrze, to może być potrzebny w Legii, a wtedy najpewniej go wykupią. Jeśli będzie grał słabo, to Legia go nie będzie chciała, Tychy również. Gdzie jest interes Legii?
Interes Legii jest taki, że pozbywają się niechcianego zawodnika, a przynajmniej próbują. Pewnie w Legii woleliby od razu transfer definitywny, ale najwidoczniej nikt nie chciał go w ciemno wykupić.
Sprawa jest prosta jak budowa cepa:
Jeżeli klub chce ograć młodego, rokującego zawodnika -> to silniejszy klub dyktuje warunki i nie pozwoli by słaby klub dostał klauzulę wykupu. Słaby klub nie ma pozycji negocjacyjnej, ale zyskuje w taki sposób, że ma przez jakiś czas wartościowego gracza.
Jeżeli klub chce się pozbyć zawodnika, a nie ma chętnych od razu do kupna -> próbuje go wypożyczyć, by chociaż zejść z płacenia gaży. Tu pozycja negocjacyjna silnego klubu jest już słabsza, bo to oni chcą pozbyć się balastu.
Porucznik
 • 1 / 1
To by oznaczało, że Legia utraciła wiarę w tego zawodnika, jednocześnie tracąc wiarę w to, że inny klub zechciałby go wziąć za darmo :) Bo skoro wypożycza go i daje potem możliwość wykupu, a chciałaby (zgodnie z Twoją sugestią) się go pozbyć to po co się pozbywać na chwilę, by potem piłkarz miał wrócić i obciążać dalej budżet? Naprawdę nie ma żadnego klubu, który by go przyjął tu i teraz za free lub za grosze? :)
Tego nie wiemy. Ale jeśli nie ma żadnego klubu, który wziąłby go za free to taka opcja wypożyczenia wydaje się korzystna. Bo Legia schodzi z płacy na kilka miesięcy + istnieje szansa, że zawodnik zostanie wykupiony.
Generał dywizji
 • 0 / 1
Z Bogiem
Generał brygady
 • 3 / 9
Wreszcie jest trener, który rozpoznał talent Skibickiego. Brawo Panie Kosta. Mam nadzieje, że już do nas nie wróci. Czas na następnych w tym Slisza.
Generał
 • 1 / 1
Jeśli potraktuje grę w pierwszej lidze jako powrót do formy to OK ,ale jeśli będzie grał to co w rezerwowych to tylko równia pochyła.
Marszałek Polski
 • 1 / 3
Do jakiej formy? Jaki powrót? Kiedy on niby miał ekstraklasową formę?
Chorąży
 • 4 / 1
Imo Legia powinna skrócić wypożyczenie Mustafajewa. W Stali gra ogony, bo nie jest już ich piłkarzem, więc na niego nie stawiają pod promocję. Do tego zabezpieczny prawe wahadło na wypadek kontuzji/odejścia Johanssona i pewnie przyda się tez rezerwom mocno
Chyba dobrze, niech sobie trochę pogra i się ogarnie, wejście do drużyny miał bardzo dobre, ale później już nic ciekawego nie pokazał. Powodzenia!
Marszałek Polski
 • 1 / 7
Bo go gruby Czesław za uszy ciągnął, nie za umiejętności. Choć w ostatniej rundzie pokazywał w rezerwach (sic!) parę ciekawych zachowań...
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Dokładnie. Grubas wziął go z sympatii co zresztą sam przyznał. Gość w 3 lidze kopał się po czole. Tychy to i tak za wysoko
Nareszcie...;)