Oprawy kibiców we Wrocławiu (akt.)

Logo Legia.Net

maro.

Źródło: Legia.Net

08-12-2019 / 19:00

(akt. 11-12-2019 / 18:32)

Kibice Legii Warszawa jako pierwsi zapełnili największy sektor gości w Ekstraklasie. We Wrocławiu fani stołecznego klubu byli bardzo głośni i zaprezentowali oprawy.

Spotkanie we Wrocławiu obejrzało 31 819 widzów. Obie strony zaprezentowały oprawy z użyciem pirotechniki. Kibice gospodarzy doprowadzili do blisko dziesięciominutowej przerwy, gdyż odpalili na swoim sektorze... fajerwerki. 

Fani Legii na początku meczu zaprezentowali kartoniadę z hasłem "CWKS" i barwy zielono czerwone. Całość wypadła naprawdę okazale, a doping z sektora zajmowanego przez kibiców Legii by słyszalny na całym obiekcie.

Na Dolny Ślask wybiera się 3421 kibiców Legii - taką liczbę wejściówek przekazały władze Ślaska dla fanów z Warszawy. To rekordowa liczba, tak licznego wyjazdu na mecz ligowy do tej pory nie odnotowano. Po kartoniadzie zaprezentowanej na samym początku spotkania przyszedł czas na racowisko - z rac została utworzaona "eLka" w kółeczku, ponownie śpiewy i okrzyki fanów Legii było słychać na całym obiekcie.
Trzecia oprawa miała miejsce po przerwie technicznej - sektórówkę z takim hasłem zaprezentowali fani Legii, a ta stylizowana była na ekrany jakie przed wieloma laty mogliśmy zobaczyć na ekranach telewizorów. Później zrobiło się kolorowo - było sporo dymu. Ten jednak dość szybko się ulotnił, oprawa nie zadymiła zbytnio boiska, nie trzeba było przerywać gry. Całość wyglądała dość efektownie.

Komentarze (40)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Podzielam opinię kolegów niżej - race tak!! zadymianie stadionu ze przerwy na pietnascie minut - NIE
Chorąży
 • 1 / 3
Rewelacyjne to było.
http://stadiony.net/aktualnosci/2019/12/dania_pierwsza_oprawa_z_uzyciem_legalnych_rac - można? Można.
~Nowrotek
 • 1 / 1
Redakcjo prosze nie blokowac mych wpisow !!! . pisanie p. Szewczyka o godnej oprawie hitu to jakas paranoja . Nie bede powielal kolegi. L for ever. bo to samo przychodzi mi ma mysl o tych idiotach co niszcza klub Legii od dziesiatki lat a straty ida w milionach . Czym tu sie podniecac ? ogniami
sredniowircza , tu trzeba karac , karac i jeszcze raz karac ale tylko tych cymbalow , podnoszac ceny biletow na wyjazdy i karnety na Zulete !!!
oszalałeś
Pułkownik
 • 2 / 1
Ja lubię race, lubię dobra i gorącą atmosferę ale... to już męczy, to nie jest oprawa tylko uciążliwe zadymianie stadionu. Przecież nasze stadiony są nowe a wyglądają jakby miały po 30-40 lat.
Szanowna Redakcjo!!!
Piszecie, że mecz we Wrocławiu z oprawą godną hitu. Bardzo ciekawe. Czemu ludzie na zdjęciach, którzy trzymają race, wyglądają jakby chcieli się ukryć. Zasłaniają twarze ( pewnie wstydliwi od dziecka), noszą kominiarki ( pewnie im w uszy zimno). Może jednak nie jest to jednak wrodzona nieśmiałość i lęk o własne zdrowie? Co zatem? No właśnie ( bingo). Ci ludzie popełniają wykroczenia, przestępstwa i dobrze o tym wiedzą. Poza aspektami prawnymi, konsekwencją tej " godnej oprawy" jest przerwanie meczu, narażanie innych kibiców na wdychanie szkodliwego dymu, narażanie piłkarzy na kontuzje ( szczególnie w okresach obniżonej temperatury), pogorszenie jakości widowiska ( w dymie jakby gorzej widać, zarówno na stadionie i w telewizji). Oprócz negatywnych skutków bezpośrednich mamy jeszcze ważniejsze skutki na przyszłość tj. zniechęcanie inwestorów, reklamodawców, telewizji czyli wszystkich tych, którzy mogą wnieść prawdziwe pieniądze do polskiej piłki. Nie mówiąc już o zwykłych kibicach, których wielu trzyma się z dala od stadionów ze względu na festiwal chamstwa( żałosne przyśpiewki i wulgarne okrzyki) i te godne oprawy( czytaj żałosne, obciachowe, odpustowe widowiska, gdzie największą atrakcją jest odymianie wszystkiego wokół. O hasłach malowanych na prześcieradłach można powiedzieć, że to materiał do przemyśleń dla specjalistów z zakresu psychiatrii. Czy można nazywać coś godnym, coś co jest niezgodne z prawem, coś po czym sypią się kary i zamykane są trybuny i stadiony?
Nie bądźmy naiwni, redakcja musi pisać takie teksty.
To jest piękne, to są dzieła sztuki! Niektórzy "kibice" w papciach przed TV tego nie zrozumieją, a już oburzające jest nakładanie kar za pokaz sztuki współczesnej.
Major
 • 0 / 0
A czy masz pojęcie, młody człowieku, że taki rodzaj "sztuki" może wymknąć się z pod kontroli? W razie pożaru nie macie żadnych szans - ty i twoi koledzy po szalu. Potrafisz to ogarnąć? Przecież nie wszyscy są trzeźwi na sektorze. Jak chcesz się wyróżnić z tłumu, zajmij się np. street-artem. Będzie bezpieczniej, a i z korzyścią dla otoczenia.
Nie jestem już "młodym człowiekiem" po prostu nie zdziadziałem...
A wiesz że jeżdżenie samochodem może być niebezpieczne? Mimo faktu że może zdarzyć się wypadek, nie rezygnujemy z tego środka lokomocji.
Świecidełka najbardziej przeszkadzają tym przed telewizorem...
Major
 • 0 / 0
Wszędzie może zdarzyć się wypadek, nawet w domu. Jak ktoś jeździ zgodnie z przepisami i rozważnie, to ryzyko wypadku jest nieporównywalnie małe, w odróżnieniu od jazdy po spożyciu alkoholu czy wzięciu narkotyków. Jaką masz gwarancję, że na stadionie ktoś z kilkutysięcznej grupki kiboli nie jest pod wpływem w.w. środków w chwili zabawy z ogniem w temp. powyżej 1000 st. C, bo w takiej temp. palą się race?
~Zajmon Szczecin
 • 0 / 1
To piro to zabawa dzieci i biesiada pijakow. Karac zeby sie posrali tak jak to zrobia we Wrocławiu!
Major
 • 4 / 1
Niestety, ale prędzej czy później takie zabawy z otwartym ogniem skończą się tragedią. Tylko czy zawsze Polak musi być mądrzejszy po szkodzie?
Porucznik
 • 1 / 1
Nie wiem czemu to ma służyć .
Czasem mam wrażenie że to jakaś formą wybijanie przeciwnika z rytmu.
Innego sensu nie widzę
Mieszkam we Wrocławiu od 20 lat, ale od prawie 30 kibicuję Legii i byłem na tym meczu. Pierwszy raz z dzieciakami, sektor rodzinny. Powiem Wam jak to wyglądało z sektorów zajmowanych przez kibiców śląska. Ludzie wyjmowali telefony, żeby kręcić nasze racowiska, dzieciaki wszystkie dokoła zachwycone, jak koszulki nasi kibice pozdejmowali i chyba z 10 minut non stop darli gardła na golasa. A po meczu szli obok kibice śląska i mówili "za tydzień lech przyjeżdża i też pewnie będzie sporo ludzi, ale nie tyle co dziś, bo Legia to Legia". I tak to właśnie wygląda, że wyzywali wszyscy Legię jeszcze pod stadionem, ale 30000 ludzi przyszło nie dla śląska, ale dlatego, że Legia będzie i jej najlepsi w Polsce kibice.
~ali
 • 1 / 2
A o co chodzi z tą flagą "ZŁODZIEJE I PIJACY" ktoś wyjaśni.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Umysłowego stanu osobników mieszających historyczne barwy Legii ze złodziejstwem i pijaństwem nie da się wyjaśnić.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Przypuszczam, iż jest to nawiązanie do CMZJMZ,
Marszałek Polski
 • 0 / 1
A tymczasem Śląsk postanowił zamknąć sektor B na stadionie...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Postanowił, postanowił.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Aktualizacja przydałaby się w artykule „Uraz André Martinsa”...
~Julon
 • 5 / 11
Widzę że na tym portalu to jacyś chłopcy z dobrych domów grzeczni,układni tzw ciepłe kluski może na siatkówkę powinniście się przenieść kluseczki??
Daj spokój jaką siatkówkę? Jeszcze ktoś nie daj boże rozwinie sektorówkę, albo flagę na kiju! Lepiej niech siedzą przed kompem i narzekają, a w razie potrzeby niech użyją swojej śmiercionośnej broni w postaci minusowania :)
Młodszy chorąży
 • 1 / 1
Chłopcy z dobrych domów są. Ale widać że jest też bydło...
Mecz, kogo obchodzi mecz ?
Prawdziwy kibic powinien brać udział( lub przynajmniej podziwiać) w konkursie na największego zbiorowego idiotę.
Niestety, odmiennie od wydarzeń na boisku, rywalizację wygrała ekipa z Wrocławia, która doprowadziła do przerwania meczu na 10'.
Ekipa z Warszawy nie powinna się poddawać mają dużą szansę na zdominowanie reszty ekip w konkursie na zbiorowego idiotę sezonu. Dotychczasowa historia ich występów stawia ich w gronie zdecydowanych faworytów. Także zbierać na dymiące kijki, malować prześcieradła, a reszta nie ociągać się tylko wrzucać do puszki...……..
Ja bym jednak powiedział, że w tym meczu był 'bramkowy remis' w tej rywalizacji.
Ten ogień na sektorze gości (patrz zdjęcia) to już powinien wóz strażacki gasić.
Podpułkownik
 • 6 / 3
Może by się im przydało, żeby jakaś porządna strażacka sikawka zmoczyła te puste głowy.
Porucznik
 • 10 / 5
Debile
Major
 • 2 / 2
Jakieś staty ile naszych było...?
0.
Podających się za "naszych" parę setek.
~kibic(L)
 • 5 / 7
Chciałbym by na konferencjach pomeczowych rzecznicy klubów informowali ilu kibiców dostało po danym meczu dostało nagrody za wkład w super oprawę :) Brawo Legia, brawo kibice :)
Generał brygady
 • 11 / 5
brawo. nagroda. za co? za debilne łamanie przepisów p-pożarowych na obiekcie użyteczności publicznej?
Generał brygady
 • 15 / 4
Chciałbym by na konferencjach pomeczowych rzecznicy klubów informowali ilu 'kibiców' dostało po danym meczu zakaz stadionowy za niedopuszczalne zachowania w przestrzeni publicznej.
Starszy kapral
 • 7 / 13
Jestem dumny Legionistą z wyników i z najlepszych kibiców.
Generał brygady
 • 13 / 10
Patologia.
Podpułkownik
 • 11 / 12
Żenada, wiejski odpust, dno.
Podporucznik
 • 13 / 2
Akurat ta z kartonami z napisaem CWKS całkiem ładna. Brakuje tylko jakichś nowych przyspiewek, bo nie poddawaj się przy 2-0 to tak średnio.
Generał dywizji
 • 7 / 2
Nie poddawaj się powinni śpiewać po podyktowaniu karnego ,miało by to sens.
Pułkownik
 • 8 / 5
Szacun!!!! TYLKO LEGIA!!!