Ośmiu młodych na treningu jedynki

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk, Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

07-09-2021 / 14:45

(akt. 07-09-2021 / 16:41)

Piłkarze Legii Warszawa trenują w ośrodku treningowym w Książenicach i przygotowują się do wyjazdowego meczu ze Śląskiem Wrocław. Niestety wciąż bez większości kadrowiczów. Wyjątkiem było pojawienie się Lirima Kastratiego, dla którego był to pierwszy trening z zespołem mistrzów Polski. W środę dołączyć mają młodzieżowi reprezentanci Albanii.

Na cztery dni przed meczem na zajęciach wciąż brakuje czternastu kadrowiczów - Bartosza Slisza, Ernesta Muciego, Jurgena Celhaki, Filipa Mladenovicia, Joela Abu Hanny, Mahira Emrelego, Mattiasa Johanssona, Maika Nawrockiego, Kacpra Skibickiego, Kacpra Tobiasza, Cezarego Miszty, Szymona Włodarczyka, Jakuba Kisiela i Ihora Charatina. Zabrakło też Bartłomieja Ciepieli oraz rehabilitujących się Wojciecha Muzyka i Bartosza Kapustki.

By trening mógł być normalnie realizowany, by możliwe były gierki, zaproszonych zostało ośmiu młodych graczy – Jakub Kowynia, Maciej Kikolski, Jakub Murawski, Kacper Knera, Kacper Gościniarek, Jordan Majchrzak, Dawid Kiedrowicz i Wiktor Kamiński.

Najpierw była rozgrzewka przeprowadzona na mniejszym boisku. Legioniści następnie pracowali nad podaniami i przebiegali określone dystanse. W tym samym czasie bramkarze ćwiczyli z trenerami Krzysztofem Dowhaniem, Ricardo Pereirą i Arkadiuszem Białostockim.

Później zawodnicy przenieśli się na większe boisko, gdzie miał miejsce mały turniej. Rywalizowały w nim cztery drużyny – każda złożona z pięciu graczy. Zespoły zagrały systemem każdy z każdym, spotkania trwały po pięć minut i odbywały się na zmniejszonym polu gry. Była praca nad taktyką, linią spalonego, ale też nad skutecznością i motoryką. Z dobrej strony pokazali się Artur Jędrzejczyk, Yuri Ribeiro i Kacper Kostorz. Najlepsza okazała się drużyna kapitana w składzie: Kowynia, Jędrzejczyk, Kiedrowicz, Martins i Lopes.

Kolejne zajecia zostały zaplanowane na środę na godzinę 11. Mecz ze Śląskiem we Wrocławiu odbędzie się w sobotę, 11 września, o godzinie 20.

Komentarze (23)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał broni
  • 1 / 0
Bardzo fajnie :)
"Na cztery dni przed meczem na zajęciach wciąż brakuje czternastu kadrowiczów" - niech tylko wrócą bez kontuzji!
W meczach, gdzie wynik bedzie przesadzony, trzeba dawac minuty mlodym. Nigdy nie wiadomo, ktory odpali.
Młodzi,pełni zapału, po twarzach widać że wpatrzeni w Czesława jak w obrazek.
A może da szansę ;)
Szansę trzeba sobie wypracować. Weźmy Skibickiego, dostał dużo minut i co? Nie przebił się na stałe nawet wtedy, gdy kadra była mocno wybrakowana przed ostatnimi transferami.
Czasami trzeba zachecic. Z jednej strony postawa na boisku, z drugiej marchewka ze strony trenera.
~roman
  • 1 / 1
kostorz powinien dostac szanse
Dla Kostorza to może być ostatni sezon w Legii.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Dostawał swoje szanse.
To dobrze, ze mlodzi moga potrenowac jedynka. Moze warto byloby wpuszczac wiecej mlodych na ostatnie minuty wygranych spotkan.
Trening to jedno, mecz w lidze to ich marzenie. Nawet jesli dzis nie sa gotowi nawet na 45 minut, to jesli jeden czy drugi dostanie kilka minut, bedzoe to jasny sygnal dla pozostalych. Trzeba jeszcze bardziej zapierdzielac. Bo nagroda jest realna i bliska.
Marszałek Polski
  • 0 / 1
Czesio nie ogrywał młodych nawet, gdy już MP było pewne...
Plutonowy
  • 8 / 0
Ależ wkur*[email protected]& są te reklamy, które wymagają kliknięcia jakiegoś gówna zanim się przeczyta artykuł. Kto ten badziew wymyślił? :/
Juz o tym pisalem. To jakis debilizm. Jesli tak dalej bedzie to wygladalo, trzeba bedzie zmienic portal.
Generał broni
  • 1 / 0
Kretyni myślą, że w ten sposób zdobywa się klientów. Wariactwo!
Kapitan
  • 0 / 0
Ojciec Majchrzaka chyba też oglądał finały z Utah 97' :)
No to brawo. Grać młodymi
chyba w karty
W drużynie
Porucznik
  • 1 / 0
Dokładnie. Niech się ogrywają w niższych ligach ile wlezie, aż zdobędą umiejętności na poziomie e klapy.
W Legii trzeba mieć poziom europejski a nie ekstraklasowy.
Chce się mieć zespół złożony z dobrych piłkarzy, czyli reprezentantów swoich krajów, to nie ma się co obrażać, że jeżdżą na zgrupowanie kadr. Takie życie i trzeba się do tego przyzwyczaić.
Tak jest. Szlachectwo zobowiązuje jak mawiał klasyk. Myślę, że większość tych piłkarzy może na swoich reprach podpatrywać znacznie lepszych zawodników niż koledzy z Legii.
Generał dywizji
  • 0 / 0
Ja myślę że tylko kilku